Agzat prevodovka

Vari, Terra, PF aj.

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Mário72
Příspěvky: 36
Registrován: sob říj 04, 2014 6:27 am
Bydliště: Bystré

Re: Agzat prevodovka

#31 Nový příspěvek od Mário72 »

tak dnes som začal s generálkou prevodovky,a ako som z nej všetko zhodil,tak hneď jeden prúser :vztek: :vztek: :vztek: ..... som zvedavý,koľko sa ich ešte objaví,ako sa začne s pitvou .....
Obrázek
Obrázek

ale už mám dohodnutú firmu,ktorá sa špecializuje aj na takéto opravy ....
Pestovať si vlastné jedlo,je ako tlačiť si vlastné peniaze.

Pepa248
Příspěvky: 83
Registrován: čtv dub 21, 2016 8:32 am
Bydliště: Kyjov

Re: Agzat prevodovka

#32 Nový příspěvek od Pepa248 »

Nyní již chápu, když mi pracovníci Agzatu při přebírání stroje radili, ať používám spodní závěs, že ten horní hrozí prasknutím. A to bylo před 6 lety. Kde je ta proklamovaná robustnost a nezničitelnost? Zkrátka je to stroj jako každý jiný, má své výhody i vlastnosti méně příznivé, jen ta cena je vysoká.

Jarda Malich
Příspěvky: 236
Registrován: pát dub 08, 2016 7:42 am
Bydliště: Vrchlabí

Re: Agzat prevodovka

#33 Nový příspěvek od Jarda Malich »

No vypadá to, že robustnost je ta tam. Za pěkný prachy. Že by provedli v průběhu let optimalizaci výroby? Může se stát. Ale docela mě to štve, pokud o tom vědí a mluví v servisu, pak je to zřejmě problém zásadnějšího rázu. Zrovna tohle jim nedělá moc dobrou vizitku.

Mário72
Příspěvky: 36
Registrován: sob říj 04, 2014 6:27 am
Bydliště: Bystré

Re: Agzat prevodovka

#34 Nový příspěvek od Mário72 »

tak treba zase povedať,keby ste vedeli,aký k***t ten stroj vlastnil,než sa zadarmo dostal ku mne,tak by ste sa asi veľmi čudovali,že nieje rozbitý úplne .... a bohvie,čo všetko s ním robil.a tiež by ste ústa otvárali,keby vám napíšem,čo všetko ten človek :dokáže zničiť .....aj nezničiteľné. :shock: :shock: :shock:
Pestovať si vlastné jedlo,je ako tlačiť si vlastné peniaze.

rado
Příspěvky: 160
Registrován: pát črc 13, 2007 11:12 am
Bydliště: SVK

Re: Agzat prevodovka

#35 Nový příspěvek od rado »

Skôr ako rozmýšľať nad nesmrteľnosťou chrústa by bolo lepšie si prečítať návod na obsluhu. Potom tu riešiť robustnosť a úroveň obsluhy.

Mário, nie si ochotný zaplatiť vybavený servis za prelisovanie hriadeľa, ale opravu skrine, ktorá nemá význam áno?

Mário72
Příspěvky: 36
Registrován: sob říj 04, 2014 6:27 am
Bydliště: Bystré

Re: Agzat prevodovka

#36 Nový příspěvek od Mário72 »

tak pozri tu,majiteľ od ktorého ten agzat mám,ku nemu návod nemal,a predpokladám,že ani rozum nie ... lebo sa hovorí,kde nie je rozum,nastupuje hrubá sila a ja som na vlastné oči videl,s akou hrubou silou,kladivom,na ten stroj išiel ... prvé čo bolo,keď som ten stroj dostal ja,som písal do VVED,aby mi poslali návody,oni mi ich obratom poslali, a s úplne nepojazdného malotraktora,motor v p**i,zlámané poloosi,vymlátené náboje kolies,dokonca v jednom chýbal palec,keby si videl,čo bolo miesto osovej tyče ... som urobil funkčný stroj .... aj keď nie 100%-ný,ale fungoval,jazdil,pracoval .... teraz dostane úplne nový motor,a pri tej príležitosti sa robí aj generálka prevodovky,dostane nové ložiská guferá,a všetko,čo sa opotrebuje bežným používaním ....a prečo by som pri tej príležitosti nedal zavariť aj tie úchyty? to bude pre mňa taký vianočný darček ...
po druhé,som schopný zaplatiť alebo nie,za prelisovanie hriadeľa .... to je taká otázka,že .... keby za to pýtal normálnu cenu,ani pol slova by som nepovedal,a ani by som s tým neváhal .... ale o tom som písal vyššie,akú cenu za to pýtal .... keby si si to prečítal,možno by si tú otázku ani nepoložil ....
Pestovať si vlastné jedlo,je ako tlačiť si vlastné peniaze.

