Borin - fréza M6 Nakladač

Vari, Terra, PF aj.

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Daddy
Příspěvky: 6458
Registrován: úte čer 09, 2009 7:46 am
Bydliště: Hradec Králové

Re: Borin - fréza M6 Nakladač

#151 Nový příspěvek od Daddy »

A po odzkoušení přezout na něco takového (náhodný odkaz):
https://www.sbazar.cz/protektory/detail ... 153-sipove

Uživatelský avatar
Hranostaj
Příspěvky: 1293
Registrován: ned říj 30, 2016 11:49 pm
Bydliště: Plzen jih

Re: Borin - fréza M6 Nakladač

#152 Nový příspěvek od Hranostaj »

Myslím že nám to tak i napsal že to oskoušel a pak by koupil šípové.
Jinak když koupíš na bobíka ty sou tvrdý ty ti vydržej mraky.

Borin
Příspěvky: 276
Registrován: sob led 02, 2016 10:08 pm
Bydliště: Hradec Králové

Re: Borin - fréza M6 Nakladač

#153 Nový příspěvek od Borin »

Neřešit vzorek, ale velikost kol...tohle se mi tu válí... tak přemýšlím, jestli tahle velikost kol bude rozumná... pokud ano a bude to s touhle velikostí kol fungovat, tak koupím šípáky...

Uživatelský avatar
artemio
Příspěvky: 2398
Registrován: čtv črc 05, 2007 10:06 am
Bydliště: Severní Čechy

Re: Borin - fréza M6 Nakladač

#154 Nový příspěvek od artemio »

Ahoj, pokračuješ , nebo je projekt pozastaven?
Dostal jsem od kamaráda výměnou převodovku TJ 6,5 bez motoru, kol apod a přemýšlím co s ní :-/ Takovýto malý nakladač se vždycky hodí a v zimě je mechanický pojezd na drobné práce lepší než hydraulika ;-)
Tak hledám inspiraci, ale chtěl bych přední hnanou nápravu, takže budu muset zjistit potřebný převodový poměr :chytry:
Žádný experiment nelze považovat za naprostý nezdar - vždy může totiž posloužit jako varovný příklad.

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10023
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Borin - fréza M6 Nakladač

#155 Nový příspěvek od Ondras83 »

ahoj, taky by me zajimalo, jeslti to jeste pokracuje a hlavne jak to maka

zajima me rychlost, ja musim nakladat na redukci, pripadne jen se zadnim nahonem a prokluz kol nahrazuje proklus hydropohonu

vypalky dela tvarpal v HK?

Borivoj2006
Příspěvky: 845
Registrován: pát led 28, 2011 11:17 pm
Bydliště: Velešín

Re: Borin - fréza M6 Nakladač

#156 Nový příspěvek od Borivoj2006 »

Zdar chlapi. Díky za tohle vlákno. Mám zase brouka v hlavě.
Hledal jsem po inzercích nějakou vhodnější nápravu na mého velkého malého pomocníka - traktůrek s věží z ručního VZV, doplněno hydrauliku a servořízením, motor Lombardini 500 LGV (benzín) s variátorem. Nosnost vidlí je cca 300 kg (materiál na vidle mi kdysi poskytl Artemio - díky). Pomocník výborný, mám to hlavně na dřevo a na štěpky.
Bohužel slabinou je druhá převodovka Spartak a zadní náprava, která nese i věž, je zúžený Moskvič. Každou chvíli něco chroustne :'( .
Hledal jsem původně nápravu a převodovku z něčeho jako Desta. Přitom jsem natrefil na M6 (bez motoru, kol a klečí. Pohledal jsem tady na foru a na googlu nějaké informace a mazal to koupit. Když jsem to doma umyl a zjistil, jaký je to vlastně úžasný stroj, rozhodli jsme se synem, že si to zaslouží stavbu úplně novou a hlavně bez zásahu do té M6, aby se to případně v budoucnosti (po sehnání původního motoru, klečí a kapotáže) dalo vrátit do kompletního veteránského stavu. Nějakou inspiraci mi dal Thovt (a našel mi odkaz na super originální kola), kterému moc děkuji. Pro svoje potřeby potřebuji hlavně zdvih (VZV) nebo nakladač s vidlemi. Jelikož v sousední obci servisují a prodávají malé nakladače AVANT (dělám jim občas nové etikety a bezpečnostní nápisy), začal jsem si dělat první nákresy v podobné koncepci.
Potom jsem narazil na tohle diskuzní vlákno a spadla mi čelist. To je přesně ono. Sice bych to asi neměl tak detailně vymakaný jako to má Borin ale je to dobrá cesta. Borine, krásná práce 8) , klobouk dolů a děkuji za spousty fotek. Bořivoj

