Oprava Holdera E11

Vari, Terra, PF aj.

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
vašík
Příspěvky: 1848
Registrován: pon kvě 18, 2009 3:34 pm
Bydliště: u Jaroměře

Re: Oprava Holdera E11

#31 Nový příspěvek od vašík »

Taky bych chtěl bejt tak šikovnej. Tiše závidím.

Uživatelský avatar
23joso23
Příspěvky: 113
Registrován: úte kvě 28, 2013 9:15 am
Bydliště: Žarnovica

Re: Oprava Holdera E11

#32 Nový příspěvek od 23joso23 »

Veľmi pekne, rád vidím ako niekto začína úplne od nuly a myslí mu to. Ja som bol tak isto na tom, prvá bola oprava Holder Ed II čo bola malina, neskôr prerabka TJ 5 na 4takt motor a pred rokom som si chcel spraviť traktorik 4x2 čo sa aj podarilo aj vďaka tejto komunite.
Takže ťa chválim Peter TK máš môj obdiv že si sa do takého pustil. 8)

Uživatelský avatar
Peter TK
Příspěvky: 350
Registrován: sob srp 22, 2015 5:11 pm
Bydliště: Považská Bystrica

Re: Oprava Holdera E11

#33 Nový příspěvek od Peter TK »

Vašík: že šikovnej :smich: ani by som sa tým nezaoberal keby sa to nesnažím dať do čo najoriginálnejšieho stavu
Joso: myslí mu to :smich: nene, vždy ma zhora stráži pan táto a sused ktorý robil celý život na družstve, a na telefóne pán Vaško :friends: ( ďakujem DODOTRAK-ovi :friends: 8) ) dnes sa pokračovalo v rozoberaní, brúsení, a tak pár foto, v sobotu už pôjdem striekať do základovky aby som videl ako to ukáže
A tuná pár ďalších fotiek je pridaných https://mostenskipolnohospdari.rajce.id ... lder_E_11/
Neboj sa tažkých chvíľ, To najlepšie príde po nich

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9506
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Oprava Holdera E11

#34 Nový příspěvek od Atlan »

Asi nenas vela penazi alezvas pouzitie 2zlozkovej farby.
Schne to rychlejsie, a ked kapotu mrsknes este lakom mas to na 20r ako nove a leskle.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Uživatelský avatar
Peter TK
Příspěvky: 350
Registrován: sob srp 22, 2015 5:11 pm
Bydliště: Považská Bystrica

Re: Oprava Holdera E11

#35 Nový příspěvek od Peter TK »

Atlan, viem máš pravdu, dnes som to riešil celý deň, plán je takýto-základovka(šedá), 2x vrchná(väčšina zelená,potom trocha žltej a červenej) a na to lak,
Neboj sa tažkých chvíľ, To najlepšie príde po nich

Uživatelský avatar
23joso23
Příspěvky: 113
Registrován: úte kvě 28, 2013 9:15 am
Bydliště: Žarnovica

Re: Oprava Holdera E11

#36 Nový příspěvek od 23joso23 »

Ten výfuk si otoč dole vývodom pretože pri chladnutí motora môže pretiecť pár kvapiek mazania tak aby ti ho nezanášali a radšej vytiekli von.

Uživatelský avatar
Peter TK
Příspěvky: 350
Registrován: sob srp 22, 2015 5:11 pm
Bydliště: Považská Bystrica

Re: Oprava Holdera E11

#37 Nový příspěvek od Peter TK »

Joso, nevleze sa tam :tyty: je tam štartér a nejako mi to nevychodí, ja som už nad tým dumal, ale žiadno mi to nevyšlo,iba tak ako je na fotke :hm:
Neboj sa tažkých chvíľ, To najlepšie príde po nich

Uživatelský avatar
23joso23
Příspěvky: 113
Registrován: úte kvě 28, 2013 9:15 am
Bydliště: Žarnovica

Re: Oprava Holdera E11

#38 Nový příspěvek od 23joso23 »

Peter TK píše:Joso, nevleze sa tam :tyty: je tam štartér a nejako mi to nevychodí, ja som už nad tým dumal, ale žiadno mi to nevyšlo,iba tak ako je na fotke :hm:
Tak ho skús predĺžiť alebo dať aspoň na ležato kvôli tomu mazaniu.

