Bielorus EO 2621

Moderátor: Franta.cz

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9506
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Bielorus EO 2621

#5146 Nový příspěvek od Atlan »

To je vsetko pekne , kym nejaky expert nezvaril pomocny a hlavny ram dokopy.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

roman79
Příspěvky: 183
Registrován: stř zář 08, 2010 7:29 pm

Re: Bielorus EO 2621

#5147 Nový příspěvek od roman79 »

Ked ho zvaril tak sa pozri ci nemas odrezane aj z toho capu co je pred remenicou na klukovke. Ak je do sikma, tak ti motor pojde vybrat aj bez polenia rusa.

Uživatelský avatar
Killer Koly
Příspěvky: 2751
Registrován: pát dub 10, 2009 1:24 pm
Bydliště: Strakonice

Re: Bielorus EO 2621

#5148 Nový příspěvek od Killer Koly »

diky vsem za rady pri oprave cerpadla, bohuzel problem je opet tady. chvili to bagrovalo nadherne, tahal jsem obrovske balvany jako nic. ani olej se nijak nehral, dokonce ani nikde nijak zvlast netekl, vsechno v norme. vydrzelo to asi 3 dny. dnes jsem rypal takove male kousky na inzenyrske site, bylo tam potreba jen jemne hybat lzici. pri malem pohybu paky se skoro zadusil motor, jako by to bylo nekde zacpane. kdyz jsem za to poradne vzal, zase se rozbehl. takhle jsem to nekolikrat udelal az bagr prestal opet fungovat. zase se roztrhla ta tlakova cast cerpadla. rad bych vedel, jestli je to vlastnost belorusu nebo nekde delam neco spatne. pokud za to vezmu jen jemne, cerpadlo to nepretlaci (proc??) a roztrhne se. tlakomer oleje nekdo predemnou vymontoval, nastavil jsem to od oka tak, jak tu kdysi nekdo popisoval. muze byt chyba jeste nekde jinde? mam kulaty typ, trojcerpadlovy system, hlavni cerpadlo NŠ 71 A (presne oznaceni tady https://stroje.bazos.cz/inzerat/6240531 ... elorus.php )dekuji za rady
Ferda Mravenec, práce všeho druhu

Uživatelský avatar
cont33
Příspěvky: 3250
Registrován: úte říj 21, 2008 10:11 pm
Bydliště: Trenčín

Re: Bielorus EO 2621

#5149 Nový příspěvek od cont33 »

od oka sa tlak nastavuje nudzovo a na chvilu nie na dlhe použivanie.. jednoznačne vysoký tlak
ak niekto niečo chce tak pisať na cont7133@gmail.com Už tu niesom. V poslednom čase zaberá miesto každý príspevok.

Uživatelský avatar
Killer Koly
Příspěvky: 2751
Registrován: pát dub 10, 2009 1:24 pm
Bydliště: Strakonice

Re: Bielorus EO 2621

#5150 Nový příspěvek od Killer Koly »

cont33 píše:od oka sa tlak nastavuje nudzovo a na chvilu nie na dlhe použivanie.. jednoznačne vysoký tlak
da se tlak serizovat jeste nekde jinde? nastavuju to tim sroubem na rozvadeci http://asoffi.rajce.idnes.cz/nastenka/# ... e-0028.jpg
http://asoffi.rajce.idnes.cz/nastenka/# ... e-0003.jpg

kdyz jsem to delal, jeste jsem ten sroub pro jistotu o 1 otacku povolil
Ferda Mravenec, práce všeho druhu

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9506
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Bielorus EO 2621

#5151 Nový příspěvek od Atlan »

Upokilann3zmeras tlaky tak pocitovo to nenastavis.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Uživatelský avatar
Killer Koly
Příspěvky: 2751
Registrován: pát dub 10, 2009 1:24 pm
Bydliště: Strakonice

Re: Bielorus EO 2621

#5152 Nový příspěvek od Killer Koly »

tlakomer bohuzel nemam, kam se pripoji? a da se tedy tlak nastavit jeste jinde nez na rozvadeci?
Ferda Mravenec, práce všeho druhu

nnntomas
Příspěvky: 186
Registrován: ned led 31, 2016 1:36 pm
Bydliště: Praha

Re: Bielorus EO 2621

#5153 Nový příspěvek od nnntomas »

Zdravim, jde vyvarit navarovou elektrodou v jednem miste vymlety cep lopaty?
Kde se daji sehnat nove oka pro cep na navareni na lzici? Jak velke vule maji byt mezi cepem a okem? Zda se mi, ze rus je ma uz z vyroby trochu vetsi asi schvalne, aby se to nepridiralo?

