bubnová sekačka - co je to za typ?

Vari, Terra, PF aj.

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
dvk
Příspěvky: 1690
Registrován: pon bře 01, 2010 3:59 pm
Bydliště: CZ

Re: bubnová sekačka - co je to za typ?

#46 Nový příspěvek od dvk »

Leta jsem sekl cca 2000m2 s Vari bubnovkou Samson 56. Jako ne že by to nešlo, ale když před sebou vidíš ten lán, ze kterého celé odpoledne trpělivě ukrajuješ proužky po 50cm ... :pistol:

Pepa 1
Příspěvky: 86
Registrován: pát úno 02, 2018 7:24 pm
Bydliště: Vysočina

Re: bubnová sekačka - co je to za typ?

#47 Nový příspěvek od Pepa 1 »

Zdravím chlapi
Sekačku zkusím dát dohromady a prodat jí. Jestli nezapomenu, podám hlášení, jak to vše dopadlo.
Ještě jednou všem moc děkuju za rady, Josef.

Pepa 1
Příspěvky: 86
Registrován: pát úno 02, 2018 7:24 pm
Bydliště: Vysočina

Re: bubnová sekačka - co je to za typ?

#48 Nový příspěvek od Pepa 1 »

Tak jsem sekačku dal dohromady, dal jí na bazar a hned druhý den si pro ní přijel zájemce a vzal si jí.
Naštěstí jsem na ní nakonec neprodělal. Podařilo se mi jí prodat za velice dobrou cenu.
Jenom teď stále nevím, jakou jinou sekačku si mám pořídit.
Jestli jsem si to dal (v hlavě) dobře dohromady, tak když vycházím z toho, že teda mám 4T motor, tak by bylo dobré sehnat si převodovku DSK-316 a k ní bubnovku Samson.
A buď to koupit od někoho jako celek nebo si sehnat převodovku od jednoho a bubnovku od druhého (prodejce).
Je na tomto rozhodnutí něco špatně, případně na co bych si měl dát pozor, abych zase nenaletěl.
Předem moc děkuju, Josef.

PS: tu variantu, koupit si bubnovku komplet s 2T motorem, jsem zamítl, znamenalo by to, mít doma zase další verk navíc.

Uživatelský avatar
Proximák
Příspěvky: 666
Registrován: stř říj 22, 2008 7:28 pm
Bydliště: okres Třebíč

Re: bubnová sekačka - co je to za typ?

#49 Nový příspěvek od Proximák »

Jestli využiješ DSK-316 i na něco jiného, nebo nechceš sekačku s řemeny, tak proč do sestavy se Samsonem-56 nejít. Ale zase bacha, musíš koupit převodovku pro čtyřtakt, musí mít v označení "S". Takže třeba DSK-316/S, DSK-316 MSA, DSK-316PSA, DSK-316.1PSA, DSK-316PSZ, DSK-316.1PSZ, DSK-316.1PSVN. "Z" v označení jsou varianty se zpátečkou. To ".1" značí, že je to převodovka s nižší rychlostí pojezdu, lepší pro mulčování, frézování sněhu... Dnes už se vyrábějí jenom ty pomalejší. Nebo koupit dvoutaktní a přestavět na čtyřtakt, díly stojí přes 3 tisíce.
Jestli chceš jenom bubnovku, můžeš koupit pouze přímopřipojitelný podvozek. Označení například BDR-600.4, BDR-650.4, BDR-650V. Tam zase to ".4" značí verzi pro čtyřtakt, a u BDR-650V s plastovým krytem se pouze přehodí řemen na jiný pár řemenic, otočí upínací nýtky a tím se řeší rozdíl 2T vs. 4T. BDR-650V s plechovým krytem je už jenom pro čtyřtakt.

chobotek
Příspěvky: 10594
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: bubnová sekačka - co je to za typ?

#50 Nový příspěvek od chobotek »

Se Samsonem jsem používal převodovku se zpátečkou a ukázalo se to jako nepraktické. Je těžší a vzhledem ke hmotě bubnu trvá řazení dlouho, takže je lepší s tím cuknout zpátky rukama.
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - jednoosé frézy“