Ruska freza ZUBR 10hp

Vari, Terra, PF aj.

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Ruska freza ZUBR 10hp

#376 Nový příspěvek od oco13 »

Videl som mrte skurvených motorov a prevodoviek a vždy to bolo o tom medzikuse. :typek:

123
Příspěvky: 1123
Registrován: pon led 07, 2013 3:51 pm
Bydliště: čm vysočina

Re: Ruska freza ZUBR 10hp

#377 Nový příspěvek od 123 »

Nějak špatně čtete pánové, psal jsem o kalírně. Ono kalit - nějak - se dá třeba i v táboráku a kýblu vody, otázkou je ale výsledek.
Srovnání s převodovkou z tk - no těm nejmladším bude tak 25 let a že by se majitelé tady třeba hrnuli do nějakých hromadných výměn ložisek mi taky nepřipadá. Ono je to dneska složité, to je třeba podobné jako s pilkou, ta jde koupit s obsahem třeba 50ccm za 2500,- a nebo i za 25 tisíc no a najdou se lidi, kteří si tu levnou koupí, budou s ní spokojení a budou to i hlasitě dávat na vědomí ostatním.
Pokud vám ty frézy spokojeně slouží, tak vám to oběma ze srdce přeju a přeju vám, ať to tak i dlouho vydrží. Taky jsem si to chtěl pořídit, jenže po prohlídce u prodejce mě to pak zas přešlo. Co se týče konkrétně převodovky, tak zkoušel jsem si s tím zubrem a traktorkem skaut tam popojíždět po place a kloudně řadit nešlo ani na jednom, a to ani tomu prodejci ne a řemenice házela tak o půlcentimetr spíš víc, ale tvrdil mi, že to žádná závada není. Jak to vypadalo uvnitř to samozřejmě nevím ale na zázraky už dlouho nevěřím

Uživatelský avatar
PRAKTIK
Příspěvky: 673
Registrován: stř čer 02, 2010 7:43 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Ruska freza ZUBR 10hp

#378 Nový příspěvek od PRAKTIK »

123 Napíšem ti to po lopate.Mal son PFku ,MTčko TKčko a teraz mam KENTAVRA neodsudzujem žiadny stroj. Každy má svoje plus aj mínus. to je vec pohľadu.Neviem odkiaľ maš tie informacie o nezakalenych oz . kolesach či hriadeľoch. Neviem u akeho predajcu si bol.ALE!!! JA PIšEM VLASTNE SKUSENOSTI!!! Mal som rozobratu prevodovku na svojom stroji.Bol som zvedavy ako je to vyrobene.Som strojar cely život som sa živil strojarinou.Viem premerať a posudiť presnosť a kvalitu spracovania sučiastky.aj kalenia!!! A môžem povedať že som bol veľmy milo prekvapeny.
P.S.NEMAM zaujem niekoho o niečom presviedčať.

123
Příspěvky: 1123
Registrován: pon led 07, 2013 3:51 pm
Bydliště: čm vysočina

Re: Ruska freza ZUBR 10hp

#379 Nový příspěvek od 123 »

No tak já ti to taky napíšu po lopatě - hele, ten zázrak samotnej váží asi polovinu toho, co třeba podobně velká tj 6,5 která ale na rozdíl od tohohle se nechala bez obav desetiletí používat, a to včetně nářadí tak, jak to vypadlo z fabriky. Co jsem měl možnost posoudit, tak je to ošizené kde to šlo a o tom svědčí i váha, prostě kde není materiál tak prostě není. Dyť je to skoro stejně těžké jak ten agzat který je ale na rozměry třetinovej. Odlitky bloků už na pohled zoufalý, vari proti tomu navoněný našlechtěný frajer, fleky od oleje tam pod tím byly už pod novým a nafta z toho camrala taky, prostě škoda slov a peněz za to, i kdyby to stálo polovic, prostě spotřebák na chvíli a nebo to co chvíli křísit, takže tou strojařinou bych se být tebou radši nechlubil, z toho je mi akorát tak smutno.
Takže tak.

