Motorový žací stroj MF70

Vari, Terra, PF aj.

Moderátor: DYK

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Honza_2
Příspěvky: 459
Registrován: ned bře 09, 2014 4:37 pm
Bydliště: Dobruška

Motorový žací stroj MF70

#1 Nový příspěvek od Honza_2 »

Zdravím kolegové, tak se musím pochlubit co jsem sehnal,

přivezl jsem motorový žací stroj MF70 s poruchou pohonu - něco je zaseklé v převodech.Řadí ,ale kola se venku nehnou. Resp.jen o pár centimetru a zaseknou se jako by narážely do něčeho kovového a dál se nehnou než jen zpět o stejnou vzdálenost co šlo pootočit vpřed.

Předchozí majitel ( cca.64 roku) kousek od města Kraliky říkal, že prý kdysi v minulosti před 9 roky dali nové zapalování, něco těsnily na hřídeli u kol aby neutíkal olej a prý moc nenasekala.
Po opravě vyjeli na pole sekat a v mírném kopci se zaseklo pravé kolo.
Stroj dotáhli prý z pole zpět do vesnice a zůstal v koutě doposud až do prodeje.
Chtěl bych ji opravit ( až zjistim co je v kolech zaseknuté, že se neotáčí ), udělat zadní napravičku se sedátkem abych zatím nelital v terénu po nohách (zdrav.problém s pravou nohou).


Tady jsou fotky.

Obrázek ObrázekObrázekObrázek
Obrázek
"Rider XE 70, MF70 - už nejsou jen VARI."
.................................................................
"Vari 2T-aktuální stroj "

petr laz
Příspěvky: 1106
Registrován: pát lis 07, 2008 10:58 am
Bydliště: Borová u Poličky

Re: Motorový žací stroj MF70

#2 Nový příspěvek od petr laz »

Čeština neni moje silna stránka. Raději píšu bez diakritiky.

Pepik_Plzen
Příspěvky: 459
Registrován: pon pro 28, 2009 6:49 pm
Bydliště: Plzeň

Re: Motorový žací stroj MF70

#3 Nový příspěvek od Pepik_Plzen »

přesně tak šnekové kolo je bez několika zubů, stane se to při nárazu třeba do pařezu při sekání, to samé měl soused, taky se dalo pohybovat kousek dopředu a zpět. Jinak po vyřazení rychosti musí jít volně tlačit...
Nechá se vymyslet lecos, jenom je někdy problém to uskutečnit... aby to fungovalo podle našich představ.

Uživatelský avatar
Honza_2
Příspěvky: 459
Registrován: ned bře 09, 2014 4:37 pm
Bydliště: Dobruška

Re: Motorový žací stroj MF70

#4 Nový příspěvek od Honza_2 »

Děkuji za příspěvky.
Zatím je MF-ka jen vytažená z auta a nanošená do sklepa k ponku. Koukal jsem na odkazy a dobrá volba.

Objednám je než to rozdělám. Měl jsem za to,že to je pravá poctivá česká práce, že to něco vydrží a ne,že se to nárazem do strom rozbije. To je pro mě překvapení. :shock: :shock:
"Rider XE 70, MF70 - už nejsou jen VARI."
.................................................................
"Vari 2T-aktuální stroj "

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Motorový žací stroj MF70

#5 Nový příspěvek od DYK »

Já teda nevím, ale ND se kdysi objednávali po rozdělání stroje a soupisu všeho, co je třeba i když je základ závady znám. Taky mě překvapil "soud" nad výdrží. O jakém nárazu do stromu je zde řeč? Zatím se tato informace nikde neobjevila a kdo ví, co to má všechno za sebou. Kdyby ta MFka byla v tebou popisované kvalitě, už dávno by neexistovala. Ona se totiž na stavu mohla podepsat i letítá obyčejná "práce se spojkou":
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

petr laz
Příspěvky: 1106
Registrován: pát lis 07, 2008 10:58 am
Bydliště: Borová u Poličky

Re: Motorový žací stroj MF70

#6 Nový příspěvek od petr laz »

Ja jen napsal ze na 90 % to bude ono, meli jsme to nekolikrat ale to bylo za doby kdy se sni delalo vse tahal se vlek se drevem adt.
Jinak s objednavkou pockej az po rozebrani, muze to byt i neco jineho.
Dokonce kdysi sem pri sekani chitil i patku od sloupu MF zacala hrabat prihli se prsty ale prevodka byla OK.
Neni to az tak spatny stroj ale motory se nezdarili asi i proto ze sme to delali v licenci. Oryginal vypadal jinak mel sem moznost to vydet a zasl jsem bohuzel se to u nas v republice opet predelalo.
Mame u ni Hondu GX 340 zrusil jsem reduktor a je to o necem jinem. Meli jsme http://www.jamivsetin.cz/products/mf70-rzs70/ ta mela jeste lyzi a nemela volnobezku. Pak se pujcila s volnobezkou a spodnim talirem a je to take nekde jinde.
Čeština neni moje silna stránka. Raději píšu bez diakritiky.

