Naviják Bystroň

štěpkovače, šťípačky, drtiče, navijáky, pily...

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
radys
Příspěvky: 267
Registrován: stř pro 10, 2008 1:43 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: navijak BYSTRON

#31 Nový příspěvek od radys »

Objednal jsem 50m.válcované osmičky,ale tejden už čekám. Není skladem na vázací -technice :vztek:
Foto dodám po víkendu,až bude vše kompletní,tím myslím i konibus.

radys
Příspěvky: 267
Registrován: stř pro 10, 2008 1:43 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: navijak BYSTRON

#32 Nový příspěvek od radys »

http://s8.postimg.cc/rv09zgxat/konibus.jpg
http://postimg.cc/image/92lm08559/
http://postimg.cc/image/i65dmbycf/
http://postimg.cc/image/mcl99irq7/
Omlouvám se,ale jsem rád,že jsem to sem vůbec nějak dostal.Myslím foto.
Lano dorazí v pondělí,takže v úterý bude mít okaMůta premiéru.

radys
Příspěvky: 267
Registrován: stř pro 10, 2008 1:43 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: navijak BYSTRON

#33 Nový příspěvek od radys »

Tak po dvou dnech seznamování se první dojmy.Do krajů štítu budu muset navařit svisle pásoviny.Mírně se to v těchto místech prohlo.Ještě předělám hačky na řetězy,
co chvíli je strácím a něco na odložení háčku.Ruční brzdu nemusím používat,jelikož naviják se dostatečně zapře.Do budoucna si nechám udělat kratší ramena na traktor,
abych nejezdil po zadních.Jinak jsem s navijákem spokojen.Válcovaná osmička lano je na hmotu kterou směruju ideální.

Gurgul
Příspěvky: 323
Registrován: čtv pro 25, 2014 1:31 am
Bydliště: pelhrimov

Naviják Bystroň

#34 Nový příspěvek od Gurgul »

Zdravím chlapi, máte někdo zkušenosti s navijákem od bystroně. Naskytl se mi ke koupi, ale nevím jestli je to dobrá volba. Měl by to být ten 4t. Díky

Gurgul
Příspěvky: 323
Registrován: čtv pro 25, 2014 1:31 am
Bydliště: pelhrimov

Re: Naviják Bystroň

#35 Nový příspěvek od Gurgul »

Nikdo nemá doma? :(

Uživatelský avatar
Jirka-pila a les
Příspěvky: 124
Registrován: sob pro 28, 2013 8:14 pm
Bydliště: Tábor

Re: Naviják Bystroň

#36 Nový příspěvek od Jirka-pila a les »

Já bych ho už do baráku nechtěl. Měli jsme tu 4tunu za Zetorem 6945. Měl problém vůbec něco utáhnout a nakonec se ohla hřídel na který je buben a spojka. Ona tam není hřídel ale spíš hřídelka.
Nakonec jsme dovezli z Rakouska za crystala zánovní 7tunu Farmi s pásovou brzdou za krásných 40 000,- a to je úplně jiná liga ... A myslím, že bystroň není o moc levnější
traktorová doprava, přeprava dřeva, služby v lesnictví, pořez kulatiny

Gurgul
Příspěvky: 323
Registrován: čtv pro 25, 2014 1:31 am
Bydliště: pelhrimov

Re: Naviják Bystroň

#37 Nový příspěvek od Gurgul »

Díky moc za radu, kupovat ho nebudu. Takových názorů jako máš ty, je více, takže pokoukám po nějakém jiném. Díky

Uživatelský avatar
giovanny1971
Příspěvky: 140
Registrován: sob zář 17, 2016 3:16 pm
Bydliště: Vsetin

Re: Naviják Bystroň

#38 Nový příspěvek od giovanny1971 »

To udělej.. nic netáhne..převod je strašně do rychla...je to šunt...nebo spíš polotovar na dodělání...ale za ty peníze hodněě drahy polotovar..mluvím z vlastní zkušenosti

Uživatelský avatar
JirkaJD
Příspěvky: 255
Registrován: pát zář 28, 2007 9:42 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Naviják Bystroň

#39 Nový příspěvek od JirkaJD »

