Ruska freza ZUBR 10hp

Vari, Terra, PF aj.

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
123
Příspěvky: 1123
Registrován: pon led 07, 2013 3:51 pm
Bydliště: čm vysočina

Re: Ruska freza ZUBR 10hp

#496 Nový příspěvek od 123 »

Přesně jak píšeš, číňan na takovýchhle spotřebákách, aby odlitky nemusel čistit, to dá totiž překvapivě dost práce, a písek mu při obrábění ( tolik) nevadil to uvnitř napajcuje barvou nebo jakýmsi lakem či co to je. Viděl jsem už vícekrát, vždy šlo o relativně levný výrobek. Ono to má i další efekt, že přes ty pórovatý spotřebácký odlitky pak v místech, kde se mu to moc nezdařilo odlít, neprosakuje ven olej.
Takže by se zdálo, že je to v pořádku - omyl, olej tu barvu či lak časem postupně rozpustí, ne hned ale časem, písek se začne hezky postupně uvolňovat, no říká se tomu dneska myslím řízená životnost výrobku nebo tak nějak.

Ještě bych doplnil, tohle řešení totiž přináší spokojenost všem
výrobce ušetří náklady, může nabídnout za relativně nízkou cenu, prodejci to přežije záruční dobu a společně z výrobcem pak dále slušně vydělávají na náhradních dílech, no a zákazník " ušetří" při nákupu, ale pouze při něm, dál už ne

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Ruska freza ZUBR 10hp

#497 Nový příspěvek od DYK »

Dobře - tak připouštím to povídání o řízené životnosti. Ale vraťme se na začátek - to vyřeší několikahodinové zabíhání na špalcích? Když se to teda uvolní v řádech měsíců? Co měsíců - po záruce?
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

mastnacek
Příspěvky: 6972
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Ruska freza ZUBR 10hp

#498 Nový příspěvek od mastnacek »

No co tak rozpulit, vsecko vychazet, sundat barvu ( chtel jsem napsat nechat opiskovat ), natrit, slozit a dalsich 20let na to nesahnout.
Existuje nejaky video kde je ten pisek pod barvou nebo nejak jinak videt?

LukasPF
Příspěvky: 434
Registrován: ned lis 03, 2013 1:31 am
Bydliště: Levoca

Re: Ruska freza ZUBR 10hp

#499 Nový příspěvek od LukasPF »

:shock: :shock: :shock: :shock:
.... žasnem....

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Ruska freza ZUBR 10hp

#500 Nový příspěvek od DYK »

Nad čím?
Myslím, že jsem viděl dost videí s kde jakým problémem těchto strojků. Nevzpomínám si, že by jeden byl o písku v převodovce a to si dají vždy záležet na tom, aby popsali proč se to či ono stalo. Na druhé straně nechci upírat 123 co slyšel nebo říkat, že si vymýšlí. Nebyl jsem u toho a proč by kecal. Já na video z továrny kdysi narazil ale teď teda ani ťuk.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
PRAKTIK
Příspěvky: 673
Registrován: stř čer 02, 2010 7:43 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Ruska freza ZUBR 10hp

#501 Nový příspěvek od PRAKTIK »

DYKu asi si jediný z opozicie ktory použiva zdravy rozum pri pisani.Ja osobne som mal rozobratu prevodovku a to do poslednej skrutky.PREVODOVKA Z VNUTRA NIEJE FARBENA!!! Žeby len moja???PIESOK SOM TIEŽ NENAŠIEL.A TO SOM MAL BOBKY PRAVE Z TAKYCHTO REČI!!!Nikoho nepresviedčam len konštatujem!

LukasPF
Příspěvky: 434
Registrován: ned lis 03, 2013 1:31 am
Bydliště: Levoca

Re: Ruska freza ZUBR 10hp

#502 Nový příspěvek od LukasPF »

... žasnem... nad konšpiráciami o "penových odliatkoch" ktoré držia pokope len zmesou piesku a farby. Ja ti presne poviem v kto spomínal piesok, ale nie v prevodovke motobloka ale vo vnútri rotavatora. Bol to Sergej Revin v jednom z jeho videli kde ukazoval ako upravil rotavator. Nespomínal prevodovku stroja! Ja ako skeptik som za to aby si človek radšej skontroloval všetko lebo sa môže stať čokoľvek a potom sa dajú nájsť rôzne veci v útrobách hocijakých strojov a zariadení.
Prial by som vám vidieť naživo aké pekné sú odliatky na mojom Zubrovi.
Ako je fakt smutné aké pič*viny sa tu riešia, keď nie nedostatočné chladenie tak piesok v prevodovke keď ani to nie tak ložiská a mazanie a neviem čo všetko. Na tieto témy sa tu hneď chytí pár ľudí a idú si to svoje.
Keď tu človek dá príspevok z orby, vyoravania, kosenia, vozenia dreva .... kde fakt vidieť aký kus roboty dokáže ten čínsky šmejd urobiť, tak na to tu nikto nereaguje.... skoro nikto aby som niekoho neurazil.
A ľudia ktorý konkrétny stroj ani len naživo nevideli stále dookola utvrdzujú samých seba a aj tých ktorý ten stroj vlastnia, o tom aký je to nepodarok.

