Ruska freza ZUBR 10hp

Vari, Terra, PF aj.

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
pedro643
Příspěvky: 1489
Registrován: pon srp 10, 2009 8:48 pm
Bydliště: Slovensko

Re: Ruska freza ZUBR 10hp

#526 Nový příspěvek od pedro643 »

Žasnem keď vidím takéto videá. Vyzerá to neskutočne jednoducho. Zaujímalo by ma či aj tu na fóre ma niekto tak vyladený jednoosák.

Uživatelský avatar
PRAKTIK
Příspěvky: 673
Registrován: stř čer 02, 2010 7:43 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Ruska freza ZUBR 10hp

#527 Nový příspěvek od PRAKTIK »

Ma. :co?: :co?:

Patrika
Příspěvky: 4
Registrován: ned pro 01, 2019 8:53 pm
Bydliště: Trenčín

Re: Ruska freza ZUBR 10hp

#528 Nový příspěvek od Patrika »

Tie diskusie okolo Zubra sú tu často jalové.Zubr 10k mám od r.2015.Je to veľmi dobrý stroj,síce na prvý pohľad starosvetskej konštrukcie.Na pohľad...z hľadiska opravára je však veľmi inteligentne premyslený.Odmakal si u mňa viac ako 150 h.Som mechanik všetko základné nastavenie som si urobil sám podľa manuálu dodávaného k stroju(vôľa spojky spojkového ložiska,nastavenie spojky,.. Výhrady mám k brzde na prevodovke-je nanič.Urobil som na ňom viaceré zlepšenia (ovládanie spojky obojruč,napnutie reťaze kutivátora,napínak som vymenil za teflonový,elktrický vetrák chladenia(ventilátorom z počítača),výmena žiarovky za LED,montáž závaží na kolesá atď.Výmena klinového remeňa za kratší(1700) tiež prispela k ľahšiemu ovládaniu.Je to veľmi ťažký stroj ale keď som na you tube videl ako si s ním poradia 50 kgramoví chlapi v Číne myslím že našinec je na tom určite lepšie.Piesok alebo farba v prevodovke?Nič také som v prevodovke nenašiel.Mal som otvorené 2 kusy.Verzia bez elektrického štartéra je na tom horšie hlavne
pred a v zábehu.Pozor na filter oleja na veku kľukovej skrine sprava(musí sa namontovať späť v tej istej polohe)!V praxi sa vyskytujú rôzne modifikácie a údaje katalógu dodávanom so strojom sú často nesprávne,preto treba náhradný diel kupovať podľa originálu.Výdrž tohto stroja pri správnom nastavení a slušnom zaobchádzaní je až obdivuhodná-poznať že pochádza z Japonska.Patrik.

modráček
Příspěvky: 186
Registrován: pon čer 01, 2015 7:44 am
Bydliště: pz

Re: Ruska freza ZUBR 10hp

#529 Nový příspěvek od modráček »

Napsáno docela dobře . Zajímalo by mě taky , jestli k tomu je nějaký TP.Zda se mi ,ze vy kluci na Slovensku to moc neřešíte .Ja vyjedu na ulici a musím mít pojistku , zelenou kartu, malý TP. Každý má právníka , každý pospíchá, pak hledají na co by vás dostali.

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Ruska freza ZUBR 10hp

#530 Nový příspěvek od DYK »

Modráčku, co se stane, když za to připojím třeba TOTO ?
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

modráček
Příspěvky: 186
Registrován: pon čer 01, 2015 7:44 am
Bydliště: pz

Re: Ruska freza ZUBR 10hp

#531 Nový příspěvek od modráček »

Tak to si mě zaskočil :tyty:
Stále mám nějak v hlavě , že to co nabízejí je nějak podivné .Nakonec jsem zjistil, že na Slovensku nic nepotrebujou a že vlastně všechno jestli jsem to tedy chápal dobře jsem zjistil tady. VARI PONY IIA & GLOBAL

modráček
Příspěvky: 186
Registrován: pon čer 01, 2015 7:44 am
Bydliště: pz

Re: Ruska freza ZUBR 10hp

#532 Nový příspěvek od modráček »

Ještě dodatek o kterém tehdy byla řeč : Kam zmizel bod 6 :) :)

6/ Pro provoz na veřených komunikacích musí být schválena také tažná jednotka.

Patrika
Příspěvky: 4
Registrován: ned pro 01, 2019 8:53 pm
Bydliště: Trenčín

Re: Ruska freza ZUBR 10hp

#533 Nový příspěvek od Patrika »

V otázke dopravnej legislatívy ČR vám neviem poradiť.Zubra som kúpil so štandardnou výbavou (v cene):pluh a kultivátor.Priplatiť som musel sulku (veľmi pravdepodobne vyrobená na Ukrajine)ktorú som musel totálne prerobiť aby bola vôbec použiteľná.Budúcich majiteľov musím upozorniť na to aby si dali pozor na príslušenstvo - jeho kvalitu a použitý materiál rôzne vyorávače zemiakov,sulky a iné často sú vyrobené rôznymi ukrajinskými podnikavcami nekvalitne a z tenkého materiálu .Originálne čínske príslušenstvo poznáte :na materiále sa nešetrí.Niekedy sa stane že stroj má vysoké obrátky voľnobehu. A to sadá nastaviť skrutkovačom za chodu motora priamo na tryske.mnoho dobrých rád získate na videách Jurija Vorobjova.Zo skúsenosti i konzulácie s inými majiteľmi by som odporúčal verziu 10k aj 12k .Majú neskutočný ťah pritom malú spotrebu-menšiu ako udávaná.Verzia 10k má označenie JRQ 79.Nepraktické ,ale zvládnuteľné je zmena na kultivátor.V návode na použitie nie je uvedené že do hrdla kultivátora je treba naliať pred jeho namontovaním asi 1liter prevodového oleja.Napínak reťaze je vyriešený dosť nedôsledne a lacno.Ja som ho urobil z teflonu a celkom iného tvaru.Pozor na smer otáčania motyčiek. Ja som zmenil i výfuk-celý som ho prerobil tak,aby smer spalín bol šikmo dolu vpred-podobne ako u PF62 .Využil som na to obal chladničkového kompresora zo šrotu.Vo vnútri stačila jedna prepážka .Motorový olej dávam 10W40,stačil by však aj Mogul-super,mením ho každý rok.Patrik.

