Motorový žací stroj MF70

Vari, Terra, PF aj.

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
staník
Příspěvky: 5478
Registrován: stř říj 22, 2008 6:13 am
Bydliště: U Nového Města na Mo

Re: Motorový žací stroj MF70

#106 Nový příspěvek od staník »

Nevím jesi je to video točený s tou hlavou nasazenou na MF ale ani kdyby nebyla nasazená tak by mi určitě takhle nešla. Koukni se do katalogu jak je to řešený a uvidíš že to prostě zepředu nepůjde protáčet. Půjde to posunout do krajní polohy ale tam odtud se to už těžko dostává. Rozhodně ne tak lehko jak to jde tobě.
Dílna je dílna
Pokud na něco zapomenu tak mi to prosím připomeňte.

mastnacek
Příspěvky: 7106
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Motorový žací stroj MF70

#107 Nový příspěvek od mastnacek »

Normalne jde ze strany do strany. Mam to uz rozhozeny, vykutalely se valecky a zbytky klece. Viz fotky. Jsem nasranej na sebe i na opravare kterej me ukolejbal ze nahon je v poradku. Jeste to musim dokuchat cely, jak,vypada zbytek.


Obrázek

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20867
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Motorový žací stroj MF70

#108 Nový příspěvek od ota »

Jo myslím, že to syn našel v inzerci. Ale nevím, jestli na bazoši, nebo na Fejsbuku. Jo je to v obci Ledce vedle těch Třebechovic.
Ale myslím, tohle bude ono. https://dum.bazos.cz/inzerat/137578137/ ... a-vari.php

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20867
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Motorový žací stroj MF70

#109 Nový příspěvek od ota »

Teď koukám na ty obrázky. Ono u té Vari to bude možná podobné. Povídal nám tenhle pán co jsme u něj kupovali tu lištu, aby jsme si rovnou vymnili olej v převodovce. Než s tím vyjedeme. protože jsme převodovku koupili od souseda a ten ji má ze šrotu. A ten pán povídal, že je tam mosaznej, nebo bronzovej váleček, kterej mění otáčivý pohyb v kmitavý. Když se tam dá špatnej olej zadře se to a podělá se ten váleček. Musí tam být spešl olej. Žádnej co se dává do auta. Musí tam příjít to co tam má být. Jinak prý budeme dělat to uložení. Tak to musíme vyměnit. Protože nevíme o tam kdy kdo nalil. On synovi řekl označení toho oleje. Já si pamatuju prd. Ale syn jo to vím, to koupíme a vyměníme.

mastnacek
Příspěvky: 7106
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Motorový žací stroj MF70

#110 Nový příspěvek od mastnacek »

Do mf se dava pp90H - hypoidni.

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14606
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Motorový žací stroj MF70

#111 Nový příspěvek od DYK »

8) Jo, bronzový palec lítá v broušené kleci, když se zadře ulítne čep na hřídeli, který z točení delá kmitání. viz fotky výše. A než se to zadře, zničí se i díra pro ten čep v tom bronzu. Nic méně s Otovým strojním vybanením se dá upadlej čep opravit. Jinak nová hřídela kní by měl jít i nový kámen, aby to bylo jak se patří a zase na dlouho. Není to tam nějak na fest, ovšem velká vůle v tom bronzovém kamenu způdobuje další problémy, klepe to až stejně upadne ten čep na hřídeli. Je to asi tak, jako se časem ojede každá spojka, tak je třeba časem řešit tento díl. Lištovkáři to jistě po létech zkušeností znají. Lištové sečení na MF nebo Vari je si velice podobné, protože to vyráběla jedna fabrika jen připojovací rozměry jsou jiné. Zajímavost je, že třeba MFky se pro Jičín dělali ve Vari a oni zase ty lišty pro ně. Prostě doba minulá agrozetová a jejich kooperace vrámci koncernů.
Dneska bych vůbec neléčil staré prstové sečení ani na Vari ani na MF, ale na "starou" převodovku pořídil bezprstovou lištu z JAKOV- sečení. Ti lidé tam vědí co dělají a funguje jim to na 100%. No a odpadne i případný pomocník - odhrabávač při sečení. Ne jako fakt, kdo to s lištovým sečením myslí vážně, měl by zainvestovat do nové lišty. Vyplatí se to.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

mastnacek
Příspěvky: 7106
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Motorový žací stroj MF70

#112 Nový příspěvek od mastnacek »

Dyk: mam od Jakovu i kdyz ne prez eshop, ale z bazose. jen se ted modlim, aby az projedu zavit v kose tak aby to drzelo, nechtel bych to rezat na vetsi a delat vetsi diru do unasece ( kvuli budoucim vymenam kos ). ale resitelny by to bylo. Sam jsem na to seceni zvedavej, ma to silnejsi zabky a celkove i pravitko je o neco tlustsi, takze bude mozny to zvednou a treba nedopasky ovcim nechat vic jak 5cm. Dneska letim do Agrica pro dily.

