Agzat prevodovka

Vari, Terra, PF aj.

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Sojo
Příspěvky: 2
Registrován: pát dub 07, 2017 9:16 am
Bydliště: Rimavskà Sobota

Agzat prevodovka

#1 Nový příspěvek od Sojo »

Ahojte. Mam problem s agzatom s Prevodovkou. Ked zaťažiť prevodovku pluhom tak mi vyhadzuje 1 rýchlostný stupeň.aj by som to rozobral a pozrel , len sa chcem opýtať ci niekto neriešil takýto problem a nevedel mi poradiť co treba vymeniť aby som mohol ist na istotu. Dakujem

Sender
Příspěvky: 391
Registrován: ned dub 10, 2011 11:52 am
Bydliště: Třebíč

Re: Agzat prevodovka

#2 Nový příspěvek od Sender »

Konkrétně tuhle převodovku neznám,ale obvyklou závadou s tímto popisem bývají popotřebované kameny na ozubených kolech.Když nafotíš ozubený kola,popíšu přesně o co se jedná.Zkontrolovat je třeba i řadící mechanizmus,jestli nedošlo k poškození i toho.Často bejvá poškozenejch věcí víc.

Sojo
Příspěvky: 2
Registrován: pát dub 07, 2017 9:16 am
Bydliště: Rimavskà Sobota

Re: Agzat prevodovka

#3 Nový příspěvek od Sojo »

Dakujem za radu. Pustim sa do toho a urobím foto.radiaca kulisa je v poriadku. Tak rozoberiem kryt prevodovky a uvidim. Co ďalej

Sender
Příspěvky: 391
Registrován: ned dub 10, 2011 11:52 am
Bydliště: Třebíč

Re: Agzat prevodovka

#4 Nový příspěvek od Sender »

Někdy bejvá vymačkaná,nebo i ohnutá vidlička.Srovnat ji nestačí.Je třeba odstranit příčinu (ozubený kola).

Mário72
Příspěvky: 36
Registrován: sob říj 04, 2014 6:27 am
Bydliště: Bystré

Re: Agzat prevodovka

#5 Nový příspěvek od Mário72 »

ahojte .... chcem vymeniť na prevodovke objímku spojky (misku) ... postup,ako to rozoberiem,vymením a poskladám naspäť viem,len sa chcem opýtať,keď to budem skladať a namiesto tesnenia,ak tam vôbec nejaké je,chcem použiť silikon-acetátový tmel .... je možné takto utesniť prevodovku? a ak hej,aký tmel požiť? chcel by som konkrétne nejakú značku,tak aby bol kvalitný ... rozoberať sa bude vrchný diel prevodovky ....

Obrázek
Obrázek
Pestovať si vlastné jedlo,je ako tlačiť si vlastné peniaze.

Pepa248
Příspěvky: 83
Registrován: čtv dub 21, 2016 8:32 am
Bydliště: Kyjov

Re: Agzat prevodovka

#6 Nový příspěvek od Pepa248 »

Když jsem zkoušel jiný převod, několikrát jsem vrchní díl převodovky rozdělával. V originále byl lajdácky nanesen nějaký tmel, takže olej trochu prosakoval. Koupil jsem v motopotřebách (tam, kde se prodávají motorky a ND k nim) tmel v malý tubě, který perfektně funguje. Značku si nepamatuji, ale myslím, že je to jedno, u vás bude asi jiná značka, ale kup to v podobný prodejně, kde ví, co prodávají. Povrch jsem dobře očistil, odmastil a po montáži raději počkal do druhého dne, než jsem stroj nastartoval.

Mário72
Příspěvky: 36
Registrován: sob říj 04, 2014 6:27 am
Bydliště: Bystré

Re: Agzat prevodovka

#7 Nový příspěvek od Mário72 »

ok však tak nejak som si to predstavoval .... a dokonca som aj nejaké tie tmely pozeral,kde píšu,že to má tvrdnúť 24 hodín .... len som chcel vedieť,napríklad,s ktorým tým tmelom máte najlepšie skúsenosti .... ja by som vybral asi tento : http://www.denbraven.sk/specialne-tmely ... ml?lang=sk a majú ho aj v malých tubách .... vďaka
Pestovať si vlastné jedlo,je ako tlačiť si vlastné peniaze.

Pepa248
Příspěvky: 83
Registrován: čtv dub 21, 2016 8:32 am
Bydliště: Kyjov

Re: Agzat prevodovka

#8 Nový příspěvek od Pepa248 »

Při rozdělávání dej pozor na vymezovací kolečka z plechu, které jsou mezi ozubenými koly, ať ti nějaké nespadne do převodovky.

Mário72
Příspěvky: 36
Registrován: sob říj 04, 2014 6:27 am
Bydliště: Bystré

Re: Agzat prevodovka

#9 Nový příspěvek od Mário72 »

ahojte .... tak som dnes odmontoval ten vrchný diel prevodovky (podvozku) na agzate .... teraz potrebujem rozobrať sňať to ozubené koliesko z hriadele,na ktorej je zhora objímka spojky .... je na to sťahovák? alebo to lisom vytlačiť? aký je spôsob,aby som to rozobral a nezničil? tie dve segerky,väčšiu aj menšiu som vybral ....
https://postimg.cc/image/c5s681y3j/ https://postimg.cc/image/9ogf0tgrz/
Pestovať si vlastné jedlo,je ako tlačiť si vlastné peniaze.