Borin
Příspěvky: 276
Registrován: sob led 02, 2016 10:08 pm
Bydliště: Hradec Králové

Re: Borin - fréza M6 Nakladač

#157 Nový příspěvek od Borin »

Zdravím pánové, tak po hodně dlouhé odmlce (práce na domě, velké práce na zahradě a narození nového přírůstku do rodiny) jsem vytáhl z kouta dílny tento výtvor a začal zase po chvilkach něco delat... Dalo mi to dost přemáhání, ale zase ne to chytlo ;-)

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15755
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Borin - fréza M6 Nakladač

#158 Nový příspěvek od oco13 »

Tak hoď nejaké fotky, pokial si sa dostal :friends:


Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15755
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Borin - fréza M6 Nakladač

#160 Nový příspěvek od oco13 »

Paráda 8) celkom mi to pripomína Avanta.

Borin
Příspěvky: 276
Registrován: sob led 02, 2016 10:08 pm
Bydliště: Hradec Králové

Re: Borin - fréza M6 Nakladač

#161 Nový příspěvek od Borin »

oco13 píše: pát pro 30, 2022 6:04 pm Paráda 8) celkom mi to pripomína Avanta.
Tak ty nakladače jsou všechny na jedno brdo ;-)

Vypadá to jak to výjde...rám z vzv vypadá pěkně a všechno ostatní se mu podřizuje... Více méně mi chybí dodělat ovládání plynu, ruční brzda, zaplechování zadku a podběhů kabiny, nádrže a přední náprava... teoreticky by to na jaře už opravdu mohlo jezdit, což by se už fakt hodilo... Tohle co je na fotkách, jsem zvládl za 3 dny... Sice až budu chodit do práce tak to půjde pomaleji ale to se poddá.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15755
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Borin - fréza M6 Nakladač

#162 Nový příspěvek od oco13 »

Len tak narýchlo čo som si všimol oproti ruským nakladačom z YT, že máš nosný stlp lopaty viac naklonený k vodičovi. Náhoda alebo úmysel?

Borin
Příspěvky: 276
Registrován: sob led 02, 2016 10:08 pm
Bydliště: Hradec Králové

Re: Borin - fréza M6 Nakladač

#163 Nový příspěvek od Borin »

Myslíš celý sloup, kde je uložený výložník? Náhoda to samozřejmě není... Čím by byl víc vpředu, tím by byla menší nosnost a větší páka na kloub ;)

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15755
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Borin - fréza M6 Nakladač

#164 Nový příspěvek od oco13 »

Ano ten, a aj si to nejako matematicky prerátaval alebo len tipol?
Edit: ja stále verím, že ešte niečo podobného poskladám, aj keď je to stále vo hviezdach. :typek:

Borin
Příspěvky: 276
Registrován: sob led 02, 2016 10:08 pm
Bydliště: Hradec Králové

Re: Borin - fréza M6 Nakladač

#165 Nový příspěvek od Borin »

Tohle počítat opravdu neumím... Vzdálenost je odhad co nejvíc vzadu co to dalo ;-) každopádně znovu už bych se na to vysral... Ze začátku to vždycky vypadá v pohodě, ale pak řešíš a vymýšlíš milion kravin a času to sežere nekonečno :)

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - jednoosé frézy“