Moje TJ-5

Vari, Terra, PF aj.

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
23joso23
Příspěvky: 113
Registrován: úte kvě 28, 2013 9:15 am
Bydliště: Žarnovica

Moje TJ-5

#1 Nový příspěvek od 23joso23 »

TJ-5
Prevodovka: 3+1 uzávierka diferenciálu
Motor: Kraftech KT170F pôvodne Jičín BD-1S-50A
Vývodový hiradeľ: 2x (1x v zadu 1x v predu)

Nazdar ľudia, chcem vám predstaviť môj stroj.
Je to TJ-5, je to sériová výroba ale bohužiaľ motor som tam musel meniť za štvortakt. Pôvodný motor prešiel asi troma opravami za posledné dva roky ale nebolo mu už pomoci. Chudáčik sa mi zadrel pri kosení :pistol: .
Pred troma týždňami som začal s výmenou motora. Pomohol mi oco pri výrobe jednotlivých dielov, keďže je sústružník. Bola naň vyrobená nová medzi príruba, ktorá je uchytená na motore a následne namontovaná na predošlú, čiže originál prírubu.
Príslušenstvo mám k nemu vlečku ANM - 108 na ktorej je prerobené tiahlo. Ďalej je k tomu pluh, orebné návleky, žacia lišta a teraz mám v pláne urobiť si rotavátor.

Pridávam aj pár foto časom pridám ďalšie
http://23joso23.rajce.idnes.cz/TJ_-_5/


Video po prvej oprave originál motora ...... dlho nevydržal ísť
https://www.youtube.com/watch?v=5OYfiV77WvA

Uživatelský avatar
23joso23
Příspěvky: 113
Registrován: úte kvě 28, 2013 9:15 am
Bydliště: Žarnovica

Re: Moje TJ-5

#2 Nový příspěvek od 23joso23 »

Dnes som si robil menšiu údržbu na TJ-5 vymieňal som spúojkové lamely, lebo sa mi posunul spojkový kôš a zničil prvú totálne ju ohol. Nejak som to nedomyslel pri prerábke a nevymedzil som ho dobre, tak musím si spraviť ešte nejakú podložku tam najlepšie zo silonu.
Ďalej som si ho nafarbil trochu aby bol konečne pekný. Keď budem mať čas to ho nafotím aký je k svetu :smich:

Uživatelský avatar
23joso23
Příspěvky: 113
Registrován: úte kvě 28, 2013 9:15 am
Bydliště: Žarnovica

Re: Moje TJ-5

#3 Nový příspěvek od 23joso23 »

Tak dnes som dal do kopy motor, funguje špičkovo.

Nafotil som pár fotiek aby ste si mohli môj stroj pozrieť.

Pred farbením:
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Po nátere:
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Pluh:
Obrázek

Otec si tiež kúpil TJ-5 s original motorom ale je tam karburátor z Jawa 350 a tak krásne si odfukuje, že som mu dal na to žaciu lištu aby mal nejaké príslušenstvo k tomu keď mne už nepasuje kvôli prerábke.
Obrázek

Obrázek

marvon
Příspěvky: 238
Registrován: stř dub 17, 2013 3:23 pm
Bydliště: Blansko

Re: Moje TJ-5

#4 Nový příspěvek od marvon »

Nemuzu si pomoct, ale z tech bezne u nas dostupnejch se me Tj-5 libi uplne nejvic. Vic s puvodnim motorem, ale i predelavka na ctyrtakt super. 8)
Tj-5
Tj-6,5

ITS
Příspěvky: 6230
Registrován: úte kvě 08, 2012 9:13 pm
Bydliště: zlín

Re: Moje TJ-5

#5 Nový příspěvek od ITS »

Já jsem se bál nechat přímý náhon od motoru, takže tam jsou tři šestky klíňáky 1:3. Protože tam nebyly páky uzávěrky a vývodové hřídele, tak jsem je tam dobastlil podle sebe. Kola jsou větší.

Obrázek

Origoš kosu jsem na tom nikdy neviděl. Nechápu, kam se klade vyšší tráva. Je to podle mě celkem nepovedený stroj. Ale našel jsem ho v kopřivách, tak si nestěžuji.

Obrázek

marvon
Příspěvky: 238
Registrován: stř dub 17, 2013 3:23 pm
Bydliště: Blansko

Re: Moje TJ-5

#6 Nový příspěvek od marvon »

Proc nepovedeny? Orginal kosy jsou do 40cm predni, na vyssi je bocni...
Tj-5
Tj-6,5

Pepa248
Příspěvky: 83
Registrován: čtv dub 21, 2016 8:32 am
Bydliště: Kyjov

Re: Moje TJ-5

#7 Nový příspěvek od Pepa248 »

Ten motor jsi šikovně narouboval. Jen bych se chtěl zeptat na nynější rychlosti. Originál s menšími koly a motorem s 3100ot/min. měl 2,8/4,8/15,3 km/hod. Nyní jsi to 3x zpomalil, větší otáčky motoru a větší kola udělají odhadem tak 25% navíc, takže rychlost odhaduji na 1,1/2,0/6,3. Je to tak, nebo jsem vedle?