Uživatelský avatar
Killer Koly
Příspěvky: 2751
Registrován: pát dub 10, 2009 1:24 pm
Bydliště: Strakonice

Re: Bielorus EO 2621

#5154 Nový příspěvek od Killer Koly »

cep bych vubec nevyvaroval, dal bych novy, je to levnejsi a je s tim min prace. to navareni musis jeste opracovat. oka jsem neshanel, ale dal jsem pouzdra
Ferda Mravenec, práce všeho druhu

nnntomas
Příspěvky: 186
Registrován: ned led 31, 2016 1:36 pm
Bydliště: Praha

Re: Bielorus EO 2621

#5155 Nový příspěvek od nnntomas »

A z jakeho materialu ty cepy delas? Pak se musi cementovat?
Oka potrebuji na lzici, stara jsou vytahana snad o centimetr...to uz nic nezachrani...

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9506
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Bielorus EO 2621

#5156 Nový příspěvek od Atlan »

DAs vyrobit dlhsi cap ,a na stare oka na lopate navaris nove hrube podlozky s cca o 2mm vecsou dierov ako je cap. matros napr S355. KAlit cementovat netreba. Tolko kopat nebudes. LAzdych 10mth mas mazat vsetko
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Uživatelský avatar
Killer Koly
Příspěvky: 2751
Registrován: pát dub 10, 2009 1:24 pm
Bydliště: Strakonice

Re: Bielorus EO 2621

#5157 Nový příspěvek od Killer Koly »

jsem z toho kramu uz zoufaly. prasklo mi dalsi cerpadlo, hadice praskaji jak na bezicim pasu a tlak je stale vysoky. snizuju ho tihle sroubem na rozvadeci
http://asoffi.rajce.idnes.cz/nastenka/# ... e-0028.jpg
ale uz je to vysroubovane tak, ze se bojim, ze to vypadne. da se seridit tlak jeste nekde jinde? jak uz jsem psal driv, tlakomer tam neni ani nevim, kam ho pripojit. vi nekdo co s tim? teda krome srotu, potreboval bych jeste od nej nejakou praci. dik za rady
Ferda Mravenec, práce všeho druhu

nnntomas
Příspěvky: 186
Registrován: ned led 31, 2016 1:36 pm
Bydliště: Praha

Re: Bielorus EO 2621

#5158 Nový příspěvek od nnntomas »

Mohu použít ocel 11375 (S235) ? Jinou tu nemají...

Vůli oko - čep udělat 2mm? není to moc?

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9506
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Bielorus EO 2621

#5159 Nový příspěvek od Atlan »

Killer Koly píše:jsem z toho kramu uz zoufaly. prasklo mi dalsi cerpadlo, hadice praskaji jak na bezicim pasu a tlak je stale vysoky. snizuju ho tihle sroubem na rozvadeci
http://asoffi.rajce.idnes.cz/nastenka/# ... e-0028.jpg
ale uz je to vysroubovane tak, ze se bojim, ze to vypadne. da se seridit tlak jeste nekde jinde? jak uz jsem psal driv, tlakomer tam neni ani nevim, kam ho pripojit. vi nekdo co s tim? teda krome srotu, potreboval bych jeste od nej nejakou praci. dik za rady
NA tej forke nic nieje oznacene tak ze nevieme cim nastavujes, okrem toho nemas nahodu 2 rozvadzace ? na kazdom sa nastavuje tlak. No tak ten blby manometrer, by ta vysiel lacnejsie, na starom type je presne miesto kde to sa da pripojit, pri najhorsom kupit protikus a naskrutkovat namiesto piestu, alebo navatir matku na hlavne porubie a namointovat ho tam.

S235 JE blato, ale ak nic ine nemas urob z toho, hlavne nezabudni urobit dlhsi cap aby sa dal zaistovat dobre, a na zacoatku urob nabeh kuzel aby sa lahko nabijal do diery, cca kuzel na dlzke 3cm. o tento kuzel musi byt dlhsi cap. tak si daj volu 1mm ale az sa ti tak 235 ohne tak budes vybijat perlikom von. Vyskusaj ak das volu 1mm ubrat ide vzdy.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

nnntomas
Příspěvky: 186
Registrován: ned led 31, 2016 1:36 pm
Bydliště: Praha

Re: Bielorus EO 2621

#5160 Nový příspěvek od nnntomas »

Já chci udělat čep se zajištováním z boku - přes navařenou pasovinu na čepu zašroubuju šroub do boku lžíce. Zkusím někde jinde sehnat lepší ocel... buď tu S355/11523/11503, nebo i E335/11600?

Ještě jeden dotaz - na čepu který drží rameno (u věže) je vůle mezi čepem a pouzdry (ty co jsou v rameni, nevím jak fest tam původně byli naražené, ale teď samy vypadávají) max. 2mm - to je ok, netřeba měnit? Ono by se to asi při menší vůli u těchto starých strojů zadíralo, co?

Díky všem za rady.

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - lesní stroje a bagry“