oprava Čimovho TJ 6,5

Vari, Terra, PF aj.

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
čimo
Příspěvky: 204
Registrován: úte pro 13, 2016 2:51 pm
Bydliště: okr. Nitra

Re: oprava Čimovho TJ 6,5

#76 Nový příspěvek od čimo »

Ak by sa niekto chcel opýtať prečo nádrž z TK-čka, tak originál som nezohnal a rozhodol som sa, že v budúcnosti budem robiť hydrauliku pre vyklápací príves.
Čo nejde silou, pôjde ešte väčšou silou. Ak to nejde ani tak, treba si prečítať návod na používanie! :D

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5455
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: oprava Čimovho TJ 6,5

#77 Nový příspěvek od thovt »

Motor není potřeba roztáčet elektromotorem.
Koženým řemenem jde nastartovat i v zimě.
Jen na to příjít: Jestli chceš vedět více napiš.
Hlavu máš pootočenou, doutnákový šroub je jinde něž původně byl s výroby Tjčka.

čimo
Příspěvky: 204
Registrován: úte pro 13, 2016 2:51 pm
Bydliště: okr. Nitra

Re: oprava Čimovho TJ 6,5

#78 Nový příspěvek od čimo »

Áno viem ale remeň mi schoval kdesi pán Alzheimer. Snáď do raz nájdem. Remeňom som štartoval veľakrát a postup mi je jasný.

Zaujíma ma ale ako je to s tým dútnakom. Ja som to skladal tak aby to bolo rovnako ako predtým. Ale ako som už spomínal tak motor tam nieje pôvodný. Netuším na ktorej strane by mal byť podľa originálu. Myslim, že z pohľadu funkčnosti motora je to jedno, rozdiel bude asi len v otočení pre obslužný otvor na kapote. Alebo je to inak? Poraď. Ďakujem
Čo nejde silou, pôjde ešte väčšou silou. Ak to nejde ani tak, treba si prečítať návod na používanie! :D

čimo
Příspěvky: 204
Registrován: úte pro 13, 2016 2:51 pm
Bydliště: okr. Nitra

Re: oprava Čimovho TJ 6,5

#79 Nový příspěvek od čimo »

Hm, ja teda neviem, som v rozpakoch. Drvivá väčšina teječiek, ktoré som našiel na fotkách majú dútnák na tej strane ako mám ja. S dútnákom na opačnej strane som našiel iba dva a jedno z nich bola M6-ka.
Čo nejde silou, pôjde ešte väčšou silou. Ak to nejde ani tak, treba si prečítať návod na používanie! :D

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5455
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: oprava Čimovho TJ 6,5

#80 Nový příspěvek od thovt »

Stáhni si manual k slavia 1d80 v rozkresu dílů to uvidíš.

Když chceš vymontovat doutnák tak překáží filtr a jeto dál.

čimo
Příspěvky: 204
Registrován: úte pro 13, 2016 2:51 pm
Bydliště: okr. Nitra

Re: oprava Čimovho TJ 6,5

#81 Nový příspěvek od čimo »

thovt píše:Stáhni si manual k slavia 1d80 v rozkresu dílů to uvidíš.

Když chceš vymontovat doutnák tak překáží filtr a jeto dál.
Thovt ďakujem za reakciu a tip. Úprimne, manuál od 1D80 som nepozeral lebo ja taký motor nemám. Niesom v týchto záležitostiach odborník na slovo vzatý ale viem o týchto motoroch toľko, že starší typ "1D80" sa používal v M6- ke a mal v hlave valca spaľovaciu predkomôrku. V malotraktoroch TJ 6,5 bol použitý motor 1D80A a tento spaľovaciu predkomôrku nemal. Ak sa mýlim, opravte ma prosím. Naštudoval som si ale manuál od motora 1D80A. Na strane 8a je pozdĺžny rez motorom a tam je zapaľovač zakreslený v zadnej časti hlavy čo znamená, že zapaľovač na mojom motore je v správnej pozícii.
Čo nejde silou, pôjde ešte väčšou silou. Ak to nejde ani tak, treba si prečítať návod na používanie! :D

marvon
Příspěvky: 238
Registrován: stř dub 17, 2013 3:23 pm
Bydliště: Blansko

Re: oprava Čimovho TJ 6,5

#82 Nový příspěvek od marvon »

Ahoj Čimo, můžu tě poprosit o nejaký podklady k páčce spojky, výkres nebo dxf na palení?
Já ji nemám vůbec tak nemám vzor pro novou.
Tj-5
Tj-6,5

čimo
Příspěvky: 204
Registrován: úte pro 13, 2016 2:51 pm
Bydliště: okr. Nitra

Re: oprava Čimovho TJ 6,5

#83 Nový příspěvek od čimo »

