Ruska freza ZUBR 10hp

Vari, Terra, PF aj.

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
PRAKTIK
Příspěvky: 673
Registrován: stř čer 02, 2010 7:43 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Ruska freza ZUBR 10hp

#586 Nový příspěvek od PRAKTIK »

DYK a čo ma spoločné 4kolesovi traktor so ZUBROM? :-/ :-/ :-/

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Ruska freza ZUBR 10hp

#587 Nový příspěvek od DYK »

Vývoj na Ukrajině a kdo s čím dělá a vlastně proč.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
PRAKTIK
Příspěvky: 673
Registrován: stř čer 02, 2010 7:43 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Ruska freza ZUBR 10hp

#588 Nový příspěvek od PRAKTIK »

To nieje odpoveď na moju otazku. :-/ :-/ :-/

123
Příspěvky: 1123
Registrován: pon led 07, 2013 3:51 pm
Bydliště: čm vysočina

Re: Ruska freza ZUBR 10hp

#589 Nový příspěvek od 123 »

Tak podle mě ti odpověděl naprosto srozumitelně a jasně. Jestlis ho nepochopil a chceš to po lopatě, tak tedy:
jestli někdo chce stroj na práci a aby mu to pár let bez problémů posloužilo, tak prostě nemá smysl kupovat ten ukročínskej šmejd.
Ale jestli to má někdo jen tak pro zábavu, nekouká na koruny, má čas, vybavení a hlavně bude ho bavit celé to zpředělávat, aby mu to občas vůbec k něčemu bylo, no tak ať si klidně pořídí jakýsi polotovar, co by ne

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Ruska freza ZUBR 10hp

#590 Nový příspěvek od oco13 »

123 - myslím že nemáš pravdu za dlhé dlhé roky čo si pamätám tak v mojom okolí práve ruské výrobky vydržali najviac. Od hračiek , cez technický tovar až po autá.
Je to len moja skúsenosť, ale ak si pozrieš moje vlákno tak u mňa by japonec vydržal tak tri dni (aj s dovozom). :typek:

123
Příspěvky: 1123
Registrován: pon led 07, 2013 3:51 pm
Bydliště: čm vysočina

Re: Ruska freza ZUBR 10hp

#591 Nový příspěvek od 123 »

To s tebou souhlasím, ruský ano, jenže si to pleteš, protože tohleto je čínská kopie japonský frézy vyráběná pro ukrajince a ošizená do krajnosti kvůli ceně, měl jsem možnost to vidět a vyzkoušet a vím co píšu

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Ruska freza ZUBR 10hp

#592 Nový příspěvek od oco13 »

Nemal som to v rukách ale ak to vydrží tolko čo žigulák tak je to v pohode.

123
Příspěvky: 1123
Registrován: pon led 07, 2013 3:51 pm
Bydliště: čm vysočina

Re: Ruska freza ZUBR 10hp

#593 Nový příspěvek od 123 »

Ještě jednou, je to čistokrevnej čínskej šmejd a s ruskem to má společnou pouze azbuku v návodu, kdepak žigul

LukasPF
Příspěvky: 434
Registrován: ned lis 03, 2013 1:31 am
Bydliště: Levoca

Re: Ruska freza ZUBR 10hp

#594 Nový příspěvek od LukasPF »

Ty si tiež čistokrvný......

multiexp
Příspěvky: 75
Registrován: pon zář 16, 2019 8:15 am
Bydliště: Bytča

Re: Ruska freza ZUBR 10hp

#595 Nový příspěvek od multiexp »

Je to Čína, ale teraz je všetko robené v Číne... Robím v automobilovom priemysle a čuduj sa svete 80% originálnych súčiastok čo sa montujú do nových áut sú dodávané z Číny...
A by ste sa čudovali pri prvej návšteve autorizovaného servisu čo vyteká za "olej" keď sa mení po prvých 10 000km. A o prevodovke už ani nehovorím...

Je to motoblok z Číny no TECHNICKY PODLA MNA SUPER, nič komplikované a všetko jednoduché na nastavenie či prístupné.