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Ruska freza ZUBR 10hp

#534 Nový příspěvek od DYK »

Modráčku, kam se poděl bod 6 nevím, já ho nemám. Podle mne nejde zvlášť schválit tažný prostředek a návěs. Toto by se mělo schvalovat jako komplet. Ovšem jak je vidět na přívěsech - nějak to jde, já to moc nechápu, ale to nevadí, já toho nechápu víc.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Ruska freza ZUBR 10hp

#535 Nový příspěvek od DYK »

Patriku, jak se dá šroubovákem upravit hodnota otáček volnoběhu na trysce vznětového motoru? A ještě za chodu motoru.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5453
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: Ruska freza ZUBR 10hp

#536 Nový příspěvek od thovt »

Patriku: Ten olej bych zvolill spíše tenhle https://eshop.paramo.cz/zbozi.aspx?kod=V032178309 má lepší vlastnosti.
https://www.agrotama.com.br/upload/albu ... _190-N.pdf

123
Příspěvky: 1123
Registrován: pon led 07, 2013 3:51 pm
Bydliště: čm vysočina

Re: Ruska freza ZUBR 10hp

#537 Nový příspěvek od 123 »

DYK píše:Patriku, jak se dá šroubovákem upravit hodnota otáček volnoběhu na trysce vznětového motoru? A ještě za chodu motoru.
Tak snad bys o tom nepochyboval, že se to dělá přesně tak, jak napsal. :vysmech: Vepředu si přečti, že tohle je vlákno pouze pro seriózní informace od majitelů, všechno strojaři jak o sobě tvrděj :tyty: , navíc celoživotní a když tu napíše moudro další z nich ( předpokládám že jde o strojaře motoráře), tak o tom vůbec, ale vůbec nepochybuj :tyty: a jestli máš na dieslu špatně volnoběh tak nastartovat a šroubovákem do trysky přeci, to jinak nejde, když to tady píšou odborníci :smich: :smich: :smich:
Ono už to upozornění nenamontovat obráceně filtr - předpokládám, že zbytek populace by ho tam bez přemýšlení a naprosto automaticky vrátil tak, jak byl původně, ale rada dalšího odborníka se cení. :potlesk:

LukasPF
Příspěvky: 434
Registrován: ned lis 03, 2013 1:31 am
Bydliště: Levoca

Re: Ruska freza ZUBR 10hp

#538 Nový příspěvek od LukasPF »

123 strojárom sa človek nerodí ale postupne sa učí a zdokonaľuje vo svojom remesle po celý život. Ale ako môžeš vidieť sám na sebe debilom sa dá už narodiť!

Patrika
Příspěvky: 4
Registrován: ned pro 01, 2019 8:53 pm
Bydliště: Trenčín

Re: Ruska freza ZUBR 10hp

#539 Nový příspěvek od Patrika »

Na ironické poznámky nereagujem,ide mi o to aby moje skúsenosti poslúžili iným.Regulácia otáčok voľnobehu:pri vysokom tlaku paliva sa nedajú dosiahnuť nižšie otáčky motora.U bežných dieslakov je regulácia tlaku paliva na čerpadle motora a zoradovať to majú v špecializovanom servise.U tohto jednovalca je regulácia tlaku priamo v držiaku trysky.Postup-kľúčom 10 odnímeme prepad paliva,potom skrutkovačom miernym otočením doľava zmiernime otáčky,uberieme trocha plyn,znova skrutkovačom mierne doľava,at´d až dosiahneme správne otáčky.Uzatvoríme prepad.Ešte sa zmienim o probléme vyváženia stroja.Stretol som sa u jedného Forte s problémom:Pri práci bolo potrebné vyvíjať enormný tlak na" parohy" aby bol stroj v normálnej pracovnej polohe.Típek to riešil umiestnením závažia na stranu parohov.Inteligennejšie je kúpiť 2kusy kratších remeńov (1700) ,uvoľniť upevňovace skrutky motora a napínak atď.potom podľa výšky užívateľa poregulovať parohy (2 skrutky zvonka a 2 skrutky zvnútra).Odporúčam klinové remene českej výroby ,sú spoľahlivej kvality.

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Ruska freza ZUBR 10hp

#540 Nový příspěvek od DYK »

Ty parohy by mě taky asi vadili a nejvíc při práci s rotavátorem kdy vidím obsluhu až moc shrbenou aby na ně dosáhla. S tím těžištěm jsem to pochopil, to ten nákup kradších klínových řemenů a tím přiblížení motoru k ose kol. No a pak že se nic nepřiučím!!! Doteď jsem si myslel, že režimy chodu motoru se mění dávkou paliva z čerpadla přes vstřikovací trysku, nastavenou na doporučený otvírací tlak výrobcem motoru. Zhasnutí motoru je pak nulová dávka paliva.
Ty máš jistě na mysli toto vieo, že?

práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - jednoosé frézy“