UNC 060 - další kus ve výslužbě...

Moderátor: Franta.cz

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
DEF110
Příspěvky: 375
Registrován: stř lis 15, 2017 1:21 pm
Bydliště: okr. Benešov

Re: UNC 060 - další kus ve výslužbě...

#61 Nový příspěvek od DEF110 »

Pustil jsem se do pístnic, abych věděl co řešit. Obaly válců děs. Vrchní vyrovnávací jsou na konci ohlé a zavařované jedna radost :) Dělám že to nevidím. Tyče jsou naopak jako nové a na okách evidentně nově navařené. Válce uvnitř zběžně taky ok. Jako třešnička je pro mě že u šesti pístnic mám čtyřy různé systémy stírání a manžet :)
Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
DEF110
Příspěvky: 375
Registrován: stř lis 15, 2017 1:21 pm
Bydliště: okr. Benešov

Re: UNC 060 - další kus ve výslužbě...

#62 Nový příspěvek od DEF110 »

Snad se konečně o víkendu dostanu na ty pojezdový převodovky. Matice KM7 jsou utopený v obalu a hákovým klíčem jsem se na ně nedostal. Ne jen já, proto jsou všechny matice nabouchaný jako na fotce. :) Tak jsem si narychlo udělal ořech na 1/2 golu. Kousek silnostěnné trubky jsem stočil na průměr 47,1. Vnitřní byl 38, našel jsem východoněmecký ořech 27 stejného vnějšího průměru, nalisoval, ovařil. Pak podle matice navařil 30mm kousky 5mm klínkovice. Výsledek pohoda, ale dělal jsem to podle matice ČSSR kde jsem na všech naměřil 47-0,2. No a na nových, made in slovakia, co jsem koupil, ten průměr tý drážky lítá od 46 do 48 mm :( Myslel jsem, že jsou to normované strojní součástky. Nejsem žádný zastánce starejch časů, naopak, ale na ty normy ČSN se dalo dříve spolehnout, dneska to každej mydlí jak chce, kde chce a z čeho chce :-/
Takže jsem to holt musel dopilovat pilníkem, aby se tam vlezly i ty větší matice...
Obrázek

Obrázek

Shrek
Příspěvky: 3338
Registrován: úte říj 21, 2008 8:55 pm
Bydliště: Ledeč nad Sázavou

Re: UNC 060 - další kus ve výslužbě...

#63 Nový příspěvek od Shrek »

Ja ti to taaaaaak nezavidim...
Kazdy vi co delam, jen se to nesmi psat v podpisu. V kolonce povolani je to snad v poradku, pokud ne, tak kolonku z duvodu zbytecnosti odstranit.
O cenach prodavanych veci nediskutuji.
roztrhnisikusnuhakem zavinac gmail.com

Uživatelský avatar
DEF110
Příspěvky: 375
Registrován: stř lis 15, 2017 1:21 pm
Bydliště: okr. Benešov

Re: UNC 060 - další kus ve výslužbě...

#64 Nový příspěvek od DEF110 »

Obrázek

Obrázek

pavel sk
Příspěvky: 12796
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: UNC 060 - další kus ve výslužbě...

#65 Nový příspěvek od pavel sk »

Uz ked to mas takto rozhodene, tak prejdi zavity v skrini ktore drzia ten cely prevod v skelete nakladaca. Takisto aj diery v skelete. U nas sa to vekom rado povolovalo a trhalo sroby.Inak pekna praca 8)

Uživatelský avatar
DEF110
Příspěvky: 375
Registrován: stř lis 15, 2017 1:21 pm
Bydliště: okr. Benešov

Re: UNC 060 - další kus ve výslužbě...

#66 Nový příspěvek od DEF110 »

Závity jsem v obalech projížděl a kontroloval a nejsou nijak vytahaný. Doporučovali tu předělat to z M12 na M14, ale pokud to vydrželo tuhle zátěž, tak se nebojim. Prej se jich několik střihlo těch šroubů, ale opraveno to bylo dobře a je třeba prostě hlídat, jestli jsou stále utažený... A když se to stane, tak mám stále materiál na předělání na větší závit. Dneska jsme chvilku zase dělali převodovky a největší problém je sehnat ty vymezovací podložky. Nakonec jsem si upichoval ze silnostěnné trubky 90mm třeba sílu 4mm a podobně. Koupíš 0.1, 0.2, 0.3, ale těch mám spousta :) Ale já jsem pintlich, a to co by prošlo na statku u mě neprojde, taky je ze mě kolaga dost na prášky :smich:
Obrázek

Obrázek

Tomas6
Příspěvky: 5385
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: UNC 060 - další kus ve výslužbě...

#67 Nový příspěvek od Tomas6 »

Nádhera. Ty už s tím pak dělat nebudeš viď? Škoda takového pěkného bobika špinit od bláta.
Ty šrouby jsi měl předělat rovnou. Pak je to celkem pakárna. Zajedno jak nějaký pěkně zalomený vytáhnout a za druhé se blbě řežou závity, páč je to za poloosou.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

pavel sk
Příspěvky: 12796
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: UNC 060 - další kus ve výslužbě...

