oprava Čimovho TJ 6,5

Vari, Terra, PF aj.

Moderátor: DYK

Odpovědět
Zpráva
Autor
čimo
Příspěvky: 204
Registrován: úte pro 13, 2016 2:51 pm
Bydliště: okr. Nitra

Re: oprava Čimovho TJ 6,5

#91 Nový příspěvek od čimo »

Nič lepšie ma nenapadlo. Ale musím povedať, že kotúčové brzdy na téječku sú dosť citlivé a netreba vynakladať zverskú silu na brzdenie.
Čo nejde silou, pôjde ešte väčšou silou. Ak to nejde ani tak, treba si prečítať návod na používanie! :D

čimo
Příspěvky: 204
Registrován: úte pro 13, 2016 2:51 pm
Bydliště: okr. Nitra

Re: oprava Čimovho TJ 6,5

#92 Nový příspěvek od čimo »

Obrázek
Toto je výsledok zápalu svalových úponov na ruke. Nie som žiadne tintítko ale zápal je zápal a tak som popracoval na zlepšováku...

Obrázek

Obrázek
Čo nejde silou, pôjde ešte väčšou silou. Ak to nejde ani tak, treba si prečítať návod na používanie! :D

mastnacek
Příspěvky: 6970
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: oprava Čimovho TJ 6,5

#93 Nový příspěvek od mastnacek »

Tak tak, kdyz se ty kotouce odmastej a promaze se pistek tak to je paradni zastavovadlo.
CImo to sis ale pracky neodrovnal startovanim ne? Me prijde ze horsi bylo startovat MFku s ne uplne dobre nastavenym predstihem nez TJcko. U tjcka to chtelo odhadnout kdy prehoupnout.

čimo
Příspěvky: 204
Registrován: úte pro 13, 2016 2:51 pm
Bydliště: okr. Nitra

Re: oprava Čimovho TJ 6,5

#94 Nový příspěvek od čimo »

Nie, to nebolo štartovaním. Zápal som mal z práce ale pri štartovaní ma to dosť bolelo.
Čo nejde silou, pôjde ešte väčšou silou. Ak to nejde ani tak, treba si prečítať návod na používanie! :D

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5429
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: oprava Čimovho TJ 6,5

#95 Nový příspěvek od thovt »

Prosím mužeš mi napsat délku klínového řemenu. V neděli jsem rotoval, z řemenu zůstaly cáry až mi to zastavilo motor.
Vím že to 13tka chybí mi délka.

čimo
Příspěvky: 204
Registrován: úte pro 13, 2016 2:51 pm
Bydliště: okr. Nitra

Re: oprava Čimovho TJ 6,5

#96 Nový příspěvek od čimo »

No ja tam mám 10x1150 ale myslim, že by sa mi tam uživil aj 10x1200 lebo teraz mam dynamo tesne pri bloku motora.
Čo nejde silou, pôjde ešte väčšou silou. Ak to nejde ani tak, treba si prečítať návod na používanie! :D

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5429
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: oprava Čimovho TJ 6,5

#97 Nový příspěvek od thovt »

Už mi rozměr poslala dobrá duše, řemen 13x1120 motor s dynamem.
13x1200 jsem zrovna měl je moc dlouhý.

Prdlavka
Příspěvky: 2
Registrován: úte bře 31, 2020 3:56 pm
Bydliště: Loket

Re: oprava Čimovho TJ 6,5

#98 Nový příspěvek od Prdlavka »

Dobrý den,

jsem čerstvým uživatelem. Již nejakou dobu mi ve stodole stojí fréza Agrostroj TJ 6,5 a teď je čas ji trochu oprášit a doprnit provozní kapaliny. kontlorlní šrouby na potrálech a převodovce jsem našel, ztrátové mazání vymenil, ale nikde nemohu dohledat, kolik oleje do čističe vzduchu. V manuálu píšou až ke značce, ale já zádnou značku nemohu najít :evil: Nepodadí nekdo? Děkuji

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5429
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: oprava Čimovho TJ 6,5

#99 Nový příspěvek od thovt »

Jen přejed prsty uvnitř mysky nahmáš to.

Prdlavka
Příspěvky: 2
Registrován: úte bře 31, 2020 3:56 pm
Bydliště: Loket

Re: oprava Čimovho TJ 6,5

#100 Nový příspěvek od Prdlavka »

Děkuji 8) . Hned sjem to našel. Jen nechápu, že jsem si toho předtím nevšiml.

Uživatelský avatar
lesan
Příspěvky: 29
Registrován: sob zář 25, 2010 7:13 am
Bydliště: N.Jičin

Re: oprava Čimovho TJ 6,5

#101 Nový příspěvek od lesan »

Ahoj, mám možnost koupit TJ 6.5 a zjišťuji jestli se dají sehnat ještě nějaké těsnění nebo díly. Moc toho není a nebo neumím hledat. Nevíte na koho by se mohl obrátit nebo kde by mohl něco najít? Díky Radek

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5429
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: oprava Čimovho TJ 6,5

#102 Nový příspěvek od thovt »

Občas se objevují díly na bazarech.
Je to jednoduchý stroj který je dnes opravitelný . Jen se musíš obrátit na správné lidi.
Jinak uvnitř jsou soudečková ložiska, koupit sedají, v dnešní spotřební době je to rarita. V TZ-4K-14 a v novějších typech už jsou jen kuličková ložiska.
Taková zajímavost původně vyvinuto pro armádu pro přesun děl.
Můžu ti napsat že pro některé práce je dost těžké, záleží co s tím chceš dělat

Uživatelský avatar
lesan
Příspěvky: 29
Registrován: sob zář 25, 2010 7:13 am
Bydliště: N.Jičin

Re: oprava Čimovho TJ 6,5

#103 Nový příspěvek od lesan »

Já by měl TJ 6.5 jen na odvoz trávy, listí, občas dovést hlínu nebo kompost na zahradu.Nebo s manželkou dojet 4 km přes les do pivovaru na pivo. :) Neplanuji orat ne Bo něco těžkého. Na zahradu se ze dvora se dostanu jen 2 m uličkou. Tak že není nějaká firma u které by se dali sehnat nějaké díly? Asi jen bazos a inzeráty. Jak to vypadá ze spolehlivosti?Deda co by to od něho vzal to kupoval nové pár roku s tím oral zahradu, potom to dal do stodoly, přikryl to a dvakrát za rok to nastartuje a nechá brblat. Nic víc.

mastnacek
Příspěvky: 6970
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: oprava Čimovho TJ 6,5

#104 Nový příspěvek od mastnacek »

Do vleku super vec. Orat jsem s tim. Nezvlad. S PF-62 napoprve. Je to mastodont. Mam kontakt na pana od Pardubic, je i tady na foru. A chobotek o tom taky neco vi. Jestli si dobre pamatuju.

Domis28
Příspěvky: 1
Registrován: sob úno 17, 2024 11:49 pm
Bydliště: Benešov

Re: oprava Čimovho TJ 6,5

#105 Nový příspěvek od Domis28 »

Zdravím, sundavam portály z TJ 6,5 .oba jsem sundal,ale na levé straně mi zůstalo toto viz foto. Gufero je zevnitr,nevíte prosím jak to sundat? Diky
Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - jednoosé frézy“