Mário72
Příspěvky: 36
Registrován: sob říj 04, 2014 6:27 am
Bydliště: Bystré

Re: Agzat prevodovka

#10 Nový příspěvek od Mário72 »

a ešte sa opýtam .... podľa rozkresu prevodov by som mal dať dolu najprv tú misku,lebo pod ňou by mala byť segerka,ktorá drží ložisko zhora .... a ešte jedna vec , budem meniť motor dvojtakt za štvortakt a teraz pozerám náhradné diely a keď to už mám rozobraté,bolo by nutné vymeniť predlohové kolo pre štvortaktné motory v prevodovke http://www.boel.sk/kategoria/nahradne-d ... akt-agzat/ no,len tá suma za neho,ma vôbec neteší ...
Pestovať si vlastné jedlo,je ako tlačiť si vlastné peniaze.

LukasPF
Příspěvky: 434
Registrován: ned lis 03, 2013 1:31 am
Bydliště: Levoca

Re: Agzat prevodovka

#11 Nový příspěvek od LukasPF »

Načo riešiš zmeny prevodov? Aj tak pochybujem že ti bude stačiť výmena len toho predlohoveho kola. Ale to je len môj názor rozobraté som to nevidel. Ale logicky ak meniš nejaké oz koleso tak musíš meniť aj to ktoré naňho nadväzuje. :-/

Mário72
Příspěvky: 36
Registrován: sob říj 04, 2014 6:27 am
Bydliště: Bystré

Re: Agzat prevodovka

#12 Nový příspěvek od Mário72 »

tak ja neviem,ale asi logicky mi z toho vychádza,ak mením motor s vyššími otáčkami za motor s nižšími otáčkami, a nemenil by som to predlohové kolo,traktor by išiel pomalšie .... a ak vymením to predlohové kolo určené pre 4-takt,určite bude mať iný počet zubov,a tak by sa mal zvýšiť počet otáčok hriadeľa poháňajúceho kolesá a tiež vývodových hriadeľov,aby bol totožný s otáčkami,ktoré sú potrebné na aktívne príslušenstvo,napríklad na rotavátor ...
Pestovať si vlastné jedlo,je ako tlačiť si vlastné peniaze.

Uživatelský avatar
Proximák
Příspěvky: 668
Registrován: stř říj 22, 2008 7:28 pm
Bydliště: okres Třebíč

Re: Agzat prevodovka

#13 Nový příspěvek od Proximák »

Oficiální vyjádření výrobce v spodní polovině stránky: http://www.agzat.sk/otazky.xhtml asi tedy u Agzatu neřeší 2T a 4T, alespoň teď ne.
LukasPF chtěl říct, že obecně (např. u Vari) se mění celé ozubené soukolí (kolo a pastorek), protože osová vzdálenost se nemění a modul také zůstává. Mění se jen převodový poměr. Ale neznám Agzat a jak to tam má...

Pepa248
Příspěvky: 83
Registrován: čtv dub 21, 2016 8:32 am
Bydliště: Kyjov

Re: Agzat prevodovka

#14 Nový příspěvek od Pepa248 »

O těch převodech jsem tu někde již psal. Poněvadž v Agzatu jsou mantáci, i jejich převod pro čtyřtakty spočítal manták. Při přechodu z dvoutaktu na čtyřtakt je potřeba zvýšit rychlost tak o 30-35%. Jenže nabízený převod je rychlejší o 60%. Já s ním jezdím, ale na 3 je to za hranicí běžných potřeb, ale na asfaltovou silnici dobré. Ten pomalý převod byl poděs, oračka pomalá, Vari je rychlejší. Na trojku mne rovněž Varisti předjížděli. Ty řeči o vyšší tažné síle jsou k ničemu, evidentně je rozšiřují lidi, co s tím nejezdí. Dobré řešení jsem viděl u jednoho Agzaťáka na Slovensku, který tam měl obuto šípy 15", tím se rychlost zvedla tak o 20%. Jak jsem uvedl, ideální by bylo spočítat a nabízet ozubení o 30% rychlejší, ale na to v Agzatu nemají. Takže rada pro tebe - těžší převod si pořizuj, pokud převážně jezdíš rychle.

Mário72
Příspěvky: 36
Registrován: sob říj 04, 2014 6:27 am
Bydliště: Bystré

Re: Agzat prevodovka

#15 Nový příspěvek od Mário72 »

ono by to asi chcelo,aby sa k tomu vyjadril niekto,kto to prerábal,že čo všetko tam vo vnútri prevodovky vymenil .... ale keď som pozeral náhradné diely na prevodovku,tak pre 4-t som našiel len to predlohové kolo ...
Pestovať si vlastné jedlo,je ako tlačiť si vlastné peniaze.

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - jednoosé frézy“