Ruska freza ZUBR 10hp

Vari, Terra, PF aj.

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
multiexp
Příspěvky: 75
Registrován: pon zář 16, 2019 8:15 am
Bydliště: Bytča

Re: Ruska freza ZUBR 10hp

#571 Nový příspěvek od multiexp »

V podstate žiadny. Motor je rovnaký prevodovka až na malé zmeny tiež akurát nejaké to opechovanie trochu ine. Prípadne iný výfuk alebo sací filter. Základ je ale rovnaký zmena len len vo firme ktorá to poskladá a tá už si keď tak na niečom ušetrí (písalo sa tu o blatovich skrutkach ale ja som si na mojom Forte nič zatiaľ nevšimol)
Ja osobne som sa bál Forte keďže patrí ku najlacnejším, ale som maximálne spokojný.
Sám som chcel ísť do kentavru ale pri objednávke mi ponúkli Forte v akcii so štartérom tak som tak nakoniec ten zobral.
A keď mi ho ukrajinec doviezol tak som sa pýtal že aký je rozdiel medzi značkami tak mi iba odpovedal: zubr, zirka, Forte, kentavru... To jedna pi*a

Ešte k tomu preradzovaniu tak rýchlejší spôsob je asi ten čo má zubr kde potiahnes páku na väčší zaradený stupeň ale ja v tom nevidím problém akurát je to na tom Forte pomalšie asi

plistiak
Příspěvky: 15
Registrován: stř dub 08, 2020 11:07 am
Bydliště: Trebišov

Re: Ruska freza ZUBR 10hp

#572 Nový příspěvek od plistiak »

To radenie som stále nepochopil :( Tu sú riadiace páky jednotlivých strojov:
Zubr JR Q79
Obrázek

Forte MD 101
Obrázek

Kentavr MB 1010D-6
Obrázek

Vieš mi to na základe toho vysvetliť?

Tiež ma zaujíma napr. clo a DPH. V Motoluxe mi povedali, že 350 eur je iba doprava, oni clo ani DPH u nás neriešia. Zistil som, že clo je 3% a DPH ďalších 20%. To cenu dosť navýši. Ibažeby sa z ich predajnej ceny dala odrátať Ukrajinská DPH, ale nechcel sa so mnou o tom veľmi baviť, vraj všetko až po otvorení hraníc.

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Ruska freza ZUBR 10hp

#573 Nový příspěvek od DYK »

Jenom když se podívám na sváry řidítek. Panečku, to je rozdíl!!
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

plistiak
Příspěvky: 15
Registrován: stř dub 08, 2020 11:07 am
Bydliště: Trebišov

Re: Ruska freza ZUBR 10hp

#574 Nový příspěvek od plistiak »

No mne zvary nič nehovoria. Čo je zlé a čo dobré?

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15738
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Ruska freza ZUBR 10hp

#575 Nový příspěvek od oco13 »

Skúsim ti to vysvetliť na prirovnaní - to máš ako keď v autosalone bude jedno auto lakované a druhé natreté štetcom. Obe budú nafarbené, ale nebude to rovnaké. :vysmech:

plistiak
Příspěvky: 15
Registrován: stř dub 08, 2020 11:07 am
Bydliště: Trebišov

Re: Ruska freza ZUBR 10hp

#576 Nový příspěvek od plistiak »

To som pochopil :) Otázka je, ktorý je dobrý a ktorý nie ;) Prípadne aj ako ich rozoznať.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15738
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Ruska freza ZUBR 10hp

#577 Nový příspěvek od oco13 »

Už ti to tu písali a povedal ti to aj ukrajinec - všetky sú rovnaké - bolšaja technika, kuľtury net :typek:

plistiak
Příspěvky: 15
Registrován: stř dub 08, 2020 11:07 am
Bydliště: Trebišov

Re: Ruska freza ZUBR 10hp

#578 Nový příspěvek od plistiak »

oco13 píše:Už ti to tu písali a povedal ti to aj ukrajinec - všetky sú rovnaké - bolšaja technika, kuľtury net :typek:
Z DYKovho komentára som to pochopil tak, že sa zvary na tých riaditkach líšia. Tak som chcel vedieť, ktoré sú OK a ktoré nie.
DYK píše:Jenom když se podívám na sváry řidítek. Panečku, to je rozdíl!!

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15738
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Ruska freza ZUBR 10hp

#579 Nový příspěvek od oco13 »

Na tom červenom sú esteticky hnusné, ale to neznamená že by nemali udržať to čo sa od nich požaduje. Len vyzerajú ako ogrcané. :-/
Ak tie traktory začneš porovnávať s Vari, alebo japonskými traktormi tak sa bude líšiť všetko, ale rovnako aj keď porovnáš ruské, české a japonské nároky na traktor tak tam najdeš len málo spoločného.

