Borin - fréza M6 Nakladač

Vari, Terra, PF aj.

Moderátor: DYK

Odpovědět
Zpráva
Autor
Borin
Příspěvky: 276
Registrován: sob led 02, 2016 10:08 pm
Bydliště: Hradec Králové

Borin - fréza M6 Nakladač

#1 Nový příspěvek od Borin »

Minulý týden jsem si koupil tuhle frézu ve stavu snad 10 let pod plachtou, takže solidně uleželá a kompletní až na deklík spojky, který mi slíbil člen Čimo ze slovenska... nějaké věci jsem řešil i v tématu : jakou jednoosou frézu vybrat... až se oteplí, tak ji budu zprovozňovat a zatím zjištuju co a jak...Frézu budu používat na věci ohledně rekonstrukce domu,úpravy pozemku a asi hlavně na dřevo...

Obrázek


Přikoupená Slávie údajně po GO a i na to vypadá....

Obrázek


Obrázek


Obrázek


Včera jsem ještě přivezl vozík nn-8 s ko korbou a ohnutou pákou brzdy na jednom kole, ale ten jsem zatím nefotil...

Borin
Příspěvky: 276
Registrován: sob led 02, 2016 10:08 pm
Bydliště: Hradec Králové

Re: Borin - fréza M6

#2 Nový příspěvek od Borin »

Hodný kolega mi dneska ušil starter :D


Obrázek

marvon
Příspěvky: 238
Registrován: stř dub 17, 2013 3:23 pm
Bydliště: Blansko

Re: Borin - fréza M6

#3 Nový příspěvek od marvon »

kdyz jedu nalozenej po lese tak se me osvedcilo tlacit plnej vozejk na zpatecku na jednicku a jit vedle kleci, nejlip na strane spojky :smich: kdyz se pak nejaky kolo sekne o pařízek nebo klouže na kořenu da se to v pohodě přetáhnout nebo přetlačit za klece a pak hned srovnat.
Tj-5
Tj-6,5

mastnacek
Příspěvky: 7100
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Borin - fréza M6

#4 Nový příspěvek od mastnacek »

Parada! I kdyz jsem presel na 4 kolovy masiny, tak tohle budu rad sledovat. Hlavne hodne fot .)
Ten pasek vypad dobre, jen se me zda dlouhej a na konci musi bejt zelezny kovani, ktery zapadne do vybrani v remenici. Muj puvodni remen byl spravovanej, myslim ze jsem ho omotal maximalne 4x dokola. Aby ti to pak nechytlo driv a nenamotalo te to .)

Borin
Příspěvky: 276
Registrován: sob led 02, 2016 10:08 pm
Bydliště: Hradec Králové

Re: Borin - fréza M6

#5 Nový příspěvek od Borin »

mastnacek : to kování jsem nikde vyfocené nenašel, jak by mělo vypadat, jinak délka je 2 metry...někde jsem to vyčetl, buď v návodu k motoru, nebo fréze...

LukasPF
Příspěvky: 434
Registrován: ned lis 03, 2013 1:31 am
Bydliště: Levoca

Re: Borin - fréza M6

#6 Nový příspěvek od LukasPF »

A tiež sa môže stať že motor chytí spätný chod!!! Mne sa to pár krát stalo na TJ-čku a to sa potom človek ani nestihne čudovať že čo sa stalo. Ej keď 1d80 začne hnevať... to potom nepomáha nič ani nadávky ani prosenie. Ale keď ide... ten zvuk, záťah pekne odspodu ale najlepšie spotreba. Čumíš do nádrže a stále plná, tá nafta sa asi viac odpari než spotrebuje motor. Škoda len že na tú 4-ku už nepotiahne tu TJ/M6. A zas medzi 1,2,3 skoro zanedbateľné rozdiely rýchlosťi. Na TK-čko sa robila tzv rýchla 3 ktovie či by to nepasovalo aj na TJ/M6. To by už potom bola paráda.

mastnacek
Příspěvky: 7100
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Borin - fréza M6

#7 Nový příspěvek od mastnacek »

To si odvodis od tvaru vybrani na remenici. Bude staci ohnuta pasovina, trosku pobrousit a dva tri nejty. Dva metry me prijdou hodne, ale to si taky vyzkousis. Jednou me freza namotala a bylo to o fous, to nezastavis, jen musis vcas pustit.

mastnacek
Příspěvky: 7100
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Borin - fréza M6

#8 Nový příspěvek od mastnacek »

Presne tak, tak dlouho jsem houpal, az me to chytlo zpetnej chod. To houpani je dulezity, startovani tehlech naftacku vubec neni o nejaky sile a rychlosti jako treba benzinak na MF-70. Tohle chce parkrat zhoupnout tam zpatky tam zpatky, na hranici prehoupnuti a pak vystihnout moment a protocit k sobe.

