oprava Čimovho TJ 6,5

Vari, Terra, PF aj.

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Borin
Příspěvky: 276
Registrován: sob led 02, 2016 10:08 pm
Bydliště: Hradec Králové

Re: oprava Čimovho TJ 6,5

#16 Nový příspěvek od Borin »

Ahoj, tak jsem včera kuchnul motor a vyfotil ti to, nemám tam trubičku ale hadičku...průměr jsem neměřil, ale je natěsno v díře vypínací páky...možná je to díky pružnosti lepší řešení, než trubička ;-)


Obrázek


Obrázek


Obrázek

čimo
Příspěvky: 204
Registrován: úte pro 13, 2016 2:51 pm
Bydliště: okr. Nitra

Re: oprava Čimovho TJ 6,5

#17 Nový příspěvek od čimo »

Super, dakujem. Dost mi pomohol takyto detail.
Čo nejde silou, pôjde ešte väčšou silou. Ak to nejde ani tak, treba si prečítať návod na používanie! :D

čimo
Příspěvky: 204
Registrován: úte pro 13, 2016 2:51 pm
Bydliště: okr. Nitra

Re: oprava Čimovho TJ 6,5

#18 Nový příspěvek od čimo »

Prace na mojom tejecku znacne pokrocili. Zial, zatial nemozem dolozit fotodokumentaciu pretoze prehadzovanie criev prevodovky zo stareho bloku do noveho nerobim ja. Vzhladom na to, ze bez naradia ako su stahovaky na loziska a lis, samozrejme aj velmi dolezite skusenosti s takouto pracou by to bolo pre mna dost narocne (ak nie nemozne) a preto som radsej zveril tuto pracicku do ruk odbornika. Samozrejme fotodokumentaciu v priebehu tyzdna dolozim.
Čo nejde silou, pôjde ešte väčšou silou. Ak to nejde ani tak, treba si prečítať návod na používanie! :D

čimo
Příspěvky: 204
Registrován: úte pro 13, 2016 2:51 pm
Bydliště: okr. Nitra

Re: oprava Čimovho TJ 6,5

#19 Nový příspěvek od čimo »

Kedze uz mam fotodokumentaciu z rozoberania portalov a prevodovky tak sa vratim k praveme portálu. Lavy portal sa dal rozobrat bez problemov ale pravy sposoboval znacne problemy. V minulosti tu uz boli nejake fotky z tohto ukonu, zial teraz sa k nim uz neda dostat, zrejme su uz vymazane. Poprosil som kolegov z tohto fora o radu a musim povedat, ze aj ked ich navigacia k vypatraniu "stratenej" segerky nebola celkom 100%na, podarilo sa ju najst a preto som im vdacny. Chalan, so statusom odbornik, ktory sa podujal na generalku prevodovky sa pri hladani tejto segerky znacne zapotil a kedze poloha ociek na segerke bola ta najhorsia (ocka na segerke boli otocene za hriadelou portálu a nedali sa najst ani so zrkadielkom) nakoniec sa mu to podarilo najst. Pri vytahovani segerky sa zapotil dvojnasobne.

Jedna rada pre tych, ktory budu mat pri rozoberani praveho portálu rovnaky problem: skryte oka segerky za hriadelou sa daju zachytit zahnutym zvaracim drôtom a nasledne pootocit na vonkajsiu starnu. Dufam, ze sa nebude na mna hnevat, ze so vyzradil jeho male "know how" :)

Toto foto by mohlo byt dostatocny navod pri hladani a vyberani segerky:

Obrázek

Obrázek
Čo nejde silou, pôjde ešte väčšou silou. Ak to nejde ani tak, treba si prečítať návod na používanie! :D

čimo
Příspěvky: 204
Registrován: úte pro 13, 2016 2:51 pm
Bydliště: okr. Nitra

Re: oprava Čimovho TJ 6,5

#20 Nový příspěvek od čimo »

a dalsie foto z generalky:

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Čo nejde silou, pôjde ešte väčšou silou. Ak to nejde ani tak, treba si prečítať návod na používanie! :D

čimo
Příspěvky: 204
Registrován: úte pro 13, 2016 2:51 pm
Bydliště: okr. Nitra

Re: oprava Čimovho TJ 6,5

#21 Nový příspěvek od čimo »

...vymenene loziska a nalozenie do nového bloku + portale:

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Čo nejde silou, pôjde ešte väčšou silou. Ak to nejde ani tak, treba si prečítať návod na používanie! :D

Uživatelský avatar
Ursus 73
Příspěvky: 3096
Registrován: ned úno 22, 2009 10:18 pm
Bydliště: Hlohovec

Re: oprava Čimovho TJ 6,5

#22 Nový příspěvek od Ursus 73 »

Moc pekná práca 8) budeš to mať ako nové :)
"Mám skutočnú túžbu dokončiť všetko, čo som začal. Táto skutočnosť ma často privádza k problémom." (N. Tesla)

čimo
Příspěvky: 204
Registrován: úte pro 13, 2016 2:51 pm
Bydliště: okr. Nitra

Re: oprava Čimovho TJ 6,5

#23 Nový příspěvek od čimo »

Ursus 73 píše:Moc pekná práca 8) budeš to mať ako nové :)
posnazim sa! ;-)



No, prevodovka uz bola doma predvcerom ale akosi nestiham takze foto az dnes...

