HURRICANE VS TAJFUN

Vari, Terra, PF aj.

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
minimátor
Příspěvky: 126
Registrován: sob bře 15, 2014 9:27 pm
Bydliště: zlín

HURRICANE VS TAJFUN

#1 Nový příspěvek od minimátor »

Nazdar chlapi, potřeboval bych doporučení na stroj. Jedná se mi o sečení trávy a mám v merku hurricane vs. tajfun. Pro hurrican mluví lepší motor HONDA GCV 190 - lepší boční náklon, pohon levnějším klíňákem, lehčí stroj.
Pro tajfun převodovka -vývodem-asi menší ztráty ale minus dražší případné opravy,těžší stroj,celkově delší, v mém případě motor xp, takže menší kvality. cenový rozdíl při použití dotace cca2500,- v neprospěch TAJFUNU. Máte někdo zkušenosti z praxe??

Pavel
Příspěvky: 8283
Registrován: sob črc 07, 2007 12:56 pm
Bydliště: dobrovice u mb

Re: HURRICANE VS TAJFUN

#2 Nový příspěvek od Pavel »

tajfuna mam je dobrej jen asy kuchnu vepredo plechy ts zebra

Uživatelský avatar
Proximák
Příspěvky: 666
Registrován: stř říj 22, 2008 7:28 pm
Bydliště: okres Třebíč

Re: HURRICANE VS TAJFUN

#3 Nový příspěvek od Proximák »

Včera jsem byl na Kempu sečení Vari (mimochodem super akce, úžasní a vstřícní lidé) a oba dva stroje jsem si vyzkoušel ve stejné trávě hned po sobě. I když jsem příznivcem Vari systému, Hurricane s Hondou se mi zdál lepší a byl jsem přesvědčen o jeho kvalitách. Záleží co chceš, Huricane trávu tolik nenadrtí, ovšem poseče mnohem větší a hustší porost. Tam, kde Tajfun s XP už začínal mít na mále, Hurricane jel na dvoujku jako pán. Toť moje včerejší zkušenost. A né jen moje, oba dva strojky vyzkoušela má slečna a měla stejný názor, dokonce pro ni byl Hurricane komfortnější na obsluhu. Nemyslím si že to bude motorem, ale rozdílnou konstrukcí obou strojků. Mulčovač vs. vyžínač
Obrázek
EDIT: Vedle stoje je řádek od bubnové sekačky :)
Naposledy upravil(a) Proximák dne pon kvě 29, 2017 9:47 pm, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 13210
Registrován: pát říj 21, 2011 9:29 pm
Bydliště: Brněnsko
Kontaktovat uživatele:

Re: HURRICANE VS TAJFUN

#4 Nový příspěvek od Antony30011 »

Stejně jako pavel. Ten vývod je fajn, ale musí být otevřenej. Sám sobě se divím, že jsem tu klapku ještě neurval a železa nevyřezal. Ten druhej neznám.
Co se dívám na tu fotku od proximáka, to hurricane není mulčovač, ale sekačka. Dvoubunovkou se dá taky lítat rychle, ale zůstane to celý. Po tajfuu je hezky podrceno a to mu dáváme s otcem pohulit. Mulčuje se vysoká hustá tráva, ne anglickej trávník jako na fotce :D

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14606
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: HURRICANE VS TAJFUN

#5 Nový příspěvek od DYK »

Proximák ví jak se dá "vlát" i za rychlejedoucí dvojbubnovkou když seče. :co?: Já HURRICANE mám, mám ho s GCV 190. Od té doby co ho mám si na Tajfuna ani nevzpomenu. Na trávu - jasný, ale třeba na zarostlý brambory před vybíráním!!!! Paráda. Velice lehký na manipulaci - obsluhu. Poseču, díky otevřenýmu vstupu je to rozmrdaný po ploše a za hezkého počasí druhý den to "zmizí", vorýsuju řádky a může se vybírat. Já osobně jsem z toho nadšený. Je to za nejmíň peněz hodně muziky k kategorii. Celá flinta je v tom, že to není mulčovač ale vyžínač křovin - vivat EU!!! No a komu se Honda nezamlouvá z jakéhokoli důvodu, není problém pořídit strojek s motorem B&S. Třeba bude časem i s IN_STARTem aby to ženský měli ještě snadnější. Ale znáte to, když jsem viděl jak žena nastartuje GXV 390 nemám obavy.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

PEST
Příspěvky: 1252
Registrován: čtv kvě 12, 2016 12:28 pm
Bydliště: Litoměřice

Re: HURRICANE VS TAJFUN

#6 Nový příspěvek od PEST »

jak s tím ty brambory sekáš, vychází to že jedeš po hrůbcích? přemýšlím o využití DSK 316 s mulčovačem, ale nevím jestli se dostanu do řádků pro traktor 65cm rozteč, už jsem i přemýšlel že bych případně rozšířil kola, nějaké zkušenosti, nápady?

