oprava Čimovho TJ 6,5

Vari, Terra, PF aj.

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
čimo
Příspěvky: 204
Registrován: úte pro 13, 2016 2:51 pm
Bydliště: okr. Nitra

Re: oprava Čimovho TJ 6,5

#61 Nový příspěvek od čimo »

Dlho som nic nepridal lebo sa mi niektore veci skomplikovali. Kruzky ktore mi prisli postou asi nejaky skriatok zamiesal lebo tri mali volu na zamku vo vybrusenom valci 0,25mm a ten stvrty mal 1,15mm takze som musel opat cakat kym mi pride ten spravny. Potom sa uz veci rozbehli.

Obrázek

Obrázek
Čo nejde silou, pôjde ešte väčšou silou. Ak to nejde ani tak, treba si prečítať návod na používanie! :D

čimo
Příspěvky: 204
Registrován: úte pro 13, 2016 2:51 pm
Bydliště: okr. Nitra

Re: oprava Čimovho TJ 6,5

#62 Nový příspěvek od čimo »

Dnesnym dnom som vstupil do dalsej etapy! Motor je na komplet poskladany a namontovany na prevodovku. Niektore suciastky ako dynamo, nadrz (je docasna, kym nezozeniem original), palivovy filter niesu vycistene ale to len z dovodu aby som mohol otestovat funkcnost motora.

Po zalozeni motora som tahal remenom ako Burlaci lod na Volge. Potreboval som zistit funkcnost mazacieho lisu. Bolo to dost zdlhave ale nakoiec lis fungoval a na skrutke mazacieho potrubia sa objavil olej. Tahanie remenom este hodnu chvilu pokracovalo aby som dostal olej aj do mazacieho potrubia. Sucasne som povolil aj maticu palivového potrubia pri tryske aby som tam, dopumpoval naftu. Ked sa aj toto vsetko podarilo nasledovalo startovanie.

Ked som zacal startovat ani som nebol prekvapeny, ze sa motor nedal dostatocne rozhupat. Ved je uplne surovy. Startovanie sa nedarilo a tak som stratil trpezlivost. Nevidel som inu moznost iba streknut 2ml oleja na piest a nastartovat na jedno trhnutie. Ani ja som tomu neveril ale podarilo sa na supu!. CISLO 6,5 ZIJE a krasne pradie!!! :wink: :co?:

Obrázek

Obrázek
Čo nejde silou, pôjde ešte väčšou silou. Ak to nejde ani tak, treba si prečítať návod na používanie! :D

Uživatelský avatar
Minihansol
Příspěvky: 395
Registrován: sob dub 11, 2009 11:07 pm

Re: oprava Čimovho TJ 6,5

#63 Nový příspěvek od Minihansol »

Ahoj, bude to pekný stroj, máš ho ako archívny výstavný kus, alebo mu dáš pričuchnúť k práci? Nech sa ti darí 8)

čimo
Příspěvky: 204
Registrován: úte pro 13, 2016 2:51 pm
Bydliště: okr. Nitra

Re: oprava Čimovho TJ 6,5

#64 Nový příspěvek od čimo »

Ale ano, je z robotnickej triedy a preto bude pracovat ale dostal slachticky titul tak bude o neho dobre postrane. :smich:
Čo nejde silou, pôjde ešte väčšou silou. Ak to nejde ani tak, treba si prečítať návod na používanie! :D

Borin
Příspěvky: 276
Registrován: sob led 02, 2016 10:08 pm
Bydliště: Hradec Králové

Re: oprava Čimovho TJ 6,5

#65 Nový příspěvek od Borin »

Super :) Gratulace :)

Uživatelský avatar
PetrL3
Příspěvky: 22
Registrován: pát lis 03, 2017 8:37 am
Bydliště: Praha

Re: oprava Čimovho TJ 6,5

#66 Nový příspěvek od PetrL3 »

Ahoj. Jen se chci zeptat, jestli se čistě náhodou nejmenuješ Alexandr a jestli nejsi náhodou mimo jiné parníkář.

Petr

čimo
Příspěvky: 204
Registrován: úte pro 13, 2016 2:51 pm
Bydliště: okr. Nitra

Re: oprava Čimovho TJ 6,5

#67 Nový příspěvek od čimo »

PetrL3 píše:Ahoj. Jen se chci zeptat, jestli se čistě náhodou nejmenuješ Alexandr a jestli nejsi náhodou mimo jiné parníkář.

Petr

Ahoj, nevolam sa Alexander a s parnikom som sa hral naposledy pred 40 rokmi vo vani. :)
Čo nejde silou, pôjde ešte väčšou silou. Ak to nejde ani tak, treba si prečítať návod na používanie! :D

LukasPF
Příspěvky: 434
Registrován: ned lis 03, 2013 1:31 am
Bydliště: Levoca

Re: oprava Čimovho TJ 6,5

#68 Nový příspěvek od LukasPF »

:shock: riadnu vaňu si musel mať :smich: :D

Uživatelský avatar
PetrL3
Příspěvky: 22
Registrován: pát lis 03, 2017 8:37 am
Bydliště: Praha

Re: oprava Čimovho TJ 6,5

#69 Nový příspěvek od PetrL3 »

čimo píše:
PetrL3 píše:Ahoj. Jen se chci zeptat, jestli se čistě náhodou nejmenuješ Alexandr a jestli nejsi náhodou mimo jiné parníkář.

