Vari System

Vari, Terra, PF aj.

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
tomas44
Příspěvky: 12
Registrován: ned črc 01, 2018 6:51 am
Bydliště: Brodksko

Re: Vari System

#3076 Nový příspěvek od tomas44 »

Ok vyzkousim a uvidim,mel bych pak par otazek jeste kolem karburatoru :smich: kdyby vam to nevadilo

Jarda Malich
Příspěvky: 236
Registrován: pát dub 08, 2016 7:42 am
Bydliště: Vrchlabí

Re: Vari System

#3077 Nový příspěvek od Jarda Malich »

Jo ten mechanickej dekompresák byl nejlepší ze všech. Měl jsem ho na svým 1447 a startovat s otevřeným nebo zavřeným ventilem je sakra rozdíl. Neřekl bych že je na h...o. To startování těch motorů bez něj bylo kolikrát za trest.

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15213
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: Vari System

#3078 Nový příspěvek od kenybz »

tak jsem vyměnil jehlový ventil v plovákové komoře v misce a na plováku cosi jako písek ale písek to není zřejmě vedlejší produkt sraček v benzínu :vztek:
se nám mstí ti zmrdi či co mluvil jsem s chlapíkem v husqvarně jaký brat benzín nebo co do něj přidávat tak jsme si spolu zanadávali a říkal že opravdu neví..má tam kanystry s origo namíchaným palivem od husqvarny ale pět litrů za také peníze tož to si možu radši vzít dvě sady membrán
na kryty plečky jsem navařil vinklíky bo ty původní pléšky sa ohýbajů až hrůza
na fotce je vidět i úprava toho staršího krytu aby sa dal nastavit na dva rozměry ale to už jsem dělal dávno...no a ještě stará sekajda měla zlomeninu :)
Obrázek Obrázek Obrázek
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Vari System

#3079 Nový příspěvek od DYK »

Troufl bych si říct, že to co je - není písek je produkt koroze - oxidace materiálu karburátoru právě složením paliva. A Aspen nekupuj!! B&S už montuje plastové karburátory. Je to začátek, ale mohlo by to být řešení.
PS: doufám, že mě někdo od Brodu zase nenadá :red:
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9506
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Vari System

#3080 Nový příspěvek od Atlan »

Kukuricu detom do afriky a nie biosracky vyrabat v amerike, nemcom po gebuki nech zapnu jadro a nie z kukurice elektrinu vyrabat.
To je svet......
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15213
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: Vari System

#3081 Nový příspěvek od kenybz »

dyku troufej si kolik chceš :) prostě je to boj s palivy psal i do kasumexu jestli jejich membrány jsou odolné biosložkám a odpověd byla:
Dobrý den,
Membrány které prodáváme jsou od výrobce karburátoru
Pozdrav
Kasumex

jinak včera jsem teda plečkoval plečka skákala jak splašená po té tvrdé betonové půdě ale dala to no myslím šestihrané uložení nožů dostalo záhul..boční vinklíky sů parádní vůbec sa mě boční plechy neohýbaly a dokonce to po těch vinkloch pěkně jede jak sáňky dal jsem je asi 2cm od spodu...karbec mě l ještě zalepené kanálky pro přechodový režim tak to jelo jen v otáčkách, nicméně po těch skocích se to samo uvolnilo...kua to aby člověk po každé práci rozebral karburátor vyplách v nějakém čističi a složit radši až před dalším použitím...stihl jsem pak ještě rozhodit hořčicu a zapravit a teď na to hezky prší tak to pěkně klaplo
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

pavel72
Příspěvky: 98
Registrován: stř srp 24, 2011 8:55 am
Bydliště: Kromeriz

Re: Vari System

#3082 Nový příspěvek od pavel72 »

Pasují orací návleky Mountfield 5.00-12 i na Teru/Vari? Teoreticky jsou kola stejně velká, ne?

díky
„Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec. Nezeptáš-li se, budeš blbcem po celý život.“

Jarda Malich
Příspěvky: 236
Registrován: pát dub 08, 2016 7:42 am
Bydliště: Vrchlabí

