Vari System

Vari, Terra, PF aj.

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Lišák1
Příspěvky: 1168
Registrován: úte čer 02, 2009 8:28 pm
Bydliště: Sklené nad Oslavou
Kontaktovat uživatele:

Re: Vari System

#3946 Nový příspěvek od Lišák1 »

Na studený start tam máš něco jako sytič, zavřeš tím přísun vzduchu a víc to saje. Ten drátek je asi od světla, téměř nikdo ho nepoužívá, je tam volně a nikam se nezapojuje.
Nissan Terrano 3,0 TDI, Zetor 5211

Uživatelský avatar
jimmy 4011
Příspěvky: 3366
Registrován: úte říj 21, 2008 6:35 pm
Bydliště: čr

Re: Vari System

#3947 Nový příspěvek od jimmy 4011 »

Dik za info.Sehnal jsem i jinej karbec, vyměnil a ani neškytne.Tak zůstanu u hrabí na tohle a na MFku nemám nervy. :)
Ono je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém.
Werich

chobotek
Příspěvky: 10466
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: Vari System

#3948 Nový příspěvek od chobotek »

To je smutný výsledek. A ten sytič (klapka) co? Zkoušel jsi ho?
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Vari System

#3949 Nový příspěvek od DYK »

No tak ať to jde nastartovat ten majitel, co ti to půjčil. Teda to jsou kšefty s vypůjčkama, co?
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
jimmy 4011
Příspěvky: 3366
Registrován: úte říj 21, 2008 6:35 pm
Bydliště: čr

Re: Vari System

#3950 Nový příspěvek od jimmy 4011 »

sitič jsem zkoušel,u obou karbeců.Jeden karbec dával se mi zdálo málo benzínu,druhej dává skoro moc,když jsem vymontoval svíčku tak to z díry chlejstá.Tenhle motor je náhradní ten se nepoužívá,ale předloni běhal :)
Musim si koupit něco svího,no.To je ted rychlo akce,sehnal jsem obracáček,tak jsem ho chtěl vyzkoušet.MFka je moc veliká,těžká a naprd celkově na mou zahradu.
Ono je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém.
Werich

chobotek
Příspěvky: 10466
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: Vari System

#3951 Nový příspěvek od chobotek »

Nemám to nijak přesně změřené, ale odhaduju, že rozebrat a vyčistit karburátor zabere méně času než položit dotaz na fóru a počkat na odpověď. Taky si myslím, že moc jednodušších konstrukcí než MJ-5 není a jestli se nedaří ji nastartovat, nejsou ty hrábě marný nápad. Ještě můžou být v háji gufera na klice, to už by nějakou tu hodinu i stokorunu mohlo při opravě spolknout. Nebo střižený klínek na magnetu - pak je předstih nesmyslný a ani neškytne. Jestli to běžně půjčuje, může být střižený klínek běžná závada, protože běžně pozoruju lidi, jak s tím nehezky škubou.
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

Uživatelský avatar
imaginaro
Příspěvky: 4747
Registrován: čtv bře 24, 2011 1:43 am
Bydliště: olomoucko

Re: Vari System

#3952 Nový příspěvek od imaginaro »

Měl jsem nedávno podobný problém s novou vari a a nakonec mi pomohlo až stříknout trochu benzínu pod svíčku a pak nastartovat. Jak to škytlo tak to naskočilo, tak jsem to asi půl hodiny provětral a od té doby to zase maká.
"NEMUSÍŠ VŠECHNO VĚDĚT,STAČÍ VĚDĚT KDE TO NAJDEŠ."
-můj dědeček-
https://imaginaro.rajce.idnes.cz/Kubotka/
můj záhon- www.imaginaro.rajce.idnes.cz/vyvyseny_zahon/

Uživatelský avatar
jimmy 4011
Příspěvky: 3366
Registrován: úte říj 21, 2008 6:35 pm
Bydliště: čr

Re: Vari System

#3953 Nový příspěvek od jimmy 4011 »

oba karbce jsem samozřejmě čistil ještě před pokusama o start,u druhýho karbce ze svíce kape benzín :) ,to bych se podíval spíš na ten klínek.
Tento strojek vůbec neznám,tak se ptám,návod jsem si včera stáhl,ale v nevalné kvalitě,takže nejde pořádně přečíst. :(
(ted jdu schrnout s MFkou a terra má do otav čas :) )
každopádně MFka s obracákem je k mání,kdyby se někdo nudil :)
Ono je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém.
Werich

