Kvalita adapteru BDR 700

Vari, Terra, PF aj.

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
LupekT
Příspěvky: 7
Registrován: ned črc 05, 2015 11:08 am
Bydliště: Třinec

Kvalita adapteru BDR 700

#1 Nový příspěvek od LupekT »

Přátelé poradtě . Mám Vari s adapterem BDR 700 (1998 r.v.) , prři posledním košení se mi utrhl spodní talíř na levém bubnu , který je taktéž poškozen ( utržený uchyty nožů , praskliny) . Po prohlídce jsem dospěl k názoru , že byloby třeba koupit oba bubny nové i s talířema ( a to jěště nevím v jakém stavu jsou ložiska protože to nemám zdemontováno ) čili odhadem cena nových nd cca. 5000 Kč. Při pohledu na internet , že cena nového adapteru BDR 700 je asi 10 500 Kč , takže si myslím , že byloby by lepší koupit nový adapter. Vážení , Vy co máte novější stroje , poradte jaká je kvalita součastné vyráběných adapterů ( vždyt´ vše se vyrábí z činských polotovarů ) . Jaké máte s tím skušeností anebo radějí opravit ten starý ? :help:

lubo-2
Příspěvky: 7
Registrován: ned čer 28, 2015 1:58 pm
Bydliště: Kubin

Re: Kvalita adapteru BDR 700

#2 Nový příspěvek od lubo-2 »

dobrý den ja sa chcem informovať ake mate skusenosti s tou dvoj bubnovou kosačkou ja mam jednobubnovu ale sa mi to moc nepači

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Kvalita adapteru BDR 700

#3 Nový příspěvek od DYK »

Předně za sebe musím říct, že bych BDR 700 vzhledem k zvolené konstrukci nechal být a přešel na jednobuben. Když od Vari, tak třeba BDR 650 V Třeba i proto, že je dvourychlostní směrem v před. Pak jsou samozřejmě k dispozici další jednoúčelové jednobubnové sekačky s pojezdem. Např. . DAKR RZS 69

lubo-2 bylo by seriózní informovat o jakou bubnovku jde a co je za problém. Takto je to jen jako plácnutí do vody.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

lubo-2
Příspěvky: 7
Registrován: ned čer 28, 2015 1:58 pm
Bydliště: Kubin

Re: Kvalita adapteru BDR 700

#4 Nový příspěvek od lubo-2 »

ide o kosačku rtk 710 motor je na tom jikov dvojtakt problem je vtom že to nekosi pekne vetšiu travu iba to tak požuje neviem rozmýšlal som nad lištovou alebo som niekde tu vo forach čital že je lepši dvojbubon tak preto sa informujem

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Kvalita adapteru BDR 700

#5 Nový příspěvek od DYK »

Já tu sekačku moc neznám, ale keď to iba žuje musí tam být někde chyba!!! Třeba nedostatečná obvodová rychlost = otáčky bubnu nebo rychlý pojezd. Věřím, že je tam někde něco špatně, pricipielně to musí síct. Nemám nic proti tvému chtění změny na lištovou sekačku. Jen si zjisti pořádně a všechna pro - proti.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
P.S.
Příspěvky: 5107
Registrován: úte srp 04, 2009 6:38 pm
Bydliště: KT

Re: Kvalita adapteru BDR 700

#6 Nový příspěvek od P.S. »

Máme doma BDR 700 s dvoububnovkou a pohoda. Tatík si pochvaluje.

lubo-2
Příspěvky: 7
Registrován: ned čer 28, 2015 1:58 pm
Bydliště: Kubin

Re: Kvalita adapteru BDR 700

#7 Nový příspěvek od lubo-2 »

ahoj DYK a ty maš ake skusonosti s kosačkami mam agzat s motorom honda 190 aku kosačku na to dať

z4011be
Příspěvky: 2024
Registrován: úte pro 22, 2009 12:44 pm
Bydliště: Prachatice

Re: Kvalita adapteru BDR 700

#8 Nový příspěvek od z4011be »

je to BDR již se zúženými bubny nebo ne ? Vím, že starší měly bubny širší, tím bylo málo místa pro průchod posekané trávy a byly problémy. V rámci nějaké modernizace bubny zúžily a stav se zlepšil. Jestli máš starý model, kup celý sečení nový, jinak se vyplatí ho opravit.
Osobní zkušenost: BDR 700 mám pár let (cca 6) a s kvalitou oproti starším kusům šli docela dolů. Když porovnám souseda, co má BDR jednu z prvních a tu mojí, tak já po 3 letech provozu měnil osu (šetřili na materiálu, takže osa se vymačkala a díky vibracím odpadával pojezdový/spodní disk. Spodní disk není snad ani z plechu, ale z konzerv, konstruktéři asi nepochopili, že když něco má jezdit po zemi, mělo by to být aspoň trochu tvrdé. O tvrdosti nejlépe vypoví fakt, že nerovnosti lze srovnat běžnýma kleštěma.
Jako BDR neseče špatně, ale novější stroje jsou (jako všechny ostatní značky) ošizené a dělané jen na spotřebu, nikoli na výdrž.

