HON 053

Moderátor: Franta.cz

Zpráva
Autor
Fizz
Příspěvky: 7851
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: HON 053

#946 Nový příspěvek od Fizz »

Ze zkušenosti nad 2t ideál jeřáb.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
SV18r
Příspěvky: 44
Registrován: ned dub 22, 2018 8:43 pm
Bydliště: Lučenec

Re: HON 053

#947 Nový příspěvek od SV18r »

Ma tu niekto klapacku na hone ? Pripadne foto

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20654
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: HON 053

#948 Nový příspěvek od ota »

Nějaké fotky jsou v inzerátu na bazoši. Koukal jsem na ten inzerát. Byli jsme pro ty kola a u toho prodejce jsme se stavovali když jsme jeli s kolama domů. Nabízel nám ji. Ale má ohnuté dno. Muselo by se opravit. A ani jsme se raději neptali na cenu. On povídal, že jsou hodně málo k vidění. Tak jsme si povídali, že od toho se bude asi i odvijet cena. Ale jak jsem kousek vejš psal, dělají se z té roštové lžíce. Tady v družstvu ji tak mají na manipulaci s obilím.

radek.bazant
Příspěvky: 277
Registrován: sob čer 23, 2012 4:56 pm
Bydliště: Královéhradecký kraj

Re: HON 053

#949 Nový příspěvek od radek.bazant »

Mám klapačku a v kombinaci s otočí je to super věc. Mám klapačku z nakladače CAT jen jsem předělal uchycení. Je trochu užší než velká honovska, ale nevadí to, jelikož by to stejně nemělo smysl. Je poměrně dosti těžká sama o sobě. Nechci kecat, ale myslím že tam je 600 kg. Koupil jsem jí jetou s míšně ohlim dnem, ale žádné drama. Naložila už určitě 1000 tun a furt super. Dával jsem za ní 38 asi. Foto pohledam nebo dojdu udělat.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20654
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: HON 053

#950 Nový příspěvek od ota »

Chladiče jsou doma po opravě. Už jen napasovat. Dneska jsme koupili tu boční záslepku co pod ní jsou vidět zdvihátka. Vypustili jsme olej z motoru a nechali ho vykapat dva dny. Vyčistili odstředivku. A že dneska nalejeme olej. A teď nám to došlo, není tu ale to víčko s nalívacím otvorem! No přeci nebudeme nalívat odstředivkou? Tak jsem dojel do města a koupil jsem to víčko s nalejvacím otvorem. Dali jsme ho tam a nalili olej. Dal nalili naftu do nádrže a syn pumpoval. Najednou koukáme a přepady na vstřikovačích tečou jako Dunaj. A pak i spojení přepadu vstřikovacího čerpadla a přepadu od vstřikovačů taky. Takže další věc, koupit nové propojení přepadu, novou hadičku od čerpadla dát a to Tčko vyrobit nové. Je tam to plastové třeba od Festa a teče to všude. Kabely k baterce nové, bateriák taky. Teď už drobnosti. Osadit chladiče naspátek. Silenbloky máme nové. A nalít vodu. Ta spodní trubka s odbočkou na topení drží silou vůle. Tu budeme muset taky dát jinou. Je vyrezlá jak pozlátko. No a už snad potom zavrčí. Ještě tedy musíme dát spátky pedál plynu a spojky. Byly uplně nehybný zarezlí v kabině. Vyndáno opraveno. Jen zatím. Obkreslil jsem si komponenty a do budoucna vyrobím nové. Teď bude nějakej svátek tak by jsme na tom mohli zase trochu pracovat. V pátek dojedu koupit ty věci na přepad nafty.

