Bielorus EO 2621

Moderátor: Franta.cz

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Johny1490
Příspěvky: 2430
Registrován: stř srp 22, 2007 1:09 pm
Bydliště: UK

Re: Bielorus EO 2621

#4081 Nový příspěvek od Johny1490 »

Tak to ma teši že aspon jeden problem viriešim. AKurat nikde nemozem najst bielorusa na diely ta oska stim vilomenim zubom sa mi moc nelubi, aj ked viem ze to bude jazdit este dalsich 20rokov :D

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9506
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Bielorus EO 2621

#4082 Nový příspěvek od Atlan »

Tak som sa nazlostil a prebehla vecerna vymena manziet na hlavnom valci za moderne vid foto.
Obrázek
Obrázek

Diera v pieste (kde idu manzety) 45mm, vonkajsi rozmer cca 110mm, sirka 50mm, inak zavit na tyci je 42mm stupanie2mm

Problem to nevyriesilo, stale treba cakat ked chcem zapichnut lopatu do zeme, mam podozrenie na prasknutu pruzinu v rozvadzaci.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Uživatelský avatar
Johny1490
Příspěvky: 2430
Registrován: stř srp 22, 2007 1:09 pm
Bydliště: UK

Re: Bielorus EO 2621

#4083 Nový příspěvek od Johny1490 »

Tento novy system manziet sa mi docela pači, Lebo na tom povodnom ked sa ti vydere bronzove voditko tak ani nove manzety vela nevydrzia, a tuto tie plastove voditka vydrzia velmi vela. Kolko taka prerabka vide? 8)
Inak stim ze mi neskoro reaguje mam aj ja problem, na starom ruse som takito problem nemal. Ale na tomto mam slabe čerpadlo na plny plyn dosiahne sotva 80atm davam to tomu za vinu.... Nemaš aj ty slabe čerpadlo? A esšte mam taki problem ze ked nepouzivam podkop ze zhrnam alebo tak, tak mi zostane násada jak na gume, hompala sa hore dole, to mi na starom tak isto nerobilo....

Inak vraj v čerpadle stči pod prirubu vymenit nejake gumičky a čerpadlo je zasa OK je to pravda mate niekto stim skusenost?

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9506
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Bielorus EO 2621

#4084 Nový příspěvek od Atlan »

Prerabka. Tesnenia okolo 10E sada na jeden piest. 110 piest stoji 41E bez dph. Stym ze vnutorna diera je 40mm tak ze treba na sustruh zvvecsit dieru a urobit drazku na pero. 80 piest 22E bez dph. Ale zase mala diera 27 a treba sustruzit na 35mm. Mam kupene lebo na novych bielorusoch nieje bronz ale pochromovany kruzok a ten zvykne prasknut a potom poskriabe valec z vnutra. A prave jeden mam prasknuty. Inak tie prachovky co som vyrabal su super netecie tolko olej okolo hlavy hydrovalca.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

orso
Příspěvky: 10
Registrován: pon zář 29, 2014 10:16 am
Bydliště: Krupina

Re: Bielorus EO 2621

#4085 Nový příspěvek od orso »

Dobrý deň prajem, chcel by som sa informovať či neviete kde sa da stiahnuť alebo kúpiť dáky katalóg pre opravy týchto bagrov myslím dačo ako má zetor kde sú aj čísla ložisiek, guferov, tesnení a podobne.. mám len 21rokov a nedávno som kúpil bielorusa :-) za rady vopred Ďakujem.. :help:

wonder.xxx
Příspěvky: 21
Registrován: stř říj 01, 2014 8:28 pm
Bydliště: Mladá boleslav

Re: Bielorus EO 2621

#4086 Nový příspěvek od wonder.xxx »

dobrý den chci se zeptat jaké je schema řazení na bělorusovi děkuju

Uživatelský avatar
pawka
Příspěvky: 4661
Registrován: úte led 11, 2011 9:35 pm
Bydliště: Svitavy

Re: Bielorus EO 2621

#4087 Nový příspěvek od pawka »

nafot prosimte rozdil stara a moderni a pridej treba nazev
60. léta strojově dobrý
viewtopic.php?f=23&t=32858&start=1000
1 stroj
viewtopic.php?f=20&t=29038&start=1000
H6 k6 to je pro hlupáky!
S vůlí,na naklepnutí,s přesahem

Uživatelský avatar
Peter768
Příspěvky: 4384
Registrován: ned led 04, 2009 9:42 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: Bielorus EO 2621

#4088 Nový příspěvek od Peter768 »

wonder.xxx píše:dobrý den chci se zeptat jaké je schema řazení na bělorusovi děkuju
Vitaj, tu je obrázok radenie bielorus EO-2621 http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 21#p423721 čaf

wonder.xxx
Příspěvky: 21
Registrován: stř říj 01, 2014 8:28 pm
Bydliště: Mladá boleslav

Re: Bielorus EO 2621

#4089 Nový příspěvek od wonder.xxx »

Diky moc za to schéma, ještě bych se rad zeptal jaký lejete olej do motoru a kolik? Osobně bych nalil m6ad ale nevím. Čistič co jsem se docetl tak je odstředivý, takže jen rozebrat, vyplachnout benzinem a vyfoukat?