Wyky
Příspěvky: 1998
Registrován: úte říj 27, 2009 12:59 pm
Bydliště: Písecko

Re: Kvalita adapteru BDR 700

#9 Nový příspěvek od Wyky »

Máme BDR700 od roku 1992, s dvoutaktem, posekala už hodně hektarů a co vím, tak jen každý rok před sezónou seřídit, vyčistit, nalít olej do filtru a pak jsem brousit a měnit nože. Loni se mi (po 22. letech) rozsypala převodovka změny otáček na bubnu, nakoupil jsem ND za 1000,- Kč a seče se dál. Je to ta s širokýma bubnama, takže hustou trávu je problém pokosit, na to je lepší ta jednobubnovka, nebo to nenechat tak vyrůst.

hugo
Příspěvky: 326
Registrován: stř lis 26, 2008 10:21 pm

Re: Kvalita adapteru BDR 700

#10 Nový příspěvek od hugo »

tuto sekačku, bdr 700, mám od roku 1997, něco taky posekala. za tu dobu se vyskytly v podstatě dvě závady a sice spodní talíře se ošoupaly tak, že je bylo nutno vyměnit, jeden z nich se dokonce při najetí do krtince uvolnil.
výměna se nepovedla, neustále se povolovaly spodní upevňovací šrouby tuším 6x M6, nenašel jsme nic, jak je upevnit. a zavařit jsem je nechtěl. po roce zlobení a utahování se v jednom bubnu rozsypalo ložisko a došlo k zablokování.
řešení - výměna celého sekacího mechanizmu (2 bubnů, držáku a deklů). je to už zase několik let a sekačka běhá jako za mlada. kompletní výměna byla rychlejší a možná i levnější než se zlobit a přemýšlet, jak a co kde povolit.
pokud by někdo chtěl díly z té staré (2 bubny, převodovka změny smyslu otáčení, spodní talíře) nechť se přihlásí.
inu jsem sběratel a prostory už pomalu nestačí.

z4011be
Příspěvky: 2024
Registrován: úte pro 22, 2009 12:44 pm
Bydliště: Prachatice

Re: Kvalita adapteru BDR 700

#11 Nový příspěvek od z4011be »

to hugo:
Šrouby držící spodní disk vypadávaly proto, že se neotáčel svisle (já to měl z důvodu vymačkané osy, u tebe to mohlo být i díky poškozenýmu ložisku). Pokud je tam nějaká vůle, neudrží tam šrouby vůbec nic

hugo
Příspěvky: 326
Registrován: stř lis 26, 2008 10:21 pm

Re: Kvalita adapteru BDR 700

#12 Nový příspěvek od hugo »

no nevím, nijak jsem nepátral, běžné zajištění šroubů nestačilo. a jak píšu, když odešlo ložisko, bylo rozhodnuto. od té doby sekačka zase seče (a nejen trávu...)
sice "oprava" byla dražší, během půldne dojezd do vodňan, demontáž a montáž sekacího nástavce.

Vojtěch
Příspěvky: 35
Registrován: úte črc 26, 2016 8:30 am
Bydliště: Frýdek-Mistek

Re: Kvalita adapteru BDR 700

#13 Nový příspěvek od Vojtěch »

Mám BDR 700+ Jikov a jsem s ní spokojen. Dobřek opiruje terén proto má nízké strniště. Když není tráva hustá tak není problém 70cm ale já košík trávu kolem 50cm takže pohoda. :)

Uživatelský avatar
P.S.
Příspěvky: 5107
Registrován: úte srp 04, 2009 6:38 pm
Bydliště: KT

BDR 700 - nářadí

#14 Nový příspěvek od P.S. »

Vyrábělo se nějaké jiné nářadí na sekačku BDR 700? Máme ji doma a hodil by se mi pluh.

Vojtěch
Příspěvky: 35
Registrován: úte črc 26, 2016 8:30 am
Bydliště: Frýdek-Mistek

Re: BDR 700 - nářadí

#15 Nový příspěvek od Vojtěch »

Zdravím, mám ji taky doma a co vím a je mi známo tak k dvoububnovce se vyráběl akorát obraceč a nebo byla jednobubnovka. Na pluh by byla stejně asi malá převodovka a celkově by to nesedělo.

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - jednoosé frézy“