LukasPF
Příspěvky: 434
Registrován: ned lis 03, 2013 1:31 am
Bydliště: Levoca

Re: Agzat prevodovka

#37 Nový příspěvek od LukasPF »

Nebude toto lepšie riešenie
https://dom.bazos.sk/inzerat/78407771/agzat.php
Než oprava starého obalu ? ;-)

Mário72
Příspěvky: 36
Registrován: sob říj 04, 2014 6:27 am
Bydliště: Bystré

Re: Agzat prevodovka

#38 Nový příspěvek od Mário72 »

možno by aj bola,idem tam napísať,koľko by za to chcel .... a myslím,keď mi to firma (zvaršpecial prešov) mimochodom kamaráti,vyvaria tak,že to ani poznať nebude,za symbolickú fľašku ..... však taká škoda,ktorá by sa nedala opraviť na mojej prevodovke zas nieje ....
Pestovať si vlastné jedlo,je ako tlačiť si vlastné peniaze.

Ľuboš77
Příspěvky: 1
Registrován: čtv pro 28, 2017 7:29 am
Bydliště: Stropkov

Re: Agzat prevodovka

#39 Nový příspěvek od Ľuboš77 »

Sojo píše:Ahojte. Mam problem s agzatom s Prevodovkou. Ked zaťažiť prevodovku pluhom tak mi vyhadzuje 1 rýchlostný stupeň.aj by som to rozobral a pozrel , len sa chcem opýtať ci niekto neriešil takýto problem a nevedel mi poradiť co treba vymeniť aby som mohol ist na istotu. Dakujem


Mam taký istý problem ako si to vyriešil

LukasPF
Příspěvky: 434
Registrován: ned lis 03, 2013 1:31 am
Bydliště: Levoca

Re: Agzat prevodovka

#40 Nový příspěvek od LukasPF »

Pekné video z kompletacie prevodovky Agzat
https://m.youtube.com/watch?t=4s&v=mwutOoU_fhA

Pepa248
Příspěvky: 83
Registrován: čtv dub 21, 2016 8:32 am
Bydliště: Kyjov

Re: Agzat prevodovka

#41 Nový příspěvek od Pepa248 »

Škoda, že neukázali montáž diferenciálu. Katalog ND jej neobsahuje, takže nevím, z čeho se skládá. No, snad se nepokazí, ale to, že výrobce není schopen dodat ani schema s označením ND, je smutné. Kdyby jej někdo vlastnil, tak mi ho prosím poskytněte.

LukasPF
Příspěvky: 434
Registrován: ned lis 03, 2013 1:31 am
Bydliště: Levoca

Re: Agzat prevodovka

#42 Nový příspěvek od LukasPF »

Ten diferák by som tiež rád videl. Asi prísne strážené tajomstvo. Ak by niekto mal foto mohol by sa s nami podeliť.

Uživatelský avatar
LiborN
Příspěvky: 3
Registrován: stř kvě 29, 2019 7:55 pm
Bydliště: Litovel

Re: Agzat prevodovka

#43 Nový příspěvek od LiborN »

já používám ten horní závěs už 27 let tedy od roku 92 a ještě mě nic neprasklo asi ještě dobrej materiál převodovka jede bez poruchy jen sem vyměnil unaseč za noví kvůli 4t motoru

Uživatelský avatar
oliver_svk
Příspěvky: 13
Registrován: ned zář 20, 2020 5:35 pm
Bydliště: Levice

Re: Agzat prevodovka

#44 Nový příspěvek od oliver_svk »

Zdravím Vás, po 11 rokoch som predal Vari a kúpil AGZAT s PVH.

Mám otázku na rozdiel od VARI nemá prevodovka AGZAT v hornej časti na hriadeli k spojke - tanieru guferá?
Podĺa rozkresu tam vidiet segerové poistky a ložisko. 🤔

Mário72 rozoberal si prevodovku - je to tak? Horná hriadeľ k spojke nie je utesnená guferom?

Ďakujem za odpovede.



Obrázek

Peter86
Příspěvky: 2
Registrován: pát dub 08, 2022 10:04 pm
Bydliště: Zilina

Re: Agzat prevodovka

#45 Nový příspěvek od Peter86 »

Zdravim ta , podarilo sa ti to zistit ?

menil som olej na prevodovke , pri demontovani motora z prevodovky sa mi objavil olej pod kotucom spojky . Preto si kladiem otazku , je tam alebo ma tam byt gufero ?

Dakujem za kazdu reakciu

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - jednoosé frézy“