Vari System

Vari, Terra, PF aj.

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5465
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: Vari System

#4096 Nový příspěvek od thovt »

Co není v hlavě a v technice musí to být v rukou.
Muže být rotavátor množí plevel a kypří, pluh kypří zapravuje plevel hluboko, stává se hnojivem.

rehy
Příspěvky: 12
Registrován: stř dub 20, 2011 10:10 pm
Bydliště: Bílovec

Re: Vari System

#4097 Nový příspěvek od rehy »

Vím, že máš pravdu o tom nepochybuji. Já zatím budu delší dobu připravovat půdu, ať se dá obdělat. Budu momentálně navážet dost kompostu a separovaného kravského hnoje. Kompost za drobné a hnůj za děkuji. Budu takhle blbnout tak 2 nebo 3 roky a jak vyschnou zdroje tak začnu i orat. Pak budu řešit pluh a jinou sestavu. A pokusme budu sadit brambory a nějakou zeleninu. Na nějaké větší akce zatím není čas.
Spíš bych potřeboval poradit jestli s takovou sestavou něco udělám , nikdy jsem to v praxi neviděl. Chci hlavně promíchat vše co dovezu ať z toho je jednou slušná půda. Zatím ručně a je to fuška... ( a ano co není v hlavě je v rukou jak jsi napsal 😁)
Bohužel je pro mě volný čas dost drahá záležitost a mám to jako včely na relax.

chobotek
Příspěvky: 10615
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: Vari System

#4098 Nový příspěvek od chobotek »

Nech si od někoho zorat, Vari obstará zbytek. Orat s tím jde taky, ale pokud se v té zemi nikdo delší čas nerýpal, je to takové náročnější - zde na ruce a nohy :)
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

mraveneček
Příspěvky: 1317
Registrován: ned bře 30, 2014 6:20 pm
Bydliště: od Třebíča

Re: Vari System

#4099 Nový příspěvek od mraveneček »

Družstva. http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... =9&t=69747
Kováři. http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... =9&t=69882

První PC- Pc 80 286 Ram úchvatných 1 mega Cpu 6 Mhz, disk 20 mega mechanika 5.25 -1.2 mg
OS Norton Commander

mraveneček
Příspěvky: 1317
Registrován: ned bře 30, 2014 6:20 pm
Bydliště: od Třebíča

Re: Vari System

#4100 Nový příspěvek od mraveneček »

ta plečka na obrázku je plečkování vzrostlých záhonků :)
Družstva. http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... =9&t=69747
Kováři. http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... =9&t=69882

První PC- Pc 80 286 Ram úchvatných 1 mega Cpu 6 Mhz, disk 20 mega mechanika 5.25 -1.2 mg
OS Norton Commander

mraveneček
Příspěvky: 1317
Registrován: ned bře 30, 2014 6:20 pm
Bydliště: od Třebíča

Re: Vari System

#4101 Nový příspěvek od mraveneček »

Pokud použiješ PJ (2 takt) z toho dakru, stačí přikoupit rotavátor s převodovkou třeba z odkazu, https://dum.bazos.cz/inzerat/172699099/ ... ni-2-r.php 8)
Družstva. http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... =9&t=69747
Kováři. http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... =9&t=69882

První PC- Pc 80 286 Ram úchvatných 1 mega Cpu 6 Mhz, disk 20 mega mechanika 5.25 -1.2 mg
OS Norton Commander

rehy
Příspěvky: 12
Registrován: stř dub 20, 2011 10:10 pm
Bydliště: Bílovec

Re: Vari System

#4102 Nový příspěvek od rehy »

Díky za tip. Dost pálka. Ale aspoň vím co shánět.

Slávek55
Příspěvky: 471
Registrován: pon úno 04, 2019 2:31 pm
Bydliště: Pelhřimovsko

Re: Vari System

#4103 Nový příspěvek od Slávek55 »

rehy,proč by si se měl 2-3 roky hrabat v zemi bez užitku.Nyní bych si nechal zorat,jak ti zde radí,na to dej hnůj a případně malou vrstvu z těch zahrádek.Přez zimu se to pod sněhem pěkně propojí.Na jaře to zvládne zorat Vari,případně rotavátor a zasaď brambory.Tím, že je budeš muset okopat či proorat se zem pěkně propracuje a sklidíš.Sklizní brambor zem také převrátíš.Po sklizni můžeš zase přidat kompost a další rok pěstovat zeleninu.
Jak jsi dal foto té plečky-ono se to myslím jmenuje malé a velké okopávání.Máš na fotce dva kryty nožů.U velkého se dává o jeden nůž z každé strany více.To slouží pouze k okopávání plevelu mezi řádky zeleniny.Ve skutečnosti to malé je široké asi 25 cm a velké asi 35 cm.Tím se ale dostaneš do hloubky tak 5-7 cm.Rotavátor má mnohem robusnější nože a dělá hloubku tak 15 -20 cm.

