WARINSKY K 162 OSTROWEK

Moderátor: Franta.cz

Zpráva
Autor
oggy24
Příspěvky: 8
Registrován: pon dub 22, 2019 6:41 pm
Bydliště: Benešov

ostrowek k162

#901 Nový příspěvek od oggy24 »

Chlapi dotaz,pasuje do ostrowka k162 jiný motor od zetoru(5611,6911...) aniž by se něco upravovalo.uchycení kardanu k hydr.čerpadlu na řemenici je mi jasná.spíš se mi jedná o držáky uchycení motoru a okolo spojky.Díky

oggy24
Příspěvky: 8
Registrován: pon dub 22, 2019 6:41 pm
Bydliště: Benešov

Re: WARINSKY K 162 OSTROWEK

#902 Nový příspěvek od oggy24 »

S těma motorama nikdo neví? :(

srama.frana
Příspěvky: 107
Registrován: pát lis 27, 2009 11:42 am
Bydliště: Strakonice, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: WARINSKY K 162 OSTROWEK

#903 Nový příspěvek od srama.frana »

Ahoj,
Osobně si myslím, že by to mělo být stejné, ale pokud je tu někdo kdo to ví na 100% nebo už to třeba dělal, ať to buď potvrdí nebo vyvrátí. Já mám jiný dotaz :) k převodovce. Co všechno by se muselo dodat nebo vyměnit, abych mohl dát dozádu vývodový hřídel jako ma 4011? Nebo bude snazší sehnat komplet převodovku ze 40ky. Díky
Ostrowek K161N, Zetor 4011, vlek 5t,pluh dvojku obracák, stěpkovač a spoustu dalších kravin

Uživatelský avatar
pedro643
Příspěvky: 1491
Registrován: pon srp 10, 2009 8:48 pm
Bydliště: Slovensko

Re: WARINSKY K 162 OSTROWEK

#904 Nový příspěvek od pedro643 »

Porovnaj si katalógoch prevodovky ostrovka a 4011 a zistiš čo ti tam chýba. Ja som teraz dával vývodovu hriadeľ na bielorusa

Tomas6
Příspěvky: 5372
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: WARINSKY K 162 OSTROWEK

#905 Nový příspěvek od Tomas6 »

Oggy já mám na ostrowku 6901. Přírubami sedí. Já to nedělal, takto už ho pamatuju. Dělal to strejda,ten už si nepamatuje. Co je jiné tak ostrowek má lehké prsa s náhonem pro čerpadlo řízení. A je nějakým způsobem prevařované vodní a tuším i sací potrubí. A asi i spojka je jiná protože ostrowek nemá vývodový hřídel.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

oggy24
Příspěvky: 8
Registrován: pon dub 22, 2019 6:41 pm
Bydliště: Benešov

Re: WARINSKY K 162 OSTROWEK

#906 Nový příspěvek od oggy24 »

Díky aspoň za tyto info,budu se ptát a zjišťovat dál 8)

Uživatelský avatar
Ursus 73
Příspěvky: 3111
Registrován: ned úno 22, 2009 10:18 pm
Bydliště: Hlohovec

Re: WARINSKY K 162 OSTROWEK

#907 Nový příspěvek od Ursus 73 »

oggy24
Ten motor z "majora" by tam mohol pasovať, spojková príruba je na všetkých rovnaká. Teda staršie majore 3011-6945.
srama.frana... s tým kardánom je to horšie :zapomel: . My máme ostrówka K-161, robil som dakedy prevodovku a čo sa týka vývodového hriadeľa nie je tam nič! :shock: . Začnem hneď od spojky... k zotrváku ide len jedna (pojazdová) hriadeľ, na nej sú obe lamely. Tá pre náhon kardanu tam nie je vôbec. Takisto tam chýba príruba čerpadla zdola, je tam len záslepka. A hriadeľ kardanu s ozubenými kolesami...tá tam tiež nie je :tyty:
"Mám skutočnú túžbu dokončiť všetko, čo som začal. Táto skutočnosť ma často privádza k problémom." (N. Tesla)

srama.frana
Příspěvky: 107
Registrován: pát lis 27, 2009 11:42 am
Bydliště: Strakonice, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: WARINSKY K 162 OSTROWEK

#908 Nový příspěvek od srama.frana »

Čili bude snazší dát tam převodovku ze 4011 a vývoďákem :) Rád bych na něj dal čerpadlo aby se nechalo vapínat při startech, protože ten motor dostává strašně zabrat.
Ostrowek K161N, Zetor 4011, vlek 5t,pluh dvojku obracák, stěpkovač a spoustu dalších kravin

Tomas6
Příspěvky: 5372
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: WARINSKY K 162 OSTROWEK

#909 Nový příspěvek od Tomas6 »

Se mi nezdá že by to tomu motoru nějak vadilo. Ale já tam mám 6901. Chytá teda o cosi hůř jak na traktoru, to jo,ale abych kvůli tomu sháněl převodovku a měnil ji, pak předělat čerpadlo a hadice atd atd... Jak píšu. Nezdá se mi, že by ten motor dostával nějak zabrat. A to tam mám baterku z osobáku. Nějakých 74 ah.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

srama.frana
Příspěvky: 107
Registrován: pát lis 27, 2009 11:42 am
Bydliště: Strakonice, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: WARINSKY K 162 OSTROWEK

