Jaké záběrové řetězy s hroty do lesa?

Moderátor: Franta.cz

Zpráva
Autor
jurda.sp
Příspěvky: 8
Registrován: úte čer 19, 2018 11:52 am
Bydliště: Šumperk

Jaké záběrové řetězy s hroty do lesa?

#1 Nový příspěvek od jurda.sp »

Ahoj chlapi,řeším právě otázku jaké řetězy na traktor do zadu.Je to zetor 8145 a vzadu mám naviják do 3bodu 6,5t tajfun.Moje první zima s traktorem na přibližování v lese.A rád si nechám poradit jaké koupit ty řetězy,případně zjistit spokojenost majitelů.Měl bych nějakou hrubou představu,určitě nechci žebříky,ty se schovaj do vzorku a je to k ničemu.Líbí se mi formace řetězu do X,ale většina lidí u nás asi používá todle: záběrové řetězy Piggelin-Flex.Ty řetězy do X jsem se díval na téhle stránce: http://www.kvalitniretezy.cz/?nabidka&s_hroty s označením GRIP M
Tak nevím a byl bych rád za každou radu.

Uživatelský avatar
Matúš
Příspěvky: 3736
Registrován: stř led 30, 2013 4:33 pm
Bydliště: Brezovica - Orava

Re: Jaké záběrové řetězy s hroty do lesa?

#2 Nový příspěvek od Matúš »

S takýmito som sa ešte nestretol. Každopádne značka Piggelin alebo Pewag je dobrý výber. Viem tu o dvoch, čo majú hrotové vzadu, jeden Piggelin na JD 5820 v zimnej údržbe a druhý Pewag na 6945 v ťažbe. Obaja nadmieru spokojný, tie Piggeliny behajú po asfalte už vyše 10 rokov a hroty ešte stále odhadom tak 50%.

Uživatelský avatar
Širon
Příspěvky: 1162
Registrován: čtv led 26, 2017 5:23 pm
Bydliště: Nedaleko Jihlavy

Re: Jaké záběrové řetězy s hroty do lesa?

#3 Nový příspěvek od Širon »

Já mám zubatý řetězy značky OFA ,je to něco ze severu (Finsko). Používali jsme je na náklaďácích a tam byli oproti pevagům tak o tři třídy vejš. I co do záběru , i co do výdrže. Jsou to klasický hrotový řetězy,teď už je mám zase tejden nasazený kvůli svahu a blátu ze sněhem,táhnou třetí sezonu v lese a ještě jsem na ně svářečkou nebo jinou opravou nemusel šáhnout, mimo toho že jsou vyleštěný a tudíš bez barvy, na nich není žádná změna. Kupoval jsem je v ATP motor Stránecká zhoř. Počítej že na nákup řetězů je trochu pozdě a může se stát že na ně budeš čekat. Jo a ještě počítej že lepší řetezy v rozměru krystala budou stát kolem čtyřiceti tisíc +dph je to teda za čtyři řetězy. Jinak moje zkušenost je že řetězy ze severu prodává kde kdo a značka až tak moc nerozhoduje, protože je dělají v jedný železárně a pak je překupníci nahází do svejch pytlů. Tak hodně zdaru.
Zetor 3011,8011,Yanmar 215d,Valtra N113, 2x sekací traktůrek,Palms10D 5.72 +klembank ,Honda XLV 650 Transalp,Honda XR125L,simson s51enduro,čtyřkolka 250ccm čína, 3x kára domaděl, mulčovač Deleks135cm,štípačky.....

jurda.sp
Příspěvky: 8
Registrován: úte čer 19, 2018 11:52 am
Bydliště: Šumperk

Re: Jaké záběrové řetězy s hroty do lesa?

#4 Nový příspěvek od jurda.sp »

Děkuju za tipy.Nakonec jsem se díval na ty řetězy OFA: http://www.lesni-technika.cz/prislusens ... tapio.html a vzal jsem ty TAPIO 11.Vyšly kolem 27000 s dph,jen ta doprava za dalších 1600 mě štve.Ale jinak to nešlo.tak jsem zvědavej jak budou brat a ubejvat.

Uživatelský avatar
Franta.cz
Příspěvky: 8742
Registrován: úte říj 21, 2008 4:10 pm
Bydliště: Příbram na Mor.

Re: Jaké záběrové řetězy s hroty do lesa?

#5 Nový příspěvek od Franta.cz »

Tapia mám na přední.Už asi 15 let.
Obrázek

jurda.sp
Příspěvky: 8
Registrován: úte čer 19, 2018 11:52 am
Bydliště: Šumperk

Re: Jaké záběrové řetězy s hroty do lesa?