Uživatelský avatar
Peter TK
Příspěvky: 350
Registrován: sob srp 22, 2015 5:11 pm
Bydliště: Považská Bystrica

Re: Oprava Holdera E11

#39 Nový příspěvek od Peter TK »

Dnes plodný deň hneď z rána som sa pustil do nehlučných prác- prerezal závity, začal chystať priestor na striekanie a podobne, okolo obeda som sa konečne dostal k striekaniu, išlo to vcelku dobre, rátal som že miniem viac farby a že to bude vyzerať horšie,najprv mi prišla tá šedá ako biela :jazyk: ale potom sa pekne zmenila na šedú, nechal so to na vonku až doteraz do tmy a potom preniesol dnu do garáže, medzitým som sa pustil do brúsenia, vyklepávania a čistenia ďalších dielov(všetko fotené),no a otázka na koniec(tiež je k tomu fotka) mám tam takú vcelku veľkú fugu a, vyzerá to otrasne, a tak si hovorím že to zatmeliť, v pondelok šup do mesta kúpiť karosársky tmel, čo myslíte má to cenu?
https://mostenskipolnohospdari.rajce.id ... lder_E_11/
Neboj sa tažkých chvíľ, To najlepšie príde po nich

čimo
Příspěvky: 204
Registrován: úte pro 13, 2016 2:51 pm
Bydliště: okr. Nitra

Re: Oprava Holdera E11

#40 Nový příspěvek od čimo »

Na tu fugu pouzi sklolaminatovy tmel, tazko sa brusi ale drzi ako svina. Plechy by som este strekol tmelom a vybrusil jemnym brusnym papierom. Budes to mat ako zo zavodu.
Čo nejde silou, pôjde ešte väčšou silou. Ak to nejde ani tak, treba si prečítať návod na používanie! :D

Uživatelský avatar
Peter TK
Příspěvky: 350
Registrován: sob srp 22, 2015 5:11 pm
Bydliště: Považská Bystrica

Re: Oprava Holdera E11

#41 Nový příspěvek od Peter TK »

Tak sumár za posledných 5 dní, pokračovalo sa v rozoberaní a brúsení a podobne, bohužiaľ času nebolo toľko koľko by som si predstavoval lebo v robote ešte sejeme posledné hektáre, zajtra ss bude striekať(dúfam), na tú medzeru som nakoniec použil to čo bolo doma(čimo aj tak, ďakujem :friends: )predsa len peňazí neni na rozhadzovanie tak som použil to čo je domax vyzerá to super a dúfam že to vydrží, Tož tak, v skratke.všetko z mojej strany a pár foto na koniec https://mostenskipolnohospdari.rajce.id ... lder_E_11/
Neboj sa tažkých chvíľ, To najlepšie príde po nich

Uživatelský avatar
23joso23
Příspěvky: 113
Registrován: úte kvě 28, 2013 9:15 am
Bydliště: Žarnovica

Re: Oprava Holdera E11

#42 Nový příspěvek od 23joso23 »

Vyzerá to sľubne držím palce 8)

Uživatelský avatar
Peter TK
Příspěvky: 350
Registrován: sob srp 22, 2015 5:11 pm
Bydliště: Považská Bystrica

Re: Oprava Holdera E11

#43 Nový příspěvek od Peter TK »

Joso, ďakujem, vyzerá to sľubne, no iba to tak vyzerá :smich: , teraz robím ešte to najľahšie, no príde na rad pozrieť a nutné veci opraviť v motore, prevodovke,brzdy a uzávierku, a tam sa bojím množstva opráv :-/ , no ale tak je na to čas +-do marca tak hádam to stíham, dnes sa len striekalo, tá fuga na kapote sa takmer stratila a vyzerá to super 8) pár foto a pokračovanie příšte ;-) https://mostenskipolnohospdari.rajce.id ... lder_E_11/
Neboj sa tažkých chvíľ, To najlepšie príde po nich

Uživatelský avatar
23joso23
Příspěvky: 113
Registrován: úte kvě 28, 2013 9:15 am
Bydliště: Žarnovica

Re: Oprava Holdera E11

#44 Nový příspěvek od 23joso23 »

Ako čo na motore ti treba robiť nejaký výbrus prevložkovanie alebo čo? Mne v prevodovke stačilo len pretesniť a ložiská pozrieť. S uzávierkou nemám problém je cez šnek tak zapadá pekne žiadne vôle aj po toľkých rokoch (68 rokov). Jediné čo by ma mohlo trápiť o pár rokov je vybitá kulisa radenia.

Uživatelský avatar
Peter TK
Příspěvky: 350
Registrován: sob srp 22, 2015 5:11 pm
Bydliště: Považská Bystrica

Re: Oprava Holdera E11

#45 Nový příspěvek od Peter TK »

Ahojte, tak súhrn za posledných 5 dní - zhodili sa kolesá, a išlo sa na brzdy( pri tom som nebol, iba som videl prípravok na stiahnutie ktorý pan táto vyrobil) a zrepasoval brzdy :prace: ja som znova rozobral celú elektriku a kukol pod horný dekel prevodovky- záhada nefunkčného 5. stupňa- vylámaná asi 1/4 zubov, sám nechápem ako to niekto dokázal :evil: chystám veci na brúsenie a striekanie( čo išlo to som fotil), má prísť nový palivový filter, za nejaký čas pôjde motor na výbrus, pár ložísk je na výmenu,iné sú v pohode,ja už len dúfam že ma nič neprekvapí https://mostenskipolnohospdari.rajce.id ... lder_E_11/
Neboj sa tažkých chvíľ, To najlepšie príde po nich

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - jednoosé frézy“