Naviják má bytelnou konstrukci to se musí nechat , dobře se zařezává do země a dobře se sním rampuje a shrnuje klest díky širokému štítu.
Jestli utáhne málo nebo hodně těžko říct mam to za 4011 a tu mi to zadusí. Jinak horní kladka má slabé uložení po 50kubíkách má dost vůli a hřídel pohonu by chtěla taky lepší uložit . Převod je dost do rychla ale píšou cca 0,9m/s a to je u 4t navijáků skoro u všech.
Zetor 4011

Uživatelský avatar
adam
Příspěvky: 1959
Registrován: pát pro 14, 2007 8:19 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Naviják Bystroň

#40 Nový příspěvek od adam »

Měl jsem ho půjčený a nikdy víc... Koupili jsme uniforesta a to je úplně jiná liga...
Zetor 6945, VW vento 1.9 TD, Stihl MS 211,MS 360, FS 450, Reform 741

Uživatelský avatar
JirkaJD
Příspěvky: 255
Registrován: pát zář 28, 2007 9:42 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Naviják Bystroň

#41 Nový příspěvek od JirkaJD »

Proč nikdy víc rozveď to.
Zetor 4011

Uživatelský avatar
adam
Příspěvky: 1959
Registrován: pát pro 14, 2007 8:19 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Naviják Bystroň

#42 Nový příspěvek od adam »

Nemělo to vůbec žádnou sílu, přitom to byla myslím čtyř tuna. Zastavila to i kupička klestu, majitel to zkoušel nějak poladit, ale stejně to nešlo. Pak jsem se po tom ptal i ostatních, co ho měli a všichni se toho zbavili...
Zetor 6945, VW vento 1.9 TD, Stihl MS 211,MS 360, FS 450, Reform 741

Uživatelský avatar
giovanny1971
Příspěvky: 140
Registrován: sob zář 17, 2016 3:16 pm
Bydliště: Vsetin

Re: Naviják Bystroň

#43 Nový příspěvek od giovanny1971 »

Reklamoval jsem ho...a to neúspěšně..už když ho kamarád u mě viděl..řek mi hned že je to k ničemu..musel jsem si to ověřit až v praxi...Konstrukce je v celku pevna a bytelná..dobře se s ním i rampuje v rámci možností..velmi dobře se zakusuje do terénu..

Ale .. nedělá to co má naviják dělat.. to znamená že tam kde nemůže traktor... tak tam se lanuje...tady se nedá o ničem takovém ani uvažovat...s přehledem to udusí 72...s půl kubíkem..a k tomu stačí sebemenší překážka v cestě kulatině..Celý problém opravdu spočívá jen v nepoměru hnací hřídele vůči bubnu...prostě je to strašně rychlé..

Konstrukčně neni možné upravit velikost bubnu... jediná cesta spočívá ve vyrobě nové hnací hřídele a menší počet zubů na hnacím kole..

pak se s tím pro hobby práci asi bude dát existovat..ve stavajicí podobě je to k zbláznění :pistol: Bavím se o 4 tn...verzi..ostatní nemohu posoudit..neviděl jsem je.. tohle mám doma..a spoustě profíků je to k smíchu....chápu to..ale za 5O litrů už by to mělo aspon něco umět...tohle je na stahování jabloní ze zahrady...né do lesa..žel bohu

jiří76
Příspěvky: 1
Registrován: sob bře 07, 2020 12:03 am
Bydliště: ostrava

naviják bystron 7,5t

#44 Nový příspěvek od jiří76 »

Zdravím chlapci,máte někdo naviják 7,5t od Bystroně? Chci si ho pořídit k 7745,ten bez do. Četl jsem tady docela kritické příspěvky na ten 4t,tak mě zajímá jak je na tom 7,5 :) . Chtěl jsem nějaké kontakty na uživatele od výrobce,ale bylo mi sděleno že to nejde,tak zkouším touto cestou.Byl jsem se dívat na Krpan a ty 2 šnůry mi přijdou o nervy :) Děkuji za názory.

wrap
Příspěvky: 7
Registrován: stř srp 26, 2009 12:17 am

Re: naviják bystron 7,5t

#45 Nový příspěvek od wrap »

Zdravím, pořídil jste si tu 7,5t od bystroně ? Nebo získal nějaké recenze ?

Odpovědět

Zpět na „Lesní a dřevo technika“