Vari Tera - začátečnické dotazy

Vari, Terra, PF aj.

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Libor Z25
Příspěvky: 3486
Registrován: úte bře 19, 2013 3:05 pm
Bydliště: Kůšček od Vsetína

Re: Vari Tera - začátečnické dotazy

#16 Nový příspěvek od Libor Z25 »

Skusim sundat to koleno a uvidím co uvidím tedy :), lanko a celé ovládání je v pohodě, na karbecu to právě chodí... Ale motor si brumlá na volnoběhu, celkem trošku podymuje a hýbu plynem, na karbecu to chodí ale nic se neděje.... Naproti té páčky je nějaké táhlo se 3 otvory, táhlo, na konci je pružinka - je v první dirce... Skusim ho prehodit doprostřed... Prej je to něco s otáčkama....
Libor :-)

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Vari Tera - začátečnické dotazy

#17 Nový příspěvek od DYK »

První (spodní) dirka je správně.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
Libor Z25
Příspěvky: 3486
Registrován: úte bře 19, 2013 3:05 pm
Bydliště: Kůšček od Vsetína

Re: Vari Tera - začátečnické dotazy

#18 Nový příspěvek od Libor Z25 »

No já to mám v první ale od vrchu. V úplně tej horní... Tak zkusim přehodit...
Libor :-)

Fanvil
Příspěvky: 16
Registrován: úte bře 03, 2020 9:52 am
Bydliště: Hustopeče

Re: Vari Tera - začátečnické dotazy

#19 Nový příspěvek od Fanvil »

v 98% je táhlo od regulace v prostřední díře.

Gago
Příspěvky: 3
Registrován: úte dub 21, 2020 11:22 pm
Bydliště: Myjava

Re: Vari Tera - začátečnické dotazy

#20 Nový příspěvek od Gago »

Dobrý deň,
K tym 3 dierkam na tej práčke v karbeci: ked som to mal v spodnej (najbližšie k oske) tak motor veľmi casto menil v plnom ťahu otáčky, lebo je tam najväčšia zmena ovladania skrtiacej klapky voči priamociaremu pohybu ovládacieho tiahla. Motor síce funguje, no vysledok je ze rýchlo sa obderie osicka skrtiacej klapky a nastane problem s volnobehom, lebo začne prisavat falošný vzduch.
Mám to teda v tretej, (najdalej od osky) a hlavne rotavator ma kultivovaný chod.
Váš problem pravdepodobne bude s touto packou s 3-mi dierkami. Ked ju prstom potlacite smerom od motoru preč (plyn nechajte na volnobehu) tak by sa mali otáčky zdvihnúť. Opäť zhodiť gumové koleno a pozrieť do karbecu ci sa bude otvárať skrtiaca klapka (prvá je siticova, druhá - ťa hlbšie je skrtiaca) ked budete hýbať tym tiahlom s tromi dierkami.
Zatiaľ stačí, potom pokročíme podľa zistenia.

Uživatelský avatar
MaxC
Příspěvky: 90
Registrován: stř bře 28, 2012 3:26 pm
Bydliště: Benešov

Re: Vari Tera - začátečnické dotazy

#21 Nový příspěvek od MaxC »

Zdravím vás. Mám starší bubnovou sekačku Vari Adéla s motorem Honda a nemá to ani sytič ani balonek, kterým by se při studeném startu nasálo palivo, takže to za studena velmi špatně chytá. Nemám k tomu návod, tak nevím jestli to mám studené startovat s plným plynem a nebo s minimálním, poradíte? Sekačka je asi 14 let stará a loni jsem měnil svíčku, ale problém se studeným startem zůstal.

Juke
Příspěvky: 126
Registrován: pon pro 05, 2011 6:40 pm
Bydliště: OL-PV

Re: Vari Tera - začátečnické dotazy

#22 Nový příspěvek od Juke »

Ještě k těm sekačkám, nejdříve jsme pořídili prstovou a po té co se koupila bubnová si na tu prstovou nikdo ani nevzpomněl a leží už roky ve stodole bez použití...

Jarda Malich
Příspěvky: 236
Registrován: pát dub 08, 2016 7:42 am
Bydliště: Vrchlabí

Re: Vari Tera - začátečnické dotazy

#23 Nový příspěvek od Jarda Malich »

MaxC: Adela má motor GCV 160 (poslední měly GSV 190, ale ovládáním jsou oba stejný) a ten je vybavený mechanickým sytičem (klapka v sání), kterej je ovládanej páčkou plynu na řidítkách. Pokud dáš páku plynu úplně nadoraz, mělo by ti to zavřít klapku hned za filtrem vzduchu v karbci. Doporučuju to zkontrolovat. Občas se stává, že se posune bowden ovládání na konzoli karbce a nedojede to až do polohy, kdy je sytič zapnutej. Na páčce by to mělo bejt taky vyznačený symbolem. Pokud klapka zavírá, ale motor nestartuje, pak bych juknul po servisu

modráček
Příspěvky: 181
Registrován: pon čer 01, 2015 7:44 am
Bydliště: pz

Re: Vari Tera - začátečnické dotazy

#24 Nový příspěvek od modráček »

