Oprava Holdera E11

Vari, Terra, PF aj.

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Peter TK
Příspěvky: 350
Registrován: sob srp 22, 2015 5:11 pm
Bydliště: Považská Bystrica

Oprava Holdera E11

#1 Nový příspěvek od Peter TK »

Tak a tu je moja strojovňa
V tomto vlákne budem dokumentovať jej renováciu, je to projekt jedného 17 ročného klučinu-gymnazistu ktorý si chce dokázať svoju šikovnosť , takže už sa vopred ospravedlňujem za hlúpe otázky,stál cca 20 rokov v stodole, domov som ho dotiahol pár dní späť a každú voľnú chvíľu mu venujem, všetko si fotím, aby som to vedel aj poskladať späť, motor pretočiť ide, cieľom je to viac menej zrenovovať a potom odložiť do garáže,dívať sa už len utierať prach z toho :rohy:
https://mostenskipolnohospdari.rajce.id ... lder_E_11/
všetky pripomienky si rád prečítam, aspoň budem múdrejší
P.
Neboj sa tažkých chvíľ, To najlepšie príde po nich

čimo
Příspěvky: 204
Registrován: úte pro 13, 2016 2:51 pm
Bydliště: okr. Nitra

Re: Oprava Holdera E11

#2 Nový příspěvek od čimo »

Tak drzim palce! ;-)
Čo nejde silou, pôjde ešte väčšou silou. Ak to nejde ani tak, treba si prečítať návod na používanie! :D

Uživatelský avatar
Peter TK
Příspěvky: 350
Registrován: sob srp 22, 2015 5:11 pm
Bydliště: Považská Bystrica

Re: Oprava Holdera E11

#3 Nový příspěvek od Peter TK »

čimo ďakujem, po týždňovej odmlke kvôli zdravotným problémom som sa konečne dostal k robote, preč išla palivová sústava a vypustil som olej, a zatiaľ dôvod nenaštartovania nenájdený, pustím sa do piesta a piestnych krúžkov,a uvidíme
a samozrejme pár foto,pridané do albumu https://mostenskipolnohospdari.rajce.id ... lder_E_11/
P.
Neboj sa tažkých chvíľ, To najlepšie príde po nich

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5456
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: Oprava Holdera E11

#4 Nový příspěvek od thovt »

Nejdříve bys sis měl něco o tom přečíst.
http://www.einachser.org/holder/Holder%20E12.htm

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Oprava Holdera E11

#5 Nový příspěvek od DYK »

Zatím mi přijde, že si možná zbytečně přiděláváš práci a starosti. Nejde nastartovat? Vstřikovač ven - práší? Neteče? Čerpadlo tlačí? Když toto funguje, chytl by s troškou oleje nad píst i se špatnou kompresí. Ví se vůbec jaká ta komprese je? Je špatná? Třeba sundávat hlavu nebylo vůbec třeba. Těsnění, nové těsnění pod hlavu nebude problém? Pokud nemám k dispozici bez problémů všechny potřebné ND postupoval bych velice obezřetně a nemusel bych "vidět" každou část motoru, když funguje. Ale mohlo by to skončit i tím, že proběhne celková generální oprava a to už bude jiná liga.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

LukasPF
Příspěvky: 434
Registrován: ned lis 03, 2013 1:31 am
Bydliště: Levoca

Re: Oprava Holdera E11

#6 Nový příspěvek od LukasPF »

Tak, tak Dyk má pravdu! Rozobrať niečo je ľahšie ako to potom zložiť. A pri neuváženom kroku je ľahko napáchať veľké škody. A najhoršie na tom je to že je to v našich končinách pomerne exotický stroj a z toho vyplýva to že bude problém ako s dielami tak aj s radami ako na to! V prvom rade študuj všetko čo vieš pozháňať (návody, príručky, obrázky, videá, fóra, atď.) a každý krok si poriadne premysli. Viem o čom píšem, tiež som za mlada rýchlejšie robil než rozmýšľal .Holdre sú krásne a premakané stroje bolo by super ak by sa ti podarilo prinavrátiť mu zašlú slávu....! Nezabudni prv mysli, potom mysli znova, potom ešte niekoľko krát a až potom konaj.

