Ruska freza ZUBR 10hp

Vari, Terra, PF aj.

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
PRAKTIK
Příspěvky: 673
Registrován: stř čer 02, 2010 7:43 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Ruska freza ZUBR 10hp

#646 Nový příspěvek od PRAKTIK »

Ja mam na to ježkov. ;-)

mastnacek
Příspěvky: 6972
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Ruska freza ZUBR 10hp

#647 Nový příspěvek od mastnacek »

Vytaha bodlaky?

multiexp
Příspěvky: 75
Registrován: pon zář 16, 2019 8:15 am
Bydliště: Bytča

Re: Ruska freza ZUBR 10hp

#648 Nový příspěvek od multiexp »

PRAKTIK píše: čtv čer 10, 2021 8:43 pm Ja mam na to ježkov. ;-)
Tých ježkov si chcem asi aj ja zohnať alebo vyrobiť. No už na budúci rok asi len

multiexp
Příspěvky: 75
Registrován: pon zář 16, 2019 8:15 am
Bydliště: Bytča

Re: Ruska freza ZUBR 10hp

#649 Nový příspěvek od multiexp »

Tak dnes som sa dal do oborania
Berte ma s rezervou je to moje prvé oboravanie a dosť to v tom svahu ťahalo do boku a teda do zemiakov...
Dalo mi to zabrať no dalo sa to...
Dúfam že tá burina trochu pôjde preč. A medzi zemiakmi pôjdem ručne.


Pred:
Obrázek

Po:

Obrázek

modráček
Příspěvky: 181
Registrován: pon čer 01, 2015 7:44 am
Bydliště: pz

Re: Ruska freza ZUBR 10hp

#650 Nový příspěvek od modráček »

Multiexp , příště,až to 8 maja nasaziš sazečem, , tak si kup postrik proti plevelu v bramborach.Ostrikneš a už na to v žádném případě nesaháš .Dneska bys tam měl jenom brambory.Nic jiného . Stojí to za to a v pripade , že mas málo času , není o čem diskutovat.To,aby se do země po postriku nekopalo je dost důležité . Porušila by se taková ochrana bránicí vzejít plevelům.
No já jsem tedy udelal po 45 dnech výjimku a do úplně čistých brambor ošetřených tím postřikem,kde nať dvou řádku se spojila tak ze nejsou vidět jsem vjel Varinou s prooravacimi koly( jedeš v jednom řádku )a prooral jsem . Důvod ? Čekám sucho a v nakyprene zemi se voda spíše kapilarně nevypaří a plevelu se taky asi dařit nebude pod natí.Jsou to názory . Ani různá videa i firemní nemusí být 100%.Napr. jestli dovoliš zmínku na tomto vlákně o Vari -prooravaci kola . Pojezdova rychlost je na 1 stupeň . Já jezdil včera na dvojku a je to paráda . Kolečka nafrezujou zem je to rychlé, zemina v dostatečném množství vyletí až nahoru. Na jejich jedničku je to bída . Ještě je stroj labilní a když vjede na řádek a převrátí se na bok , tak ho ani skoro nezvednete . Tím že si frezuje a tedy pod sebou rovná pole je s tím lehčí a radostná práce .

Uživatelský avatar
Jano PX
Příspěvky: 93
Registrován: pát dub 30, 2010 9:28 am
Bydliště: Považská Bystrica

Re: Ruska freza ZUBR 10hp

#651 Nový příspěvek od Jano PX »

multiexp píše: čtv čer 10, 2021 10:43 pm
PRAKTIK píše: čtv čer 10, 2021 8:43 pm Ja mam na to ježkov. ;-)
Tých ježkov si chcem asi aj ja zohnať alebo vyrobiť. No už na budúci rok asi len
Aký typ ježkov? Môžeš pridať obrázok, prípadne rozmery?

multiexp
Příspěvky: 75
Registrován: pon zář 16, 2019 8:15 am
Bydliště: Bytča

Re: Ruska freza ZUBR 10hp

#652 Nový příspěvek od multiexp »

modráček píše: úte čer 15, 2021 6:29 am Multiexp , příště,až to 8 maja nasaziš sazečem, , tak si kup postrik proti plevelu v bramborach.Ostrikneš a už na to v žádném případě nesaháš .Dneska bys tam měl jenom brambory.Nic jiného . Stojí to za to a v pripade , že mas málo času , není o čem diskutovat.To,aby se do země po postriku nekopalo je dost důležité . Porušila by se taková ochrana bránicí vzejít plevelům.
No já jsem tedy udelal po 45 dnech výjimku a do úplně čistých brambor ošetřených tím postřikem,kde nať dvou řádku se spojila tak ze nejsou vidět jsem vjel Varinou s prooravacimi koly( jedeš v jednom řádku )a prooral jsem . Důvod ? Čekám sucho a v nakyprene zemi se voda spíše kapilarně nevypaří a plevelu se taky asi dařit nebude pod natí.Jsou to názory . Ani různá videa i firemní nemusí být 100%.Napr. jestli dovoliš zmínku na tomto vlákně o Vari -prooravaci kola . Pojezdova rychlost je na 1 stupeň . Já jezdil včera na dvojku a je to paráda . Kolečka nafrezujou zem je to rychlé, zemina v dostatečném množství vyletí až nahoru. Na jejich jedničku je to bída . Ještě je stroj labilní a když vjede na řádek a převrátí se na bok , tak ho ani skoro nezvednete . Tím že si frezuje a tedy pod sebou rovná pole je s tím lehčí a radostná práce .
Ďakujem za radu. Som začiatočník a len sa učím čo a ako :)
Zo začiatku som chcel bez postrekov ale budúci rok určite postriekam.
Dalo by sa ti mi poslať sem alebo do správy aký postrek používaš? A ešte kedy ho aplikujes, hneď po zasadení sadzacom?

