Ruska freza ZUBR 10hp

Vari, Terra, PF aj.

Moderátor: DYK

Odpovědět
Zpráva
Autor
denisskoda1
Příspěvky: 6
Registrován: ned led 25, 2015 8:02 pm
Bydliště: Nový jičín

Ruska freza ZUBR 10hp

#1 Nový příspěvek od denisskoda1 »

Dobrý večer,už :) dlouhou dobu uvažuji o koupi ruske frezy Zubr 10hp ma sni nekdo skušenost a popř by mi mohl poskytnout nejake informace a skušenosti ... diky moc

Uživatelský avatar
other-side
Příspěvky: 2798
Registrován: ned pro 07, 2008 1:29 am
Bydliště: Perštejn

Re: Ruska freza ZUBR 10hp

#2 Nový příspěvek od other-side »

odvážná úvaha.....

já nedávno jeden bytelný ruský a poměrně mladý stroj prodal, se slzou v oku, neměl jsem už duševní sílu řešit neustále opravy, úniky oleje a nekvalitu ruských dílů

občas poznám někoho s Bělarusem......taky nic moc......

osobně bych z Ruska nic nechtěl, ale chápu, že co člověk to názor, soused má třeba majzlíky udělaný z čepů pásů od tanků a výborný, jenže to je krapet něco jinýho

Zubra jsem nedávno zaregistroval na alibaba.com , na první pohled to vypadá bytelně

ale jak říkám, já osobně si raději připlatím za kvalitu a bezstarostný život

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Ruska freza ZUBR 10hp

#3 Nový příspěvek od DYK »

Vím, že se na Slovensku třeba na Baroši ale jeden nebo dva prodejci nachází. Zubr - Zirka je podle mne velice zajímavý stroj a v poměru cena - výkon nabídne asi hodně muziky. Jednoválcová, vodou chlazená nafta dává stroji dobré vyhlídky na výkon a tah. Prodejci by snad i přísahali, že dokážou k tomu dodat i adaptéry, které nejsou v inzerátech vyobrazeny. Vzhledem ke konstrukci bych neměl až takový strach o to, že by to bylo neopravitelný a nevím, jak doopravdy fungoval přísun ND.. Ovšem bude to vyžadovat zdravou a relativně zdatnou obsluhu. Na YT je mraky videí s těmato stroji, jak z Ruska tak Ukrajiny. Místo lanovodů dráty, spojky poloos kol prostě spartánský a podle mne odolný stroj.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Ruska freza ZUBR 10hp

#4 Nový příspěvek od DYK »

denisskoda1 a tak co? Má to po čase nějaký vývoj?
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Ruska freza ZUBR 10hp

#5 Nový příspěvek od DYK »

Když si člověk prohlídne videa jednoho rusa nebo od kud je, získá solidní technický přehled nejen o motoru. Mě se třeba "líbila" klikovka jak "prase". Povídá tam ale i o vstřikovacím čerpadle, trysce, filtru a čerpadlu oleje, spojce a jejím nastavení, atd atd. Nepodařilo se mi zatím zjistit rozdílnost mezi ZUBR a FORTE a v čem jsou "dvoukonové" rozdíly.

práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Ruska freza ZUBR 10hp

#6 Nový příspěvek od DYK »

Nevím na co denisskoda1 toto téma zakládal, když nekomunikuje. Nezájem ani obraz ani zvuk, jak se říká. Jak mě tento způsob prezentace na foru sere, nemá nikdo ani představu.
Zato bych uvítal zde na foru některého slovenského prodejce těchto strojů. Pár dní jsem se na YT po tomto stroji poohlížel a musím uznat, že to není ani strojírensky špatně vyřešený, kde mají být ložiska, jsou ložiska, kde má být olej, je olej, ozubená kola. Vzhledem k hmotnosti apod. by to mohl být stroj nejblíž k náhradě PF. Kdepak, kam se hrabe Vari nebo Agzat. Jen teda není moc známo, jak funguje přísun ND a jak dobře ti prodejci fungují, kdyby bylo něco potřeba. Na druhé straně tam toho není mnoho a není tam nic, co by nešlo vyrobit, nebo třeba obložit spojku. Ložiska jsou ložiska a gufera jsou gufera, taky to problém nebude.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

denisskoda1
Příspěvky: 6
Registrován: ned led 25, 2015 8:02 pm
Bydliště: Nový jičín

Re: Ruska freza ZUBR 10hp

#7 Nový příspěvek od denisskoda1 »