Smutné ..... fakt smutné....

multiexp
Příspěvky: 75
Registrován: pon zář 16, 2019 8:15 am
Bydliště: Bytča

Re: Ruska freza ZUBR 10hp

#503 Nový příspěvek od multiexp »

LukasPF píše:... žasnem... nad konšpiráciami....
Presne si to vystihol.
Vyskakujú tu taký čo to v živote nevideli a už vôbec nie z vnútra...

LukasPF
Příspěvky: 434
Registrován: ned lis 03, 2013 1:31 am
Bydliště: Levoca

Re: Ruska freza ZUBR 10hp

#504 Nový příspěvek od LukasPF »

Veď keď si začneš čítať vlákno od začiatku tak Zubr bol skoro super stroj až pokým sa neprišlo na to že je to Made in China.... koniec odvtedy to ide dolu vodou....je to šmejd.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Ruska freza ZUBR 10hp

#505 Nový příspěvek od oco13 »

Chlapci prepáčte , že vám tu do toho skáčem, len maličká reakcia na príspevok LukašaPF. Robím u velkého a premiového dodávatela skupiny VW. Ak vidím, ako dokážu slovenskí súdruhovia doslova skurviť diely pre Lamborginy Urus v cene 160t eur, ako môžem mať dôveru k čínskym súdruhom a ich výrobkom. Ja už radšej nekúpim ani mlieko v Lídli lebo som presvedčený že ho už nadoja skysnuté.
Skutočne mám v sebe velmi hlbokú nedôveru k čomukolvek novému. A celkom nakoniec - Europa robí ovela horšie šmejdy ako naši žltí bratia.

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Ruska freza ZUBR 10hp

#506 Nový příspěvek od DYK »

Oco, to co dakážou slovenskí súdruhovia já už vím bez mála 40let. A i z tohoto důvodu se raději spolehnu na čínu. Podívej se na Zetor!!!! A nedráždi mě, když se rozepíšu co bylo, budu zase v nemilosti sloveského osazenstva.

Debatuje se zde slušně i když hypoteticky, nevidím nikoho, že by vyskakoval. A když budu mluvit sám za sebe, písek jsem v převodovce při prohlídkách videí nezaznamenal a fakt si myslím, že jsem jich viděl dost, tuto informaci jsem zaznamenal až od 123 že mu to snad prodejce říkal - proč ne - beru na vědomí ale určitě ho nebudu podezřívat, že si to ten či onen vymyslel. Co vlastně jsem tedy zaznamenal? Prasklou vložku válce, axiální vůli klikového hřídele, přidřený ojniční oko na klice i když motor stále jel, ale mělo to vůli. Dále vadné těsnění pod hlavou. Nevím jestli je to všechno. Jsou to problémy Ukrajinců, kteří tomu dávají asi nejvíc za uši nájezdem mth. Výměry, na které by se s jakýmkoli jednoosákem zde každý asi vysral, oni dělají levou zadní a našlapou za tím dost kilometrů během sezony. Ne že by byli takový turisté je to dáno asi cenou co je pro ně dostupné a co už míň.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Ruska freza ZUBR 10hp

#507 Nový příspěvek od oco13 »

Dyku - mal to byť povzdych nad SYSTEMOM fungovania výroby asi na celom svete. Ty máš ťažké srdce sice na slovenských ,ale celkom iných súdruhov, ako som písal ja . Pre zadávatela som tým chcel naznačiť , že akýkolvek výrobok vyrobený pred 30 rokmi bude o hodne kvalitnejší ako ten dnešný. Podla mňa to nezávisí od regionu. Čiže celkom na rovinu PF 62 je hodnejšia ako čokolvek dnešné.

mastnacek
Příspěvky: 6972
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Ruska freza ZUBR 10hp

#508 Nový příspěvek od mastnacek »

Pfka je nezmar ale i tam je uz pomerne neresitelnej problem s ND. A na opravy je potreba mit znalosti, soustruznika apod. Pooral jsem s ni letos az jsem s tim babicku zaskocil ( no i sam sebe ). Motor bum bum na lehce zvysenej volnobeh.
Jestli tak jednou poridim "zubra od japoncu" ne cinanu.

123
Příspěvky: 1123
Registrován: pon led 07, 2013 3:51 pm
Bydliště: čm vysočina

Re: Ruska freza ZUBR 10hp

#509 Nový příspěvek od 123 »

Dyk:
já na ty videa moc teda nejsem ale když chceš, tak jen namátkou, ale je to motor, ne převodovka, no tím hůř
https://www.youtube.com/watch?v=saSeCIo ... ex=53&t=0s

Uživatelský avatar
PRAKTIK
Příspěvky: 673
Registrován: stř čer 02, 2010 7:43 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Ruska freza ZUBR 10hp

#510 Nový příspěvek od PRAKTIK »

:D :D :D :D :D :D 123 Véééééľmy zly priklad :smich: :smich: :smich:
Je vidno že neovladaš východné jazyky.

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - jednoosé frézy“