rehy
Příspěvky: 12
Registrován: stř dub 20, 2011 10:10 pm
Bydliště: Bílovec

Re: Vari System

#4104 Nový příspěvek od rehy »

Špatně jsem to napsal. Sadit budu a nejen brambory, jen to musím oplotit kvůli srnám. A asi budu muset koupit převodovku 317, kola, závaží, obracák... No ještě pohledam po okolí kdo by mi to pooral. Mám 3.8ha půdy, ale kus mají zemědělci, pak rokle se stromy a louka. A na to moje blbnutí zbyl jen kousek půdy 😀.
A začlo to tak nevinně ... Jen jsem dostal za láhev vína několik polorozpadlých balíku sena, že to rozprostřu na vrstvě kopřiv ať to nemusím séct. Pak jsem na to nanosil hromady hlíny.... No blbnu nahlas
Obrázek

rehy
Příspěvky: 12
Registrován: stř dub 20, 2011 10:10 pm
Bydliště: Bílovec

Re: Vari System

#4105 Nový příspěvek od rehy »

Tohle je jen kousek. Nějak začít musím

modráček
Příspěvky: 190
Registrován: pon čer 01, 2015 7:44 am
Bydliště: pz

Re: Vari System

#4106 Nový příspěvek od modráček »

Škoda té flašky vina . Co bys tam s tím Vari v tom seně chtěl dělat ?Ten bordel zaorat by měl co dělat i Kirovec .Tady jsou chlapi kteří ti jsou schopni poradit každý jednotlivý krok.Už jak jsem četl ti naznačili . Na hnojisti se pracovat nedá. To pole musí být čisté a po dávkách z hromady kompostu mu každý rok pridavat (hnojit). To je nejmíň prace a velká kultura. Ta hromada muze být vedle třeba za plotem.
Mám Vari . Rotavator , kola,závaží do kol , hrobkovaci radlice , obracak atd. jako nové je darda. Pak se třeba budeš několik let učit orat nebo to budeš umět hned to já nevím. Každý rok je jiný.Chce to promyslet. Co je kolem za techniku, a koho oslovit. Někdy je lepší dat pětistovku než to dělat sám.Opakuji někdy . Jinak držím palce.

rehy
Příspěvky: 12
Registrován: stř dub 20, 2011 10:10 pm
Bydliště: Bílovec

Re: Vari System

#4107 Nový příspěvek od rehy »

Původně byl záměr pouze ať tam aspoň 2 roky nic neroste. Bylo to plné šípků a trnů. A vysekat to byla šílená práce. A nechtěl jsem se k tomu po roce zase vracet. A jakmile tam byla vrstva sena, tak vznikl nápad na to jestli tam jdou do sena dát brambory. Azároveň nasypat na to tu vrstvu hlíny pro porovnání jak to poroste. Získal jsem sadbu prakticky za odvoz , nikdo nechce sadit.

Mám tedy 2 možnosti buď to uklidit, naštěstí to mám kam uklidit. Nebo nasypat vrstvu hliny a počkat až se to dole rozpadne. Do té doby max rotavátor.

chobotek
Příspěvky: 10615
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: Vari System

#4108 Nový příspěvek od chobotek »

Rotavátor ano, ale takový, co má kolega Sniper. Jezdí kolem tebe, třeba se dokážete domluvit. Nejlíp hned po těch bramborách. Pak z toho do zimy ještě vyleze jakýsi plevel, který zaoráš a na jaře můžeš plynule pokračovat. Nepochybuji o tom, že s dostatečným odhodláním a trpělivostí, si s tím poradíš i s malou mechanizací, ovšem s velkou můžeš začít sezonu 2024 s plnou parádou.
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

rehy
Příspěvky: 12
Registrován: stř dub 20, 2011 10:10 pm
Bydliště: Bílovec

Re: Vari System

#4109 Nový příspěvek od rehy »

Díky za typ něco vymyslím. Docela mě to chytlo.
Zkusil jsme přečíst celé vlákno, ale nějak jsem se už ztrácel. Jaký je rozdíl mezi převodovkou T20 a 317? Pokud nemám zatím v plánu kupovat vlečku a jezdit po cestě, je jedno jakou pořídím? Pochopil jsem správně že T20 je starší a má o rychlost méně?

chobotek
Příspěvky: 10615
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: Vari System

#4110 Nový příspěvek od chobotek »

T20 je licenční převodovka a DSK-317 její tuzemský nástupce - odpadá nutnost otáčet převodovku kvůli orbě a jiným činnostem, kde je třeba velký moment na kolech. Doporučuji přečíst si starší vlákno o historii na tomto fóru a článek o historii na blogu vari.
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - jednoosé frézy“