Oprava Holdera E11

Vari, Terra, PF aj.

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
čimo
Příspěvky: 204
Registrován: úte pro 13, 2016 2:51 pm
Bydliště: okr. Nitra

Re: Oprava Holdera E11

#16 Nový příspěvek od čimo »

Beries to lahkovazne, este si mlady. Tiez som bol taky. Poznas to ze: "Nikdy nehovor nikdy!" Drzim ti palce aby sa ti pre preprave nakladu nic nestalo ale neviem ci to bude stacit. Pamataj, bezpecnost je prvorada.
Čo nejde silou, pôjde ešte väčšou silou. Ak to nejde ani tak, treba si prečítať návod na používanie! :D

LukasPF
Příspěvky: 434
Registrován: ned lis 03, 2013 1:31 am
Bydliště: Levoca

Re: Oprava Holdera E11

#17 Nový příspěvek od LukasPF »

Všetko čo som ti napísal môžeš implementovať aj na štvor kolesový traktor. Čím skôr získaš správne návyky tým lepšie pre teba aj tvoje okolie. Zažil som pár horúcich chvíľ v traktore a ver mi nevieš si predstaviť tú bezmocnosť a beznáde,j no našťastie to vždy dopadlo dobre. Máj na pamäti že sa nemusí jednať o vonkajšie vplyvy ale môže ťa zradiť samotný stroj. Vyskočená rýchlosť, poškodenie prevodovky ... alebo iné a niekedy si dovolím tvrdiť že až abnormálne poruchy.

modráček
Příspěvky: 189
Registrován: pon čer 01, 2015 7:44 am
Bydliště: pz

Re: Oprava Holdera E11

#18 Nový příspěvek od modráček »

Jestli jsem to dobře pochopil PeterTK a viděl na foto ,tak tobě se při troše opatrnosti nemůže nic stát.Tvůj jednoosák s koulí v soupravě s nebržděným přívěsem udržuješ v rovině tím,že pevně držíš kleče(řídítka).Pokud by tě to táhlo dolů,přizvedneš.Když nahoru ,tak kleče přitlačíš k zemi.No a jako poslední záchranu tam máš kolečka.Jedno vidím pod ojí a druhé pod strojem. :) :) Je únavné a vyčerpávající stále se o někoho bát,jestli se mu něco nestane .To ani neřešíme jestli vůbec máš řidičák , nebo tech. průkaz.Záchrana (naše)je nevyjíždět,prostě se nepotkat. 8) 8)

Uživatelský avatar
Peter TK
Příspěvky: 350
Registrován: sob srp 22, 2015 5:11 pm
Bydliště: Považská Bystrica

Re: Oprava Holdera E11

#19 Nový příspěvek od Peter TK »

Modráčku, je to ako všetko píšeš, dole to neťahá, lebo tie 2 kolieska držia nonstop a hore to tiež neťahá, tá váha plnej vlečky nepustí, áno najlepšie ma.nestretnúť :vysmech: dobre, áno-očakávať abnormálnu poruchu, tento rok už len poorám a ide sa rozoberať, všetko do posledného šróbku a pôjde na predaj, vidím že potrebujem väčší stroj, a ktomu, v zime mi na 90% prídem Škoda ST180N a dvor neroztlačím, čiže holder poradne zrepasovať,a poslať z domu
Neboj sa tažkých chvíľ, To najlepšie príde po nich

Uživatelský avatar
Peter TK
Příspěvky: 350
Registrován: sob srp 22, 2015 5:11 pm
Bydliště: Považská Bystrica

Re: Oprava Holdera E11

#20 Nový příspěvek od Peter TK »

