Ruska freza ZUBR 10hp

Vari, Terra, PF aj.

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
PIPA90
Příspěvky: 7
Registrován: sob lis 09, 2019 8:31 pm
Bydliště: Trebišov

Re: Ruska freza ZUBR 10hp

#481 Nový příspěvek od PIPA90 »

Našiel som zopár súborov s popisom a nákresmi dielov. Budem sa to snažiť preložiť a zverejniť. :wink: :lesby: U nás teraz prší takže foto neskor. Zaujímalo by ma že aké opravy si vaše motobloky vyžadovali po akej dobe atd. Mal som aj mototraktor Claus 180, ten bol konštrukčne celkom slabý a akoby nedomyslený v detailoch aj ed ide o rovnaký princíp. Teaz mám Zubr jq79e. A už teraz po pár dňoch som s ním spokojnejší.
https://motochas.com.ua/article/rukovod ... -i-jr-q79/
https://fermerinform.ru/motobloki-zubr-jr-q79-obzor/
http://motolebedka.narod.ru/silki-faili ... 8-79-2.pdf
http://motolebedka.narod.ru/silki-faili ... 9-79-1.pdf
https://pahalka.ru/images/instrukcii/Dizel_dvigun.pdf
https://pahalka.ru/instrukcii/zubr-78.pdf
https://pahalka.ru/instrukcii/zubr-79-79-1.pdf
Takže podľa týchto by sa aj dali objednať nejaké náhradné diely. Mám číslo na Užhorodský Moto-Lux, Komunikácia cez Viber je celkom fajn. Zistím dostupnosť a cenu dielov a ptm si pôjdem vyzdvihnúť. :)

Uživatelský avatar
PRAKTIK
Příspěvky: 673
Registrován: stř čer 02, 2010 7:43 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Ruska freza ZUBR 10hp

#482 Nový příspěvek od PRAKTIK »

DYKu Čo je podľa teba zle alebo nevhodne na tomto zabehu.Prosim ber to ako debatu nie ako spor! Rad si totiž vypočujem každý názor. :friends: Aspoň si doplním vedomosti.
PIPA90 Keby po tak kratkom čase boli opravy bolo by to zle

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Ruska freza ZUBR 10hp

#483 Nový příspěvek od DYK »

Chápu. No myslím si, že by záběhu více prospěla třeba jízda s prázdným vozíkem. Prostě troška zátěže, střídání režimu motoru i rychlostních stupňů. I převodovka by se rychleji "zaběhla". Teda ozubená kola vůči sobě a případný otěr by se dostal do oleje se kterým by se potom vypustil při výměně. Vše by se lépe prohřálo, odzkoušelo a tak, no. Jasně že plný plyn a rotavátor je špatně, ale i k tomu brzy dojde, tak ať se ví.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
PRAKTIK
Příspěvky: 673
Registrován: stř čer 02, 2010 7:43 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Ruska freza ZUBR 10hp

#484 Nový příspěvek od PRAKTIK »

Toto je ale len základný zábeh .Po tomto nasleduje to čo píšeš ty.A rotavator až po 80-100 hodinách.

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Ruska freza ZUBR 10hp

#485 Nový příspěvek od DYK »

Já bych ten "základní" záběh prostě vynechal. Přijde mi zbytečný a jen pálení nafty i když o to nejde. Nevěřím, že je ten celý výrobek tak na "fest", že by to potřeboval. To, že to ti Ukrajinci či Rusové takto dělají a natáčí o tom videa beru, nevím, co je k tomu vede. Oni některé věci dělají tak nějak "po svém". Záběh pohybem je dostatečný, rychlejší a účinnější, bych řekl.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

123
Příspěvky: 1123
Registrován: pon led 07, 2013 3:51 pm
Bydliště: čm vysočina

Re: Ruska freza ZUBR 10hp

#486 Nový příspěvek od 123 »

... nevím, co je k tomu vede ...
Bylo mi ohledně tohohle záběhu prodejcem řečeno, že protože číňan kašle na nějaké čištění odlitků a nechává ve skříních formovací písek, tak že tímhle " záběhem" se ten písek spláchne a vypustí s olejem a nepoškodí se prý ložiska a zuby na kolech jako hned pod zátěží :smich: :smich: :smich:
A nevymyslel jsem si to, prodávám tak, jak jsem tam nakoupil

Uživatelský avatar
PRAKTIK
Příspěvky: 673
Registrován: stř čer 02, 2010 7:43 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Ruska freza ZUBR 10hp

#487 Nový příspěvek od PRAKTIK »

A to si kde nakupoval? :-/

Uživatelský avatar
PIPA90
Příspěvky: 7
Registrován: sob lis 09, 2019 8:31 pm
Bydliště: Trebišov

Re: Ruska freza ZUBR 10hp

#488 Nový příspěvek od PIPA90 »

