Vari System

Vari, Terra, PF aj.

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
J.Pucera
Příspěvky: 523
Registrován: ned čer 26, 2011 8:30 pm
Bydliště: Hořešovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Vari System

#1891 Nový příspěvek od J.Pucera »

Já to dělal dubovými odřezky od otce z truhlárny. Dno pístu a hlavu, zbytek opatrně na prasáka šroubovákem.

mraveneček
Příspěvky: 1314
Registrován: ned bře 30, 2014 6:20 pm
Bydliště: od Třebíča

Re: Vari System

#1892 Nový příspěvek od mraveneček »

Co říkáte na tohle. Pohonná jednotka Panter FD-3

Jako pohonná jednotka to má mastnou cenu a předražené příslušenství. Ale ten výkon motoru by stál za to. Výkon motoru při 3600 ot/min: 13,2 HP/9,7 kW :)


http://www.prag-info.cz/_shop/Pohonna+j ... 83476.html
Družstva. http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... =9&t=69747
Kováři. http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... =9&t=69882

První PC- Pc 80 286 Ram úchvatných 1 mega Cpu 6 Mhz, disk 20 mega mechanika 5.25 -1.2 mg
OS Norton Commander

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Vari System

#1893 Nový příspěvek od DYK »

Jen si dovolím připomenout. Je k dispozici "servisní" sada pro motor XP 200. Olej, vzduchový filtr a svíčku. To za necelých 300kč. Tak kdyby někdo měl potřebu provádět údržbu aby věděl. No a taky se dostal do akce "ekodotace" motor Honda GCV 160. Jsem zvědav, jak se ti, co prostě XP200 neé jen proto, že je to čina, pohrnou. Nebo zase lze něco Vari vytknout že dělá špatně?
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Jarda Malich
Příspěvky: 236
Registrován: pát dub 08, 2016 7:42 am
Bydliště: Vrchlabí

Re: Vari System

#1894 Nový příspěvek od Jarda Malich »

Podle mě mají obě dvě akce hlavu a patu. Proč někde složitě shánět svíčku, filtr nebo olej, když má dodavatel motoru k dospozici celou sadu a ještě k tomu za dobrou cenu. U ekodotace ty PJ zase zmiznou pěkným fofrem :-)

namabu
Příspěvky: 46
Registrován: úte kvě 08, 2012 1:32 pm
Bydliště: Prostějov

Re: Vari System

#1895 Nový příspěvek od namabu »

Přidávám video z letošního sklízení řepy:-)

https://www.youtube.com/watch?v=alWgIoL ... e=youtu.be

Uživatelský avatar
Proximák
Příspěvky: 668
Registrován: stř říj 22, 2008 7:28 pm
Bydliště: okres Třebíč

Re: Vari System

#1896 Nový příspěvek od Proximák »

Namabu: Zajímavý použití Vari :) jak daleko od sebe sázíš řepu? Já ji chci plečkovat Vari systémem s rotační plečkou a tak špekuluju. Chci mít řádky tak cca 30-35cm aby se mi tam vešla plečka na úzko.
Centrála žije! :potlesk: Bylo to takový narychlo zkoušení, jinak jsem ji jenom umyl, dal pořádnou zásuvku, nechal vyrobit řemenici a tím změnil převod a dnes koupil delší kliňáky. Hned co jsem přijel z práce jsme to musel dát do kupy a odzkoušet než byla tma. Spona na motoru mi na jedné straně nechce pořádně držet tak to budu muset poladit, kolečka už mám nachystaná a nakonec přijde a řadu vzhledová úprava. Důležitý pro mě je že to funguje :) hlavně jsem se bál že netrefím dobře převodovek poměr ale klaplo to perfektně. Motor vůbec neví, jen když jsem brusku víc zatížil, trošku si přidal a hned to dorovnal. Takže DZE-017/S existuje, zřejmě jedinej kousek :vysmech:

http://www.youtube.com/watch?v=zObGboaOPeM

glock69
Příspěvky: 104
Registrován: ned zář 27, 2015 7:26 pm
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Vari System

