jcb 3d nebo ostrowek?

Moderátor: Franta.cz

Zpráva
Autor
day
Příspěvky: 6
Registrován: pon říj 08, 2018 9:19 pm
Bydliště: Brněnsko

jcb 3d nebo ostrowek?

#1 Nový příspěvek od day »

Ahoj bagráci,
co by jste doporučili kolem 100 - 150 tis? přemýšlím nad jcb 3d, nebo JCB 3CX nebo ostrowkem, třeba po menší renovaci, ať toho na opravy neni tolik už. Potřebuji přední lopatu a podkop, takže minibagr nechci.
Bagr by byl určen kolem statku, potom fušky v okolních vesnicích třeba, takže využití by bylo furt...
Převládá u mě rozhodnutí koupit ostrowek, hlavní důvod je dostupnost dílů, hromadu rad ve foru co jsem našel, i nějaké manuály v češtině a co jsem vyčetl, tak motor shodný se zetorem, o jcb 3d jsem toho zas tak moc nenašel, nevím jak je to s cenama dílů, ani dostupností.. Umím svařovat (alespoň se o to vždy snažím) :) jsem strojař, takže nějaké frézování, soustružení dílů také půjde a jsem mladý a plný elánu ztrácet čas opravami starého krámu :typek:
Předem děkuji za rady a tipy :)

honzauta
Příspěvky: 1250
Registrován: čtv úno 12, 2009 8:31 pm

Re: jcb 3d nebo ostrowek?

#2 Nový příspěvek od honzauta »

Za mne Ostrowek, jelikož JCB 3 CX jsem neměl a Ostrowek mě nikdy nezklamal, jediné co jsem za 8 let provozu měnil bylo hydr.čerpadlo koupené v Polsku ( 5000 Kč) a dělal jsem brzdy z českých dílů za pár korun (prasátka). Dále jsem trošku povařil přední radlici. Po těch 8 letech jsem ho ještě se ziskem prodal. Kupoval jsem ho v bývalé DDR a nechal dovézt domů.

Uživatelský avatar
jenicek
Příspěvky: 3418
Registrován: ned lis 01, 2009 1:11 pm
Bydliště: Krakonošovo

Re: jcb 3d nebo ostrowek?

#3 Nový příspěvek od jenicek »

No já nevim, ale neni mezi těma stroji generační rozdíl? Třeba jako mezi UŘ1 a UŘ2?
Ani s jedním jsem nedělal, ale viděl jsem oba u sebe při práci (otec,soused,známej). V dnešní době je Ostrowek fakt už jen na takový to domácí rejpání. Rychlost, síla, posilovač řízení...
Asi by bylo nejlepší, si oba někde vyzkoušet a pak se rozhodnout. Je pravda že na opravy je Ostrowek takovej víc samodomo.
Pokud bys to měl i na kšeft, tak za Ostrowek bych nedal víc jak 300Kč/hod. a nenechal ho dělat víc jak 3 hodiny. V opačným případě řeknu známýmu s JCB3CX 2 roky starým a ten je tak 3x rychlejší než Ostrowek K162. Soused Ostrowka K162 má a když mi řek 500Kč/hod. a viděl jeho práci, tak jsem šel do vrtule :pistol: Ale zase přijel hned, 100m od baráku a rejpal se tam 3 hodiny. Známej s JCB to ke mě má asi 4km a měl by to za hodinu a půl i s přejezdama a kafem.

ogie
Příspěvky: 441
Registrován: ned srp 29, 2010 6:57 pm
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: jcb 3d nebo ostrowek?