Uživatelský avatar
Peter TK
Příspěvky: 350
Registrován: sob srp 22, 2015 5:11 pm
Bydliště: Považská Bystrica

Re: Oprava Holdera E11

#7 Nový příspěvek od Peter TK »

thovt píše:Nejdříve bys sis měl něco o tom přečíst.
http://www.einachser.org/holder/Holder%20E12.htm
neboj, všetko som si vytlačil ešte predtým ako som to dotiahol domov, po nemecky toľko dokážem
prístup k dielom, nájsť diely na to bude asi nemožné, ale je prístup k strojom v jednej firme, touto cestou to pôjdem riešiť, takže improvizácia s dielmi,uvidíme
a po dlhšej rozprave doma padlo rozhodnutie na úplnú GO
to LukasPF: áno viem, radšej porozmýšľať ako konať bezhlavo, väčšinu krokov najprv prediskutujem s otcom a až potom rozoberám
P.
Neboj sa tažkých chvíľ, To najlepšie príde po nich

Uživatelský avatar
Peter TK
Příspěvky: 350
Registrován: sob srp 22, 2015 5:11 pm
Bydliště: Považská Bystrica

Re: Oprava Holdera E11

#8 Nový příspěvek od Peter TK »

IDE!
to som si včera večer mohol zakričať, keď som v sobotu ráno k tomu prišiel, ako prvé som znova prefúkol všetky hadičky od palivového čerpadla ďalej, dal späť na miesto, v medzičase som nechal vyrobiť ozubené koliesko do štartéra(na starom boli 2 zuby zlomené) a nechal nastaviť trysku, dotiahol som autobatériu a šup na to- prvý, druhý pokus nič, štartér točil no boli to príliš malé otáčky aby motor chytil, no na tretí pokus konečne chytil :rohy: , otáčky síce trocha kolísali a po chvíľke zhasol, priamo pri motore je ešte páčka plynu a pri nej dorazy, došteloval som ich podľa môjho odhadu, a upravil uloženie lanka plynu, aby bolo stále napnuté(predtým sa hompáľalo kade tade a nepáčilo sa mi to, hádam to neublíži :hm: ), znova som ho nakopol, nechal som plný plyn a mrskol tam 2. , ten pocit že ono sato rozhýbalo :wink: :wink:, hneď som ho prevetral, jediné čo ma štve je že nejde zaradiť 5. , nakoniec bude musieť doma pomáhať lebo sa to tatovi strašne zapáčilo, takže úplná generálka najskôr v zime(alebo oveľa oveľa neskôr :jazyk: ), hádam aj nejaké video natočím keď bude čas.
Asi ste mali pravdu že som niečo zbytočne odmontovával z toho, ale no čo, to už neriešim, pre mňa je hlavné, že to ide
P.
Neboj sa tažkých chvíľ, To najlepšie príde po nich

Uživatelský avatar
Peter TK
Příspěvky: 350
Registrován: sob srp 22, 2015 5:11 pm
Bydliště: Považská Bystrica

Re: Oprava Holdera E11

#9 Nový příspěvek od Peter TK »

Ono to aj fachá... to som si vypočul od viacerých ľudí, málokto veril že 17 ročne decko to dokáže :) Holder prešiel niekoľkými úpravami- novo navarená guľa na ťahanie vozíka,nové brzdové lanká, zvarený a natrený výfuk, prišla prvá fuška- odvoz hliny z jednej dediny do druhej,(zopár foto je v albume) cca asi 2 kilometre- niečo dokopca, niečo dole kopcom a trocha aj po rovine, ten peklostroj sa doslova hral s vozíkom plným hliny,nasledujúce ráno ma už dožrala nefunkčná elektroinštalácia(káble boli len baterka-štartér) tak som sa do toho pustil, sfunkčnil som dobíjanie,svetlá a zásuvku na vlek, zatiaľ iba tak provizórne lebo aj tak cez zimu to pôjde celé od znova rozobrať
tož súhrn posledného týždňa (a pár fotiek) :prace: :prace:
P.
https://mostenskipolnohospdari.rajce.id ... older_E_11
P.S.- ako dopadne Holder uvidíme, mám v merku niečo oveľa oveľa väčšie na zfunkčnenie a totálnu GO-čko :rohy: :red: :red:
Neboj sa tažkých chvíľ, To najlepšie príde po nich

Uživatelský avatar
Peter TK
Příspěvky: 350
Registrován: sob srp 22, 2015 5:11 pm
Bydliště: Považská Bystrica

Re: Oprava Holdera E11

#10 Nový příspěvek od Peter TK »

hoši, trošku teoretická otázka- pomaly prichádza jeseň a ja bude rozorávať niekoľko rokov neudržiavaný pozemok- bola tam tráva tak po pás, pár dní späť som ju pokosil,nech sa tam dá normálne chodiť a teraz ako to spraviť, bolo mi povedané, zobrať kultivátor a aspoň nahrubo roztrhať trávny drn potom to zorať na nejakých cca 10cm, potom zase zkultivovať do roviny a potom už orbu nejakých 20-25 cm už teraz sa mi z toho krúti hlava :pistol: , a ešte jedna vec-chémiou sa tam nepôjde, tak asi toto je jediná cesta, daný pozemok je v bočnom náklone, veľké stroje sa tam nedostanú,čiže všetko si musím spraviť sám s Holderom, ak viete o nejakej inej možnosti raďte lebo teraz vážne neviem
Ďakujem P.
Neboj sa tažkých chvíľ, To najlepšie príde po nich

