UNC 060 - další kus ve výslužbě...

Moderátor: Franta.cz

Zpráva
Autor
Tomas6
Příspěvky: 5406
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: UNC 060 - další kus ve výslužbě...

#331 Nový příspěvek od Tomas6 »

Originál pojistky jsou našroubované na konzoli kde drží orsta. Na nich je víčko a v tom plechovém deklu je jen výřez.
Prosím tě čím jsi ohýbal ty trubky?
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Uživatelský avatar
DEF110
Příspěvky: 375
Registrován: stř lis 15, 2017 1:21 pm
Bydliště: okr. Benešov

Re: UNC 060 - další kus ve výslužbě...

#332 Nový příspěvek od DEF110 »

Ok, já byl přesvědčen, že to drží v tom plechu. Přesvědčoval mě o tom člověk, co mi tahá tu elektriku a řikal... Nevim, to je věc co jde mimo mě a sere mě to, trvá to dlouho a nerozumim tomu...
Na ohybání trubek jsem měl především tyhle kleště:
Obrázek

Jsou do 3/8", ale podle mě ty trubky na ohnutí 8mm byly asi max. Ohnul jsem s nima všechno v pohodě v ruce. Používal jsem je asi nejvíc, protože tam bylo nejvíc metrů trubek v 8mm. Ale dokážou jen max pravej úhel.
Ale na silnější průměr a ohyb víc než 45 stupňů mám tuhle ohybačku: (koukám, že za těch pár let sakra podražila :-/ )
https://www.arkov.cz/p/ohybacka-trubek- ... -vp0000292

Tomas6
Příspěvky: 5406
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: UNC 060 - další kus ve výslužbě...

#333 Nový příspěvek od Tomas6 »

Děkuji. No potřeboval bych tu ohýbačku. :-/ budu muset nějak řešit připojení krokodýla, páč hadice se mi motají do kol, tak bych nejradši udělal přídavný okruh až na spodek výložníku, po vzoru novějších strojů. Budu muset poptat jestli ji někdo tady v okolí nemá a nepůjčí
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Uživatelský avatar
DEF110
Příspěvky: 375
Registrován: stř lis 15, 2017 1:21 pm
Bydliště: okr. Benešov

Re: UNC 060 - další kus ve výslužbě...

#334 Nový příspěvek od DEF110 »

Elektrika dotahaná... Navymejšlel jsem si hooodně kokotin, ale nakonec jsme to s kompromisama dotáhli. Všechno svítí, ukazuje, přepíná...

Obrázek

Uživatelský avatar
DEF110
Příspěvky: 375
Registrován: stř lis 15, 2017 1:21 pm
Bydliště: okr. Benešov

Re: UNC 060 - další kus ve výslužbě...

#335 Nový příspěvek od DEF110 »

Náplně doplněný. Teče mi hydraulickej chladič :(
Motor škytnul v pohodě a běhá a skáče jako tříválcový kozlík splašenej...
Ale ten krám se ani nehnul... :(
Po prozkoumání to vypadá, že sací čerpadlo je v prdeli. Nedává to nikam hydraulickej olej, jen to hází a plive pěnu. Všechny sací hadice jsme prověřily a nakonec to zbylo na čerpadlo. Vypadá to, že je to ještě originál z roku 1984. Takže unc vypadá jako dřív, ještě nevyjelo a je poblitý všude olejem. Tak jsem si maloval, že v klidu uvidim, kde co teče.... :vztek:
No jo no, čerpadlo mám objednaný jiný a ještě se může ukázat, že jsem ty trubičky neposkládal úplně správně, to se dozvim, až se do oběhu dostane nějakej olej...
Ale nevzdávám to, motor už má natočeno 0,2 motohodin :)

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
DEF110
Příspěvky: 375
Registrován: stř lis 15, 2017 1:21 pm
Bydliště: okr. Benešov

Re: UNC 060 - další kus ve výslužbě...

#336 Nový příspěvek od DEF110 »

Tak super, dnes dorazilo nové čerpadlo. Po rozbalení jsem zjistil, že unašeč do náhonové skříně je jen kužel s perem místo 18ti hranu originálu. Hmmm, tak jsem hned ještě objednal nějakej mezikus... Ale, stejně se mi to nějak nezdálo a ejhle. Čerpadlo je menší trošku, rozteče na upnutí k náhonové převodovce nesedí. Originál má šrouby 10 a rozteč je cca 104x144mm a u nového čerpadla je otvor na šrouby 8mm a rozteč cca 98x128mm. Označení čerpadla podle katalogu a nabízeno jako na UNC060. Ty vole to jsou prostě věci, co naserou :) A pokud na tom novým čerpadle nejsou dvě guferka, což podle ochuzeného masa na hliníku pochybuju, ani na originálu nejsou dvě, tak je tam to guferko ještě daný obráceně!
Nevíte někdo, kde se dá sehnat to správný čerpadlo? Nebo to dopadne tak, že to budu složitě frézovat a rovnat a strávim u toho milion času, místo aby to už vrčelo a dělalo pomocníka... :jazyk:
Obrázek
Obrázek

Tomas6
Příspěvky: 5406
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: UNC 060 - další kus ve výslužbě...

#337 Nový příspěvek od Tomas6 »

No spíš bych to staré co máš naházel do krabice a donesl někam kde čerpadla opravují. Mám tu v okolí hned dvě nebo vlastně tři firmy co se tím zabývají. Tak určitě máš někde i ty...
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Uživatelský avatar
DEF110
Příspěvky: 375
Registrován: stř lis 15, 2017 1:21 pm
Bydliště: okr. Benešov

Re: UNC 060 - další kus ve výslužbě...