Uživatelský avatar
Michal(zetor)
Příspěvky: 4190
Registrován: stř pro 12, 2007 9:19 pm
Bydliště: Pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Re: Vari System

#3954 Nový příspěvek od Michal(zetor) »

Tak jsem dnes testoval motor na rotavátoru. A to startování už je cajk, ono jak jsem to měl vysoko ve svěráku tak tam se mě za to blbě škubalo. Tady na převodovce trrrh a šla. Tak ten předstih 3,5 mm bude asi dobrej. Předtím byl menší a to kopala zpátky. Akorát budu muset hnout se směsí když je ohřátá má trochu mezeru po prudkým přidání plynu. A když jsem koukal na svíčku tak je uplně cihlově vypaálená až do bíla což už je myslím moc. Takže to vypadá asi na chudou směs. Ale divný že pul minuty na začatku hulí dost si myslím pak teplá už ne. No uvidíme jinak zatím paráda 8)

Uživatelský avatar
Michal(zetor)
Příspěvky: 4190
Registrován: stř pro 12, 2007 9:19 pm
Bydliště: Pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Re: Vari System

#3955 Nový příspěvek od Michal(zetor) »

Ale jeden problémek s karburací mám furt.... :vztek: Jak se motor odstaví stačí jeden den a druhý den už nechytne protože je ve valcí trochu benzínu, prostě svíčka je mokrá. A to jsem měnil už dva jehlové ventily, dva benzínové kohoutky a u všech stejný. Prostě nevím co už by to mohlo dělat že ten benzín do toho válce za ten den navzlíná :-/ Hladinu jsem zkoušel snižovat řekl bych o dost a všecko je bez efektu....
Neměl jste někdo takový problém? Na druhem motoru to nikdy neudělá.
Už mě nenapadá na co se zaměřit co vyzkoušet. Že by po dvakrát ten jehlový ventil a kohoutek byli špatný nevím no.
Děkuju ;-)

Pavel
Příspěvky: 8260
Registrován: sob črc 07, 2007 12:56 pm
Bydliště: dobrovice u mb

Re: Vari System

#3956 Nový příspěvek od Pavel »

zaviras kohoutek a tesni ti

Uživatelský avatar
Michal(zetor)
Příspěvky: 4190
Registrován: stř pro 12, 2007 9:19 pm
Bydliště: Pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Re: Vari System

#3957 Nový příspěvek od Michal(zetor) »

Jo zavirám právě a kohoutek je rok ani né novej. Ale divný je že když jsem sundal plovákovou komoru a prstem zamáčknul ventilek a pustil benzín tak nic neteklo Držel jsem to chvilku. Ono třeba za několik hodin to provzlíná. A nebo jsem do držel větší silou což asi plovák neudělá.

Pavel
Příspěvky: 8260
Registrován: sob črc 07, 2007 12:56 pm
Bydliště: dobrovice u mb

Re: Vari System

#3958 Nový příspěvek od Pavel »

mne to delal kohoutek jaqk bylo v lete teplo tak zacal podchazet dal sem jinej a odte doby v poradku ted uz ani na jedny vari ten jejich nemam mam to trochu jinak

Uživatelský avatar
Michal(zetor)
Příspěvky: 4190
Registrován: stř pro 12, 2007 9:19 pm
Bydliště: Pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Re: Vari System

#3959 Nový příspěvek od Michal(zetor) »

No právě proto jsem tyto dvě věci (jehlový ventil a kohoutek zkoušel měnit dvakrát za jiné) a nepomohlo. Tak jesi jsem narazil třeba na dva zmetky od jednoho výrobce nevím :-/ I plovák jsem zkoušel nový.
Pavle to by mě zajímalo jak to máš vyřešené jinak? Ja už taky nad něčím takovým uvažoval... :)

Pavel
Příspěvky: 8260
Registrován: sob črc 07, 2007 12:56 pm
Bydliště: dobrovice u mb

Re: Vari System

#3960 Nový příspěvek od Pavel »

udelam fotku

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - jednoosé frézy“