LukasPF
Příspěvky: 434
Registrován: ned lis 03, 2013 1:31 am
Bydliště: Levoca

Re: Ruska freza ZUBR 10hp

#380 Nový příspěvek od LukasPF »

Ťažko k tomu niečo dodať....
Čiže si to zhrňme skúsenosti s tým nemáš žiadne akurát si to videl a rentgenovym pohľadom si urobil detailnú analýzu vnútra prevodovky vrátane metalurgickeho rozboru. A na základe tohto tu ideš rýpať do ľudí ktorí majú praktické skúsenosti.
Si borec 8)

Tak si kúp TJ 6.5 aby si mal kus materiálu a k tomu Agzat na robotu a vo voľnom čase ktorého budeš mať mraky lebo nebude potreba na nič šahat niekde v tichosti smúť nad strojarským úpadkom slovákov!

mastnacek
Příspěvky: 6972
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Ruska freza ZUBR 10hp

#381 Nový příspěvek od mastnacek »

Chlapi ono je klidne dobre mozny, ze jsou velky rozdily ve kvalite zpracovani. jak vite tak cinani vyrabej ruzne pro ruzny lidi podle jejich prani. Nekde kvalitu hlidaj nekde to poustej a to muze bejt jadro pudla. Jdou po penezich to je jasna vec. Kdyz clovek prohlizi rusky a ukrajinsky stranky a videa tak ma pocit ze je to jejich "narodni masina". Zubr,Zirka a ja nevim co. Na nejaky ISA a kontroly kvality asi muze clovek zapomenout a pak je mozny vsecko.

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Ruska freza ZUBR 10hp

#382 Nový příspěvek od DYK »

Já si tu konkrétní kvalitu nedovolím soudit ale!!!! S vědomím že zatím nikdo nevyrobil dokonalý stroj proto volám po dostupnosti nejen stroje jako celku, ale i po ND k němu. Pak už se dá ledasco opravit bez nervů a nevěřím tomu, že jde o nepoužitelný stroj od koupě. Taky zopakuju, že ty strojky nejsou pro každýho. Navíc teda asi nelze porovnávat dnešní výrobní trend všech značek této techniky s Tj 6.5. Tady máte vzorek ložiska z jednoho "renomovaného" stroje.


Obrázek Obrázek
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

mastnacek
Příspěvky: 6972
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Ruska freza ZUBR 10hp

#383 Nový příspěvek od mastnacek »

Z cehopak to je lozisko???

123
Příspěvky: 1123
Registrován: pon led 07, 2013 3:51 pm
Bydliště: čm vysočina

Re: Ruska freza ZUBR 10hp

#384 Nový příspěvek od 123 »

LukasPF píše:Ťažko k tomu niečo dodať....
Čiže si to zhrňme skúsenosti s tým nemáš žiadne akurát si to videl a rentgenovym pohľadom si urobil detailnú analýzu vnútra prevodovky vrátane metalurgickeho rozboru. A na základe tohto tu ideš rýpať do ľudí ktorí majú praktické skúsenosti.
Si borec 8)

Tak si kúp TJ 6.5 aby si mal kus materiálu a k tomu Agzat na robotu a vo voľnom čase ktorého budeš mať mraky lebo nebude potreba na nič šahat niekde v tichosti smúť nad strojarským úpadkom slovákov!
Jo ještě ty: tak podívej, uvnitř materiál být prostě nemůže, protože kdyby jo, tak to nebude celé vážit pár kilo. Ta hmotnost a robusnost se v dnešní době sice nahrazuje kvalitními materiály, to je třeba hodně vidět na těch pilkách. Obě dvě, levná i drahá můžou být klidně vyrobené v číně a ta drahá bude mnohem lehčí než laciná, jenže tahle sranda s kvalitními materiály a kvalitní výrobou taky něco při výrobě stojí a to je pak velice zřetelně vidět na ceně výrobku, prostě musí být.
Jenže ta fréza je ve srovnání velice laciná, takže tahle kvalita tam taky být prostě nemůže. A dál silně pochybuju, že kdyby ten vnitřek převodovky byl nějak špičkový, tak že by ho výrobce ukryl před zákazníkem do zoufale provedeného obalu, aby ho tím odradil od koupě té kvality do které by při výrobě musel hodně investovat.
Takže jediné další, co by se uvnitř převodovky kromě bídy mohlo nacházet, je nějaký zázrak, jenže na ty nevěřím.
O strojařském úpadku slováků to píšeš ty. Můj názor je, že jedna vlašťovka jaro nedělá.
Takže tak i pro tebe