čimo
Příspěvky: 204
Registrován: úte pro 13, 2016 2:51 pm
Bydliště: okr. Nitra

Re: Oprava Holdera E11

#11 Nový příspěvek od čimo »

Peter TK píše: prišla prvá fuška- odvoz hliny z jednej dediny do druhej,(zopár foto je v albume) cca asi 2 kilometre- niečo dokopca, niečo dole kopcom a trocha aj po rovine, ten peklostroj sa doslova hral s vozíkom plným hliny


Nechcem ti do toho kecat ale nieje mi jasne ako ti ten zaves na vozik drzi stabilitu pri preprave nakladu. Ved to sa ti musi hojdat pri rozbiehani aj brzdeni. ...??? Niekde som tu podobne zavesenie uz videl ale tam to bolo doriesene v celku dobre.
Čo nejde silou, pôjde ešte väčšou silou. Ak to nejde ani tak, treba si prečítať návod na používanie! :D

Uživatelský avatar
Peter TK
Příspěvky: 350
Registrován: sob srp 22, 2015 5:11 pm
Bydliště: Považská Bystrica

Re: Oprava Holdera E11

#12 Nový příspěvek od Peter TK »

Záves je jednoduchý, nič zložité, ale áno bude sa ešte upravovať, pohyb je taký že keď bol plný hliny, a ja som si sadol na predné čelo vozíka, krásne sa to dostalo do roviny, bez problémov som zišiel kopec na 3 , pri preraďovaní som necítil takmer žiadne húpanie, no s brzdením to už bolo trocha iné,brzdilo sa viac spôsobom že som predčasne vyradil, nechal to dôjsť a potom s citom zatiahol brzdu, samozrejme neviem si predstaviť že by som mal náhle brzdiť- to by som už asi nežil :) , ale ako hovorím, mladícky odhad, koľko to ešte pôjde a podobne mi zatiaľ funguje, no viem že raz sa popálil :ano:
Neboj sa tažkých chvíľ, To najlepšie príde po nich

LukasPF
Příspěvky: 434
Registrován: ned lis 03, 2013 1:31 am
Bydliště: Levoca

Re: Oprava Holdera E11

#13 Nový příspěvek od LukasPF »

:shock: :shock: :shock: neutrál a traktor v pohybe VEĽMI ZLÁ KOMBINÁCIA!!! A ver že raz určite budeš musieť náhle brzdiť.... a čo potom? :-/
A ďalšia vec , vozík si sprav brzdený lebo traktorom tu súpravu bezpečne neubrzdíš pri naloženom vozíku!!!

čimo
Příspěvky: 204
Registrován: úte pro 13, 2016 2:51 pm
Bydliště: okr. Nitra

Re: Oprava Holdera E11

#14 Nový příspěvek od čimo »

Ak by si mal cas a chut, niekde som tu na fore videl temu, ktora by ti mohla pomoct, tam to jeden chlapik riesil. Boli k tomu prilozene aj fotky. System bol jednoduchy a funkcny. Zial, uz neviem kde som to videl. Snad agzat alebo vari.
Čo nejde silou, pôjde ešte väčšou silou. Ak to nejde ani tak, treba si prečítať návod na používanie! :D

Uživatelský avatar
Peter TK
Příspěvky: 350
Registrován: sob srp 22, 2015 5:11 pm
Bydliště: Považská Bystrica

Re: Oprava Holdera E11

#15 Nový příspěvek od Peter TK »

Áno uznávam, máte pravdu, to brzdenie je také, ja viem....som 17 ročné decko ktoré občas nemá všetkých pokope :vysmech: (berte to s nadhľadom) brzda na tom.je typická zubová a ako traktor ide na vyradenej rýchlosti tak jemne zub po zube pribŕžďam, brzdený vozík? No, hento je normálny prívesný vozík za auto, čiže tam sa pasovať nič nebude, a stavať brzdenú vlečku nemá pre mňa význam, použijem to dokopy 3.krát za rok, a spýtam sa takto- jazdenie iba rovno po asfatlke s tým žiadne odbočovanie, proste nič, za tých 5 kopcom plných vozíkov som ani raz zo žiadneho dôvodu nebrzdil ani nespomaloval, po mokrej lúke sa s tým jazdiť nebude, a neviem, v okolí kopa ľudí s Varinou, a možno tak jeden.dva prípady za 20 rokov roboty s tým, a posledný bod- je pravdepodobné že to cez zimu porobím a pôjde z domu, lebo pre mňa je to nedostačujúce a pozemky na obrábanie sú všetky v kopci a s tými 90 cm na vonok kolies je nebezpečné aj orať-priznávam sa už sa mi podarilo ho ľahnúť na bok :zapomel:
Neboj sa tažkých chvíľ, To najlepšie príde po nich

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - jednoosé frézy“