Uživatelský avatar
Honza_2
Příspěvky: 459
Registrován: ned bře 09, 2014 4:37 pm
Bydliště: Dobruška

Re: Motorový žací stroj MF70

#7 Nový příspěvek od Honza_2 »

petr laz - o tom 4-taktním motoru jsem zde četl v jiné vláknu a docela mě to zaujalo. Otázka jak ho tam přidělat a kde sehnat za rozumnou cenu.
Ta z odkazu je pěkná,ale já mám lištu s délkou cca.120 cm.
Tu co mám já je ještě špinavá od sena.
Majitel MF mi říkal,že se motor - resp.karbec musí silně přeplavit až to z něj poteče a pak to prý jde nastartovat.

Pepik_Plzen - po vyřazení jakékoliv rychlosti se nic nezmění a pojezdová kola jsou stále zablokovaná.
"Rider XE 70, MF70 - už nejsou jen VARI."
.................................................................
"Vari 2T-aktuální stroj "

petr laz
Příspěvky: 1106
Registrován: pát lis 07, 2008 10:58 am
Bydliště: Borová u Poličky

Re: Motorový žací stroj MF70

#8 Nový příspěvek od petr laz »

Otazka predelani je mezikus a zalezi na motoru ja ho koupil za 6500 kc a mel reduktor ten musi jit pryc.
Čeština neni moje silna stránka. Raději píšu bez diakritiky.

Uživatelský avatar
Honza_2
Příspěvky: 459
Registrován: ned bře 09, 2014 4:37 pm
Bydliště: Dobruška

Re: Motorový žací stroj MF70

#9 Nový příspěvek od Honza_2 »

petr laz - ten mezikus je ten reduktor jak píšeš??
"Rider XE 70, MF70 - už nejsou jen VARI."
.................................................................
"Vari 2T-aktuální stroj "

petr laz
Příspěvky: 1106
Registrován: pát lis 07, 2008 10:58 am
Bydliště: Borová u Poličky

Re: Motorový žací stroj MF70

#10 Nový příspěvek od petr laz »

Reduktor neni ten mezikus.http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 22&t=30292 projdi tohle vlakno, nechci nikomu delat reklamu.
Čeština neni moje silna stránka. Raději píšu bez diakritiky.

habrava
Příspěvky: 940
Registrován: pon lis 22, 2010 11:14 pm
Bydliště: Jičín

Re: Motorový žací stroj MF70

#11 Nový příspěvek od habrava »

Honza_2 píše:Zdravím kolegové, tak se musím pochlubit co jsem sehnal,

přivezl jsem motorový žací stroj MF70 s poruchou pohonu - něco je zaseklé v převodech.Řadí ,ale kola se venku nehnou. Resp.jen o pár centimetru a zaseknou se jako by narážely do něčeho kovového a dál se nehnou než jen zpět o stejnou vzdálenost co šlo pootočit vpřed.

Předchozí majitel ( cca.64 roku) kousek od města Kraliky říkal, že prý kdysi v minulosti před 9 roky dali nové zapalování, něco těsnily na hřídeli u kol aby neutíkal olej a prý moc nenasekala.
Po opravě vyjeli na pole sekat a v mírném kopci se zaseklo pravé kolo.
Stroj dotáhli prý z pole zpět do vesnice a zůstal v koutě doposud až do prodeje.
Chtěl bych ji opravit ( až zjistim co je v kolech zaseknuté, že se neotáčí ), udělat zadní napravičku se sedátkem abych zatím nelital v terénu po nohách (zdrav.problém s pravou nohou).


Tady jsou fotky.

Obrázek ObrázekObrázekObrázek
Obrázek
Soused by ještě nějaké díly měl mít,zjisti co potřebuješ a kdyžtak se ozvi,poptám se ho.
Co jsi za to vysypal?

Uživatelský avatar
FRN
Příspěvky: 4
Registrován: stř kvě 13, 2015 8:04 pm
Bydliště: Pelhřimov

Re: Motorový žací stroj MF70

#12 Nový příspěvek od FRN »

Bezkontaktní zapalování na MF-70

https://www.youtube.com/watch?v=2JNmQTftQSI

marvon
Příspěvky: 238
Registrován: stř dub 17, 2013 3:23 pm
Bydliště: Blansko

Re: Motorový žací stroj MF70

#13 Nový příspěvek od marvon »

Mám doma nevyužitou převodovku na rozebrání tak dej vědět až zjistíš co té tvé je, pokud budeš mít zájem.
Tj-5
Tj-6,5

mastnacek
Příspěvky: 6970
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Motorový žací stroj MF70

#14 Nový příspěvek od mastnacek »

Startovani presne jak nekdo psal, proplavit karbos az to zacne tyct. 4takt bez tlakovyho mazani bych tam nechtel. Pokud mas jen roviny tak ok, ale jestli mas i nejaky strane, tak na prd.

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9506
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Motorový žací stroj MF70

#15 Nový příspěvek od Atlan »

No stum tlakovym mazanim je to take vseliake u 4t. Ale pochybujem zeby niekto stou tazkou frezou kosil 45st svahy. Ten 4t tiez nieco zvladne.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - jednoosé frézy“