Vari System

Vari, Terra, PF aj.

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
chobotek
Příspěvky: 10544
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: Vari System

#3976 Nový příspěvek od chobotek »

Je třeba zaslat omluvu do Budějic a výtku do Hranic. Pánové od Dakru to svařili tak nějak - teda nějaké řezání, broušení, nové přivaření a teď už je rozteč na všech strojích stejná.

Vyzkoušel jsem něco, co bude asi LTS V48S. S dvoutaktem je ten pojezd takřka nepoužitelný; sice mám rád, když je práce rychle hotová, ale když roztočím motor tak, že se mi líbí, jak to sbírá mokrou trávu, je to na mírný poklus. K té pojezdové verzi se počítalo s motorem Centrura 55, 2700 ot/min. To se DMJ-315 docela trápí, takže to vidím na výrobu jiné řemenice :prace:
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7881
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: Vari System

#3977 Nový příspěvek od Chose11 »

Dostal jsem od kamaráda řádně opršenou bubnovou sekačku dost podobnou (prakticky stejnou, 2T motor, jen jiná řidítka a kola) jako je na předchozím příspěvku. Celej život někde makala a sekala okolo rybníku vysokou trávu někde u rybářského spolku. Údržba nula, jednou ji snad někdo čistil, jak přestala jet, odstavili ji a zarostla kopřivama a koupili novou. Nedávno mi ji kamarád nabídl že půjde do šrotu jestli by se mi nehodila a taky že jo. Dovlekl jsem ji dom a první ji zbavil nánosů všeho možného wapkou, pak demontoval nádrž a plechy a vysvobodil žebra válců a karbec z obrovského množství usazenin. Motor naštěstí zarezlý nebyl, šel protočit, ale skřípalo to v něm jak ve starejch hodinách. Tak po demontáži karburátoru jsem do válce nastříkal WD a trochu oleje a protáčel rukou, až se motor ztichl. No a pak jsem rozebral karbec, vše vyčistil, vyfoukal a složil. Naposledy jsem řešil tu záhadu proč je vzduchový filtr tak těžký... Miska byla plná směsi trávy a oleje až k sítku, takže taky pečlivé čištění celého filtru. Svíčka vypadala úplně nová, asi ji zkoušeli dávat když jim to přestalo jet. Dal jsem novej benzín a ani to neškytne, venku na svíčce jiskra jako hrom, ale vždycky se to uleje, tak nevím.
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Vari System

#3978 Nový příspěvek od DYK »

Sekačka Dakr motor Jikov?
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7881
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: Vari System

#3979 Nový příspěvek od Chose11 »

Motor Jikov, sekačka nemá žádné štítky, ale asi Dakr, je téměř stejná jak tu přede mnou dával fotky Chobotek, motor úplně stejný, asi fakt jen jiné řidítka.
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

chobotek
Příspěvky: 10544
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: Vari System

#3980 Nový příspěvek od chobotek »

Mysliš ty kleče, co je DYK radši nekomentoval? :D To nechápu, tak dobře se s nima dělá. Jakou má ten motor kompresi?
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7881
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: Vari System

#3981 Nový příspěvek od Chose11 »

nějaká určitě je, je rozdíl bez svíčky a s ní velký, ale alespoň by to mělo škytnout a blbě třeba jet, ale ono nic, nemám doma ani podobnou svíčku, že bych ji zkusil prohodit
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7881
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: Vari System

#3982 Nový příspěvek od Chose11 »

tak už to běhá, seřídil jsem to na "ucho" a vypadá to moc nadějně, nyní vyrábím nový sekací talíř, dostal jsem kulatý výpalek plechu už na to připravený v ceně 8) pokračování zítra
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Vari System

#3983 Nový příspěvek od DYK »

DYK píše: úte srp 03, 2021 12:27 pm Sekačka Dakr motor Jikov?
Já čekal, že ti to dojde
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

BourakBob
Příspěvky: 400
Registrován: čtv lis 19, 2020 2:39 pm
Bydliště: Vysočina

Re: Vari System

#3984 Nový příspěvek od BourakBob »

Ahojte prosím vás chci za mého miníka dopasovat přilslušenství z tera vari. Prosím jaké účko použit jako nosič nářadí aby nastavovací těleso a zbytek nářadí pasovalo? Nemáte prosím někdo změřenou venější rozteč uchycení nastavovacího tělesa? Díky

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Vari System

#3985 Nový příspěvek od DYK »

Některé vnitřní stěny účka nejsou kolmé. Nevím, jestli je ůčko vhodná volba.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

BourakBob
Příspěvky: 400
Registrován: čtv lis 19, 2020 2:39 pm
Bydliště: Vysočina

Re: Vari System

#3986 Nový příspěvek od BourakBob »

To máte pravdu. No hold to vyrobím jinak nedošlo mě to.. 🤷🏻 Asi stejne budu muset sehnat to nastavovaci těleso a vyrobit to podle toho 🤷🏻 Jen se zeptám lišili se výšky toho uchycení na různě starých typech?

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Vari System

#3987 Nový příspěvek od DYK »

Nelišili a je spousta lidí, co jim silnější stroj rozštípal nastavovací těleso nebo ten který adaptér. Třeba natáhl pluh apod.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

BourakBob
Příspěvky: 400
Registrován: čtv lis 19, 2020 2:39 pm
Bydliště: Vysočina

Re: Vari System

#3988 Nový příspěvek od BourakBob »

Aha to je dobré vědět 🤔 tak to možná ještě přehodnotím díky za info

bratrH
Příspěvky: 892
Registrován: úte pro 22, 2009 5:41 pm
Bydliště: Lužany

Re: Vari System

#3989 Nový příspěvek od bratrH »

V motoru mé Vari zarachotilo a motor zhasl.Sundal jsem výfuk a moje obavy se naplnily.Kroužky vypadly ven výfukovým otvorem.Můj dvorní opravář to za 1750 Kč napravil.

Fizz
Příspěvky: 7926
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Vari System

#3990 Nový příspěvek od Fizz »

DYK píše: pon srp 30, 2021 6:31 am Některé vnitřní stěny účka nejsou kolmé. Nevím, jestli je ůčko vhodná volba.
Potom je dobre použít misto "Učka" , treba UPE profil který má stěny rovnoběžné a kolmé. Je běžně k dostání v hutních materiálech.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - jednoosé frézy“