Fizz
Příspěvky: 7851
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: HON 053

#951 Nový příspěvek od Fizz »

O tom tkusu jsem ti psal. Kupival jem nový normál v autodilech, krasnej chromovanej, ale cekal jsem naň snad tyden, ze Slovenska to šlo asi přes Bangladéš.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20654
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: HON 053

#952 Nový příspěvek od ota »

Teď jsme to probírali se synem. Nelíbí se nám moc vodní pumpa. Když vezmu za vrtuly kýve se vcelku. Sice u Z 40 když začala téct, měla jednou takový výkyv. Tahle co tam je měněná, je v červené základní barvě. Ale může mít najeto kolem zeměkoule. Teď máme všechno vyndaný a přístup k pumpě ideální. Tak asi ještě v pátek koupím novou a vyměníme ji. No a vzal bych tu třívývodovou. Už s vývodem na topení. Natáhlo by se to odtud. A dolů by jsme dali novou hadici, bez toho vývodu. To topení co tam je je nějakej slušnej bastl. Je to krabice jako obluda. Musím se podívat, co je v knížce. Tu turbínku z 1202 co tlačí vzduch tu mám. Je tam zachovanej i držák v kabině. Mám tu i to topení z 1202 třeba je to to co tam má být. Tohle co tam je teď zabírá hodně místa.
Jinak všude je uhelnej prach. Rozdělal jsem světla na pravé straně kvůli tomu rámečku co je okolo nich. Ten rámeček je nabouranej, chvilku do něj budu mastit kladivem, než bude trochu slušnej. A v každym světle kelímek prachu z uhlí.

Fizz
Příspěvky: 7851
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: HON 053

#953 Nový příspěvek od Fizz »

Jo ti topení mi nekde foukalo. Z prava se pečeš, zleva jinovatka... Spíš domýšlet nějaký rozfuk aspoň k nohám, odspodu dost táhne, a zleva taky :D v zimě ho skoro nevyužívám navic tam mám sedačku z alfy semišoviou, s tim kladivem a povodní sedackou mě i s polštářkem pod prdeli bolelo všecko od bradavek dolů. Takhke sedím jak na peřině a nohy se mi dotýkají podlahy je volně abych mohl pedálovat. A je to 8)

To se hon dostal na dobrý místo takovou péči jen tak nějakej nemá.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20654
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: HON 053

#954 Nový příspěvek od ota »

Ono jednou nás pumpa málem vypekla. Jeli jsme na Silvestrovskou vyjížďku 2 traktorama. Zastavili jsme na benzince pro naftu. Natankuju a koukám pod traktorem louže. Kurva co je? A po bloku tekla kapalina. Bylo blbě vidět odkud. Koupil jsme na benzince kanistr vody nalil a ještě doplnil kanistr. Jestli se pojede delší okruh, co vystačí voda pojedu. Na shromaždišti už ani kapka. Na potvoru bylo chladno. Ale co jeli jsme. Okruh snad 40 km! Traktor bez dolívání vydržel. No cestou odpadávali jezdci, někoho dotahli na řetězu. Snad 60 ůčastníků dojelo, bez uhony. Pak nakonec všechny ,,dopravili" do cíle. Byla by to ostuda někde zůstat trčet. Pak jsme tu pumpu vyměnili. Kupujeme rovnou novou. Starou pumpu jsem vzal a prej že ji přepakuju. Syn mi ji vzal a hodil do bedny co máme na šrot. Prej že sada na přetěsnění stojí 600 Kč a nová pumpa 1200 Kč. Ani ji nezkoušej rozebírat! On v práci má asi 3 traktory pod palcem. A že z těhle oprav jsem už vyléčenej. Vydrží to prd. Tak dáváme novou.

Uživatelský avatar
Michal(zetor)
Příspěvky: 4190
Registrován: stř pro 12, 2007 9:19 pm
Bydliště: Pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Re: HON 053

#955 Nový příspěvek od Michal(zetor) »

Tak hadice od čerpadla do rozvadeče vyměněná 8) Vyměnil jsem i původní (41 letou) hadici gumovou na plnění zadní blokační pístnice nápravy. Ono i tahle tlaková hydraulická je původní. Na tomhle honu je většina hadic a vlastně věcí docela původních. Například loni jsem měnil měch v sedačce řidiče (upozornuji pouze cca za týden utekl jo nebyl prasklej) když jsem to rozdělal a na to měchu bylo vytištěno 1980 rok tak se si sednul na prdel. Ty dnešní měchy no nemá se cenu ani zminovat.

