ROTAX 158

Vari, Terra, PF aj.

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Majkiem
Příspěvky: 3
Registrován: čtv úno 14, 2013 4:53 pm
Bydliště: Žilina

Re: ROTAX 158

#31 Nový příspěvek od Majkiem »

adus píše:ak ich nechceš zháňať v obchode choj na http://www.gufero.sk , tam kúpiš aj ložiská aj guferá. Ložiská určite kúp C3. Stojí okolo 2 € značka Kinex ale za poštovné zaplatíš 4.5€.
Loziska na ulozenie kluky som zohnal v ZA.Gufera tiez-aj ked je tam pouzity atipicky rozmer-tak by som ho musel dat vyrobit-zohnal som sice vacsie-tak dobrovolne na silu tam pojde to jedno gufero...Mne ide o loziska ktore su na kluke...dal som to rozlisovat a uvidim,co tam je-podla toho sa zariadim...Ked som tak na to kukal-tak budem musiet zohnat aj piestny cap (dlzka capu je vsak 53mm a na nete som zohnal 54mm-tak pojde pod sustruh).piestne lozisko som zohnal teflonove...tak don vyvrtam dve diery-nech to lepsie maze.Urcite budem musiet kdesi zohnat aj klukovy cap-zvykne skor ten odist ako samotne lozisko...Dam vediet,ze ako s tym pokracujem...myslel som ze bude vacsia dilema s tym.Ale dik za rady....Ma niekto este neaky napad kde by som zohnal coska na klukac?

adus
Příspěvky: 7
Registrován: pon zář 26, 2011 9:58 pm
Bydliště: Zvolen

Re: ROTAX 158

#32 Nový příspěvek od adus »

Majkiem píše:
adus píše:ak ich nechceš zháňať v obchode choj na http://www.gufero.sk , tam kúpiš aj ložiská aj guferá. Ložiská určite kúp C3. Stojí okolo 2 € značka Kinex ale za poštovné zaplatíš 4.5€.
Loziska na ulozenie kluky som zohnal v ZA.Gufera tiez-aj ked je tam pouzity atipicky rozmer-tak by som ho musel dat vyrobit-zohnal som sice vacsie-tak dobrovolne na silu tam pojde to jedno gufero...Mne ide o loziska ktore su na kluke...dal som to rozlisovat a uvidim,co tam je-podla toho sa zariadim...Ked som tak na to kukal-tak budem musiet zohnat aj piestny cap (dlzka capu je vsak 53mm a na nete som zohnal 54mm-tak pojde pod sustruh).piestne lozisko som zohnal teflonove...tak don vyvrtam dve diery-nech to lepsie maze.Urcite budem musiet kdesi zohnat aj klukovy cap-zvykne skor ten odist ako samotne lozisko...Dam vediet,ze ako s tym pokracujem...myslel som ze bude vacsia dilema s tym.Ale dik za rady....Ma niekto este neaky napad kde by som zohnal coska na klukac?
Ako pokračuješ? Kľukové ložisko si zohnal?

jofix106
Příspěvky: 1
Registrován: pon dub 15, 2013 8:51 pm
Bydliště: DK

ROTAX 158

#33 Nový příspěvek od jofix106 »

Dobry den ,


Chcem sa opytat aky olej a v akom pomere ide do Rotax 158.

gustaf
Příspěvky: 43
Registrován: pon bře 21, 2011 10:57 pm
Bydliště: Oldřichovice

Re: ROTAX 158

#34 Nový příspěvek od gustaf »

Zdar kluci, s tímto strojem jsem zažil ne jednu srandu a ne jedny nervy v prdeli :D
Kosila v JZD a pak u nás, několik let, pak došli k závěru že třeba udělat výbrus pístu a domek na kose je vylágrovaný.
Rozebrat to uměli, ale složit to nikdo nesložil 15 let. Před 3 rokama jsem se toho chytil a poskládal, nechal udělat výbrus nový píst nové kroužky (při montáži mi jeden kroužek ze 3 praskl, tak jsou jenom 2. vůbec nevadí), udělal jsem si vlastní domek ( foto dodám) za pár kaček.

jako mladé ucho jsem moc nerozuměl seřízení zapalování, tak to šlo k odborníkovi, fungovalo to jednu sezónu, a odešel kondenzátor, fungoval měsíc odešel kondenzátor, nebo alespoň po výměně to dávalo jiskru jak nikdy. Po výbrusu tam dal nějaké gufero na hovno, které propouštělo tak věčně všechno zaolejované a nefunkční. teď jsem vyměnil gufero, ale nedaří se mi seřídit zapalování - nechce naskočit a přitom před měsícem jsem to měl rozebrané celé i píst venku protože jsem vymezoval klikovku, a když jsem to složil tak startovala na první šup. teďkom jsem zjistil že cívka byla celou dobu ukostřená a tím pádem asi odcházely ty kondenzátory ( nechápu jak to mohlo fungovat ale jelo to) , tak uvidíme jak to zítra seřídím a jestli pojede nebo jí pošlu do díry někde zase na 15 let :D

koro
Příspěvky: 439
Registrován: stř lis 05, 2008 10:02 pm
Bydliště: Levice

Re: ROTAX 158

#35 Nový příspěvek od koro »

Zdravím Vás chlapi. Zdedil som po dedovi reform 158 ale chýba na nej ten kĺb, ktorý hýbe lištou, mal to niekto požičané a pred kosením do neho nenatlačil vazelínu, tak ho odlomilo. Neviete mi prosím Vás poradiť, kde by som túto súčiastku zohnal? Vopred Vám ďakujem. Marek.

