Motorový žací stroj MF70

Vari, Terra, PF aj.

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Honza_2

Motorový žací stroj MF70

#1 Nový příspěvek od Honza_2 »

Zdravím kolegové, tak se musím pochlubit co jsem sehnal,

přivezl jsem motorový žací stroj MF70 s poruchou pohonu - něco je zaseklé v převodech.Řadí ,ale kola se venku nehnou. Resp.jen o pár centimetru a zaseknou se jako by narážely do něčeho kovového a dál se nehnou než jen zpět o stejnou vzdálenost co šlo pootočit vpřed.

Předchozí majitel ( cca.64 roku) kousek od města Kraliky říkal, že prý kdysi v minulosti před 9 roky dali nové zapalování, něco těsnily na hřídeli u kol aby neutíkal olej a prý moc nenasekala.
Po opravě vyjeli na pole sekat a v mírném kopci se zaseklo pravé kolo.
Stroj dotáhli prý z pole zpět do vesnice a zůstal v koutě doposud až do prodeje.
Chtěl bych ji opravit ( až zjistim co je v kolech zaseknuté, že se neotáčí ), udělat zadní napravičku se sedátkem abych zatím nelital v terénu po nohách (zdrav.problém s pravou nohou).

Tady jsou fotky.

Obrázek ObrázekObrázekObrázek
Obrázek
"Rider XE 70, MF70 - už nejsou jen VARI."
.................................................................
"Vari 2T-aktuální stroj "

petr laz

Re: Motorový žací stroj MF70

#2 Nový příspěvek od petr laz »

Čeština neni moje silna stránka. Raději píšu bez diakritiky.

Pepik_Plzen

#3 Nový příspěvek od Pepik_Plzen »

přesně tak šnekové kolo je bez několika zubů, stane se to při nárazu třeba do pařezu při sekání, to samé měl soused, taky se dalo pohybovat kousek dopředu a zpět. Jinak po vyřazení rychosti musí jít volně tlačit...
Nechá se vymyslet lecos, jenom je někdy problém to uskutečnit... aby to fungovalo podle našich představ.

Honza_2

#4 Nový příspěvek od Honza_2 »

Děkuji za příspěvky.
Zatím je MF-ka jen vytažená z auta a nanošená do sklepa k ponku. Koukal jsem na odkazy a dobrá volba.

Objednám je než to rozdělám. Měl jsem za to,že to je pravá poctivá česká práce, že to něco vydrží a ne,že se to nárazem do strom rozbije. To je pro mě překvapení. :shock: :shock:

DYK

#5 Nový příspěvek od DYK »

Já teda nevím, ale ND se kdysi objednávali po rozdělání stroje a soupisu všeho, co je třeba i když je základ závady znám. Taky mě překvapil "soud" nad výdrží. O jakém nárazu do stromu je zde řeč? Zatím se tato informace nikde neobjevila a kdo ví, co to má všechno za sebou. Kdyby ta MFka byla v tebou popisované kvalitě, už dávno by neexistovala. Ona se totiž na stavu mohla podepsat i letítá obyčejná "práce se spojkou":
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

petr laz

#6 Nový příspěvek od petr laz »

Ja jen napsal ze na 90 % to bude ono, meli jsme to nekolikrat ale to bylo za doby kdy se sni delalo vse tahal se vlek se drevem adt.
Jinak s objednavkou pockej az po rozebrani, muze to byt i neco jineho.
Dokonce kdysi sem pri sekani chitil i patku od sloupu MF zacala hrabat prihli se prsty ale prevodka byla OK.
Neni to az tak spatny stroj ale motory se nezdarili asi i proto ze sme to delali v licenci. Oryginal vypadal jinak mel sem moznost to vydet a zasl jsem bohuzel se to u nas v republice opet predelalo.
Mame u ni Hondu GX 340 zrusil jsem reduktor a je to o necem jinem. Meli jsme http://www.jamivsetin.cz/products/mf70-rzs70/ ta mela jeste lyzi a nemela volnobezku. Pak se pujcila s volnobezkou a spodnim talirem a je to take nekde jinde.

Honza_2

#7 Nový příspěvek od Honza_2 »

petr laz - o tom 4-taktním motoru jsem zde četl v jiné vláknu a docela mě to zaujalo. Otázka jak ho tam přidělat a kde sehnat za rozumnou cenu.
Ta z odkazu je pěkná,ale já mám lištu s délkou cca.120 cm.
Tu co mám já je ještě špinavá od sena.
Majitel MF mi říkal,že se motor - resp.karbec musí silně přeplavit až to z něj poteče a pak to prý jde nastartovat.

Pepik_Plzen - po vyřazení jakékoliv rychlosti se nic nezmění a pojezdová kola jsou stále zablokovaná.

petr laz

#8 Nový příspěvek od petr laz »

Otazka predelani je mezikus a zalezi na motoru ja ho koupil za 6500 kc a mel reduktor ten musi jit pryc.

Honza_2

#9 Nový příspěvek od Honza_2 »

petr laz - ten mezikus je ten reduktor jak píšeš??

petr laz

#10 Nový příspěvek od petr laz »

Reduktor neni ten mezikus.http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 22&t=30292 projdi tohle vlakno, nechci nikomu delat reklamu.

habrava

#11 Nový příspěvek od habrava »

Honza_2 píše:Zdravím kolegové, tak se musím pochlubit co jsem sehnal,

přivezl jsem motorový žací stroj MF70 s poruchou pohonu - něco je zaseklé v převodech.Řadí ,ale kola se venku nehnou. Resp.jen o pár centimetru a zaseknou se jako by narážely do něčeho kovového a dál se nehnou než jen zpět o stejnou vzdálenost co šlo pootočit vpřed.

Předchozí majitel ( cca.64 roku) kousek od města Kraliky říkal, že prý kdysi v minulosti před 9 roky dali nové zapalování, něco těsnily na hřídeli u kol aby neutíkal olej a prý moc nenasekala.
Po opravě vyjeli na pole sekat a v mírném kopci se zaseklo pravé kolo.
Stroj dotáhli prý z pole zpět do vesnice a zůstal v koutě doposud až do prodeje.
Chtěl bych ji opravit ( až zjistim co je v kolech zaseknuté, že se neotáčí ), udělat zadní napravičku se sedátkem abych zatím nelital v terénu po nohách (zdrav.problém s pravou nohou).

Tady jsou fotky.

Obrázek ObrázekObrázekObrázek
Obrázek
Soused by ještě nějaké díly měl mít,zjisti co potřebuješ a kdyžtak se ozvi,poptám se ho.
Co jsi za to vysypal?

FRN

#12 Nový příspěvek od FRN »

Bezkontaktní zapalování na MF-70

https://www.youtube.com/watch?v=2JNmQTftQSI

marvon

#13 Nový příspěvek od marvon »

Mám doma nevyužitou převodovku na rozebrání tak dej vědět až zjistíš co té tvé je, pokud budeš mít zájem.
Tj-5
Tj-6,5

mastnacek

#14 Nový příspěvek od mastnacek »

Startovani presne jak nekdo psal, proplavit karbos az to zacne tyct. 4takt bez tlakovyho mazani bych tam nechtel. Pokud mas jen roviny tak ok, ale jestli mas i nejaky strane, tak na prd.

Atlan
Kontaktovat uživatele:

#15 Nový příspěvek od Atlan »

No stum tlakovym mazanim je to take vseliake u 4t. Ale pochybujem zeby niekto stou tazkou frezou kosil 45st svahy. Ten 4t tiez nieco zvladne.

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - jednoosé frézy“