#6 Nový příspěvek od jurda.sp »

Přemýšlel jsem taky o řetazech na předek,ale zatím to zkusím jenom se zadníma.Uvidim jak to půjde.Dat řetazy ají na předek se bojím kvůli samosvoru,aby to pak netrhalo poloosy.

Uživatelský avatar
Franta.cz
Příspěvky: 8742
Registrován: úte říj 21, 2008 4:10 pm
Bydliště: Příbram na Mor.

Re: Jaké záběrové řetězy s hroty do lesa?

#7 Nový příspěvek od Franta.cz »

Pokud dáš řetězy i na zadek, stačí jen žebřík, tak poloosy vydrží.

Uživatelský avatar
Širon
Příspěvky: 1162
Registrován: čtv led 26, 2017 5:23 pm
Bydliště: Nedaleko Jihlavy

Re: Jaké záběrové řetězy s hroty do lesa?

#8 Nový příspěvek od Širon »

No to je fakt, tyhle řetězy berou dobře. Když jsem byl línej nasazovat je na zadek a dělal jsem jen s předníma tak bylo cejtit že toho má přední náprava dost,zvlášť při couvání do kopce,to občas proklouzla spojka na vypínání předku a to potom v traktoru praštělo jak ve starejch neckách.
Věřím ,ale že se za tu cenu vyplatěj,páč na autech jsem je měl čtyři zimy a teď je to další tři sezony a pořát je kluci mají. Sice už nejsou takový jak je mám já ,ale furt lepší jak nový Y-pevagy. Na autě jsou jiný váhy a rychlosti a jede se třeba po asfaltě tak to ubejvá jinak.
Když je má Fanouš už patnáct let ,tak jsem klidný,mě přežijou.
Jo a na 10145 mám samosvor taky,neboj je to jako když zatáčíš na asfaltu,horší by to bylo kdyby jsi dal řetěz jen na jedno kolo,to bych měl asi strach.
Ještě jsem se podíval na odkaz a mám ty tapio 11 HD,stačit musí i ty devítky,ty moje jsou těžký a sám jeden zadní neunesu. Vloni zjara jsem je dal za lehký brány a smykoval s nima krtince na louce,to bylo další využití a šlo to moc hezky.
Zetor 3011,8011,Yanmar 215d,Valtra N113, 2x sekací traktůrek,Palms10D 5.72 +klembank ,Honda XLV 650 Transalp,Honda XR125L,simson s51enduro,čtyřkolka 250ccm čína, 3x kára domaděl, mulčovač Deleks135cm,štípačky.....

sanjasin
Příspěvky: 12
Registrován: sob bře 31, 2018 8:17 pm
Bydliště: Kunžak

Záběrové řetězy

#9 Nový příspěvek od sanjasin »

Čau, už jste někdo nakupoval tady a jakou máte zkušenost?

https://www.zaberoveretezy.cz/Retezy-pr ... c1_0_1.htm

Díky

Uživatelský avatar
Franta.cz
Příspěvky: 8742
Registrován: úte říj 21, 2008 4:10 pm
Bydliště: Příbram na Mor.

Re: Jaké záběrové řetězy s hroty do lesa?

#10 Nový příspěvek od Franta.cz »

A zakládáš pro to nové stejné téma proč? :pohlavek:

jurda.sp
Příspěvky: 8
Registrován: úte čer 19, 2018 11:52 am
Bydliště: Šumperk

Re: Jaké záběrové řetězy s hroty do lesa?

#11 Nový příspěvek od jurda.sp »

Ja jsem už nasazoval ty moje nové řetězy TAPIO 11 na ten zadek a ten traktor s tím dere neskutečně.A vypadají fakt solidně.Jen mě při nasazování překáží zadní zástěrky,ale mam je zkrácené na půl původní délky a nechat je tam musím kvůli policajtům,dost přejíždím po cestě.To je tak jedina chybka.

Uživatelský avatar
Širon
Příspěvky: 1162
Registrován: čtv led 26, 2017 5:23 pm
Bydliště: Nedaleko Jihlavy

Re: Jaké záběrové řetězy s hroty do lesa?

#12 Nový příspěvek od Širon »

Myslím že zástěrky už mít nemusíš.
Zetor 3011,8011,Yanmar 215d,Valtra N113, 2x sekací traktůrek,Palms10D 5.72 +klembank ,Honda XLV 650 Transalp,Honda XR125L,simson s51enduro,čtyřkolka 250ccm čína, 3x kára domaděl, mulčovač Deleks135cm,štípačky.....

jurda.sp
Příspěvky: 8
Registrován: úte čer 19, 2018 11:52 am
Bydliště: Šumperk

Re: Jaké záběrové řetězy s hroty do lesa?

#13 Nový příspěvek od jurda.sp »

Pozjišťuju to ještě teda.Jen tam překáží.

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - lesní stroje a bagry“