železný kuň

Moderátor: Franta.cz

Zpráva
Autor
jimV
Příspěvky: 3016
Registrován: úte říj 21, 2008 8:39 pm
Bydliště: NOVY HROZENKOV

Re: železný kuň

#91 Nový příspěvek od jimV »

tak mk 18 mi v zime brala tak 12 litru za 8 hodin prace a vytahla denne 20 kubiku a ted spotreba spadla tak na 8 a udelam tak 12-20 kubiku zalezi na vzdalenosti na zpatecku to vyjede 50 stupnovy kopec a bokem to ustoji s 0,5 kubikem tak 40-45 stupnu ....chyby strasne slaby navijak ,pasy kdyz pridou do poradneho zaberu tak prokluznu a ta deska na kterou natahuju drevo se mi taky moc nelibi chtelo by to normalni stit jak na traktoru a silnejsi navijak ale uz se na upravach pomalu uvazuje .

Uživatelský avatar
vizovjan
Příspěvky: 1095
Registrován: pát lis 20, 2009 11:44 am
Bydliště: Vizovice

Re: železný kuň

#92 Nový příspěvek od vizovjan »

Máme na "husqvarně" teď 20 mm řemen a jede to v pohodě, ten řemen byl levný a jezdí dobře. Akorát jak máme ty neorigo pásy, tak to nedává boční náklon, s origo pásy to taky nemělo rádo boční náklon a při jedné takové jízdě jsme ty staré poničili, ale to jsme přikládali i velkému staří. Teď jsme ale docela ublížili tomu pásu novému a právě při jízdě v náklonu (jediný odjezd z mýtiny byl s velkým bočním náklonem). Bojím se ale, že to o moc větší náklon by nedal ani ten pás originální, lišila by se akorát výše škody. Rozhodně si ale netroufám jezdit víc jak 20% svah s plným nákladem, to už by pásy hodně trpí, protože tam není takové boční vedení pásu jak třeba na MK, nebo kapsenu.
Spotřeba u našeho poníka je tak 3-4 litry benzínu na den s tím, že se dá svozit tak 10 prm dřeva na 150 m. Máme na něj nástavbu na metry a naložíme tam asi ten 1 prm (na rovině o něco málo víc). Tento týden jsem vozil v takovém kopci, že jsem už při 2/3 obvyklého nákladu hodil salto vzad, střihl se jeden šroubek, jinak v pohodě a jezdilo se dál. Jezdit dvojnásobný kopec než kam dojel lakatoš se ne vždy vyplácí :cert:
Zetor 7245, 3011, 12145 s čelňákem, diskový štěpkovač Junkkari HJ 5G a bubnový štěpkovač Heizohack 6-400, video při práci http://www.youtube.com/watch?v=XWM-i42P ... ture=share nebo starší http://www.youtube.com/watch?v=MSvnIdqCtQI

Uživatelský avatar
misacka
Příspěvky: 624
Registrován: sob lis 07, 2009 10:21 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: železný kuň

#93 Nový příspěvek od misacka »

jimV a jak se chová při pojezdu? nezvedne se hodně předek, když najedeš na nějakej hrb nebo pařez a máš na sobě naloženo? jinak na Kapsenu byl taky slabej naviják... za vrchní kladku se navíc moc nemohlo tahat, protože se kůň stavěl při navíjení na zadní, protože má (měl) na pevno štít a navíc byl naviják strašně rychlej, takže to kolikrát dost lítalo... a verze s tím 13ti koňovým motorem, co dřív dělali, byla tak na tahání z kopečku nebo možná ještě po rovince, ale mírnej protisvah dělal koníkovi s důstojným nákladem veliký problémy

Uživatelský avatar
TomikKouril
Příspěvky: 4457
Registrován: úte lis 27, 2007 4:44 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: železný kuň

#94 Nový příspěvek od TomikKouril »

Se mnou dělal kluk a ten měl fungl MK 13.A vubec nás to nenadchlo.Ten naviják byl tragickej a podle mě dost velká pořizovací cena :-/
UKT Landini Vision 105 plus navijáky Igland 2-6 tun

fidla 9540
Příspěvky: 94
Registrován: ned dub 07, 2013 9:16 pm
Bydliště: Stare Město pod sněž
Kontaktovat uživatele:

Re: železný kuň

#95 Nový příspěvek od fidla 9540 »

Mirek LKT píše:Jestli chceš železnou kobylu tak bych raději volil Kapsen.
miro dobra volba mi taky mame kapsena a je to uplne paradni stroj jonsika bych nebral ani nahodou je to šit

fidla 9540
Příspěvky: 94
Registrován: ned dub 07, 2013 9:16 pm
Bydliště: Stare Město pod sněž
Kontaktovat uživatele:

Re: železný kuň

#96 Nový příspěvek od fidla 9540 »

scorpioo píše:viděl jsem husqvarnu a nechtěl bychto tak sem koupil kapsenta a jsem nadmiru spokojen nic jinyho bych nechtěl tahl sem za tym 3 kubo a jel sice mrčel ale jel a to mam virobni čislo 7 ted sem viděl ty novějši a to jsou dřiči jak svina a je u železnyho koně vihoda že ho zaparkuješ a nežere :D
jo bracha to bylo kdyz sme s tim tahali narvali sme plny klanice a jelo se bylo na tom tady 2 kubiky a parada nalilo se 5 litru benzinu a hrkalo se celej den kdyz kobilu ze zeleza tak jedine kapsen je jasna volba jak pises ty

fidla 9540
Příspěvky: 94
Registrován: ned dub 07, 2013 9:16 pm
Bydliště: Stare Město pod sněž
Kontaktovat uživatele:

Re: železný kuň

#97 Nový příspěvek od fidla 9540 »