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 13210
Registrován: pát říj 21, 2011 9:29 pm
Bydliště: Brněnsko
Kontaktovat uživatele:

Re: HURRICANE VS TAJFUN

#7 Nový příspěvek od Antony30011 »

Dyk jezdí kolmo na řádky, nahoru a dolů :co?: :smich: :D jestli máš brambor kousek, postačí křovinák se strunou :)

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14606
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: HURRICANE VS TAJFUN

#8 Nový příspěvek od DYK »

HA HA 8) Ale jízdu kolmo na řádek bych nezavrhoval, lidi jsou různí. Já teda jezdím podél a jak mě to vyhovuje a jak je třeba. Buď oholím kopec z jedné strany zpět z druhé, tedy i boky a jeto. Nebo jedu kolama po bocích kopců. Rozteč kol Hurricane je tak, že to jede spíše dole po kopci. Tady je ta výhoda lehčího stroje než je sestava DSK 316 a Tajfun neboří se to tolik do kopců. Pokud budeš mít na Tajfunu v předu protivýletový žebra, budeš v bramborách nasranej. S Hurricane jezdím bez přední vodící ostruhy, je to o zvyku se sladit s rychlostí pojezdu a v pohodě se to dá udržet v rukách. Sečení brambor u nás taky začínalo kosou. Pak přišel křoviňák, no neskutečný rozdíl oproti kose, ale teď už si na kroviňák ani nevzpomenu. Daleko pohodlnější a rychlejší. Troufnu si říct, že i lépe posečený a beze škod. Taky jsem pásl po Tajfunu, Toník ví, ale už ne. Jednak ti překupníci nevědí co za to chtít a už vím, že mám něco, co dělá pro mne lepší práci a je pro mne užitečnější. Že nepasuje k Vari? To se nedá nic dělat. Kdo má trošku kufr auta, sklopí se řídítka a Hurricane se v pohodě převeze a snáz se nakládá.
Popisuju jen svoji zkušenost a vůbec nikoho na nic nelákám. Našel se zatím jeden vadný rám se špatnými sváry, našel se Huriccane co z nějakého důvodu vibruje, ale majitel není schopen podrobit strojek servisu. K řešení konstrukčních nedostatků je myslím výrobce velice vstřícný a do jisté míry se zajímá i o vady stroje po záruce.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
other-side
Příspěvky: 2798
Registrován: ned pro 07, 2008 1:29 am
Bydliště: Perštejn

Re: HURRICANE VS TAJFUN

#9 Nový příspěvek od other-side »

mám F-550 asi 3 roky, s Hondou 190......napsal bych román i zde, ale nenapíšu (mám to na "zahrada forum" k tomuto stroji)

Ve zkratce asi totok.....když je vše ok, tak je vše ok (to je teda moudro).....stroj je lehký, obratný, skladný, jednoduchá obsluha & údržba a jak píší předemnou, otevřená tlama je obrovská výhoda!!!!!!!! Mám najeto 90 mth a jsem po VELKÝ GO takže začínám skoro od 0, stroj jsem chtěl prodat, ale "bohužel" jeho výhody jsou pro mě tak veliké, že si ho nechávám.

Osobně jsem u stroje podcenil pravidelný servis, příště to budu vozit přímo do VARI.

Trochu bokem, ale vůbec se mi neosvěčili digi motohodiny z čajny (stovka, dvě kč) jsou asi i na aukru CZ, mám dvoje jen MTH a obojí po roce a půl konec, jedněm nefunguje displj a druhý se nulujou - takže zlatá origo Honda.

na konci roku vám povím jak stroj po GO funguje......

Po tomhle stroji sahám raději než po sekačce se sběrem.

Kdybych ho kupoval, asi bych uvažoval o tej kombinaci s bubnem.

minimátor
Příspěvky: 126
Registrován: sob bře 15, 2014 9:27 pm
Bydliště: zlín

Re: HURRICANE VS TAJFUN

#10 Nový příspěvek od minimátor »

Tak zkusíme, dík za reakce.

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14606
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: HURRICANE VS TAJFUN

#11 Nový příspěvek od DYK »

Nenech se ukecávat - vyzkoušej!!
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - jednoosé frézy“