#1897 Nový příspěvek od glock69 »

Jak to vypadá, budu muset na jaře koupit Vari. Jak jste spokojeni s novým motorem XP? Stačí nebo raději připlatit Hondu? Použití: bubnová sekačka a vozík na vrácenou louku a obdělávat větší zahradu - políčko. Díky.

mastnacek
Příspěvky: 6970
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Vari System

#1898 Nový příspěvek od mastnacek »

namabu píše:Přidávám video z letošního sklízení řepy:-)

https://www.youtube.com/watch?v=alWgIoL ... e=youtu.be
Spis repicka :) to je nejska specialni odruda pro vyoravani varinou? Tahame repu rucne, nejvetsi maj i okolo 10kg tipuju. Tohle jsou takovy spis prerostly redkve.

modráček
Příspěvky: 181
Registrován: pon čer 01, 2015 7:44 am
Bydliště: pz

Re: Vari System

#1899 Nový příspěvek od modráček »

mastnacek píše:
namabu píše:Přidávám video z letošního sklízení řepy:-)

https://www.youtube.com/watch?v=alWgIoL ... e=youtu.be
Spis repicka :) to je nejska specialni odruda pro vyoravani varinou? Tahame repu rucne, nejvetsi maj i okolo 10kg tipuju. Tohle jsou takovy spis prerostly redkve.
Tak samozřejmě jsem si taky té reportáže o vyorávání krmné řepy varinou všiml .Tedˇje otázka ,jestli na každou takovou reportáž reagovat.Podobné je to i z plečkováním .Každý si na to musí přijít sám.Jestli je lepší ten kousek mrkve,jahod, česneku okopat ručně,nebo jinak

namabu
Příspěvky: 46
Registrován: úte kvě 08, 2012 1:32 pm
Bydliště: Prostějov

Re: Vari System

#1900 Nový příspěvek od namabu »

Pro Mastnacka:

Mas pravdu, letos byla repa opravdu o neco mens nez jine roky, bylo sucho a zalivat na poli, to bych nedal.
Delam cca 50-60q krmne repy. Tahat ji rukama, tak zdechnu.
Nevím, jak u vas, ale u nas tak velke redkvicky zpravidla nemame. U nas 10 kg repy vypada asi takhle:

https://postimg.cc/gallery/nvy4jtsy/ (viz fotky)

Ten tvuj odhad 10 kg je fakt trochu mimo, tak si rikam, jestli nejsi nahodou rybar. :D
Video jsem tocil spis kvuli stroji a samodelne vyrobenemu vyoravaci. Ale priste si necham natocit poradne repy a ne kraj :)

mastnacek
Příspěvky: 6970
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Vari System

#1901 Nový příspěvek od mastnacek »

rybar ne, ale nebudu kecat, repy obcas mame i okolo 40cm na dylku a prumer muze bejt cca 30. Mam zrovna u sebe metr, tak jsem to lovil z hlavy ale meril metrem .) Delavali jsme repu pro dve kravky na mliko + dva bejci na vykrm a pro kraliky. Kolik toho bylo to uz nedokazu odhadnout. Po prvnim mrazu se vyhazela do rad a pak nozema udelanejma z pilovejch platku se osekavaly nate. Ty pak kravam namichat se senem. Jo a repu jsme vozili na kolecku a karce, zadnej traktor.