LukasPF
Příspěvky: 434
Registrován: ned lis 03, 2013 1:31 am
Bydliště: Levoca

Re: Ruska freza ZUBR 10hp

#385 Nový příspěvek od LukasPF »

Dobre Zubra nemáš. Robiť si s ním nerobil. Kúpiť ho nechceš. Tvoj názor vychádza len z toho čo si myslíš ale overené alebo dôkazmi podložené to tiež nemáš.
Tak načo prispievaš do tohto vlákna zbytočnosťami?

mastnacek
Příspěvky: 6972
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Ruska freza ZUBR 10hp

#386 Nový příspěvek od mastnacek »

Koukam ze zubr ma na bloku uz odlitej napis zubr. To by me osobne tak nejak utvrzovalo v tom, ze se kvalita muze lisit. Uz to neni jen nastrikat jinej napis ze jo. Takze mozna si zadali bratri z vychodu i kvalitnejsi zpracovani apod.

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Ruska freza ZUBR 10hp

#387 Nový příspěvek od DYK »

mastnacek píše:Z cehopak to je lozisko???
Ani se neptej!!! Ale nechci aby se zde v tomto vlákně psalo o jiné značce. Co je si myslím fakt, každý to dnes mydlí jak to jde a používá ne zrovna standartní kvalitu hlavně ložisek, dimenzace dílů skoro nulová, srovnání se starými "poctivými" stroji nesnese už ani Agria. Jestli si někdo myslí, že nákupem třeba BCS a všech jeho derivátů, Goldoni apod si pořídí bezproblémový stroj, tak se teda plete a to tak, že velmi.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

mastnacek
Příspěvky: 6972
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Ruska freza ZUBR 10hp

#388 Nový příspěvek od mastnacek »

Agria, bcs goldoni to ale myslis novy modely, ne 20,30 a vic let stary ne?

Uživatelský avatar
Jan_2
Příspěvky: 1423
Registrován: úte pro 28, 2010 9:00 pm
Bydliště: Celakovice

Re: Ruska freza ZUBR 10hp

#389 Nový příspěvek od Jan_2 »

ohledne kvality , zatim takovouto frezu nemam. Ale nemyslim si, ze to bude uplny krap. V Cine na jeho zaklade (jako ze ten jednoosak ma funkci predni hnane napravy vcetne kleci misto volantu , ale i s volantem) maj i nakladacky do terenu a chovaj se k tomu na muj vkus hrozne. A nemyslim si, ze by tam pouzivaly neco, co nejde opravit a je poruchove i kdyz je mozne, ze servisni interval vymeny ozubenych kol mensi , nez u TKcka. A tam to nemaj jako hoby - tam s tim delaj ve firmach. Osobne po nem pokukuju, zajima me rotavator a kdyz to srovnam treba s Hechtem, tak je o 10000 drazsi a rekl bych bytelnejsi.
Jednoosak jsem mel v podobne cenove hladine (ja teda z druhe ruky uz skoro zdemolovany) VARI Pony II a to uz byla vubec hracka.
Zetor 6911
BSS 5 tuna 3x
BSS 7 tuna
Belorus EO 2621 V

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Ruska freza ZUBR 10hp

#390 Nový příspěvek od DYK »

mastnacek ale tak jistě!!! Je tady řeč o nových Zubrech s pořizovací cenou nového stroje tak píšu o nových. Ono skus si sehnat nějakej ten ND na zmíněný značky popsaného stáří. Buď bez nároku, protože ti zde každý řekne, že se to zde neprodávalo, nebo když seženeš v zahraničí, padneš pod stůl z ceny.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - jednoosé frézy“