#910 Nový příspěvek od srama.frana »

Tak to máš dobrý, já tam mám 145Ah a když je to první start, tak mi chytne tak na 3-4 pokus. Jak zabere čerpadlo na olej tak to neutáhne. Je tam teda origo vstřikovací čerpadlo URSUS. Nemá sytič jako zetor, ale možná by chtělo jenom seřídit. Tím asi začnu :) Jinak díky všem za odpovědi.
Ostrowek K161N, Zetor 4011, vlek 5t,pluh dvojku obracák, stěpkovač a spoustu dalších kravin

oggy24
Příspěvky: 8
Registrován: pon dub 22, 2019 6:41 pm
Bydliště: Benešov

Re: WARINSKY K 162 OSTROWEK

#911 Nový příspěvek od oggy24 »

Díky ohledně motoru,každá rada dobrá.Já tam mam typ 4003,ale boužel už má asi něco za sebou.Nevim jak s tim předchozí majitel zacházel a dělal údržbu. Tak sem si řikal že než dát vcelku dost peněz za generálku tak bych tak šoup něco silnějšího když už. :) Letos sem koupil 180ku baterku,a kvůli chladnějšímu počasí udělal do sacího potrubí žhavení z aviee.A osvětčilo se mi to.Start spreje mi přijdou moc šokový :shock:

srama.frana
Příspěvky: 107
Registrován: pát lis 27, 2009 11:42 am
Bydliště: Strakonice, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: WARINSKY K 162 OSTROWEK

#912 Nový příspěvek od srama.frana »

Já jsem tam dodělal předehřev vody na hadici, trošku to pomůže. Předchozí majitel motor generálkoval, dokonce mi k tomu ukázal i faktury. Problém asi bude, že to dělali na učilišti v rámci nějakého odborného výcviku. Když se to půlilo kvůli tomu, že nešla doštelovat spojka, chlapi u nás na dílně říkali, že to bylo poskládaný celý obráceně :) Tak si myslím, že to čerpadlo taky asi nenastavoval odborník. A hlavně může být nastaveno jako na zetor 4011, což je trošku jinak než má být na ostrowku. Na zimu bude muset jít ven. Teď už pro něj bude práce venku.
Ostrowek K161N, Zetor 4011, vlek 5t,pluh dvojku obracák, stěpkovač a spoustu dalších kravin

oggy24
Příspěvky: 8
Registrován: pon dub 22, 2019 6:41 pm
Bydliště: Benešov

Re: WARINSKY K 162 OSTROWEK

#913 Nový příspěvek od oggy24 »

Na mojim už ho někdo měnil,když sem ho nechal přejít na stolici tak mi bylo řečeno že ma ze 69,ale na funkci to prej nebu mít vliv.

srama.frana
Příspěvky: 107
Registrován: pát lis 27, 2009 11:42 am
Bydliště: Strakonice, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: WARINSKY K 162 OSTROWEK

#914 Nový příspěvek od srama.frana »

Tak ono asi když bude správně nastavené, tak fungovat bude. Já to nikdy nedělal ani jsem to už bohužel neviděl. V družstvu mají dokonce i stolici na seřizování, ale už na tom bohužel taky nikdo neumí :(
Ostrowek K161N, Zetor 4011, vlek 5t,pluh dvojku obracák, stěpkovač a spoustu dalších kravin

Uživatelský avatar
Ursus 73
Příspěvky: 3111
Registrován: ned úno 22, 2009 10:18 pm
Bydliště: Hlohovec

Re: WARINSKY K 162 OSTROWEK

#915 Nový příspěvek od Ursus 73 »

Náš Ostrówek štartujem raz ročne, aby sa aspoň trošku pretočil. Ako som už písal, stroj nepracuje :tyty: . Je tam motor typ 4003, uriginal poľské vstrekovacie čerpadlo a vždy som sa divil, ako dobre štartuje po ročnej odstávke :shock: 8) . Máme tam fridex, raz som menil vložku čo prehrdzavela. Vždy chytil na prvýkrát, baterka asi 165 Ah...nabitá. Pravdou je, že štartujem keď je vonku teplo, stroj parkuje totiž na dvore...čerpadlo má automatický predsuvník, pri štarte pridať plný plyn (páčka plynu na čerpadle opretá o doraz!)
Ak by si chcel odpojiť hydraulické čerpadlo kôli štartu, lepšie by to bolo riešiť spojkou. Prvý štart bez čerpadla, nechať motor trochu zohriať, potom motor zhasnúť, zapnúť čerpadlo a druhý štart...istotne by sa to dalo vyriešiť :zapomel:
"Mám skutočnú túžbu dokončiť všetko, čo som začal. Táto skutočnosť ma často privádza k problémom." (N. Tesla)

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - lesní stroje a bagry“