Obrázek

Obrázek

Ako som uz v minulosti spomenul, kupil som cez bazos blok prevodovky z TK-12 lebo mi isty pan povedal (spoliehal som sa na jeho bohate skusenosti), ze to pasuje aj na Tj 6,5. Kolega THOVT ma upozornil, ze medzi blokmi Tj 6,5 a TK-12 su male rozdiely (zase mal pravdu) ale kedze v tom case som uz mal blok doma, tak mi neostavalo nic ine iba risknut to a problemy riesit za pochodu. Jediny problem, ktory bolo treba riesiet malou upravou bol, ze otvory pre hriadel ovládacích pak boli vacsie ako na bloku z Tj 6,5. To sa vyriesilo vysustruzenim dvoch bronzových puzdier, ktore bolo treba nalisovat do bloku a vypodlozit medennymi podlozkami. Vid foto...

Obrázek

Obrázek
Čo nejde silou, pôjde ešte väčšou silou. Ak to nejde ani tak, treba si prečítať návod na používanie! :D

čimo
Příspěvky: 204
Registrován: úte pro 13, 2016 2:51 pm
Bydliště: okr. Nitra

Re: oprava Čimovho TJ 6,5

#24 Nový příspěvek od čimo »

Nejako mi dochadza dych. Pri skladani su same piplacky. Riesil som problem so zavesom. V minulosti pri pouzivani asi nebol dostatocne dotiahnuty horny cap zavesu (tyc ktora dosada do sedla) a preto bol zavit na tyci cely rozbity. Takze sup na sustruh, rozbity zavit odrezat a narezat novy. Pri skladani vsetko okefovat, vycistit, namazat doladit ale zaves je na mieste.

...a brzdy boli kapitola sama o sebe

Obrázek

Obrázek

Obrázek
foto aj s nahodenym zavesom prilozim. ;-)
Čo nejde silou, pôjde ešte väčšou silou. Ak to nejde ani tak, treba si prečítať návod na používanie! :D

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9506
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: oprava Čimovho TJ 6,5

#25 Nový příspěvek od Atlan »

A kedy to namalujes vrchnou farbou?
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

čimo
Příspěvky: 204
Registrován: úte pro 13, 2016 2:51 pm
Bydliště: okr. Nitra

Re: oprava Čimovho TJ 6,5

#26 Nový příspěvek od čimo »

Este doladujem veci. Ked bude vsetko dopasovane tak nevyhnutne veci demontujem, nastriekam a zlozim. Este nemam ani farbu namiesanu. V podstate cakam kym bude dobre pocasie aby som to mohol streknut lebo vo vnutri to nemozem preto sa teraz babrem s detailami.
Čo nejde silou, pôjde ešte väčšou silou. Ak to nejde ani tak, treba si prečítať návod na používanie! :D

čimo
Příspěvky: 204
Registrován: úte pro 13, 2016 2:51 pm
Bydliště: okr. Nitra

Re: oprava Čimovho TJ 6,5

#27 Nový příspěvek od čimo »

..."novy" vyfuk... ;-) Uvidíme kolko vydrzi. :)

Obrázek

Povodne vodiace puzdra pre ovladacie tiahla boli KO, takze nove. Antivibracne medzikusy na riadidlách rovnako.

Obrázek

Obrázek
Čo nejde silou, pôjde ešte väčšou silou. Ak to nejde ani tak, treba si prečítať návod na používanie! :D

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9506
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: oprava Čimovho TJ 6,5

#28 Nový příspěvek od Atlan »

Ide ti to pekne.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Borin
Příspěvky: 276
Registrován: sob led 02, 2016 10:08 pm
Bydliště: Hradec Králové

Re: oprava Čimovho TJ 6,5

#29 Nový příspěvek od Borin »

Začíná to vypadat super, akorát pokud je to obyč silon, tak to půjde brzo do háje...použil bych buď teflon, nebo otěrové plasty (černý, zelený žlutý)

magnos
Příspěvky: 4
Registrován: úte kvě 30, 2017 10:49 am
Bydliště: Holíč

Re: oprava Čimovho TJ 6,5

#30 Nový příspěvek od magnos »

Pekná práca. Kde na to beries čas? :-)

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - jednoosé frézy“