Jarda Malich
Příspěvky: 236
Registrován: pát dub 08, 2016 7:42 am
Bydliště: Vrchlabí

Re: Vari System

#1902 Nový příspěvek od Jarda Malich »

glock69 píše:Jak to vypadá, budu muset na jaře koupit Vari. Jak jste spokojeni s novým motorem XP? Stačí nebo raději připlatit Hondu? Použití: bubnová sekačka a vozík na vrácenou louku a obdělávat větší zahradu - políčko. Díky.
XP mám jednu sezonu - jsem spokojený. Startuje to stejně dobře jako Honda, navíc v sobě ukrývá kovovou vačku, ložisko pod setrvákem nebo vložku válce. Takže žádnej šmejd to není.
Jo, a pokud chceš Hondu, připlať si a vem GSV, ten má vložku a ložisko taky a ještě k tomu dvojitou filtraci vzduchu. Tyhle dva motory mají, při dobrý a řádný udržbě, velkou šanci Tě přežít :-D Ona GCV 160 není špatná, když jí ale hodně zatížíš (tahání vozejku, mulčování), nádrž spolyká klidně za půl hodiny práce. Na orbu je taky silnější motor výhodnější. Jinak bubnovku dávají všechny motory levou zadní, tam ta energetická náročnost není tak veliká.

modráček
Příspěvky: 181
Registrován: pon čer 01, 2015 7:44 am
Bydliště: pz

Re: Vari System

#1903 Nový příspěvek od modráček »

mastnacek píše:rybar ne, ale nebudu kecat, repy obcas mame i okolo 40cm na dylku a prumer muze bejt cca 30. Mam zrovna u sebe metr, tak jsem to lovil z hlavy ale meril metrem .) Delavali jsme repu pro dve kravky na mliko + dva bejci na vykrm a pro kraliky. Kolik toho bylo to uz nedokazu odhadnout. Po prvnim mrazu se vyhazela do rad a pak nozema udelanejma z pilovejch platku se osekavaly nate. Ty pak kravam namichat se senem. Jo a repu jsme vozili na kolecku a karce, zadnej traktor.
Tam bude asi problem,že pan namabu seje řepu,která opravdu nejde vytáhnout.Něco jako cukrovka.Jinak si to nedovedu představit.Taky jsme jí jednou měli.Sejeme řepu,že když o ní nohou zakopnete,tak jí vyvrátíte.Na co potom vyorávač.Je jedno jestli dělám 60metráků nebo 10.Důležitá je volba osiva.Taky je důležité umět zvolit ,jestli mi ta Varina pomůže a proto zainvestuju do plečky,nebo proorávacích kol,nebo zůstanu na 100m2 mrkve u motyčky a ruční plečky a brambory si proorám hrobkovacíma radlicema,kterýma jsem to sázel. :tyty:

Uživatelský avatar
Proximák
Příspěvky: 668
Registrován: stř říj 22, 2008 7:28 pm
Bydliště: okres Třebíč

Re: Vari System

#1904 Nový příspěvek od Proximák »

Po delší době přidávám nějaké fotky na čumendu :)
Ikdyž na poli už je vše hotovo (oral nám pán s TKčkem) tak na zahradě se pořád pracuje. Hondička dostala po deseti letech nový filtr a svíčku a hned to bylo znát na chodu motoru. Teď má krásnej volnoběh, snížila se spotřeba a pocitově se i zvedl výkon. Hold se to nesmí podceňovat, ikdyž jsem filtr pravidelně profukoval, novej je novej. A ve spojení s OPčkem to je ideální pomocník na listí, hlavně pod ořešáky ho bylo požehnaně.
Obrázek Obrázek
Po chvilkách jsem dotáhl do zdárnýho konce centrálu, funguje perfektně a nemusím se za ni ani stydět. Teď už bude jenom pracovat a dělat mi radost (doufám :smich: )
Obrázek Obrázek Obrázek
Pořádnou svíčku dostane nejspíš i XP, trošku "houpe" na volnoběh a moje zkušensoti s čínskýma svíčkama jsou negativní takže vsadím na jistotu a dostane NGK (Brisk u nás v obchodě nemají).

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Vari System

#1905 Nový příspěvek od DYK »

Číhám číhám a ne a ne nějakou centrálu ulovit. Ne za každou cenu, ale aby to stálo za to.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - jednoosé frézy“