#338 Nový příspěvek od DEF110 »

Tomas6: Já nejsem lakomej, rád zaplatim za dobrou věc/práci. Mám problém s ti, že vim, jak to vevnitř vypadá v tom čerpadle a nevěřim, že udělají to, co bych vlastně udělal sám. Ještě za cca 7000kč a výměnným fondem. Vem si to, jsou tam vlastně u toho většího čerpadla jen 4 velký gumičky. Ty jsou u mě zploštělý jako prase. Gufero už jsem dával nový, ale je to desetikorunová položka a asi jsem si koupil nějaký navíc, vždy to tak dělám. Ty silikonový vymezovací podložky jsou v pohodě a můžou se dát zpět. Víka jsou prohnutý z obou stran. To bych si mohl líznout na frézce a srovnat sám. Jde předevšim o axiální vůle/vydření. I s tím si můžu pohrát a udělat to, ale je to nesmyslná práce s nejistým výsledkem. Popsal jsem ti renovaci čerpadla a myslim, že bych jí asi udělal sám líp než firma. Ze starýho nový neuděláš a proto bych raději koupil nový. Toť můj názor a důvod proč bych raději koupil nový. Taky jsem slyšel fámu, že tyhle čerpadla se tak nějak kdysi ve velkém "ztrácela" za soudruha a jsou dnes k dispozici... Ale je to neověřená informace a možná už jsou rozprodaný...

Uživatelský avatar
DEF110
Příspěvky: 375
Registrován: stř lis 15, 2017 1:21 pm
Bydliště: okr. Benešov

Re: UNC 060 - další kus ve výslužbě...

#339 Nový příspěvek od DEF110 »

Tak jsem dnes zjišťoval jak je to s těma čerpadlama. Byl jsem poučen, že mi bylo skutečně zasláno na UNC 060 a já že mám silnější, co se dávalo do UNC 750. Nevim, od výroby mám 060 a pochybuju, že by tam někdo mněnil kvůli tomu celou náhonovou převodovku :-/ Pak jsem mluvil ještě s jedním prodejcem a ten mi zase tvrdil, že tam v Krupině cpaly co jim zrovna přišlo pod ruku. Takže nevim jak to je, ale vim, že mě se to nový čerpadlo rázem prodraží o dalších 10000 :D Ale zase budu mít silnější čerpadlo. Tak si na to dejte kdyžtak pozor, protože to nelze vzájemně zaměnit.

Uživatelský avatar
DEF110
Příspěvky: 375
Registrován: stř lis 15, 2017 1:21 pm
Bydliště: okr. Benešov

Re: UNC 060 - další kus ve výslužbě...

#340 Nový příspěvek od DEF110 »

Letos ty jarní práce začínaji sakra dřív, tak se k unc zase moc nedostávám, ale nadruhou stranu potřebuju aby už vypadlo z dílny. Motor vrčí v pohodě, trochu padá nafta, ale to se asi třeba časem doladí. Elektrika funguje jak má. Hydraulika si nasává konečně bez vzduchu, ale byl to taky trochu boj. No a konečně se to mělo hejbat. Hejbe se to, ale jede to samovolně dozadu :smich: Nic neovládám a jede to dozadu :vztek:
Takže jsem někde něco zapojil špatně. Nedivim se tomu, vim, co jsem tam všechno předělával. Takže hledám nově natahaný trubičky, jestli vedou kam maji.
Je možný, že jsem otočil ovladače ORSTA. Mám dole vyražený u všech T a P. Jak je to prosimvás, co je tlak a co je zpátečka, ať se mám od něčeho odrazit zase a postoupit dál?

Uživatelský avatar
Laslou
Příspěvky: 389
Registrován: sob říj 23, 2010 11:40 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: UNC 060 - další kus ve výslužbě...

#341 Nový příspěvek od Laslou »

Šel bych na to asi takto: T - jako TANK, čili nádrž, zpátečka
P - jako PUMP, čili čerpadlo

Uživatelský avatar
DEF110
Příspěvky: 375
Registrován: stř lis 15, 2017 1:21 pm
Bydliště: okr. Benešov

Re: UNC 060 - další kus ve výslužbě...

#342 Nový příspěvek od DEF110 »

Laslou: Díky za postřeh.

Měl jsem to všechno nafocený, raznicema jsem si označil vše, co jsem potřeboval a fotky z toho mám v notebooku, který mi před 5ti měsíci odešel a ani neřek čau, já jdu do prdele...
Zkusim to tedy vše projít a zkusit to zapojit takhle. Nejhorší je, že když jsem to dohledával, jak je to zapojený, tak jeden katalog a jedna příručka udávala jak to mám zapojený já, druhý katalog a jiná příručka ukazuje zapojení jinak... Uvidíme :-/

Mies
Příspěvky: 12
Registrován: ned zář 24, 2023 4:00 pm
Bydliště: Fin

Re: UNC 060 - další kus ve výslužbě...

#343 Nový příspěvek od Mies »

Umí někdo říct správnou velikost O-kroužků na brzdu? Jsou to 110x5 a 80x5? :typek:

Uživatelský avatar
DEF110
Příspěvky: 375
Registrován: stř lis 15, 2017 1:21 pm
Bydliště: okr. Benešov

Re: UNC 060 - další kus ve výslužbě...

#344 Nový příspěvek od DEF110 »

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
DEF110
Příspěvky: 375
Registrován: stř lis 15, 2017 1:21 pm
Bydliště: okr. Benešov

Re: UNC 060 - další kus ve výslužbě...

#345 Nový příspěvek od DEF110 »

Čas, aby začal dělat. Zkusit mi vrátit ty hodiny, co jsem do něj nandal, nabavim se o financích :smich:

Obrázek
Obrázek
Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - lesní stroje a bagry“