Re: Vari System

#3083 Nový příspěvek od Jarda Malich »

pavel72 píše:Pasují orací návleky Mountfield 5.00-12 i na Teru/Vari? Teoreticky jsou kola stejně velká, ne?

díky
Proboha proč orací návleky? To máš tak těžkou půdu, že to bez nich nezoráš? Když si opravdu důkladně nastavíš pluh, půjde ti to bez nich - samozřejmě, že odhrnovačky musej bejt vyleštěný jak psí kule, pak správně nastavený sklony pluhů (pomocí dorazů) a hloubka orby (v brázdě musí bejt špička pluhu v rovině s celou jeho hranou, jinak se nadřeš jak blázen). Hlavně na orbu (pokud nemáš globála) používat vždycky širší rozchod kol.

Soptik101
Příspěvky: 44
Registrován: sob pro 31, 2016 9:09 pm
Bydliště: Brno-venkov

Re: Vari System

#3084 Nový příspěvek od Soptik101 »

Dobrý den,mám možnost odkupu nikdy nejetého motoru Honda GXV160 dle štítku GJ03-1339660 N6.Plechové provedení. Jde použít na Vari. Děkuji
Vari XP200

pavel72
Příspěvky: 98
Registrován: stř srp 24, 2011 8:55 am
Bydliště: Kromeriz

Re: Vari System

#3085 Nový příspěvek od pavel72 »

Jarda Malich:
Upřímně, já s tím neorám :-), chci to jen "pro strýčka příhodu" a v Moutfieldu je mají za poměrně dobrou cenu. Mám pozemek, kde je hodně kamení a cihel v zemi a kdybych náhodou potřeboval orat, ať mám návleky po ruce.
„Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec. Nezeptáš-li se, budeš blbcem po celý život.“

Jarda Malich
Příspěvky: 236
Registrován: pát dub 08, 2016 7:42 am
Bydliště: Vrchlabí

Re: Vari System

#3086 Nový příspěvek od Jarda Malich »

pavel72 píše:Jarda Malich:
Upřímně, já s tím neorám :-), chci to jen "pro strýčka příhodu" a v Moutfieldu je mají za poměrně dobrou cenu. Mám pozemek, kde je hodně kamení a cihel v zemi a kdybych náhodou potřeboval orat, ať mám návleky po ruce.
Touhle prasárnou by se měl dotyčný připravit na to, že buď ohne pluh nebo poškodí převodovku. Orá se zásadně terén, kterej je bez velkejch kamenů a cihly tam nemaj co dělat!

pavel72
Příspěvky: 98
Registrován: stř srp 24, 2011 8:55 am
Bydliště: Kromeriz

Re: Vari System

#3087 Nový příspěvek od pavel72 »

Vždyť píšu, že to neorám Terou. Oře to soused traktorkem a cihel a kamení ubývá.
„Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec. Nezeptáš-li se, budeš blbcem po celý život.“

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Vari System

#3088 Nový příspěvek od DYK »

Kdyby někdo zatoužil po nějaké převodovce z ekodotace a nechtěl se zbavovat toho co má doma, mohu poskytnout kus na vrácení. Jde sice o převodovku AKY ale je to jedno. Převodovka není funkční. Co za to? To vím přesně. NIC.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

emartin
Příspěvky: 24
Registrován: úte úno 15, 2011 8:07 am
Bydliště: Křenovice u Slavkova
Kontaktovat uživatele:

Re: Vari System

#3089 Nový příspěvek od emartin »

Ahojte, mám dotázek ohledně Honda motoru, mám nový cca rok a půl a najednou po cca týdením stání jsem nastartoval a motoru kolísají otáčky (houpe), a neudrží volnoběh. Volal jsem do servisu a tam mi řekli že je to benzínem a prý je to na nový karburátor, což se mi samozřejmě nezdá. Máte někdo zkušenost/radu jak tento problém vyřešit? Rozebrat karbec, vyčistit?

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Vari System

#3090 Nový příspěvek od DYK »

Reklamovat!!!
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - jednoosé frézy“