Stal jsem se totiž hrdým majitelem tohoto stroje, ještě není doma ale dopravu už vyrizuju, stav, no na pohled hrůza, bydleli v tom slepice, chybí par oken, rozbyte lampy, orezly, loupe se barva ale chytil na otočení, motor šlape pěkně, neklepe neboucha, otáčky drží, nehuli ani za studena, hydraulika maka jen male čerpadlo neslo pravděpodobně zavzdusnene, tak jsme vyheverovali radlici, otevřeli rozvadec a asi splouchnul olej do čerpadla a to se chytlo takže ok. Jinak nikde nic neteče az na jednu trubku ve spoji na podkopu ale to není problém opravit. Vzadu velká kola 38'' gumy 90% a kdyby někoho zajímala cena tak 45, plus nějaké náhradní hadice, startér a drobnosti.

sadlicko
Příspěvky: 1417
Registrován: čtv bře 26, 2009 11:52 pm
Bydliště: Mukařov u Úštěka

Re: Bielorus EO 2621

#4090 Nový příspěvek od sadlicko »

Jak je to se stabilitou v terenu? Je treba pri jizde po vrstevnici naklanet rameno proti kopci?
Prevlatilo se vam to uz nekomu?

Uživatelský avatar
pawka
Příspěvky: 4661
Registrován: úte led 11, 2011 9:35 pm
Bydliště: Svitavy

Re: Bielorus EO 2621

#4091 Nový příspěvek od pawka »

ostrowka sem uz na bodu videl hodne krat, jemu staci zvednout lopatu na max a jet prez hrbol
60. léta strojově dobrý
viewtopic.php?f=23&t=32858&start=1000
1 stroj
viewtopic.php?f=20&t=29038&start=1000
H6 k6 to je pro hlupáky!
S vůlí,na naklepnutí,s přesahem

Uživatelský avatar
Peter768
Příspěvky: 4384
Registrován: ned led 04, 2009 9:42 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: Bielorus EO 2621

#4092 Nový příspěvek od Peter768 »

wonder.xxx píše:Diky moc za to schéma, ještě bych se rad zeptal jaký lejete olej do motoru a kolik? Osobně bych nalil m6ad ale nevím. Čistič co jsem se docetl tak je odstředivý, takže jen rozebrat, vyplachnout benzinem a vyfoukat?
Do motora aj hydrauliky daj kludne M6AD. Ak ti "prdne" tesnenie v malom čerpadle pri motore tak ti do motora bude tiecť rovnaký olej a motoru neublížiš. A do hydrauliky patrí tento M6AD, pretože hydraulika rusa nie je stavaná na riedke hydraulické oleje. Odstredivý čistič vyčistíš tak že oškriabeš bordel z odstredivky a vyumývaš ju. Nič zložité, nemáš sa čoho báť.

wonder.xxx
Příspěvky: 21
Registrován: stř říj 01, 2014 8:28 pm
Bydliště: Mladá boleslav

Re: Bielorus EO 2621

#4093 Nový příspěvek od wonder.xxx »

Ještě bych potřeboval radu jak vymezit vůli na otoči, s tou vůli co tam ted je je podkop skoro nepoužitelný (cca 10cm) bývalý majitel mi radil zapichnout lopatu do země a pod plynem hýbat ze strany na stranu ale to se mi nepovedlo. Pořadí mi někdo prosím?

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9506
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Bielorus EO 2621

#4094 Nový příspěvek od Atlan »

Co tak skusit hladat, urcite ss to tu preberalo, navyae si stiahni navod k traktoru aj rypadlu a usetris nam kopec odpovedi, napr bielorusunas
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

wonder.xxx
Příspěvky: 21
Registrován: stř říj 01, 2014 8:28 pm
Bydliště: Mladá boleslav

Re: Bielorus EO 2621

#4095 Nový příspěvek od wonder.xxx »

No v příručce to bylo napsaný tak že jsem to moc nepochopil, naštěstí tady na fóru jsou odborníci, kteří dokáží postup na půl stánky v příručce popsat na dva řádky aby se to pochopit dalo, takže otoč vyřešen. Jen bych se chtěl zeptat manometr v kabině na tlaky v okruhách do kolika bar má být? Co jsem koukal v příručce vše se nastavuje na max 100 bar ale nechal bych na manometru rezervu, takže třeba 150bar? Ten můj je totál kaput, nedá se na něm vyčíst už vůbec nic. JInak přikládám foto mého šrotu, na oko vypadá že prodělal několik sovětských ofenzív ale vše je funkční, mám tam dvě 45ah baterie a chytá hned a až na dva těsnící kroužky na trubkách nikde nic neteče! :) Jediný co bych potřeboval je rám zadního vyklápecího okna, neví někdo o něčem? Jsem od Mladé Boleslavi.
Přílohy
10616514_10201957599496369_4141434966027364717_n.jpg

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - lesní stroje a bagry“