hecht 7100

Vari, Terra, PF aj.

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
saltik
Příspěvky: 4
Registrován: čtv zář 24, 2020 3:01 pm
Bydliště: Spišská Stará Ves

Re: hecht 7100

#301 Nový příspěvek od saltik »

Ahoj Hechtaci. Nemáte nejaký grif alebo vylepšovák na spojku? Dost casto sa zasekáva. ďakujem

vašík
Příspěvky: 1848
Registrován: pon kvě 18, 2009 3:34 pm
Bydliště: u Jaroměře

Re: hecht 7100

#302 Nový příspěvek od vašík »

Také se ze začátku kousala. Pak si sedla a už se nekouše.

Markus1402
Příspěvky: 8
Registrován: ned led 26, 2020 8:27 pm
Bydliště: 74775

Re: hecht 7100

#303 Nový příspěvek od Markus1402 »

Zdravím, máte někdo zkušenost se secim stroji za hechta co hecht vyrábí?? Diky

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5433
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: hecht 7100

#304 Nový příspěvek od thovt »

Příslušenství je spíš DODO.

vašík
Příspěvky: 1848
Registrován: pon kvě 18, 2009 3:34 pm
Bydliště: u Jaroměře

Re: hecht 7100

#305 Nový příspěvek od vašík »

Tak poslední jízda do lesa. Jasně dřeva není nikdy dost ale pro letošek stačí. Po 4 letech užívání dobrý. 8) :D
Obrázek

saltik
Příspěvky: 4
Registrován: čtv zář 24, 2020 3:01 pm
Bydliště: Spišská Stará Ves

Re: hecht 7100

#306 Nový příspěvek od saltik »

vašík píše: čtv zář 09, 2021 3:00 pm Také se ze začátku kousala. Pak si sedla a už se nekouše.
A jak si ju odkousl? :D :D Mne pomoze vzdy len rozobrat a zlozit :D

saltik
Příspěvky: 4
Registrován: čtv zář 24, 2020 3:01 pm
Bydliště: Spišská Stará Ves

Re: hecht 7100

#307 Nový příspěvek od saltik »

Ahojte. Nemáte niekto pluh pred Hechtíka? kúpeného prípadne homemade? Myslíte si že by to šlo uchytit dopredu na ako je ten "nárazník" ? Ďakujem

vašík
Příspěvky: 1848
Registrován: pon kvě 18, 2009 3:34 pm
Bydliště: u Jaroměře

Re: hecht 7100

#308 Nový příspěvek od vašík »

Prostě se přestala kousat :-/
Pluh mám za strojem ale moc ho nepoužívám mám dost těžkou půdu. ten přední nárazník je docela slabá trubička.

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5433
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: hecht 7100

#309 Nový příspěvek od thovt »

Nemyslíš náhodou tohle https://cz.hecht.cz/nosnik-pro-montaz-p ... cht-007129 .
U tohoto typu se překlapěj řidítka.

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: hecht 7100

#310 Nový příspěvek od DYK »

A já zase myslel, že chce radlici na sníh.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

kkubu
Příspěvky: 9
Registrován: ned bře 20, 2022 8:48 pm
Bydliště: Mělník

Re: hecht 7100

#311 Nový příspěvek od kkubu »

Zdravím všechny vespolek.

Tento víkend jsem stál jak doufám šťastným majitelem Hechtora 7100. Je to verze s pomalou převodovkou, výroba po 2020. Než jsem kyvnul na jeho koupi, tak jsem přečetl a shlédl všechno co se na webu podařilo vyhledat. Poučen hlavně z tohoto vlákna, výbornou jsem se rovnou na originální kola a sehnal z druhé ruky málo jetá kola na Vari včetně závaží. Poloosy jsem pro jistotu koupil nové, sehnal jsem je od pana Hněvsy z Poděbrad. Jeho eshop servis-h.cz. Upevňovací šrouby jsem moc neřešil, v pohodě fungují obyčejné černé z místního Spojmatu 16x140x1,5 za 54,- Kč jeden. Sedí na něj originální matky i podložka osového čepu.