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9520
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Ruska freza ZUBR 10hp

#580 Nový příspěvek od Atlan »

Lenze ked su take zvary tam, aby potom piesok nebol v prevodovke....
Ked su ogrcane j3dnoducje zvary, ako potom vyzera zvysok co je narocny na vyrobu.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

LukasPF
Příspěvky: 434
Registrován: ned lis 03, 2013 1:31 am
Bydliště: Levoca

Re: Ruska freza ZUBR 10hp

#581 Nový příspěvek od LukasPF »

Pýtal si sa na radenie: veľmi jednoduché všade máš 3 dopredu a 1 spiatočnú - rýchlu + 3 dopredu a 1 spiatočnú- pomalú rozdiel je len ako preradíš rýchle a pomalé rýchlosti
Na prvom obrázku zaradíš rýchlosť a zatiahnutim alebo zatlačením rýchlostnej páky volíš rýchlu alebo pomalú.
A na spodných obrázkoch si najprv dôjdeš rýchlostnou pákou úplne dole a pohybom na ľavo alebo na pravo zvolíš rýchle alebo pomalé rýchlosti a potom radíš rýchlosti.

Ja ako niekoľko ročný spokojný užívateľ sa nejdem vyjadrovať ku kvalite stroja, lebo ako vidím zasa sú tu na to "kvalifikovaný odborníci" ktorý s fotky vedia posúdiť či je v prevodovke piesok alebo kvalitu spracovania ozubenych kolies a iné blbosti.

plistiak
Příspěvky: 15
Registrován: stř dub 08, 2020 11:07 am
Bydliště: Trebišov

Re: Ruska freza ZUBR 10hp

#582 Nový příspěvek od plistiak »

Atlan píše:Lenze ked su take zvary tam, aby potom piesok nebol v prevodovke....
Ked su ogrcane j3dnoducje zvary, ako potom vyzera zvysok co je narocny na vyrobu.
Ťažko povedať, ale predpokladám, že prevodovku a riaditka nerobí ten istý človek. Keď chce Číňan ušetriť, tak k tomu môže pristupovať tak, že tam, kde je potrebná precíznosť tak nasadí špičkový personál a techniku a kde to až také dôležité nie je, tak dá slabších (a lacnejších).

plistiak
Příspěvky: 15
Registrován: stř dub 08, 2020 11:07 am
Bydliště: Trebišov

Re: Ruska freza ZUBR 10hp

#583 Nový příspěvek od plistiak »

LukasPF píše:Pýtal si sa na radenie: veľmi jednoduché všade máš 3 dopredu a 1 spiatočnú - rýchlu + 3 dopredu a 1 spiatočnú- pomalú rozdiel je len ako preradíš rýchle a pomalé rýchlosti
Na prvom obrázku zaradíš rýchlosť a zatiahnutim alebo zatlačením rýchlostnej páky volíš rýchlu alebo pomalú.
A na spodných obrázkoch si najprv dôjdeš rýchlostnou pákou úplne dole a pohybom na ľavo alebo na pravo zvolíš rýchle alebo pomalé rýchlosti a potom radíš rýchlosti.
Vďaka, konečne som to pochopil :)
LukasPF píše:Ja ako niekoľko ročný spokojný užívateľ sa nejdem vyjadrovať ku kvalite stroja, lebo ako vidím zasa sú tu na to "kvalifikovaný odborníci" ktorý s fotky vedia posúdiť či je v prevodovke piesok alebo kvalitu spracovania ozubenych kolies a iné blbosti.
Ja nad týmito strojmi uvažujem aj kvôli tomu, čo som sa dočítal v tomto vlákne. Niekde na začiatku ich DYK dosť vychválil, že strojársky sú veľmi dobre vymyslené. Samozrejme technické prevedenie môže byť zlé a viem, že často sa v Číne stáva, že čo kus to originál. Ale zas, keď som počúval historky robotníkov z naších automobiliek alebo strojárskych podnikov, tiež nie je každá séria naozaj vydarená ;) Čo sa týka týchto strojov, tak som sa stretol s tým, že ľudia, ktorí ich majú sú spokojní (či už na youtube alebo tu na fóre), ale ľudia čo ich nemajú, sa na ne dosť sťažujú. Ja to vidím tak, že možno nie sú tie stroje tak kvalitné ako staré mašiny PF62 a iné, ktoré majú 60 rokov a stále v super kondícii pracujú. Na druhej strane, čo si budeme klamať - mám skoro 40 a o 60 rokov už orať či kosiť asi nebudem ;)

Uživatelský avatar
PRAKTIK
Příspěvky: 673
Registrován: stř čer 02, 2010 7:43 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Ruska freza ZUBR 10hp

#584 Nový příspěvek od PRAKTIK »

Lesna uprava. Obrázek
Zemiaky v zemi. Obrázek
plistiak Nedam ti radu ale odpovedz si sám na moju otazku.Aky jednoosak pf? v akom stave ? cena opravy?odkiaľ prislušenstvo? TJ? to same ako pf.Mal som pfku tjčko mfku i tkčko a teraz mam KENTAVRA
a to mam 62rokov myslim vek. A mam konečne stroj s ktorim som veľmi spokojny.TO JE ALE LEN MOJE KONšTATOVANIE NIKOHO NEPRESVIEDčAM. :) :) :)

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Ruska freza ZUBR 10hp

#585 Nový příspěvek od DYK »

A tady je další důkaz toho, že je to o penězích a proč ti Ukrajinci s jednoosákem dělají "lány" nebo výměry, kde by se v pohodě hodil čtyř kolový traktor. Tu větší tu menší.

práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - jednoosé frézy“