#4 Nový příspěvek od ogie »

Tyhle mašiny už na fušky moc nejsou, těch modernějších mašin je třeba u mě v okolí tolik, že každý raději šáhne po modernějším a efektivnějším stroji . Nehledě na to , že se s tím svojím ostrowkem bojím vystrčit nos ze vrat :) .. ale doma zatím slouží dobře, práce pro něho je tak, že ještě chvíli v chalupě zůstane. Druhá věc je pokud by jsi na to měl opravdu práci tak už bych si připlatil a koupil něco aspoň o třídu lepšího , ono v těhle muzeích sedět celý den je taky docela peklo. Jinak díly a opravy na ostrowka prozatím nejsou problém, dá se sehnat asi vše.

day
Příspěvky: 6
Registrován: pon říj 08, 2018 9:19 pm
Bydliště: Brněnsko

Re: jcb 3d nebo ostrowek?

#5 Nový příspěvek od day »

JCB 3d, nebo JCB 3CX je o generaci výš myslím. Já bych to měl rád i na kšeft, když už to mít doma, tak ať to na sebe někdy trochu maká.. :) Četl jsem tady na fóru, že díly na staré jcb jsou docela drahé... nevím co je na tom pravdy, proto bych znal názor někoho, kdo nějaký tento stroj má, ale slyšel jsem na ně chválu hlavně o proti ostrowku.
Ono zase kupovat bagr za 300 tisíc s pocitem, že jednou za čas udělá nějakou fušku je docela úlet :D Jako na živobytí určitě jo, ale když občas někde někomu něco vykopu v okolí...

majkl.fiat
Příspěvky: 276
Registrován: úte led 14, 2014 12:25 am
Bydliště: Nový Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: jcb 3d nebo ostrowek?

#6 Nový příspěvek od majkl.fiat »

Pokud jsi strojař, kup si za těch 150 - 200 tis. raději nějakou frézku, soustruh, apod., a práce budeš mít nad hlavu a vyděláš si s přehledem na to aby ti sem tam něco přijel vykopat bagrista s pořádným strojem. Ušetříš si tolik času, peněz a nervů... kdo to nezkusil, neuvěří. Ale pokud nedáš jinak, za 200 tyček 3CX nekoupíš, z 3D bych měl strach, protože na to neseženeš díly (vím co to je objednávat něco na moje 2CX z roku 95, většina z anglie, čekačka tak 14 dní až 3 týdny, originály nezaplatíš, většina dodavatelů drží sklad tak max na 10 let staré stroje) takže ti nezbyde nic jineho než koupit Ostrowka, rok se s tím budeš učit aby ta práce za tebou nějak vypadala, a zrovna když ho budeš potřebovat tak z něj něco poteče nebo tam bude něco prasklé a místo práce pod tím budeš ležet. Toť můj názor malého živnostníka, který začínal před 7 lety na UNC 060 a nyní sedí cca 1000 mth/rok v JCB 2CX.
Zetor 6718 - motor 7701, portály Proxima 40 kmh :-)
JCB 2CX - takové malé kopátko
Case JXU 95 a Mercedes Unimog U2100 Agrar

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9523
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: jcb 3d nebo ostrowek?

#7 Nový příspěvek od Atlan »

Anolen. Ten ostrovek za 2 dni opravi kdez na to 3D bude cakat na diel 10dni.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Zetor15
Příspěvky: 881
Registrován: stř bře 09, 2011 8:47 pm
Bydliště: Plzen

Re: jcb 3d nebo ostrowek?

#8 Nový příspěvek od Zetor15 »

jcb 3d 4x4 rok 89 jsme meli prez 15 let na stavbu a kolem statku plus nejaka vypomoc kamaradum a pro obec a cena dilu kdyz nepocitam bezny servis jako jsou vymeny oleju a podobne byla do 20 tisic max...jen par hadic a nejake to pretesneni pistnic plus jeden cep a cca 4 hodiny svareni na lzicich u podkopu. kdyz jsme ho menili za novejsi dlouho jsme z tezkym srdcem rozhodovali jestli ho dat z domu. Pri prodeji mel natoceno 30000 hodin a vsechno fungovalo az na ovladani zajisteni podkopu pro transport ale to jsme nepouzivali byla tam jen vystrelena gumicka ve valecku za 19 korun kterou jsme dali novemu majiteli ke stroji. komfort a rychlost prace proti ostarovku asi jako skoda 1000mb a novy superb.

myky
Příspěvky: 1453
Registrován: čtv říj 23, 2008 2:02 pm
Bydliště: České Budějovice

Re: jcb 3d nebo ostrowek?