Někdo se ptal klapačku( žraloka) taky máme je to náhodou dobrá věc 8) Dělali jsme jí ze staré lopaty (ale už bych to ze starý ruzně dokroucený lopaty nikdy nedělal) jel bych od začátku z nových věcí. Ale nějak se to udělalo a funguje. Ale zapřahuji jí vždy na dobírání ruzných hromad, abych nemusel házet lopatou. Protože je těžká a neuveze se v ní to co v klasické velké 8)

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Tady je foto vyndaného měchu sedačky

Obrázek

Trocha žuly... :co?:

Obrázek

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20654
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: HON 053

#956 Nový příspěvek od ota »

Tak dneska syn dostrojil pár věcí na hona. Už mu ruce hrály, jak chtěl aby zavrčel! Nakonec vše málem vyhořelo na plynovém pedálu. Syn nasoukanej pod honem a já v kabině. Měli jsme ten pedál snad 10x tam a vyndanej, než jsme odstranili závadu. U původního majitele kdo ví jak na ten pedál šlapali! To nemohlo fungovat. Pedál kousek šel, pak se muselo přemoct silou a znovu pedál kousek šel. Nakonec jsme vyndali celou tu hřídel. Vyvařili ty hrozně vytlučený díry pro čepy. Nakonec jsme vyvařili a znovu profrézovali tu 8 drážku v plocháči pedálu. Trochu se to zlepšilo. Znovu pedál ven a drážku ještě o 5 mm prodloužit. Znovu složit a hurá pedál konečně fungoval. No a pak už konve s vodou. Baterku do kastlíku. A ovzdušnit naftu. Motor točil a nic. Znovu ovzdušnit naftu. Potom už to i trošku zakoktalo. Znovu ještě ovzdušnit. Všechny spoje nafty jsme přešli. No luftu tam 3 prdele v cestě nafty! A pak už naskočil! Vejfuk je asi vybrakovanej, což se mě nelíbí. Synovi jo, že to je prej víc otevřený a bude to líp chodit. Pak už jen otevřít vrata a malá projížďka. Nejdřív tam ne a ne jít pomalá rychlost. Syn pojížděl na tu silniční. Asi to bylo někde zatuhlí. A pak když párkrát popojel, už to šlo. Vyjel ven, otočil hona a nacouval spátky na místo. Brzdy bez ůniku fungujou. Brzdí to vcelku obstojně, všechny kola.
No první problémy: prorezlá jímka vstřiku na jednom válci, vcelku to teče. Dál teče jedna pístnice na zvedání ramena kolem maťice, tedy těsnící O kroužek matice.
Teče ta tlustá krátká hadice na sání čerpadla, nutná výměna, ta hadice je nabobtnalá jak bábovka.
Teče pístnice vyrovnávání zpevňování náklonu zadní nápravy. A u ní teče z toho ventylu z té přepadové dírky olej.
Jinde žádný ůnik není. Otoč chodí v pohodě do stran bez uniku.
Jediné co je tam ještě, že při zařazení páky třeba vpřed, vzad je chvilku prodleva, než zareaguje a rozjede se. Mohlo by to být tou netěsnosti hadice sání čerpadla, že by to mohlo přisávat vzduch do oleje.
Jinak potom znovu nastartovat šlo už hned na brk. Motor trochu kouří, ale měli jsme to jen chvilku v chodu. Musíme vyměnit ty jímky, teklo to tou jednou vcelku dost. Tak jsme to nemordovali. Vodu jsme vypustili až za dobu, až motor vychladnul. Voda kupodivu vytekla čistá.
No tak už nám to vrčí. Tech pár drobností odstraníme.
V pátek jsme museli koupit jinej filtr na hydraulickej olej. V tom kastlíku bylo mokro od oleje. A koukali jsme na filtr na vložku. Mysleli jsme, že netěsní O kroužek nahoře na té bandasce. A zjistili jsme, že dole bylo to tělesu obalu filtru prasklý. Někdo ho asi utahoval, a prasklo mu to. Zalepili to a stejně to teklo. Tak jsme v Libenicich loupili celej filtr. Měl jich asi 10 v regále. A tu gumovou harmonikovou hadici mezi filtr a sání. Naše byla déravá, prasklá. Mají tam kontejner věcí na hony a asi 10 honů rúzně porozebíranejch na place. Zkusíme tu kapotu, blatník a dveře řidiče tam poptat, co by koštovalo.