Heled se Dyku ,já nemam čas tady vysedavát jestli ty ano a nemaš co na prácí tak aspon nepiš hlouposti,o stroji už sem se dozvedel co potřebuji a tim to hasne ,takže až začneš psát že tě něco sere ,tak se prosím zamysli ,že každy nema čas jako např.ty děkuji

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Ruska freza ZUBR 10hp

#8 Nový příspěvek od DYK »

Když nemáš čas, tak proč se vůbec pouštíš na fora? A když už se jednou na forum dáš, tak je elementární slušnost komunikovat a to na jakémkoli foru. To, co jsi zde předvedl ty, s komunikací nemá nic společného. Konečně je známo, že každý má čas na to, na co chce.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
PRAKTIK
Příspěvky: 673
Registrován: stř čer 02, 2010 7:43 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Ruska freza ZUBR 10hp

#9 Nový příspěvek od PRAKTIK »

denisskoda1 píše:Heled se Dyku ,já nemam čas tady vysedavát jestli ty ano a nemaš co na prácí tak aspon nepiš hlouposti,o stroji už sem se dozvedel co potřebuji a tim to hasne ,takže až začneš psát že tě něco sere ,tak se prosím zamysli ,že každy nema čas jako např.ty děkuji
:tyty: :tyty: :tyty: V prvom rade sa zamysli nad sebou namiesto ĎAKUJEM zlosťou exploduješ ako latrina!!! :pohlavek:

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Ruska freza ZUBR 10hp

#10 Nový příspěvek od DYK »

Takhle nějak vypadá převodovka. Neřešte co tam kdo dělá nebo jak to dělá, zaměřte se na technické řešení převodovky. O to zde jde především, seznámit se s technickým provedením stroje.


práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

123
Příspěvky: 1123
Registrován: pon led 07, 2013 3:51 pm
Bydliště: čm vysočina

Re: Ruska freza ZUBR 10hp

#11 Nový příspěvek od 123 »

Hele nezlob se hned na něj, fakt se stává že přijdou starosti a člověk neví, kde mu hlava stojí.
Moc se mi na tý fréze tedy nelíbí, jak je poháněný rotavátor - někde jsem viděl, jak ho nasazovali a dává se místo zadního víka na převodovce, je hnaný ozubeným kolem.
Co mi padlo do oka je ta disková sekačka. Třeba na tomhle videu:
https://www.youtube.com/watch?v=D82Ga_oXO-8
s tím sice bojuje jak křižák s mohamedánem ( asi se mu nechtělo řadit zpátečku) ale ta sekačka mi furt nejde z hlavy. Kdoví jak velký příkon potřebuje? Podle toho řemínku to asi nebude tak moc a když si jí představím vepředu na TK 14 - pohon vzít od přední řemenice ( otáčky motorů by mohly plus-mínus souhlasit, pravoúhlou převodovku a nebo ten hnací řemen dát třeba jen přes kladky), to by byl pomocník, by se mi to asi líbilo ...
Jinak někde na nějakém tom videu, kde křísili ten motor, tak tam u toho říkal "dvigatěl kitajskij" takže motor asi čína a kdoví jestli ten zubr nakonec není čínský celý ...

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Ruska freza ZUBR 10hp

#12 Nový příspěvek od DYK »

Já ti najdu jak se dá snadno v jednom pomocí udělátka ten rotavátor nasadit. Ty jsi asi vyděl video jak to nasazují ve dvou a stroj jim přitom i ujíždí apod. To řešení pohonu se mi nezdá špatný. Ten motor je nastaven tuším kolem 2200 ot/min a dvoutakt na TK by mohl točit víc.
Tady máš to slíbené video

práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

123
Příspěvky: 1123
Registrován: pon led 07, 2013 3:51 pm
Bydliště: čm vysočina

Re: Ruska freza ZUBR 10hp

#13 Nový příspěvek od 123 »

To je skvělá zpráva, takže by to sedělo, dvoutakt v TK 14 - motor 1D90TA se blokuje na max. otáčky 2200ot/min

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Ruska freza ZUBR 10hp

#14 Nový příspěvek od DYK »

Není to ode mne úplně přesné číslo. Já to z nějakého toho videa odeslechl a může to být plus mínus 200 otáček. Aji vůle ventilů jsem tam někde zaslechl - studený motor 0.2 a 0.3? Tu sekačku nabízí na slovenském bazoši jako příslušenství k tomu stroji Forte.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
PRAKTIK
Příspěvky: 673
Registrován: stř čer 02, 2010 7:43 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Ruska freza ZUBR 10hp

#15 Nový příspěvek od PRAKTIK »

Ta jednoduchost a učelnosť je perfektna. 8) A tie vidly nemaju chibu. :D :D :D :D

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - jednoosé frézy“