Petr

Ahoj, nevolam sa Alexander a s parnikom som sa hral naposledy pred 40 rokmi vo vani. :)
Díky, pár kilometrů od tebe jeden Čimo je, tak mě jen napadlo, jestli to nejsi ty. Svět je malej.

čimo
Příspěvky: 204
Registrován: úte pro 13, 2016 2:51 pm
Bydliště: okr. Nitra

Re: oprava Čimovho TJ 6,5

#70 Nový příspěvek od čimo »

Ahojte, tak som tu opäť s novými príspevkami. Fórum samozrejme sledujem stále ale na teječku som počas leta nerobil nič. Prioritu mali práce v záhrade a okolo domu.

Dielňová sezóna je tu a tak vás môžem potešiť nejakými fotkami. Na teječku už veľa hrubej a ťažkej práce nie je a tak sa venujem detailom. Spojkovú páčku som mal nefunkčnú pretože bola zlomená v mieste kde sa upína lanko. Dal som si vypáliť s laserom nový polotovar. Trochu frézovania, trochu vŕtania, pílenia a brúsenia a páčka je hotová.

https://imgur.com/7nojPui
Čo nejde silou, pôjde ešte väčšou silou. Ak to nejde ani tak, treba si prečítať návod na používanie! :D

čimo
Příspěvky: 204
Registrován: úte pro 13, 2016 2:51 pm
Bydliště: okr. Nitra

Re: oprava Čimovho TJ 6,5

#71 Nový příspěvek od čimo »

Ahojte, tak som tu opäť s novými príspevkami. Fórum samozrejme sledujem stále ale na teječku som počas leta nerobil nič. Prioritu mali práce v záhrade a okolo domu.

Dielňová sezóna je tu a tak vás môžem potešiť nejakými fotkami. Na teječku už veľa hrubej a ťažkej práce nie je a tak sa venujem detailom. Spojkovú páčku som mal nefunkčnú pretože bola zlomená v mieste kde sa upína lanko. Dal som si vypáliť s laserom nový polotovar. Trochu frézovania, trochu vŕtania, pílenia a brúsenia a páčka je hotová.

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Čo nejde silou, pôjde ešte väčšou silou. Ak to nejde ani tak, treba si prečítať návod na používanie! :D

čimo
Příspěvky: 204
Registrován: úte pro 13, 2016 2:51 pm
Bydliště: okr. Nitra

Re: oprava Čimovho TJ 6,5

#72 Nový příspěvek od čimo »

V minulosti som spomenul, že by som chcel urobiť na teječku stranové brzdy.

Obrázek

Nič lepšie ma pre uloženie brzdových pák nenapadlo tak môžte kľudne kritizovať prípadne radiť a podávať návrhy.
Obrázek
Čo nejde silou, pôjde ešte väčšou silou. Ak to nejde ani tak, treba si prečítať návod na používanie! :D

čimo
Příspěvky: 204
Registrován: úte pro 13, 2016 2:51 pm
Bydliště: okr. Nitra

Re: oprava Čimovho TJ 6,5

#73 Nový příspěvek od čimo »

Konečne sa ľady prelomili za začal som striekať. Najprv druhá vrstva základnej pre zjednotenie povrchu:

Obrázek

Obrázek

Nezohnal som kód pôvodnej továrenskej farby tak som sa rozhodol pre kladivkovú striebornú. Kladivkové farby boli v časoch výroby teječka veľmi často používané a tak dúfam, že som touto voľbou nič nepokazil.

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Čo nejde silou, pôjde ešte väčšou silou. Ak to nejde ani tak, treba si prečítať návod na používanie! :D

Borin
Příspěvky: 276
Registrován: sob led 02, 2016 10:08 pm
Bydliště: Hradec Králové

Re: oprava Čimovho TJ 6,5

#74 Nový příspěvek od Borin »

Pěkná práce, ale ta stříbrná není můj šálek kávy...pro mě je "zemědělský" stroj z té doby zelený :)

čimo
Příspěvky: 204
Registrován: úte pro 13, 2016 2:51 pm
Bydliště: okr. Nitra

Re: oprava Čimovho TJ 6,5

#75 Nový příspěvek od čimo »

Nastriekané, poskladané a ...

Obrázek

Obrázek

Obrázek

...pripravené na štart!

Obrázek

Komenty?
Čo nejde silou, pôjde ešte väčšou silou. Ak to nejde ani tak, treba si prečítať návod na používanie! :D

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - jednoosé frézy“