multiexp
Příspěvky: 75
Registrován: pon zář 16, 2019 8:15 am
Bydliště: Bytča

Re: Ruska freza ZUBR 10hp

#653 Nový příspěvek od multiexp »

Jano PX píše: úte čer 15, 2021 7:37 am
multiexp píše: čtv čer 10, 2021 10:43 pm
PRAKTIK píše: čtv čer 10, 2021 8:43 pm Ja mam na to ježkov. ;-)
Tých ježkov si chcem asi aj ja zohnať alebo vyrobiť. No už na budúci rok asi len
Aký typ ježkov? Môžeš pridať obrázok, prípadne rozmery?
Ja osobne mám na mysli tieto


Obrázek

Obrázek

A tu je aj video na výrobu
https://youtu.be/UKbdtaEi4yQ

mastnacek
Příspěvky: 6972
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Ruska freza ZUBR 10hp

#654 Nový příspěvek od mastnacek »

multiexp, vykasli se na postriky, jakej vyznam ma na brambory pro vlasti spotrebu strikat sracky? To si je zrovna bez koupit.

multiexp
Příspěvky: 75
Registrován: pon zář 16, 2019 8:15 am
Bydliště: Bytča

Re: Ruska freza ZUBR 10hp

#655 Nový příspěvek od multiexp »

mastnacek píše: úte čer 15, 2021 10:24 am multiexp, vykasli se na postriky, jakej vyznam ma na brambory pro vlasti spotrebu strikat sracky? To si je zrovna bez koupit.
To je už ťažká debata. Jeden hovorí striekať druhý nie. Nechcem to tu rozoberať. Ja som nestriekal a zarastlo poriadne, uvidíme ako to tento rok dopadne. Ak dobre tak nebudem ak zle tak asi áno aspoň do vtedy kým pôdu trochu neskulturnim keďže dlho stála.
Ale asi som urobil chybu aj v tom že som to nechal vyrásť. Budem musieť skôr určite tam nabehnúť a možno už aj jezkovia budú :)

modráček
Příspěvky: 181
Registrován: pon čer 01, 2015 7:44 am
Bydliště: pz

Re: Ruska freza ZUBR 10hp

#656 Nový příspěvek od modráček »

Multiexp rozhodnout se musíš sám.Problém plevel v bramborách je a ty se lehce dočteš jak a čím se plevelu zbavit .Nikdo ti neradi , aby si dával rodině nějaké kontaminované brambory postrikem na plevel nebo třeba na mandelinku . To je podobný problém . Vím jedno , že někdy prostě ten boj začneš z nějakých důvodů prohrávat. Mandelinka se bude množit víc , než stačím sebrat a já se musím rozhodnout co s tím . To samé je i s tím plevelem . Podobně je to v celém našem žití . Někdy se i s kamarády tak nějak dobiráme. On řekne že v dlažbě hubí plevel roundapem a já mu odpovím , že já jedině vařící vodou nebo plamenem . Pak si říkám co by mi asi řekl kdyby zrovna přijel a viděl mě střídat chodník .Voda studená.Podobně je to stříkat stromy, mšice ve skleníku ,já nevím třeba praganda v klobasách.Princip jak postrik aplikovat v jakých dávkách je tam napsáno . Nebo se k tomu někdy vrátit ve zprávě .
https://www.google.com/search?q=Sencor+ ... geJPmFqCAM

Uživatelský avatar
PRAKTIK
Příspěvky: 673
Registrován: stř čer 02, 2010 7:43 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Ruska freza ZUBR 10hp

#657 Nový příspěvek od PRAKTIK »

multiexp ano tieto.

multiexp
Příspěvky: 75
Registrován: pon zář 16, 2019 8:15 am
Bydliště: Bytča

Re: Ruska freza ZUBR 10hp

#658 Nový příspěvek od multiexp »

PRAKTIK píše: pát čer 18, 2021 8:36 pm multiexp ano tieto.
Výroba alebo kúpa?

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5432
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: Ruska freza ZUBR 10hp

#659 Nový příspěvek od thovt »

Plevel jde eliminovat na únosnou mez, když se dobře zorá pole.
Hnojit vyzrálým hnojem z hnojnice.
Plečkovat když je plevel malý stačí ostrá motyka, stačí jenom škrábnou povrch.
Brambory zalévám do řádku, zalévaní postřikovačem (káča) ne používám roste plevel brambory chytají plíseň to samé rajčata.

Proč je tolik mandelinek , každý stříká postřiky jak si mu zlíbí pak hmyz získává rezistenci.

multiexp
Příspěvky: 75
Registrován: pon zář 16, 2019 8:15 am
Bydliště: Bytča

Re: Ruska freza ZUBR 10hp

#660 Nový příspěvek od multiexp »

Tak dnes som to vyoral a som celkom spokojný.
Prvý krát som skúšal ten nadtriasovy vyoravak a na moje prekvapenie som to nijak nemusel nastavovať ani nič. Ako som ho nahodil tak to šlo :)
Podarila sa mi iba fotka keď som mal odstavený stroj a malý mi chcel pomôcť :)

Vyoravak určite odporúčam a robilo sa s nímm dobre

Obrázek

Celková úroda ma potešila a vyoral som 8 vriec (zasadil jedno)

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - jednoosé frézy“