hecht 7100

Vari, Terra, PF aj.

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
kkubu
Příspěvky: 9
Registrován: ned bře 20, 2022 8:48 pm
Bydliště: Mělník

Re: hecht 7100

#361 Nový příspěvek od kkubu »

PTO - napojení

Máte někdo zkušenosti s výrobou napojení na PTO výstupy téhle mašinky? Ten výstup spřažený s pojezdem vypadá ještě jakž takž standardně, ale ta horní osa má jakýsi osmihran či co.

Zkoušel jsem najít náhradní díly k nějakému kompatibilnímu nářadí, ale žádné není. Aspoň ne od Hechtu. Jedině sekačka z Kovomatu a k té ND nejsou.

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5468
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: hecht 7100

#362 Nový příspěvek od thovt »

Stačí sehnat trubku která pasuje na hřídel , udělat klínky vsunout dovnitř , navrtat trubku CO2 přivařit klínky.
Udělat přírubu do tohoto uložit ložisko, do ložiska hlazenku navařit předešlou část, na hlazence udělat drážku kolem dokola na pojistný kroužek.
Chce to určité zkušenosti
Nebo si to nechat udělat nějaké nástrojárně.

janol
Příspěvky: 7
Registrován: pon lis 27, 2023 3:27 pm
Bydliště: Banská Bystrica

Re: hecht 7100

#363 Nový příspěvek od janol »

Ahojte všetci účastníci fóra, pred mesiacom som si kúpil na základe Vašich postrehov a pripomienok HECHT7100, investovať viac peňazí do drahších strojov (profesionálnejších) pre mňa nemalo význam, nakoľko rozsah prác na pozemkoch nie je taký veľký. Pomocou Vašich rád a videí som ho vylepšil nasledovne:
- závažie do kolies z brzdových kotúčov- baset sendy- (pôvodná hmotnosť kolesa 10kg, nová 39kg)
- pluh orací 1-stranný PO-1 A 40x20 pravý od f.Tecák (používa VARI, Agzat..)
- nastavovacie teleso NT 40x20 od f.Tecák
- redukcia na pripojenie vlastná výroba
- závažie dopredu činky 10+5+5kg
- držiak predný na závažie podľa „ondra“
Výmena oleja v motore po jednej hodine na voľnobeh, druhá výmena motorový olej + prevodový olej po skúšobnej orbe cca 2 motohodiny. Prvá orba na skúšku prebehla napriek dažďu veľmi dobre, oral som na hĺbku 20 cm, po nastavení kolmosti pluhu oral rovno. Druhá orba prebehla za sneženia a dažďa, klesá boli obalené blatom ale Hecht neprešmykoval, stále boli kolesá v zábere a hĺbka orby bola opäť 20cm. Tretia orba už bola paráda, za 2 dni cca 6-7 motohodín som zoral toľko pôdy ako by som ručne kopal asi jeden mesiac. Ďakujem všetkým na fóre za rady a nápady

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5468
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: hecht 7100

#364 Nový příspěvek od thovt »

Pěkná orba 8)

Uživatelský avatar
olin
Příspěvky: 991
Registrován: ned črc 08, 2007 11:17 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: hecht 7100

#365 Nový příspěvek od olin »

A jsou v zemi
Obrázek

Obrázek

Obrázek
Dejte mi na to pár lidí a já to udělám.....
PRSKAVEC

malotraktor
Příspěvky: 2070
Registrován: stř črc 04, 2007 7:00 am
Bydliště: 1

Re: hecht 7100

#366 Nový příspěvek od malotraktor »

8) máš to krásně udělané. Jak jsi dodělal ten přední závěs? Hoď nějakou fotku. Když chci mít radličky před kolama a otočím tím pádem řídítka mám motor moc vzadu a aby šly radličky do země musím zvedat motor.
Díky. Mám sice Weimu, ale tyhle mezohryzy jsou většinou na jedno kopyto.
Nevěř všemu co si myslíš

janol
Příspěvky: 7
Registrován: pon lis 27, 2023 3:27 pm
Bydliště: Banská Bystrica

Re: hecht 7100

#367 Nový příspěvek od janol »