Dosavadní zkušenosti jak se dalo čekat jsou smí smíšené. Montáž kypřících radliček je skutečně porod. Zvlášť když při pokusu o nasazení na osu zjistíte, že jednu půlku máte blbě, a musíte to odmontovat a přimontovat znovu a správně. :-/ Nalévání oleje jak do motoru, tak do převodovky taky není zrovna super. Bez trychtýře je to trest. Na druhou stranu, po nalití všech kapalin motor chytil na druhé protočení šňůrou startéru. Oproti staršímu dvoutaktu od B&S na malém kultivátoru běží vysloveně tiše. Kultivátor pracuje skvěle, ale ta originální brzdící radlička by neubrzdila ani dětskou koloběžku. Budu muset vymyslet nějaký kombinátor nebo tažené brány co budou stroj při kypření brzdit. Rovněž musím vymyslet nějaká kolečka dopředu na nosič, která by zabránila aby se předek při nájezdu do krabice zabořil.

Největší problém jsou poloosy na kola. Shlédnul jsem asi tři nebo čtyři instruktážní videa jak upravit Vari/Tedy poloosy na Hechtora. Ani v jednom se nijak neřešilo, jak poloosy sednou na nápravy Hechtora. A teď se ukázalo, že zřejmě u Hechta s novou převodovkou změnili nápravu a poloosy z Variny se na ní volně protočí. Už od soboty, kdy jsem ty kola nasadil poprvé, si lámu hlavu co s tím. Šestihranné trubky se nedělají. Ohýbat nějakou vložku z dvojky plechu, na to nemám vybavení. Zatím nejvíc tíhnu k tomu koupit originální poloosy Hechtu a zbrousit/zvěstovat je tak, aby šly nalisovat do poloosy z Variny. Kdybyste měl někdo lepší nápad, rád si ho poslechnu.

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5433
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: hecht 7100

#312 Nový příspěvek od thovt »

Vari kola šly na hecht rok 2019.

Změř si obvod šesti-hranu, poté sháněj trubku.
Když máš svěrák tím to jde použil jsem šablonu hřídel od rotavatoru.

kkubu
Příspěvky: 9
Registrován: ned bře 20, 2022 8:48 pm
Bydliště: Mělník

Re: hecht 7100

#313 Nový příspěvek od kkubu »

thovt píše: pon bře 21, 2022 12:56 am Změř si obvod šesti-hranu, poté sháněj trubku.
Když máš svěrák tím to jde použil jsem šablonu hřídel od rotavatoru.
Díky za radu. Na tohle jsem zatím nepomyslel, ačkoliv to vypadá jako jednoduchý přístup. Snad půjde sehnat trubka co bude přesně sedět na potřebné rozměry.

Uživatelský avatar
olin
Příspěvky: 989
Registrován: ned črc 08, 2007 11:17 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: hecht 7100

#314 Nový příspěvek od olin »

Tak ode dneška patřím mezi vás :wink:
Natrefil jsem na téměř nepoužitý stroj z roku 2018 s bohatým příslušenstvím za velice příznivou cenu, za kterou bych nepořídil ani samostatný rotavátor.
Obrázek
Obrázek
Hned do začátku bych se chtěl zeptat, zda někdo nemáte návod v PDF, abych věděl jak se o Hechta starat.
Též bych potřeboval vědět na co si mám dát pozor.
Dejte mi na to pár lidí a já to udělám.....
PRSKAVEC

vašík
Příspěvky: 1848
Registrován: pon kvě 18, 2009 3:34 pm
Bydliště: u Jaroměře

Re: hecht 7100

#315 Nový příspěvek od vašík »

Tak vítej, mám ho 5 roků a co jsem nezkurvil já ... tak jezdí bez problému. Tím že přetěžuji vozík tak praskají sváry na oji. 8)

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - jednoosé frézy“