#9 Nový příspěvek od myky »

Ostrowek mám, bez předku je to slabota, na melouch za rozumný peníze zapomeň. Jako pomocník na stavbu domu a okolo je to super.

Uživatelský avatar
pawka
Příspěvky: 4661
Registrován: úte led 11, 2011 9:35 pm
Bydliště: Svitavy

Re: jcb 3d nebo ostrowek?

#10 Nový příspěvek od pawka »

jenicek píše:No já nevim, ale neni mezi těma stroji generační rozdíl? Třeba jako mezi UŘ1 a UŘ2?
Ani s jedním jsem nedělal, ale viděl jsem oba u sebe při práci (otec,soused,známej). V dnešní době je Ostrowek fakt už jen na takový to domácí rejpání. Rychlost, síla, posilovač řízení...
Asi by bylo nejlepší, si oba někde vyzkoušet a pak se rozhodnout. Je pravda že na opravy je Ostrowek takovej víc samodomo.
Pokud bys to měl i na kšeft, tak za Ostrowek bych nedal víc jak 300Kč/hod. a nenechal ho dělat víc jak 3 hodiny. V opačným případě řeknu známýmu s JCB3CX 2 roky starým a ten je tak 3x rychlejší než Ostrowek K162. Soused Ostrowka K162 má a když mi řek 500Kč/hod. a viděl jeho práci, tak jsem šel do vrtule :pistol: Ale zase přijel hned, 100m od baráku a rejpal se tam 3 hodiny. Známej s JCB to ke mě má asi 4km a měl by to za hodinu a půl i s přejezdama a kafem.
Tak ty už nikomu nerad, každej sem chodí na radu a ty plácáš úplný blbosti ale ne malý , úplný! Zakaš si psát rady y které nemáš sám vyzkoušené.
60. léta strojově dobrý
viewtopic.php?f=23&t=32858&start=1000
1 stroj
viewtopic.php?f=20&t=29038&start=1000
H6 k6 to je pro hlupáky!
S vůlí,na naklepnutí,s přesahem

ZipBene
Příspěvky: 1494
Registrován: ned kvě 22, 2011 5:12 pm
Bydliště: benešov

Re: jcb 3d nebo ostrowek?

#11 Nový příspěvek od ZipBene »

Někdo dokáže s Ostrowkem nadělat za stejný čas tolik práce co druhý nedokáže s JCB a opačně. Je to taky na zkušenosti a šikovnosti strojníka.

Uživatelský avatar
jenicek
Příspěvky: 3418
Registrován: ned lis 01, 2009 1:11 pm
Bydliště: Krakonošovo

Re: jcb 3d nebo ostrowek?

#12 Nový příspěvek od jenicek »

Pawko můžeš mi prosím nějak zdůvodnit Tvůj příspěvek? Nějak jsem se Tě srdečně dotknul? Nikomu nic nenutim, jen konstatuju, že výše uvedeného jsem byl svědkem, na tom je něco špatnýho?
S tím strojníkem to je svatá pravda, ale holt vodu a pokrok nezastavíš....
On známej s JCB mi taky nabízel vykopání díry na barák (350m3 rostlý hlíny) cca 3 dny á 600Kč/h + 2 x traktor x 500Kč/h odvoz. S díky jsem ho odmítnul a pozval jinýho známýho s pásovým CATem s 1m3 lžicej a 3 tatry na odvoz + JCB na dodělání pasů. Vše hotovo za jeden den a 30t.Kč. + 4 obědy a basa Birrela

edit: Až teď jsem si všim Pawko Tvýho avatara :co?: , tak se hluboce omlouvám

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - lesní stroje a bagry“