Ku zvarom sa nejdem vyjadrovať, všetko drží a to mi stačí. Veď ja to mám na prácu nie na výstavu...

Za mňa super stroj za tie peniaze. Keby som mal 5000+ 2000 na stroje tak možno kúpim japonca ale tie peniaze potrebujem inde a mne pri mojom pestovaní či vyvážani by sa mi to nikdy neoplatilo!

plistiak
Příspěvky: 15
Registrován: stř dub 08, 2020 11:07 am
Bydliště: Trebišov

Re: Ruska freza ZUBR 10hp

#596 Nový příspěvek od plistiak »

DYK píše:A tady je další důkaz toho, že je to o penězích a proč ti Ukrajinci s jednoosákem dělají "lány" nebo výměry, kde by se v pohodě hodil čtyř kolový traktor. Tu větší tu menší.
Ale veď samozrejme, že to je o peniazoch. Vždy to je o peniazoch. Ja by som si tiež najradšej kúpil nejakého Japonca alebo aspoň TK14. Lenže ich cena je pre mňa strašne vysoká. Keď som chcel kúpiť svoje prvé auto, povedal mi kamarát "Buď musí auto uživiť teba alebo ty jeho.". Myslím, že to tak je aj s traktorom. Keďže nehospodárim vo veľkom, tak už cena cca 1000 EUR za tohto ukra-číňana je dosť. A rozmýšľam, či neostať pri tom, že si tie zemiaky a seno jednoducho kúpim. Cenovo to určite bude lacnejšie riešenie. Alebo budem volať niekoho iného aby mi to každý rok za cca 10 eur pooral a za ďalších 10 eur prešiel s rotavátorom. Naozaj nechcem robiť veľa. Len ma už nebaví sa každý rok niekomu doprosovať, aby prišiel aj ku mne. Preto by som chcel mať vlastné a hľadám rozumný kompromis. Drobné práce na záhrade (momentálne orba a kultivovanie na cca 6x12m), časom možno pridám nejaké políčko na zemiaky a kosenie s bubnovou kosačkou. Celý môj pozemok má 38 árov, teda viac obhospodarovať nebudem. A na hospodárenie môžem vyčleniť maximálne polovicu. Rozmýšľam nad tým, či by nebolo predsalen lepšie kúpiť nejaký smiešny rotavátor do 200 eur a bubnovú kosačku za ďalších 600 eur. Ale páči sa mi ten Zubr, tak nad ním uvažujem.

plistiak
Příspěvky: 15
Registrován: stř dub 08, 2020 11:07 am
Bydliště: Trebišov

Re: Ruska freza ZUBR 10hp

#597 Nový příspěvek od plistiak »

Asi tá otázka zapadla tak ju zopakujem. Asi je to hlavne na multiexp a PRAKTIK. Ako ste riešili clo a DPH. Lebo to dosť navyšuje cenu stroja.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Ruska freza ZUBR 10hp

#598 Nový příspěvek od oco13 »

A čo takto kúpiť mierne jazdený tu na Slovensku. Inak porovnávať tk a japonca je ako porovnávať trabant a mercedes :-/ Velmi sa divím a obdivujem ludí čo sú ešte dnes ochotní robiť s prvými modelmi tk. (jednovalec )

Uživatelský avatar
PRAKTIK
Příspěvky: 673
Registrován: stř čer 02, 2010 7:43 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Ruska freza ZUBR 10hp

#599 Nový příspěvek od PRAKTIK »

plistiak píše:Asi tá otázka zapadla tak ju zopakujem. Asi je to hlavne na multiexp a PRAKTIK. Ako ste riešili clo a DPH. Lebo to dosť navyšuje cenu stroja.
Zavolal som Ukrajincovi a nič viac som neriešil.Dovoz ku mne domov do jedneho tyždňa.
oco mal som trabanta a dodnes za nim banujem. :( :(

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Ruska freza ZUBR 10hp

#600 Nový příspěvek od oco13 »

No ja som mal požičané TK aj TV a bol som znechutený. :-/

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - jednoosé frézy“