Takže má sytič ne ze nemá , jak tazatel píše . To mě vždycky mrzí ta jistota .Ja si myslím ze se ten sytič dá zařadit levým ukazovákem , když pravou rukou startují.Tam je jisté , ze ho dovřu. Potom si myslím ze ten bovden popojede když to nestartuje a lidi to tedy dorvou a to několikrát nadoraz.Potom totedy nefunguje ani kdyby to chtělo. Podobně dáte dítě na sáňky a táhněte ho na gumicuku . Jakmile sunda nohy na zem a zablokuje, gumicuk se napne ale saně stojí .To samé u toho karburatoru pruzinka se napne ale klapka sytiče stojí . Proč ? No já si myslím ze je tam větší odpor než ta pruzinka utáhne. No já si to myslím. WD 40 a namazat lehce mechanizmus sytice.

Uživatelský avatar
MaxC
Příspěvky: 90
Registrován: stř bře 28, 2012 3:26 pm
Bydliště: Benešov

Re: Vari Tera - začátečnické dotazy

#25 Nový příspěvek od MaxC »

Tak jsem to trochu prozkoumal, sekačka je z roku 1999, na páčce plynu je jen želva a zajíc, symbol sytiče nikoliv. Dle návodu k motoru ze stránek Vari tam na ovládání sytiče nesedí ani jedna ze tří vyobrazených variant. Sundal jsem vzduchový filtr a koukal na klapku a při zatažení plynu na max. se jen trošku pohne, takže je asi vytahané lanko. Zkusil jsem tedy postup dle modráčka, podržet sytič levou rukou a pravou startovat a chytla po zimní pauze na poprvé, tak už vím jak na ni a nebudu se trápit při startování.

Uživatelský avatar
Proximák
Příspěvky: 668
Registrován: stř říj 22, 2008 7:28 pm
Bydliště: okres Třebíč

Re: Vari Tera - začátečnické dotazy

#26 Nový příspěvek od Proximák »

Stačí seřídit bovden a nemusí se nikdy nic mačkat.

modráček
Příspěvky: 181
Registrován: pon čer 01, 2015 7:44 am
Bydliště: pz

Re: Vari Tera - začátečnické dotazy

#27 Nový příspěvek od modráček »

Proximák píše:Stačí seřídit bovden a nemusí se nikdy nic mačkat.
Tak jestli je to špatně serizenym bovdenem , ze nejde dat plný plyn , natož následně sytič , tak tuto závadu jsem nepopisoval .Co když je bovden nastaven , dává tedy plný plyn , následně tahá pruzinku sytice a přesto stroj nejde nastartovat. To jsem popisoval . No je to skoda že tazatel skončil u vytahaneho lanka a spokojil se s tím návodem dat sytič do činnosti ukazovákem levé ruky . Co jsem s tím dělal já jsem popsal a nebudu se opakovat. Jen snad poznámku , když ten mechanizmus je suchý , protože se občas na nej strikne i vodou, tak to pruzinka neutahne ,nedovře klapku a sytič nefunguje. Teď to startuje na drc jako HONDA :) 8)

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Vari Tera - začátečnické dotazy

#28 Nový příspěvek od DYK »

Vytahaný můžou být kšandy ale ne lanko!! A "strojek" ovládání karburátoru funguje i úplně na sucho je-li v pořádku.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
MaxC
Příspěvky: 90
Registrován: stř bře 28, 2012 3:26 pm
Bydliště: Benešov

Re: Vari Tera - začátečnické dotazy

#29 Nový příspěvek od MaxC »

Zdravím, mám dotaz ke staré bubnové Adéle. Když mi to špatně seče trávu, resp. půl záběru je špatně posekáno, takové lehlé, přitom nože jsou nové, kde mám hledat závadu? Utáhnout řemen?

Uživatelský avatar
ladiki
Příspěvky: 3597
Registrován: úte pro 29, 2009 5:07 pm
Bydliště: Haná

Re: Vari Tera - začátečnické dotazy

#30 Nový příspěvek od ladiki »

borci, jak nejjednodušeji pořídím rotavátor? Mám motor HOnda 190, převodovku DSK 316.....potřbuji rotavátor. Když jsem zkoumal možnosti, tak jedině asi sehnat převodovku dsk 317/s a místo kol dám nože....Existuje i jiná možnost? Můžu použít toto? Děkuji za rady.
https://dum.bazos.cz/inzerat/126270066/ ... r-vari.php

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - jednoosé frézy“