Ono stejne ta ctyrka je moc rychla, pro frezu si myslim uplne zbytecna. Trojka postacuje aby clovek stihal bezpecne ridit. A okolo baraku vubec zadnej spech.

LukasPF
Příspěvky: 434
Registrován: ned lis 03, 2013 1:31 am
Bydliště: Levoca

Re: Borin - fréza M6

#9 Nový příspěvek od LukasPF »

Na dlhšie presuny samozrejme na prazdno ta 4 je dobrá.

A to si skús predstaviť že Zubr má maximalku 20km/h. Keď som to skúšal mal som pocit že letím a motor vôbec neprotestoval, jednoducho zaradil som 6 pustil spojku a už som letel.

Borin
Příspěvky: 276
Registrován: sob led 02, 2016 10:08 pm
Bydliště: Hradec Králové

Re: Borin - fréza M6

#10 Nový příspěvek od Borin »

Mě tedy ty rozdíly v rychlosti nepříjdou tak z zanedbatelné, i maximálka...


Obrázek

mastnacek
Příspěvky: 7100
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Borin - fréza M6

#11 Nový příspěvek od mastnacek »

S timhle motorem budes stejne okolo domu s nakladem pouzivat 1 a 2 max 3. Zalezi v jakym stavu bude motor. Kdyz jsem mel na Tjcku 1D90TA tak 4ka nebyl vubec problem ale musi na to bejt teren. Nejlip ujezdena sotolina, treba na asfaltu to v urcity rychlosti zacalo skakat a nic prijemnyho to nebylo. Mas ale paradni nahradni motor kdyby byl ten na freze vylitanej. Jen skoda toho cerpadla. Hlavne fot fot az se do toho pustis a to plati i pro cima :) Ted to vypada ze jste prevzali stafetu vy dva :)

Packard
Příspěvky: 186
Registrován: ned úno 14, 2010 7:43 pm

Re: Borin - fréza M6

#12 Nový příspěvek od Packard »

Stále tu čtu že čtverka rychlost je nepoužitelná,já ji na Tj-čku používám běžně a problém s ní motor nemá a to mám ještě pneu 7,50/16.

Borin
Příspěvky: 276
Registrován: sob led 02, 2016 10:08 pm
Bydliště: Hradec Králové

Re: Borin - fréza M6

#13 Nový příspěvek od Borin »

Mastnacek : Právě...čerpadlo bych potřeboval sehnat jedno do foroty...

čimo
Příspěvky: 204
Registrován: úte pro 13, 2016 2:51 pm
Bydliště: okr. Nitra

Re: Borin - fréza M6

#14 Nový příspěvek od čimo »

Presne taky isty motor mam ale aj s centralou. Chcel som ho hodit na moje tejecko lebo ma aj starter. Nedavno som telefonoval s jednym panom na ktoreho som tu dostal kontakt a ten mi osekall iluzie. Nepasuje priruba, zotrvacnik a tu som skoncil. Pouzijem z neho iba valec, piest, cerpadlo, trysku a podobne drobnosti. Ale predat ho nechcem, este sa zide aj ked generator vyraba tusim iba 2,5kW.
Čo nejde silou, pôjde ešte väčšou silou. Ak to nejde ani tak, treba si prečítať návod na používanie! :D

Borin
Příspěvky: 276
Registrován: sob led 02, 2016 10:08 pm
Bydliště: Hradec Králové

Re: Borin - fréza M6

#15 Nový příspěvek od Borin »

čimo píše:Presne taky isty motor mam ale aj s centralou. Chcel som ho hodit na moje tejecko lebo ma aj starter. Nedavno som telefonoval s jednym panom na ktoreho som tu dostal kontakt a ten mi osekall iluzie. Nepasuje priruba, zotrvacnik a tu som skoncil. Pouzijem z neho iba valec, piest, cerpadlo, trysku a podobne drobnosti. Ale predat ho nechcem, este sa zide aj ked generator vyraba tusim iba 2,5kW.

Tak udělat mezipřírubu by asi nebyl problém...pokud by byla k mání příruba na starter a setrvák, tak by mě to zajímalo, popřípadě pokud bys měl navíc čerpadlo...

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - jednoosé frézy“