#68 Nový příspěvek od pavel sk »

Presne toto som mal na mysli. V minulosti sme sa stym na dielni nadrbali dost a bola to slabina asi vsetkych UNC 060 tej rady. A ked sa vysypali tie stranove sukolia tak to bolo na :pistol: Furt volali stary páni k tomu mna, lebo jediny na dielni tam som mal pomerne male ruky ktore mi cez tie okienka lahko vošli dnu :smich: to naskladat spät. To co sme mali bolo jedno asi prvych ktore sa zacalo vyrabat ale vydrzalo v Ž.V. dost 8) 8) Ale uz je prec. Predali to za šrotovu cenu ako darcu organov uz nepojazdne. Uz mame len dva LOCUST-y.

Uživatelský avatar
DEF110
Příspěvky: 375
Registrován: stř lis 15, 2017 1:21 pm
Bydliště: okr. Benešov

Re: UNC 060 - další kus ve výslužbě...

#69 Nový příspěvek od DEF110 »

Dělat s tim samozřejmě budu. Proto to všechno dělám. Doufám :) Ještě mě čeká dlouhá cesta, ale doufám, že to bude jako se Zetorem. Ze šrotu do laku a pak už je mi to jedno a honim ho na poli v lese. Teď jsem navijákem vysklil zadní boční okno, poondil blatníky... Prostě vim, že jsem to opravil a tak musí sloužit a provozní šrámy neřešim.
A jak píšu, znám poslední historii unc, znám člověka, co ho opravoval a nikdy nebyl problém s tim, že by se musel ten závit předělávat. Já mu to řikal, že to udělám a on si klepal na hlavu a řikal, až se ti to vytrhne a nevyndáš šroub, odvrtej to a udělej tam větší závit, jinak je to práce navíc a k hovnu... :) Jeho slova... Hele ten stroj naložil tisíce tisíců tun hnoje, jezdil denně a já to asi už nestrhnu ty závity... Pokud jo, tak to holt předělám no, to už zase takovej problém nebude... :friends:

ceratio1
Příspěvky: 803
Registrován: ned říj 14, 2012 12:58 pm
Bydliště: bílovec

Re: UNC 060 - další kus ve výslužbě...

#70 Nový příspěvek od ceratio1 »

Soused vždycky říká- housle co hrají se neladí ;-)

Uživatelský avatar
DEF110
Příspěvky: 375
Registrován: stř lis 15, 2017 1:21 pm
Bydliště: okr. Benešov

Re: UNC 060 - další kus ve výslužbě...

#71 Nový příspěvek od DEF110 »

ceratio1 píše: úte pro 06, 2022 7:08 am Soused vždycky říká- housle co hrají se neladí ;-)
To nevim, souseda tvýho neznám :) Když jsme v mládí měli kapelu, tak pro nás nalazení nástrojů před koncertem zvláště, byla přednost. Mě většinu naučil můj děda, který se vyučil v roce 35 u Mistra strojnického a ještě si tam nabrnknul jeho dceru a tím pádem mojí babičku. Ten mě učil dělat vše poctivě, nic neojebat. Osvědčené věci neměnit a ctít řemeslo. A hlavně, že vše, hlavně z oceli se dá opravit... :-/

Uživatelský avatar
DEF110
Příspěvky: 375
Registrován: stř lis 15, 2017 1:21 pm
Bydliště: okr. Benešov

Re: UNC 060 - další kus ve výslužbě...

#72 Nový příspěvek od DEF110 »

Každej si to přeci dělá podle sebe. :friends:

ceratio1
Příspěvky: 803
Registrován: ned říj 14, 2012 12:58 pm
Bydliště: bílovec

Re: UNC 060 - další kus ve výslužbě...

#73 Nový příspěvek od ceratio1 »

Však jsem ti dal zapravdu že předělávat závity na větší má ještě čas ;-) jinak soused má spoustu moudrých pořekadel, např. "Prasklo to protože to bylo příliš pevné" nebo "psovi se taky ocas kýve a neupadne"... :)

Uživatelský avatar
DEF110
Příspěvky: 375
Registrován: stř lis 15, 2017 1:21 pm
Bydliště: okr. Benešov

Re: UNC 060 - další kus ve výslužbě...

#74 Nový příspěvek od DEF110 »

ceratio1 píše: úte pro 06, 2022 10:05 pm Však jsem ti dal zapravdu že předělávat závity na větší má ještě čas ;-) jinak soused má spoustu moudrých pořekadel, např. "Prasklo to protože to bylo příliš pevné" nebo "psovi se taky ocas kýve a neupadne"... :)
Jo, já jsem to pochopil, jen jsem byl strašně utahanej a měl jsem se na odpověď vykašlat, ale potřeboval jsem říct to svoje, holt :smich: Proto jsem psal, že si to každý dělá podle sebe. Převrtávat a přeřezávat 20 závitů "pro jistotu", když to vydrželo nesmysl, se mi prostě nechce... Takže nic proti Tobě

Uživatelský avatar
DEF110
Příspěvky: 375
Registrován: stř lis 15, 2017 1:21 pm
Bydliště: okr. Benešov

Re: UNC 060 - další kus ve výslužbě...

#75 Nový příspěvek od DEF110 »

Nedal jsem si říct a dal jsem to tam zpět. Přetěsnil jsem kompletně a pokusil se vymezit všechny velikánské vůle při montáži. Znám člověka, co tyhle pístnice úplně vyřadil a dělá s tim bez nich a je spokojenej... :-/
Obrázek

Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - lesní stroje a bagry“