HON 053

Moderátor: Franta.cz

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20655
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: HON 053

#826 Nový příspěvek od ota »

No ono musíme se podívat, jak na tom budou ta hadice k chladiči. Ale asi budou v cajku. Protože tam je vidět, někdo dával pumpu, púlku dílu termostatu. Takže s tim cosi dělali. Hlavně není vidět, jestli třeba naní 2/3 v chladiči kapalina. To teprve doma zjisťíme. No už jsou doma, lžice sundána. Připraveno na odvoz. Teď jen třísknout s čunětem a posbírat Koruny! 8) Za ty přidavný věci chtějí vic za kg. :(
Teď musím kouknout co asi tak co váží. Ale asi i tak ta cena ujde.

Fizz
Příspěvky: 7851
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: HON 053

#827 Nový příspěvek od Fizz »

Tsm je v hadici takový Tkus, pěkně me vypekl uz na dvou Honech, na mojem sel zrovna nový. Vypadal dobře a při demontáži se doslova rozpadl. Na druhým co tu jezdí ke místo mezikusu takovej homodomo bazmek na ohřev.

No znáš to Hon do domu, práce do domu, a vercajk do ruky. To jsou snad nejvic dojebany stroje, možná teda krom teréni desty po zednických, tam ale není tolik veci na kurveni :321:
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20655
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: HON 053

#828 Nový příspěvek od ota »

Už jsem si listoval v nějakém katalogu. A pak jen zběžně v takové bychly katalog náhradních dílů. Syn si vypůjčil. Koukal jsem na ty váhy těch přídavných zařízení. Nu 2 tuny vercajku budou minimálně k tomu.
Soused povídal, že měli vyndat ten chladič a přivést ho. Ale napadlo ho to až doma. Bejvali by jsme ho vyčistili a mohli příště osadit a zkusit nastartovat. No nevaďí zkusíme to v klidu v zázemí dílny doma.
Soused už povídal, že byl v kovošrotě a tam byla vcelku velká bedna s víkem na nářadí. V pondělí se tam staví a nafoťí jestli by pásla na vercajk na blatník.

Uživatelský avatar
Michal(zetor)
Příspěvky: 4190
Registrován: stř pro 12, 2007 9:19 pm
Bydliště: Pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Re: HON 053

#829 Nový příspěvek od Michal(zetor) »

Ahoj no paráda další majitel Hona 8) Uvidíš až ho ozkoušíte jak to vše bude šlapat. Držim palce. Hele koukal jsem není tam motor nějaká 57čka nebo 67čka? Nekoukal jsi pod hlavu na blok co tam je vyraženýho? Měl by tam být motor 6901 a nebo 7201.
To jen že jsem si viml podle čerpadla a odstředivky ;-)

Fizz
Příspěvky: 7851
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: HON 053

#830 Nový příspěvek od Fizz »

8) ten katalog mám taky.

Jejich ceny jsou hrozný, já ho ulovil ze sběru, probíral jsem tehdy asi 50metráků sberu, likvidival se archív firmy kde jsme řešili areál tak jsem hledal dokumentaci co vy se mihla hodit. Mimo asi metraku výkresů, mám asi bedýnku různé dokumentace a návodů ke strojům.

Od hona tam byl ten katalog s poznamkama a vlozenyma papirama co se dělalo a s pár vypsanyma seznamama dílů co se kupovaly. Takový piklady mam rád. Potřeba se optat. K jeřábu jsem dostal kompletní dokumentaci kterou k tomu dávalo ČKD, provoz udrzba a seznam ND resp katalog včetně doplněné inovované verze. "Aha? To chcete taky? Někde to tu máme."
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20655
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: HON 053

#831 Nový příspěvek od ota »

Protože už mám v hlavě toho Němce Alzhajmra budu jen typovat. Samozřejmě jsme se synem koukli na blok motoru a je tam číslo. Typuju ho jen, syn je někde venku a on má přehled o Zetorech i motorech, tak nemám nápovědu a myslím že 56, nebo 57? Na čerpadle má ,,čudla" jak naše 40. Jen vím, že nejde zamáčknout. Bude chtět pomastit sprejem. Dlóuho ho nikdo nezamáčkl.
Paní povídala, že doma vyštrachá papíry k tomu. Že by k tomu měli ledasco doma mít. Ale přesně si nepamatuje co. No oni tam těch vraků mají plnej plac. Včera to tam kluci objevovali v kopřivách a bezech. Mají prej ještě přijet a hledat dál, kdyby se něco hodilo. Ty přídavný věci taky nacházeli postrkaný kde buď. Syn to trefil uplně náhodou, dělal vedle na louce koule sena a viděl to tam. Tak se zeptal.
Zkusím v tom katalogu najít třeba rozměry manžet do těch pístnic a připravit si je. Aby už bylo něco připravený až se v tom začneme vrtat. Tady asi 15 km chlápek rozebírá hony a rozprodává díly. Na bazoši ,,staré stroje" Ale má vcelku astronomické ceny. Třeba nějaké droboťiny, nebo co už nelze sehnat by se tam muselo zajet. První co bude ho rozjezdit a druhý očista. Pak se bude postupovat dál. Syn je zapálenej tak to půjde. Já mám teď klid na lůžku. Jen co povídal, tak asi přibydou přední kole z Kolose. Už upravený na náboj. Ty jsou kdesi zarostlí v bezu. Jen je vyřezat a přivézt. :vysmech:

Fizz
Příspěvky: 7851
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: HON 053

#832 Nový příspěvek od Fizz »

Díly se dají normál objednat i pidle čísla na slovensku je asi ještě spousta nových původních ZTS dílů.

Na jednom honu mi nejfe čudlík zmacknout když není aspoň trochu plynu, na druhým jde ale nedrží dokud není něco plynu.

Pokud to čerpadlo má svoji merku, zkontrolovat olej a případně pohybat přes otvor měrky s hridelkou, zreba sroubovakem. Když by byla zatuhla nebo zamrzlá úplně, nenastartujes.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20655
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: HON 053

#833 Nový příspěvek od ota »

Samozřejmě všechny náplně přijdou nejdřív zkontrolovat. Po nastartování a projeťí vyměnit. I s filtrama a věcí kolem. V té knížce jsou popsaný druhy olejů množství a mazací místa kde jsou. Což je hodně dobrá vychytávka.
U 40 ten čudl jde mačkat kdykoli. Ale ,,zacvakne" a drží jen když dám ruční plyn. U Supra nám taky strašně špatně šel otočit čudl. Nastříkal jsem ho všude sprejem a po pár projeťích jde prstama jak nic. A to je čerpadlo po opravě. Prostě se čudl promazal a jak se začalo jezdit, tak je to v pohodě. To bude i tady. Promasťíme a jak se rozjezdí bude to makat.
Teoreticky příšťí víkend má syn v plánu přivézt hona dom. Podval je už domluvenej. Teď jen ještě soused a syna kámoš, aby měli čas. Já mám neschopenku tak budu doma čekat, jak to dopadlo. Pojedou dvouma traktorama. Jeden s podvalem a druhej s valníkem aby naložili to příslušenství. A natlačili ho na tyči traktorem na podval. Soused se už těšil, jak bude točit volantem u hona až bude najíždět. Orsta funguje i bez motoru tak jak by měla fungovat. Funguje prej i ručka. Brzdy nezalehly za tu dobu co to stálo a hoňík pojíždí po place bez odporu.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20655
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: HON 053

#834 Nový příspěvek od ota »

Fizz jedna čumkarta pro Tebe! :co?: Jo a to je to druhý do páru. To první má v gumce ďourku. :( Počkáme, vyplave jiná gumka. No ještě možná projít siláž a okolí a třba se tam něco poflakuje.
Hoňík měl teoreticky včera jet dom. Ale podval co jsme sehnali tak byl bohužel ůzkej. Tak se hledala alternativa a syn sehnal. Ale bohužel včera podval musel mimořádně pro nepojízdnej manipulátor a přepravovali ho do servisu a už to řidič nestihnul. Další termín je dneska odpoledne. Ten podval je od prodejce a servisu agrotechniky. Nejdřív on musí jet pro firmu a pak teprve pro ostatní. Nedá se svíťit, jinej v okolí takhle širokej mení a hlavně sídlo kde podval mají je v půlce cesty mezi náma a honem. Takže i cena je ucházející díky zkrácené cestě. Soused prohlásil, že by si troufnul točit volantem kdyby honík jel na tyči dom. Ale nechceme ho zrovna zjebat. Nevíme jak jsou na tom olejové náplně.
Tak druhé do páru. :co?:

Obrázek

Fizz
Příspěvky: 7851
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: HON 053

#835 Nový příspěvek od Fizz »

Suprový!

Já mam bulharsky drapaky, taky cajk. Do bláta by to ale chtělo podhustit, ale nemá gumhaltry, a protáčí gumu.

Me by se líbilo spíš UNO180, ale s tou četností využití to nemá smysl.