ITS
Příspěvky: 6230
Registrován: úte kvě 08, 2012 9:13 pm
Bydliště: zlín

Re: Moje TJ-5

#8 Nový příspěvek od ITS »

Rychlost jsem nezjišťoval. Trojka vyjede všude a rychleji bych s tím asi jezdit nechtěl.
Spíše majitel tématu 23joso23 by mohl říct, zdali to jede s novým motorem rychleji. On s tím nedávno jezdil se starým motorem, což já jsem nezažil.

Uživatelský avatar
23joso23
Příspěvky: 113
Registrován: úte kvě 28, 2013 9:15 am
Bydliště: Žarnovica

Re: Moje TJ-5

#9 Nový příspěvek od 23joso23 »

No tak nemeral som rýchlosť zatiaľ ale nedá sa povedať, že by tá s 4-taktom išla rýchlejšie. Ja som totiž to kúpil motor s takými istými max. otáčkami ako bol pôvodný motor, jediné čo sa tam líši sú HP. Kolesá tam mám origo.

Uživatelský avatar
23joso23
Příspěvky: 113
Registrován: úte kvě 28, 2013 9:15 am
Bydliště: Žarnovica

Re: Moje TJ-5

#10 Nový příspěvek od 23joso23 »

V pondelok som sa bol previesť do hory :rally: ...... zbaviť sa prebytočnej haluziny
za technické problémy videa sa ospravedlňujem nie je tam zvuk
https://www.youtube.com/watch?v=1d8wpbtYZrs
https://www.youtube.com/watch?v=K3tzNy3R2MU

Ps320352
Příspěvky: 7
Registrován: čtv led 12, 2023 6:45 pm
Bydliště: Hranice

Re: Moje TJ-5

#11 Nový příspěvek od Ps320352 »

23joso23 píše: úte črc 11, 2017 11:03 am TJ-5
Prevodovka: 3+1 uzávierka diferenciálu
Motor: Kraftech KT170F pôvodne Jičín BD-1S-50A
Vývodový hiradeľ: 2x (1x v zadu 1x v predu)

Nazdar ľudia, chcem vám predstaviť môj stroj.
Je to TJ-5, je to sériová výroba ale bohužiaľ motor som tam musel meniť za štvortakt. Pôvodný motor prešiel asi troma opravami za posledné dva roky ale nebolo mu už pomoci. Chudáčik sa mi zadrel pri kosení :pistol: .
Pred troma týždňami som začal s výmenou motora. Pomohol mi oco pri výrobe jednotlivých dielov, keďže je sústružník. Bola naň vyrobená nová medzi príruba, ktorá je uchytená na motore a následne namontovaná na predošlú, čiže originál prírubu.
Príslušenstvo mám k nemu vlečku ANM - 108 na ktorej je prerobené tiahlo. Ďalej je k tomu pluh, orebné návleky, žacia lišta a teraz mám v pláne urobiť si rotavátor.

Pridávam aj pár foto časom pridám ďalšie
http://23joso23.rajce.idnes.cz/TJ_-_5/


Video po prvej oprave originál motora ...... dlho nevydržal ísť
https://www.youtube.com/watch?v=5OYfiV77WvA
Prosimtě mohl bys mi na sebe poslat kontakt mám stejný stroj a chci se zeptat kde sehnat nebo vyrobit redukci k motoru 4 takt a k převodovce kdyztak na stryk.petr@seznam.cz, dekuji

Uživatelský avatar
kovář 1
Příspěvky: 184
Registrován: čtv úno 11, 2016 9:26 pm
Bydliště: okr.Česke Buějovice

Re: Moje TJ-5

#12 Nový příspěvek od kovář 1 »

23joso23, náhodou by se nenašla ta původní nádrž na benzín že?
[*] jestli-že něco chceš, tak musíš [*]

Ps320352
Příspěvky: 7
Registrován: čtv led 12, 2023 6:45 pm
Bydliště: Hranice

Re: Moje TJ-5

#13 Nový příspěvek od Ps320352 »

Prosimtě mohl bys mi na sebe poslat kontakt mám stejný stroj a chci se zeptat kde sehnat nebo vyrobit redukci k motoru 4 takt a k převodovce kdyztak na stryk.petr@seznam.cz, dekuji

Uživatelský avatar
23joso23
Příspěvky: 113
Registrován: úte kvě 28, 2013 9:15 am
Bydliště: Žarnovica

Re: Moje TJ-5

#14 Nový příspěvek od 23joso23 »

Ps320352 píše: sob led 21, 2023 11:23 am Prosimtě mohl bys mi na sebe poslat kontakt mám stejný stroj a chci se zeptat kde sehnat nebo vyrobit redukci k motoru 4 takt a k převodovce kdyztak na stryk.petr@seznam.cz, dekuji
Sorry že až tak neskoro reagujem už nemám dostatok času sem chodiť ale keď tak stačí ma kontaktovať na Fb Jozef Ilčík a rad odpoviem na všetky vaše otázky ale bohužiaľ ak by ste chceli nejakú fotodokumentáciu tak tu nemám

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - jednoosé frézy“