123 píše:... nevím, co je k tomu vede ...
Bylo mi ohledně tohohle záběhu prodejcem řečeno, že protože číňan kašle na nějaké čištění odlitků a nechává ve skříních formovací písek, tak že tímhle " záběhem" se ten písek spláchne a vypustí s olejem a nepoškodí se prý ložiska a zuby na kolech jako hned pod zátěží :smich: :smich: :smich:
A nevymyslel jsem si to, prodávám tak, jak jsem tam nakoupil
A bol nejaký piesok alebo bordel v tom oleji? Pri zábehu Clausa som menil oleje po vybehaní 12L nafty, Kovový prach a sem tam nejaké železné piliny tam boli v tom oleji. Potom som premyl prevodovku, A pri Ďalšej výmene už olej bol čistučký. Zajtra skontrolujem olej či tam je alebo nie je nejaký bordel.

123
Příspěvky: 1123
Registrován: pon led 07, 2013 3:51 pm
Bydliště: čm vysočina

Re: Ruska freza ZUBR 10hp

#489 Nový příspěvek od 123 »

To nevím, já neměl odvahu to koupit když jsem ten zázrak viděl. Ale písek jsem našel i navrchu na odlitku zabarvený sice, ale byl tam tak že by uvnitř nebyl?

Uživatelský avatar
PIPA90
Příspěvky: 7
Registrován: sob lis 09, 2019 8:31 pm
Bydliště: Trebišov

Re: Ruska freza ZUBR 10hp

#490 Nový příspěvek od PIPA90 »

123 píše:To nevím, já neměl odvahu to koupit když jsem ten zázrak viděl. Ale písek jsem našel i navrchu na odlitku zabarvený sice, ale byl tam tak že by uvnitř nebyl?
Tak určite bude aj vo vnútri :(. Zajtra zistím ako je na tom moja prevodovka.

123
Příspěvky: 1123
Registrován: pon led 07, 2013 3:51 pm
Bydliště: čm vysočina

Re: Ruska freza ZUBR 10hp

#491 Nový příspěvek od 123 »

A když tam písek bude, tak co už jako? Kolik hodin jsi to s ním vesele točil? A co takhle motor, vyčistil číňan ten tvůj a nebo se na to vybodnul?
Pokud tam písek najdeš tak příjemný čištění přeju, ono je dneska totiž dobrý napřed přemýšlet než se něco koupí, kór když ta cena vypadá velice dobře, možná skoro neodolatelně ...

multiexp
Příspěvky: 75
Registrován: pon zář 16, 2019 8:15 am
Bydliště: Bytča

Re: Ruska freza ZUBR 10hp

#492 Nový příspěvek od multiexp »

Ja mám základný zábeh čerstvo za sebou a v motorovom oleji sa mi nič nezdalo... V prevodovke ale bol prášok, práve preto mi to prišlo vhodné takto zabiehať. 8h sa točil na klatikoch a každú hodinu iná rýchlosť. Potom vymeniť oleje! Po výmene som (tak ako tu bolo písané a ukázané vo videách) preplachol prevodovku naftou a tam som zbadal ten prášok na dne... Až teraz začnem behať z vozíkom atď...

PS: ja som s kúpou zatiaľ veľmi spokojný a za seba môžem povedať že masívny a dobrý stroj sa mi to javí ( no zatiaľ ho mám veľmi krátko tak uvidíme) aj ovládanie je podľa mňa super (určite lepšie sa mi s týmto strojom zatáča v teréne ako s agzatom.)
Odporúčam sa najskôr držať tých čo tento stroj reálne už nejaký ten rok majú a až potom si môžeš urobiť názor.
Môžem sa spýtať odkiaľ približne si?

mastnacek
Příspěvky: 7098
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Ruska freza ZUBR 10hp

#493 Nový příspěvek od mastnacek »

Chlapi teda jako pisek v odlitcich to je k zbliti. To frut rikam, zkusit nejakyho dovozce japonskech malotraktoru ukecat at zacne tahat jednoosaky, podle me by mel ryto jako blazen. Psal jsem asi ctyrem a dva se ozvali ze to nevozej.

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Ruska freza ZUBR 10hp

#494 Nový příspěvek od DYK »

Písek ve skříni - odlitek se snad ještě obrábí než se naplní hřídelkama a kolečky, o tom se nemluví - proč? Když tam má být písek, měl by tam být i pozůstatek po obrobení.
Kdybych tak našel video z výroby - určitě na YT je!!!
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

mastnacek
Příspěvky: 7098
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Ruska freza ZUBR 10hp

#495 Nový příspěvek od mastnacek »

Dyku dovi jak maj postup prace, jestli to hned po vytazeni nepolejou barvou a az pak teprve obrobej to nejdulezitejsi co je potreba. Kazdopadne si myslim ze u znacek jako Kubota, Yanmpar, Iseki atd tohle nehrozi a i "vybehanej" stroj bude 100x lepsi nez tahle "novota". Ale tak snad to nebude tak horky, kdyz se nad tim stravi nejakej cas.

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - jednoosé frézy“