Ahoj, podklady k páčke nemám žiadne. Ja som priniesol do firmy starú páčku, tam to chalan pomeral, zadal hodnoty do počítača a prišiel som si pre hotový polotovar. Keď tam pôjdem opýtam sa či to nemajú kdesi v archíve alebo nakreslím na papier tú moju. Daj mi čas...
Čo nejde silou, pôjde ešte väčšou silou. Ak to nejde ani tak, treba si prečítať návod na používanie! :D

marvon
Příspěvky: 238
Registrován: stř dub 17, 2013 3:23 pm
Bydliště: Blansko

Re: oprava Čimovho TJ 6,5

#84 Nový příspěvek od marvon »

Mě by vlastně stačila fotka páčky kolmo z vrchu a nějaký dva rozměry kvůli měřítku, pak už bych to překreslil sám.
Abych to nemusel vymyslet z hlavy.
Tj-5
Tj-6,5

čimo
Příspěvky: 204
Registrován: úte pro 13, 2016 2:51 pm
Bydliště: okr. Nitra

Re: oprava Čimovho TJ 6,5

#85 Nový příspěvek od čimo »

Servus, urobil som to trochu inak, pre mňa komplikovanejšie ale pre teba lepšie. Mám to nakreslené na papieri v mierke 1:1 a v rámci možností je to okótované. Zajtra v práci to nascanujem a pošlem ti to v nejakom formáte aby si si to mohol vytlačiť ako technický výkres.
Čo nejde silou, pôjde ešte väčšou silou. Ak to nejde ani tak, treba si prečítať návod na používanie! :D

čimo
Příspěvky: 204
Registrován: úte pro 13, 2016 2:51 pm
Bydliště: okr. Nitra

Re: oprava Čimovho TJ 6,5

#86 Nový příspěvek od čimo »

Ahojte, tak som späť. Dlho som sem neprispieval ale fórum som priebežne sledoval. Chcel by som urovnať niektoré veci z minulosti, ktoré zostali otvorené. Takže poporiadku:

Marvona som tu nevidel od čias odkedy ma žiadal o nákres spojkovej páčky. Vynaložil som úsilie aby som mu pomohol a keď som už mal nákres tak sa záhadne stratil. Nedávno som ho tu však opäť zahliadol. MARVON, ak máš ešte záujem o ten nákres tak sa mi ozvi.

Kedysi v minulosti som písal, že dám foto ako som poriešil stranové brzdy. Možno to v budúcnosti niekomu pomôže. Skúšal som orať, resp. nastavoval som pluh aby som bol pripravený na jesennú orbu.
Stranové brzdy sa ukázali ako šikovná pomôcka pri vychádzaní z brázdy, vôbec som sa nenarobil. Takže foto:

Obrázek

Obrázek
Čo nejde silou, pôjde ešte väčšou silou. Ak to nejde ani tak, treba si prečítať návod na používanie! :D

čimo
Příspěvky: 204
Registrován: úte pro 13, 2016 2:51 pm
Bydliště: okr. Nitra

Re: oprava Čimovho TJ 6,5

#87 Nový příspěvek od čimo »

Tak konečne aj nejaká akcia a nie len samé opravy. Ťažba dreva a zvoz. Na prívese je surový dub o hmotnosti cca 1200kg. Traktorček vládal bez problémov, veď to bolo iba po rovine a z kopca. Malý briežok bol až pri mojom dome. Zaradená jednotka a pomaly krokom hore kopcom tak aby motor nedymil (ešte je v zábehu).



Obrázek

Obrázek
Čo nejde silou, pôjde ešte väčšou silou. Ak to nejde ani tak, treba si prečítať návod na používanie! :D

mastnacek
Příspěvky: 7097
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: oprava Čimovho TJ 6,5

#88 Nový příspěvek od mastnacek »

Covece na to ze je v zabehu mu davas :) ale jestli to crcas na jednotku tak mu to asi moc vadit nebude. Moc pekny, sleduju i kdyz uz TJcko nemam. Nemas nejak moc velkej rozchod? mas tam nejaky nastavky?

čimo
Příspěvky: 204
Registrován: úte pro 13, 2016 2:51 pm
Bydliště: okr. Nitra

Re: oprava Čimovho TJ 6,5

#89 Nový příspěvek od čimo »

Ale áno, šetrím ho. Nechodím s ním tak aby sa kadila z výfuku černota. Vždy podradím aby sa netrápil.

Nedával som tam žiadne podložky či mezdikusy, rozchod je štandardný. Akurát na traktorčeku som otočil kolesá kôli stabilite aby sa mi v lesa neprevrátil.
Čo nejde silou, pôjde ešte väčšou silou. Ak to nejde ani tak, treba si prečítať návod na používanie! :D

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5455
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: oprava Čimovho TJ 6,5

#90 Nový příspěvek od thovt »

Myslel jsem že,druhé řidítka udělaš jako rajčaky. Zatlačením řidítka směrem dolů začne brzdit kolo.
Mačkat motorkovou pačku brzdy tjčka měl bych strach ,že večer bych nezvedl ani hrnek.

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - jednoosé frézy“