Frantanewholand píše:Zdravým kolik prosím Vás stojí novej Kapsen Díky.
asi 380 000

Uživatelský avatar
vizovjan
Příspěvky: 1095
Registrován: pát lis 20, 2009 11:44 am
Bydliště: Vizovice

Re: železný kuň

#98 Nový příspěvek od vizovjan »

Co si budeme povídat, kůň a lá Jonsered je dobrý spíš pro dělání dřeva pro sebe, když od toho člověk moc nečeká. Když by člověk chtěl koupit něco nového, tak spíš Kapsena, ale ojetina Jonsereda za 50 tis. je v pohodě. Je to jednoduchá a celkem i na údržbu levná mašina. Kubík se s tím sice utáhne možná na rovině při dobrém směru větru, ale dostupnost je slušná a kapsena při převrácení nehodí jeden člověk rukama zas na pásy jak jonsereda :vysmech: Udělat s tím dřevo pro tři chalupy za rok není problém a kůň je zaplacený. Kapsen se ani hodně ojetý za 50 tis. koupit nedá.
Zetor 7245, 3011, 12145 s čelňákem, diskový štěpkovač Junkkari HJ 5G a bubnový štěpkovač Heizohack 6-400, video při práci http://www.youtube.com/watch?v=XWM-i42P ... ture=share nebo starší http://www.youtube.com/watch?v=MSvnIdqCtQI

jimV
Příspěvky: 3016
Registrován: úte říj 21, 2008 8:39 pm
Bydliště: NOVY HROZENKOV

Re: železný kuň

#99 Nový příspěvek od jimV »

no on se spis postavi na zadni kdyz nemuze utahnout naklad ale jinak zatim v pohode uz mel na sobe i 2,5 kubiku a dolu kopcem uplne v klidu a s tema 2,5 kubiku sem zastavil v tom nejvetsim kopci cca 45 stupnu a stal a to prej kapsen neumi zeprej rady ujizdeji nevim to jiste jenom sem to slysel

jimV
Příspěvky: 3016
Registrován: úte říj 21, 2008 8:39 pm
Bydliště: NOVY HROZENKOV

Re: železný kuň

#100 Nový příspěvek od jimV »

jo tome on to nejni traktor ale kun proti kopci to utahne tak tech 0,8 kuba jak kdy zalezi na podminkach a proto chci udelat jiny navijak a jinou zadni desku tak aby to bylo jak na traktoru jo a kluci kapseny maju volne odvijeni navijaku

dulik
Příspěvky: 124
Registrován: pát lis 13, 2009 7:01 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: železný kuň

#101 Nový příspěvek od dulik »

:-/ Už se tady porovnává něco co ani výrobce nestavěl jako konkurenta. Přece když mám práci na koně jen občas, terén vcelku slušný, dřevo párátka, tak je jasný, že ta lehoučká kobylka za kterou jsem v pojízdném stavu a s výbornýma pásama dal 37 tisíc, je pro mne jasná volba. Navíc vozík s tou potvorou můžu tahat za čtyřkolkou se kterou se pohybuju v lese nejčastěji a nemusím kvůli přepravě mordovat auto nebo traktor. A cena oprav jak psal vizovjan je taky někde jinde.Takže krám bych tomu rozhodně neříkal :tyty:
Je jasný, že když se chci taháním živit, zainvestuju do pořádný mašiny, to je bez debaty.

Žerik2
Příspěvky: 1862
Registrován: sob led 10, 2009 1:11 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: železný kuň

#102 Nový příspěvek od Žerik2 »

chlapi co mate železne koně od hq nebo js kde schanite dily u nas mi řekli že nic neni... :-(

Uživatelský avatar
vizovjan
Příspěvky: 1095
Registrován: pát lis 20, 2009 11:44 am
Bydliště: Vizovice

Re: železný kuň

#103 Nový příspěvek od vizovjan »

Otázkou je, co sháníš, u nás jsme měnili zatím jen díly, které mohou být neorigoš - variátorový řemen, kolečka, zubatá pojezdová kola, pásy. Dobře nahraditelný je motor, variátor by snad mohl jít taky slušně, ale zatím jsem to nebyl donucen řešit. Kdosi chválil Hq v Zubří u Vsetína, že se tam docela orientují i v železňácích...
Zetor 7245, 3011, 12145 s čelňákem, diskový štěpkovač Junkkari HJ 5G a bubnový štěpkovač Heizohack 6-400, video při práci http://www.youtube.com/watch?v=XWM-i42P ... ture=share nebo starší http://www.youtube.com/watch?v=MSvnIdqCtQI

Žerik2
Příspěvky: 1862
Registrován: sob led 10, 2009 1:11 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: železný kuň

#104 Nový příspěvek od Žerik2 »

vizovjan píše:Otázkou je, co sháníš, u nás jsme měnili zatím jen díly, které mohou být neorigoš - variátorový řemen, kolečka, zubatá pojezdová kola, pásy. Dobře nahraditelný je motor, variátor by snad mohl jít taky slušně, ale zatím jsem to nebyl donucen řešit. Kdosi chválil Hq v Zubří u Vsetína, že se tam docela orientují i v železňácích...
zajima mě třeba kde sehnat elementy do odstředive spojky a tu pružinku co je drži a nebo kde sehnat cele vario toho mojeho někdo překopal a vario tam vubec neni

dulik
Příspěvky: 124
Registrován: pát lis 13, 2009 7:01 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: železný kuň

#105 Nový příspěvek od dulik »

Vizovjane, cos tam dostal za řemen? 20x kolik délka? Já ten původní 17x790 nahradil 20x770 ale ještě to má možná rezervy :-/ Ty délky jsou vnitřní obvod.

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - lesní stroje a bagry“