Uživatelský avatar
adam
Příspěvky: 1959
Registrován: pát pro 14, 2007 8:19 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: ROTAX 158

#36 Nový příspěvek od adam »

Normálně u prodejce reformu, seženou cokoliv i na tyhle starý.
Zetor 6945, VW vento 1.9 TD, Stihl MS 211,MS 360, FS 450, Reform 741

gustaf
Příspěvky: 43
Registrován: pon bře 21, 2011 10:57 pm
Bydliště: Oldřichovice

Re: ROTAX 158

#37 Nový příspěvek od gustaf »

Hoj já jsem si ho vyrobil sám zítra dám fotky a popis ( jestli to stihnu) cena 120 kč +- originál je super ale drahý, vyrobení někde ve strojírnách by stálo majland( ptal jsem se na to) používám ten můj už 3 sezónu a paráda a vždycky můžu vyměnit.

koro
Příspěvky: 439
Registrován: stř lis 05, 2008 10:02 pm
Bydliště: Levice

Re: ROTAX 158

#38 Nový příspěvek od koro »

Jojo to by bolo super. Pošli foto a popis a možno sa dohodneme.

gustaf
Příspěvky: 43
Registrován: pon bře 21, 2011 10:57 pm
Bydliště: Oldřichovice

Re: ROTAX 158

#39 Nový příspěvek od gustaf »

tak dohadovat se nemáme co :d já ti ho vyrábět nebudu :D jenom ti dám návot jak na to :) ale náklady na výrobu byly asi 120 kč plus můj čas

koro
Příspěvky: 439
Registrován: stř lis 05, 2008 10:02 pm
Bydliště: Levice

Re: ROTAX 158

#40 Nový příspěvek od koro »

Jasne, prepáč. Ja som ťa nepochopil. Tak ak ťa môžem poprosiť, či by si mi neposlal nejaké fotky a popis. A veď sem zaves aj foto tvojho stroja. Vopred ti ďakujem.

gustaf
Příspěvky: 43
Registrován: pon bře 21, 2011 10:57 pm
Bydliště: Oldřichovice

Rotax 158

#41 Nový příspěvek od gustaf »

Zdar tady je moje forule, stála mě hodně nervů a hlavně času, zatím jezdí, ale občas se jí nechce po chvíli dávat jiskru takže půjde na namagnetování.

Sám jsem si udělal a předělal unášecí kloub na kose, upravil startovací šasí, vybrus, nový píst koužky ložiska gufera, bla bla bla bla, a pak ještě milion součástek :D vrazil jsem do toho asi 10 tis (opravy) předtím to leželo 15 let rozebrané v garáži a předtím 30 let to kosilo.

Unáčesí kloub na kose
postup :
Koupil jsem kulový čep, bohužel nebyl té velikosti jak je ten bolec, proto jsem bolec upavil bruskou ( já vím jsem ňouma takto obrábět :D )
Kulák jsem musel taky upravit ( z venčí) uřezat šroub a domek obrousit pěkně do kulata aby vlez do lešenářské trubky.

Trubku lešenářskou jsem uříznul na míru a tentokrát u soustružníka nechal vybrat vnitřek ( vybrání bylo pouze na šířku kuláku, aby se mohl opřít a z venku ( ze strany od motoru zajistil segerkou) - taky mi vybral drážku do té trubky na tu segerku.

na čelo lešenářské - teď už vlastně domku :D jsem navařil podložku abych to zakryl a vevařil ještě matku pro uchycení niplu na mazaní ( ze zkušenosti - nehatí to a ni nijak nepřekáží ten malý nipl)

pod domek jsem uříznil plocháč a navrtal díry podle rozměru uchycení na kose a lehce jsem ho na středu vybral bruskou ( asi 2 mm jsem vybrousil takový dolík, aby tam ta lešenářská trubka líp sedla a pěkně se to dalo zavařit

pozn : musel jsem i vymezit trochu podložkama převod z rotačního na posuvný posuv na tom bolci, jelikož jsem se přesně netrefil na výšku původního středu unášecího kloubu. ale to jsou malé věci.

koro
Příspěvky: 439
Registrován: stř lis 05, 2008 10:02 pm
Bydliště: Levice

Re: ROTAX 158

#42 Nový příspěvek od koro »

Díky za návod. Bodlo by ešte foto, ak ťa môžem poprosiť. Dík.

stepann
Příspěvky: 3
Registrován: stř črc 24, 2013 9:42 pm
Bydliště: Karlovy Vary

Re: ROTAX 158

#43 Nový příspěvek od stepann »

Zdravím všechny příznivce lištových sekaček rakouské výroby.
Koupím lištové sekačky této značky Rotax 158 v každém stavu.
Ať už na náhradní díly, nebo repasovanou. Nabídky posílejte na s.plachy@seznam.cz
nebo volejte 606655668 Děkuji

stepann
Příspěvky: 3
Registrován: stř črc 24, 2013 9:42 pm
Bydliště: Karlovy Vary

Re: ROTAX 158

#44 Nový příspěvek od stepann »

pokud by někdo sháněl návod v češtině, tak mám org. stepann

koro
Příspěvky: 439
Registrován: stř lis 05, 2008 10:02 pm
Bydliště: Levice

Re: ROTAX 158

#45 Nový příspěvek od koro »

Servus stepann. Mal by som záujem o návod. Vieme sa dohodnúť?

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - jednoosé frézy“