Táák kuci, domov pribudol nový vehikel-sadzač na zemiaky, ja som pri kúpe nebol, lebo som bol pozrieť na neďaleké družstvo :roll: , vyzerá tak všelijak, ale myslím že funkciu splní, bolo sa naň až na Spiš- 220km jedna cesta , predávajúci im povedal že to vozí z ukrajiny a mal tam aj dvojkolesové Zubr-y a že im rozprával o tom ako to na slovensko dováža, musím uznať veľmi zaujímavý spôsob, už teraz viem že budem musieť porobiť úpravy a vymyslieť úchyt, dosť sa pohrávam s myšlienkou dať ho pred traktor, no v blízkom čase to začnem robiť a uvidím ako to celé dopadne :chytry: a fotky taktiež v blízkej dobe priletia
Neboj sa tažkých chvíľ, To najlepšie príde po nich

Uživatelský avatar
Peter TK
Příspěvky: 350
Registrován: sob srp 22, 2015 5:11 pm
Bydliště: Považská Bystrica

Re: Oprava Holdera E11

#21 Nový příspěvek od Peter TK »

ouch, ta garáž nejni nafukovacia, už sa mi to tam dajako kopí :jazyk: ale tak čo narobím, ako ho uchytím ešte sám neviem, no dačo už cez zimu vymyslím :chytry: ,nejaké veci ešte upravím, hlavne povystužujem ešte nejaké miesta, lebo tam u nich v tom popole to robí dobre, no tuto na tej našej pôde sa bojím :tyty: a aspoň dve fotky
https://mostenskipolnohospdari.rajce.id ... lder_E_11/
Neboj sa tažkých chvíľ, To najlepšie príde po nich

Uživatelský avatar
Peter TK
Příspěvky: 350
Registrován: sob srp 22, 2015 5:11 pm
Bydliště: Považská Bystrica

Re: Oprava Holdera E11

#22 Nový příspěvek od Peter TK »

Dnes ( a včera) sa oralo, aj napriek tomu že Thovt ma v Sz od toho odrádzal, za čo mu aj ďakujem,no taký rozmer lemeša(dúfam že som dobre meral) som zatiaľ nenašiel, tak som robil s tým čo a aj som spokojný s výkonom, a nie len ja- mám 30 árov vlastnej zeme spravených, a zhodnotil som že je to hlavne stroj na (na)robenie :jazyk: , mám toho dosť a ešte ma čaká 20 árov môjho a už mám nahlásených 7 ľudí čo chcú aby som im prišiel do záhrad :silly: , nie sú to výkony že čo hodina to hektár, ale je to úplne dostačujúce pre moje potreby, aj keď budúci rok priberám pôdu,tak sa poobhliadnem po štvorkolesovom stroji na fotky sa nejako pozabudlo, no keď pôjdem niekomu, hádam aspoň nejakú fotku spravím :ano:
Neboj sa tažkých chvíľ, To najlepšie príde po nich

Uživatelský avatar
Peter TK
Příspěvky: 350
Registrován: sob srp 22, 2015 5:11 pm
Bydliště: Považská Bystrica

Re: Oprava Holdera E11

#23 Nový příspěvek od Peter TK »

Chodí sem vôbec ktosi? :zapomel: nefadíí,dnes sa zase robilo na plné obrátky,ráno som si privstal a bol som orať ľuďom čo si ma zavolali, išlo to super, hoc viem že to môže byť ešte lepšie, ale všetky muchy nikto nikdy nevychytal hneď :ano: ,na fotky sa nezabudlo, medzitým mi pan táto plánoval a pripravoval materiál na nový záves kvôli sadzaču zemiakov a tak na večer som ešte zváral :prace: , a potom ešte zhodená kapota začal som ju obrusovať a pomaly ale isto sa pripravujem na totálnu GO lebo keď vidím kde všade slzí olej, kde vidím čiastočne ulomených niekoľko zubov a podobne tak to proste chce čas, peniaze a moju prácu :prace: :prace: ,no a samozrejme že okrem.toho že to bude funkčné po mechanickej stránke, ako vyzerá traktor to svedčí o hospodárovi a tu mám menší problém- aký RAL je originál, budem postupovať ako som to našiel čierna základovka a na tom dve vrstvy zelenej, len akú tú zelenú? Net som lúskal no nič som nenašiel :chytry: :hm: a pár tých fotiek:
https://mostenskipolnohospdari.rajce.id ... lder_E_11/
Neboj sa tažkých chvíľ, To najlepšie príde po nich