Stojan na výmenu kolies za rotavátor. Na diskusnom fóre Vari, som objavil super stojan na výmenu kolies za rotavátor od Ondřeja Vrzala, kedže výmena kolesa so závažím na poli nie je jednoduchá pre jedného človeka tak som si jeho stojan upravil pre hecht 7100, doporučujem je to vynikajúca pomôcka, funguje bez problémov a kolesá vymieňam za rotačné motyky skoro bez námahy. Prikladám foto.
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

malotraktor
Příspěvky: 2070
Registrován: stř črc 04, 2007 7:00 am
Bydliště: 1

Re: hecht 7100

#368 Nový příspěvek od malotraktor »

Hezký, ale když sunáš jedno kolo nesvalí se to nabok?
Navíc nevím ve svém okolí o nikom kdo by měl na poli zámkovou dlažbu. :-/
Nevěř všemu co si myslíš

janol
Příspěvky: 7
Registrován: pon lis 27, 2023 3:27 pm
Bydliště: Banská Bystrica

Re: hecht 7100

#369 Nový příspěvek od janol »

vyskúšané aj na poli, neprevracia sa, možno v mäkkšej pôde by sa mohli dať na nohy širšie pätky pre lepšie rozloženie váhy, ale mne to držalo

malotraktor
Příspěvky: 2070
Registrován: stř črc 04, 2007 7:00 am
Bydliště: 1

Re: hecht 7100

#370 Nový příspěvek od malotraktor »

Já o něčem podobném uvažuju. Nemám vždycky po ruce pomocníka. Teď to zvedám nouzově uprostřed heverem a kolo pokládám špalíkem. Jen se dokopat k tomu to ze zbytků posvařovat.
Znáš to, když prší přece nepolezu opravovat střechu a když neprší tak to není potřeba to tam nezatíká. :smich:
Nevěř všemu co si myslíš

janol
Příspěvky: 7
Registrován: pon lis 27, 2023 3:27 pm
Bydliště: Banská Bystrica

Re: hecht 7100

#371 Nový příspěvek od janol »

robil som to tiež tak, urobil som to všetko z odpadu čo som mal doma,škoda len, že mi to trvalo skoro jeden mesiac, kým som sa rozhodol to vyrobiť, stačil na to jeden deň a naozaj to funguje

malotraktor
Příspěvky: 2070
Registrován: stř črc 04, 2007 7:00 am
Bydliště: 1

Re: hecht 7100

#372 Nový příspěvek od malotraktor »

Já všechno většinou smolím od oka. Přesto se zeptám. Nějaký náčrtek k tomu náhodou nemáš?
Nevěř všemu co si myslíš

janol
Příspěvky: 7
Registrován: pon lis 27, 2023 3:27 pm
Bydliště: Banská Bystrica

Re: hecht 7100

#373 Nový příspěvek od janol »

skúsim to dnes odmerať a nakresliť, ale robil som to tiž od oka :smich:

modráček
Příspěvky: 190
Registrován: pon čer 01, 2015 7:44 am
Bydliště: pz

Re: hecht 7100

#374 Nový příspěvek od modráček »

Tak jak to tady kolega Janol 19.4. ukázal, našel jsem si toho chlapce jm.Vrzal a stojan jsem udělal. Dobré bylo, že on tam popsal to upnutí do stroje a z čeho . To popslal i v mm a já to mohl udělat podle něj, mám taky Vari.Ale další rozměry jsem nenašel. Nevím co mě to napadlo malotraktore,ale já ty 2 nožky nedal pod pravým úhlem dolů, ale mírně ven. Každý cm navíc které mají nohy směrem od kol ,znamenají problem,aby se stroj bezpečné při zvednuti usadil na tři nožky a neprevazoval se zpět kolama k zemi.Nekolikrat jsem zkracoval tu zadní nohu až se povedlo. Ještě jsem to pojistil tím závažím na zadní nožce.Teď je to 100% .Kola jsem ještě nesundaval ,ale kdyby to bylo labilní tak bych to řešil. Teď přemýšlím jestli je vůbec unesu
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

modráček
Příspěvky: 190
Registrován: pon čer 01, 2015 7:44 am
Bydliště: pz

Re: hecht 7100

#375 Nový příspěvek od modráček »

Tak jsem zkusil sundat jedno kolo a na trávě mimo beton se to převrátilo . Dolů dám nějaký plochač,trubku
Obrázek

Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - jednoosé frézy“