Co ten průraz? Neni opravitelný třeba termopresem?
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20655
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: HON 053

#836 Nový příspěvek od ota »

Je to Ruská guma dobře 50 let stará. Z kombajnu Kolos. On by to asi ani gumař možná nechtěl dělat. Na jámě je, ale sjatý na placku. Hlavně šlo spíš o disk. Ten pasuje přímo na hona. Jezdily na honu. Teď tam mají Dneproshina. Stejnej rozměr.
To má syn jako alternatyvu. Ty co tam teď jsou jsou vcelku ucházející. Tyhle Ruský jsou tak 60 cm široky. Nebudou dělat koleje tolik.
Tady je ta řízlá. Myslím že má i málo vzorku. Nemám fotku kolik cm by tam bylo. Ale moc ne. Jo a ventylek uvnitř je utrženej.

Obrázek

Uživatelský avatar
drevakm
Příspěvky: 247
Registrován: stř zář 16, 2009 10:08 pm
Bydliště: Domažlicko
Kontaktovat uživatele:

Re: HON 053

#837 Nový příspěvek od drevakm »

Panové zdravím Vás a mám dotaz ci prozbu, pomalu dávám dohromady svého HONíka, a potřebova bych se zeptat zda někdo nahodou nema :
nafové čerpado- na motoru je asi jako kuriozita vyražené cislo 68 (naprosto jasme čitelné 9 tka to není) protoze to moje bylo zality vodou a už jej nikdo nerozchodi, cerpado ma číslo 2430
Zadní kapotu na motor aspon v trochu funkcnim stavu,
Výfuk aby mi tam ta kapota vesla tak to potřebuje ten vyfuk spodem,
Schudky na pravou stranu,
A možná i pár dalších věc, ae to uvidíme později, jinak ideálně nekde z dojezdove vzdalenosti z horsovského týna
Děkuji
Zetor 6748 s manžetovou napravou a dalsi hracky
Pokud chcete poradit z oblasti zpracování dřeva, tak se ptejte.

Fizz
Příspěvky: 7851
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: HON 053

#838 Nový příspěvek od Fizz »

Tak takovou opravu leda na hulváta, jak Pákistánci. Ale neoplatí se to myslím.

Jó po tech kolech jsem se díval když byl Hondík v každodenní permanenci.

Kdyby mě měl živit tak asi jo, ale kola mám fakt pěkný, super vzorek. Vic asi vadí ty žiletky na prdeli, to by mohly vyřešit kola od rezise. A kdyby fakčila ta uzávěrka. No neni čas, a do blata se s tim nepouštím, taky proto že toho vytahá ven kvanta.

Oto kdybys na něj chtěl bourací kladivo dej vědět. :)
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20655
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: HON 053

#839 Nový příspěvek od ota »

Budeme dávat na zadek širší kola. No Ty máš 4x4 tak je tam třeba hrubej vzorek. Ale šel bych do 12,5x20" ty co jsou na traktorbagru na předku, nebo na Německým Téčku. Šípový aby braly. Já mám kostky 12,5x20" z 517 zadní nápravy. Mám tu ještě ty z Téčka ale jedno je sjetý na placku. Pak tu mám ty z mačkače. Ale ty budou už asi široký a možná hluboký ETčko a vydil by jim možná rám. Samozřejmě je tam zkusíme strčit. Co kdyby. 8) U nás je v 99% nezpevněná plocha kde se bude jezdit. Vcelku i po trávě, zahradě.
Kladivo nescháním. To by byla za něj darda. Nepotřebuju zatím, bo všude je spíš hlína, maximálně navážka. To co se bude šťourat. Ale tuhle mi přinesl soused kus železa. Našel to při vyklízení. Je to uřízlá slupice z pluhu PHX. Má už přesnej ohnutej tvar na ten hák na rozdružení ujetý hlíny. Jen musím někde kouknout na ten nástavec co se na to dává a upravit to. Aby se břit nechal měnit. To bude na minibagr. A mám tu i dva podrejváky z nějaké mašiny na hlubokou přípravu půdy. Z toho bych mohl udělat něco i na hona. Aby zabral a narušil ten mlat v kterém budeme časem kutat.
Spíš teď lomovou lžíci, něco je už rozjednaný. A uvidíme, jestli ta co je na fotkách bude součástí hona a nebo si to třeba majitel rozmyslel a bude za ní chtít masakr. Je kvůli nakládce teď sundaná. No ale právě je dost pomordovaná. Něco už naložila asi.

Fizz
Příspěvky: 7851
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: HON 053

#840 Nový příspěvek od Fizz »

Ja už s tim i zatloukal kůly, a trubky na plot.

Mam 053.1 takze 4x2.

Myslel jsem kdybys potřeboval půjčit. Rozjebat s tím starou betovovou cestu a podobně je v podstatě skoro zábava.

Ale asi bych ho i střelil, taky už s tím moc nedělám.

No dodávka je ho plná když ho tam dáš as adaoterem aspoň půl tuny má.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - lesní stroje a bagry“