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15794
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Oprava Holdera E11

#24 Nový příspěvek od oco13 »

Neboj, sledujeme a držíme palce 8)

vašík
Příspěvky: 1848
Registrován: pon kvě 18, 2009 3:34 pm
Bydliště: u Jaroměře

Re: Oprava Holdera E11

#25 Nový příspěvek od vašík »

Taky tě sleduju 8)

LukasPF
Příspěvky: 434
Registrován: ned lis 03, 2013 1:31 am
Bydliště: Levoca

Re: Oprava Holdera E11

#26 Nový příspěvek od LukasPF »

Sme tu a :shock: :chytry:

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20340
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Oprava Holdera E11

#27 Nový příspěvek od vitex »

I mé oko je v pohotovosti.

Uživatelský avatar
Peter TK
Příspěvky: 350
Registrován: sob srp 22, 2015 5:11 pm
Bydliště: Považská Bystrica

Re: Oprava Holdera E11

#28 Nový příspěvek od Peter TK »

Kuciii, ďakujem za podporu :friends: :friends: , lebo občas príde tá chvíľka že chuť odíde a chce sa mi na všetko vys...vykašlať lebo robiť to popri škole, brigáde a ešte večer o 8 zapínať zváračku, plnú hubu mám toho, no dnes sa pokračovalo, ešte v sobotu večer som rozmýšľal ako ísť na to, potom mi prišlo na um naše staré Tékačko a ten typický záves, tak som to pan tátovi nakreslil,okótoval, dnes keď som prišiel zo školy, pan táto ma už čakal že nech to idem zvariť dokopy( vyrobil mi aj bolceñ :potlesk: )tak som išiel na to, a finálny produkt je hotový(všetko je fotodokumentované) tak kuknite, a povedzte či sa vám na tom čosi neľúbi, stále si lámem hlavu nad tou farbou,písal som aj firme ktorá je pôvodne Holder, no už týždeň bez odozvy :chytry: a samozrejme nakoneic pár foto https://mostenskipolnohospdari.rajce.id ... lder_E_11/
Neboj sa tažkých chvíľ, To najlepšie príde po nich

Uživatelský avatar
Peter TK
Příspěvky: 350
Registrován: sob srp 22, 2015 5:11 pm
Bydliště: Považská Bystrica

Re: Oprava Holdera E11

#29 Nový příspěvek od Peter TK »

Tak, a hotovo,pre Holder dnes skončila sezóna a začalo sa naplno rozoberať, no a dostal som sa k nádrži-či na naftu,tak aj na olej, tá na naftu je na tom horšie, musím ju povyrovnávať okrem toho na dne množstvo usadenín a bordelu, čím to vyčistiť/prepláchnuť? Fotky budem postupne pridávať, ja už len dúfam že do jari to dám dokopy aby sa s tým dali robiť zemiaky :typek:
Neboj sa tažkých chvíľ, To najlepšie príde po nich

Uživatelský avatar
Peter TK
Příspěvky: 350
Registrován: sob srp 22, 2015 5:11 pm
Bydliště: Považská Bystrica

Re: Oprava Holdera E11

#30 Nový příspěvek od Peter TK »

Tak dnes som konečne doobrusoval kapotu, Holder už nenj Holderom :vysmech: prišiel o nápis na kapote a odhalil som záhadu dvoch plieškov na kapote,no uvidím ako sa mi to podarí opraviť, tak aspoň som si oprášil vedomosti z umeleckej školy a snažil sa kresliť :D no, posúďte sami :smich: a pár fotiek https://mostenskipolnohospdari.rajce.id ... lder_E_11/
Neboj sa tažkých chvíľ, To najlepšie príde po nich

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - jednoosé frézy“