Pavel
Příspěvky: 8280
Registrován: sob črc 07, 2007 12:56 pm
Bydliště: dobrovice u mb

Re: Motorový žací stroj MF70

#113 Nový příspěvek od Pavel »

u mf kdyz byla sirokalista tak ti nikdo nemusel odhrabovat u tery to slo vyresit mezikusem

mastnacek
Příspěvky: 7106
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Motorový žací stroj MF70

#114 Nový příspěvek od mastnacek »

Pavel, jako ze se 140 kou? Ja odhraboval tatoj, pozdeji tata nebo mama me. Kolega se k liste vzdycky hodi, vezmes krtinec - odlepi ti hrabema hlinu z listy, odhrabnou nahromadenou travu z radku a jede se dal. Kdyz jses sam, delas tohle sam a nebo to vypada posekany jak od prasete. Kdyz pak otacis a nahrabujes obracakem tak jeste dobry, ale kdyz se ma do takovyho fousatyho strniste hrabnout hrabema, tak to trosku sere :)

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14606
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Motorový žací stroj MF70

#115 Nový příspěvek od DYK »

Ona práce v jednom není nikdy nic moc. Kdykoli a s čímkoli. NO tak si tam nech zalomit závitovou vložku a bude to jak originál. Po boční liště teda i s tím klackem v krajním uchu není třeba odhrabovat. Dělá to krásnou uličku pro kolo na další jetí i ve vysoké trávě. Pěkně ji to usměrňuje kam má.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

mastnacek
Příspěvky: 7106
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Motorový žací stroj MF70

#116 Nový příspěvek od mastnacek »

Dyk, jj nad tim jsem premejslel uz taky. Nacstevu agrica odkladam. Trosku jsem to v rychlosti okoupal a tady je vysledek... Do toho nema cenu rvat novy soucastky.

Obrázek

mastnacek
Příspěvky: 7106
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Motorový žací stroj MF70

#117 Nový příspěvek od mastnacek »

Na fotce to neni uplne videt, segerovka ma vymletou drazku + dalsi vymackani. Zkusim sehnat neco jetyho. Do py...tle.

mastnacek
Příspěvky: 7106
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Motorový žací stroj MF70

#118 Nový příspěvek od mastnacek »

ota píše: čtv čer 10, 2021 10:56 pm Jo myslím, že to syn našel v inzerci. Ale nevím, jestli na bazoši, nebo na Fejsbuku. Jo je to v obci Ledce vedle těch Třebechovic.
Ale myslím, tohle bude ono. https://dum.bazos.cz/inzerat/137578137/ ... a-vari.php
Diky, asi znam, myslim ze jsem s nim uz neco driv komunikoval.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20867
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Motorový žací stroj MF70

#119 Nový příspěvek od ota »

S tou MFkou a 140 lištou k nám kdysi jezdíval pán ze vsi. To bylo v dobách kdy se sekalo kde co. Škarpy, cesty podle lesů, sad starého pána a nakonec i zahrada. Museli jsme odhrabovat i na té rovině. Jinak se lišta naprala trávou a on nemohl jet. Každou sezonu jsme udělali minimálně jedny hrábě. Vždycky chlápek zahnul jinak než odrhabující máchnul hráběma a bylo po zubech hrábí. Pak jednu sezonu se mu to nějak podělalo a nemohl přijet. Přijel jinej chlápek z vedlejší vesnice s Terou. Nastoupil jsem s hráběma a on tak kouká, že proč sem jdeš s těma hráběma? No odhrabovat z lišty jako vždycky. A on ale tady to není třeba. Pustil pojezd a jel.
Syn si koupil Vari s vozíčkem a tak tuhle soused kouká a že má tu převodovku s kosou. Dotáhnul to sem a od toho to vše vzešlo. Nasadili jsme motor na převodovku a jelo to v pohodě. Akorát lišta žvejkala jako prase. Prsty vyjebaný a žabky některý i polámaný, nebo ulámaný řezný části. Proto jsme koupili tu protiběžku. Ona celkově ta prstová lišta hrozně hází celou sekačkou. Ta protiběžná dá se říct je klidná proti té prstové. Vari budeme jen obsekávat. Pak se to bere traktorem rotačkou. Obsekám to dokola, protože jak je tráva hustá a vysoká ujede se to traktorem a pak když se suší blbě se v tom manipuluje se senem v tom přijetým. Zkoušel jsem to obejt pak obráceně a stejně ta rotačka to už nevezme. Takže to tak 3x objedu dokola Vari a pak traktor s rotačkou. A pak až posušíme hlavní tahy tak se znovu vezme Vari a bude se dosekávat. Dřív jsem dosekával křoviňákem. Teď vezmu lištou co půjde a pak křoviňák.
Tu lištu jsem zvolili proto, protože motor Vari je doma, převodovka s původní lištou byla za 1000 Kč. No a teď jsme tedy naroubovali tu protiběžku. Takže jsme šli cestou toho co tu máme a nejlevnější varianta. Mám u Kenybze asi rok rotačku sekačku. Už by jen stačilo pro ní dojet! Pořát byly jakési překážky v cestování. No ale teď už by se to dalo přejet pro tu rotačku a dát ji do funkčního stavu. 8) Jednou to prostě musí přijít a já vyrazím směr Kenybzov! :D

mastnacek
Příspěvky: 7106
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Motorový žací stroj MF70

#120 Nový příspěvek od mastnacek »

oto, tohle co pises jsme nikdy nedelli, hrabat z listy. Hrabac sel za sekacem a jen trosku poodrhabnul uz posekanou travu aby zvetsil mezeru mezi posekanym a stojici travou. Kdyz se lista ucpala travou ( jetel dela problemy ) nebo hlinou, couvacka, vyklepat na neutral, dohrabnout hrabema, shrabnout zacatek radku a jelo se dal,

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - jednoosé frézy“