Uživatelský avatar
SV18r
Příspěvky: 44
Registrován: ned dub 22, 2018 8:43 pm
Bydliště: Lučenec

Re: HON 053

#957 Nový příspěvek od SV18r »

Oto to ze sa ti pohne pozdejsie skontroluj si volu na tiahle vykonostnej regulacii je v rame za zadnim lavym kolesom byvaju tam vibite diery do ovalu a potom to trva kym valec pohne servoventil ja to mam vsetko poprerabane ze to mam absolutne bez voli

Uživatelský avatar
SV18r
Příspěvky: 44
Registrován: ned dub 22, 2018 8:43 pm
Bydliště: Lučenec

Re: HON 053

#958 Nový příspěvek od SV18r »

Michal(zetor) to si upravil velku lyzicu ? Aj si ju zmensoval alebo ma povodne rozmery ? Ja so ju chcel vyribit zo starey lyzici len kus ju zmensit ona je oproti tim traktor bagrovim klapackam strasne hlboka tym padom aj tazka

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20654
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: HON 053

#959 Nový příspěvek od ota »

Jo koukal jsem na ten válec té výkonostní regulace, jestli někde neteče. Jinak jsem nezkoušel. Neteče, ani neprolíná nikde nic. Kouknu se na ty vůle. Obecně máme vůle na všech heblech. Tak jako třeba na tom plynu. Tam to byl vcelku mazec! 8 mm drážka měla ,,vejce" tak 14 mm a ten malej čep byl do polovičky vydranej.
Díky za radu! 8) Podívám se na to.
Jinak syn měl na Tvojí radu zákaz šáhnout na páku výsuvu pístu vyklálění lžíce která tam není. A soused hned zkus tuhle pístnici nahoře, která zdá se nejvíc teče! A já že ani náhodou! Bez nářadí zákaz! Pořát dumal jestli by se mohla ohnout či ne. :D On je na tyhle věci dost teoretik.. :vysmech:
Jo ještě k sedačce, dali jsme tam tu už novější co je třeba v Z 77. Syn na ní přišrouboval ten celej vršek z té původní sedačky. A celé se to přidělalo do hona. Koupili jsme do Supra novou tu foukací duši a vydržela rok a zpuchřela. Co jsme měli v Z 40 původní byla tam od koupě traktoru snad 20 let. Pak jsme ji dofoukávali a utikala. Koupili jsme novou a tak 3 roky a byla tam díra. Taky jsme do Z 40 dali tu novější sedačku.
Ale do hona jsme to takhle spojili. Ta modernější sedačka je taková sedákama krátká. Na téhle se lepší sedí. Vyšlo to do kabiny rozměrově uplně nastejno jak to bylo předtím.

pavel sk
Příspěvky: 12737
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: HON 053

#960 Nový příspěvek od pavel sk »

V robote ked neni nic zapojene tak normalne horny piest vysuvame alebo zasuvame podla potreby ked sa nieco zapaja a nic sa este nikdy neohlo. Ale asi zalezi v akej pozicii ke kotveny kozlik. Ci na pevno, alebo sklopne.

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - lesní stroje a bagry“