Vari System

Vari, Terra, PF aj.

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Vari System

#4006 Nový příspěvek od Britt »

Rotavátor se dá sestavit do libovůlné šíře a moje (jediná) zkušenost je, že čím větší záběr, tím lépe se s tím manévruje, ale déle to trvá.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Vari System

#4007 Nový příspěvek od oco13 »

Čo sme mali doma Varinu dvojtakta od novoti, tak ten mal max 120cm.

BourakBob
Příspěvky: 400
Registrován: čtv lis 19, 2020 2:39 pm
Bydliště: Vysočina

Re: Vari System

#4008 Nový příspěvek od BourakBob »

Určitě radličkový, teď co prodávají kypřiče nebo kombinátory tak mají max 720. Jenže já to chci za Mt8 mini a ten má na šířku 85 takže bych potřeboval aspoň 90cm abych to poškrabal za kolama.
Přiljde mi že jsem na vari viděl široké kypřiče ale na bazoši jsem viděl jen ty co má vari aktuálně v nabídce.

naschd
Příspěvky: 6
Registrován: sob dub 04, 2020 9:28 am
Bydliště: Trencin

Re: Vari System

#4009 Nový příspěvek od naschd »

Dobry den ,

Potreboval by som sa poradit nakolo som dost amater v taychto veciach.

Mam DMJ-315 r.v. 1987 podarilo sa mi rozobrat zlozit bol zalepeny piest asi olejom alebo niecim a teda ho vôbec neslo pohnut ani násilne v uvodzovkach. Musel som to naftou povycistovat.
Nahodil som nove tesnenia , aj karburator k danej pohonnej jednotke
S cim mam ale problém . Na karburatore sa otvara jedna klapka , bližšie k valcu. To ide cez nejaku pruzinku k pliesku a od tial spat cez take tiahlo.
Toto neviem dat bohuzial dokopy a vypada ze to ma zásadný vplyv na funkcionalitu.
Vedeli by ste mi niekto poradit . Hodit fotku ako to spravnr dat dokopy ? Vzdy mi spadne pružina z hrebeňa ktory tam je pokial ju tam dam aj tak neotvara nezatvára privod ked posuniem hliníkovú packu do polohy 1 alebo 2 . Dokonca strunka sa mi zachytava o rebrá motora alebo startra.
Z navodu neviem usudit ako to ma správne byt ale pride mi ze to je cosi ako sitic a pri startovani prvom treba aby bol otvoreny ako u motorovej pily a potom prepnut na 1 alebo 0 ... Prip. Asi zavret klapku od vzduchového filtra.

Bol by tu niekto ochotny kto by vedel dat fotky ako to ma byt správne. Podarilo sa mi to naštartovať avšak len na par sekúnd.... Potom som to uz ďalej nevedel rozbehnut...

Este pripadne by ma zaujmalo aj uchytenie kavla veduceho zo zapaľovania ( taky zlty kábel ) zatial som ho len jemne prichytil skrutkov ako kostru lebo bol voľno pohodeny v priestore.

Ťažko sa mi dava dokopy keď to v originale nebolo v povodnom stave a nedalo sa mi najskor urobit fotodokumentaciu.

Dakujem moc.

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Vari System

#4010 Nový příspěvek od DYK »

Je docela možné, že ten žlutý kabel je zdroj napětí od světelné cívky a ten teda určitě na kostru nepatří. Většinou je právě tak nějak "v luftě".
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

naschd
Příspěvky: 6
Registrován: sob dub 04, 2020 9:28 am
Bydliště: Trencin

Re: Vari System

#4011 Nový příspěvek od naschd »

Aha , mozem sa spytat aky ma toto potom ucel ? Ze vodič je nezapojeny len tak v lufte ?
Myslel som ze min. Na niečo sluzi alebo ma byt uchyteny niekde o kostru...

Vdaka !

Prip. Viete poradit s tou strunkou a otvaranim klapky blizsie k hlave valcu ? Ako ma byt správne zmontovana aby plnila ucel ? Najlepsie s foto. Skusal som hladat lenze ked to je medzi kovovou nadrzou a starterom tak som to nevedel rozoznať na fotkách ktore su tu. Lebo to je v podstate skrytr pod starterovou castou.

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Vari System

#4012 Nový příspěvek od DYK »

Ten kabel je originál ohnutý do smyčky, neodizolovaný a přetažený bužírkou. V dobách, kdy se k Vari prodával maďarský vozík N 3.5 který měl poziční přední i zadní osvětlení se tato světelná cívka využívala. Od té doby ale Motor Jikov stále na stator zapalování montoval světelnou cívku i když byla nevyužitá, zakončoval ji jak jsem psal. Sejně to bylo zbytečný, protože odjakživa provoz soupravy za snížené viditelnosti nebyl nikdy povolen. Ani Terra ani Vari.
Co se tvého problému týká, asi vím oč jde, ale fakt se omlouvám, nebudu rozebírat dvoutakt a pořizovat návodnou fotodokumentaci "jak na to". Není to jen tak a na chvíli. navíc mě to už leze krkem, potýkám se tu s Hondou GCVx a mám toho až až. V archivu fotek nic podobného nemám, takové věci nefotím. Aniž bych tě chtěl odbýt - pokus se sehnat stejný motor v okolí, sundej startování a pokud někdo nezázračil s hadičkama sundáš - odklopíš i nádrž tak, že není třeba ani vylívat palivo, pak jde sundat i sahara a uvidíš hned co a jak. Pokud to bude kámoš ať je klidně u toho, nic nehrozí a ty uvidíš jak, co, kam . Stejně, jak popisuješ "zatuhlý" motor - to jen olejem asi nebude :tyty: Podle všeho motor dlouho stál a tak se jeho rozhýbáním mohli definitivně "strhnout" ztvrdlá gufera a bude další problém - nepůjde motor seřídit. Prostě bude si dělat co chce v chodu a hlavně nepůjde dobře volnoběh a tím pádem řazení přes zuby. Pokud se motor v otáčkách byť částečně zklidní přiřazením sytičové přívěry, jsou to gufera jak vyšitá. Teda na 95%.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

naschd
Příspěvky: 6
Registrován: sob dub 04, 2020 9:28 am
Bydliště: Trencin

Re: Vari System

#4013 Nový příspěvek od naschd »

Jasne vdaka za info.
Otacky drzal minuly rok ok po zmontovani ok.
Kabel akutalne dava zmysel. Vdaka týmto som nevedel na co tam je. Cize zaizolujem a bude pokoj.
Taktiez som pozeral tu strunku je pouzita nespravna a preto sa tam zachytava.
Bohuzial nebyvam niekde na dedine kde ma kazdy druhy rovnaky malotraktor.
Uvidim najhorosom vymenim aj tie gufera ale toto vypada zatiaľ fajn.

Vdaka za vysvetlenie toho kablu urcite pomohlo lebo mat ho dany o kostru tak by som to mohol rozbiehat donekonecna. Vdaka.

bigj66
Příspěvky: 185
Registrován: sob zář 16, 2017 2:31 pm
Bydliště: Sendražice

Re: Vari System

#4014 Nový příspěvek od bigj66 »


homolka69
Příspěvky: 95
Registrován: úte říj 28, 2008 8:49 pm
Bydliště: Načešice

Re: Vari System

#4015 Nový příspěvek od homolka69 »

Dneska jsem objevil toto video montáže karburátoru na Vari -jikov. Pěkně tam popisuje funkci škrtící klapky. https://www.youtube.com/watch?v=tagnp5dzJXg

malotraktor
Příspěvky: 2034
Registrován: stř črc 04, 2007 7:00 am
Bydliště: 1

Re: Vari System

#4016 Nový příspěvek od malotraktor »

Byl jsem se podívat na Vari u staršího známého. Má na Vari 20" kola. Používá to pouze na tahání vozíku a moc si to pochvaluje. Vypadá to zvláštně. Někteří ten stroj vídáte pro ostatní ho někdy vyfotím.
Nevěř všemu co si myslíš

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Vari System

#4017 Nový příspěvek od DYK »

A důvod používání dvacítek kol? Zvýšení maximální rychlosti? Pak ale musí být ten vozík prázdný.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

malotraktor
Příspěvky: 2034
Registrován: stř črc 04, 2007 7:00 am
Bydliště: 1

Re: Vari System

#4018 Nový příspěvek od malotraktor »

Asi rychlost. Říkal mi co všechno s tím vyjede. Vidívám ho jezdit i s nákladem, ale jestli jsou na vozíku tuny, jak tu občas čtu od některých fantastů, to neodhadnu.
Nevěř všemu co si myslíš

majo-panter
Příspěvky: 25
Registrován: čtv dub 16, 2020 10:20 pm
Bydliště: Námestovo

Re: Vari System

#4019 Nový příspěvek od majo-panter »

To bude asi nejaký pretekár :rally:

malotraktor
Příspěvky: 2034
Registrován: stř črc 04, 2007 7:00 am
Bydliště: 1

Re: Vari System

#4020 Nový příspěvek od malotraktor »

Není to ani pretekár ani závodník. Používá to jen pro tahání vozíku a asi chce být rychlejší než děcka na tříkolkách.
Nevěř všemu co si myslíš

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - jednoosé frézy“