GRAVELY LS - moje, tedy Martinovo

Vari, Terra, PF aj.

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
other-side
Příspěvky: 2798
Registrován: ned pro 07, 2008 1:29 am
Bydliště: Perštejn

Re: GRAVELY LS - moje, tedy Martinovo

#31 Nový příspěvek od other-side »

Rostan píše:Pardon, zoral jsem to. Jen jsem chtěl poznamenat, že jsem naopak použil plastovou korbu, vozím hnůj od koní a koroze je prevít
http://www.nasetraktory.eu/forum/downlo ... &mode=view
jak se s tím zatáčí? já bych chtěl rozvor nejmenší možný abych to řidítkama utočil a zároveň se mi sklápěcí korba nepřeklápěla

Uživatelský avatar
other-side
Příspěvky: 2798
Registrován: ned pro 07, 2008 1:29 am
Bydliště: Perštejn

Re: GRAVELY LS - moje, tedy Martinovo

#32 Nový příspěvek od other-side »

Tom píše:Pokud to člověk nenarve kamením nebo hlínou, tak je ta korba hodně pevná. Máme takové na kolečkách v práci a doma, běžně se s tím vozí mulčovací kůra (i s čepkou) nebo substrát při zakládání trávníků (toho tak 2/3) a jediné co se kroutí je rám koleček, protože se dneska šetří, kde se dá :vztek:
Obrázek
já bohužel potřebuju vozit i kamení, písek, hlínu, takže pátrám po plechové od 200litrů

Rostan
Příspěvky: 12
Registrován: sob lis 08, 2014 8:58 pm
Bydliště: Klášterec nad Ohří

Re: GRAVELY LS - moje, tedy Martinovo

#33 Nový příspěvek od Rostan »

Původně to má Vari jen volně otočné a naložené na svahu se to nedalo urvat. Teď to řídím tou pákou nad klečemi, naložené to zatáčí v pohodě, prázdné to má snahu jet rovně a musím pomoct klečemi. Mám ale uzamčenou nápravu a zahradu ve svahu.

Uživatelský avatar
other-side
Příspěvky: 2798
Registrován: ned pro 07, 2008 1:29 am
Bydliště: Perštejn

Re: GRAVELY LS - moje, tedy Martinovo

#34 Nový příspěvek od other-side »

dnes modernizace GRAVELY tímto prvkem:

http://www.ebay.com/itm/Waterproof-New- ... 58c456b733

zboží jsem platil myslím payU a dorazilo za asi 20dní normálně poštou, objednával jsem dvě počítadla

dal bych i foto instalace na stroji, ale normálním způsobem mi to hlásí že je plno a ukládání na postimg prý blbne, tak nevím

Uživatelský avatar
Leo
Příspěvky: 14419
Registrován: úte črc 27, 2010 11:58 pm
Bydliště: jižní morava

Re: GRAVELY LS - moje, tedy Martinovo

#35 Nový příspěvek od Leo »

Vkládání fotek do přílohy je tu už několik let zakázané. Postimage funguje normálně. Pokud máš více fotek z jedné akce, tak je dej třeba na rajče a pak tu dej odkaz.
V životě je potřeba se pro něco zapálit, v krematoriu už je pozdě.

Uživatelský avatar
other-side
Příspěvky: 2798
Registrován: ned pro 07, 2008 1:29 am
Bydliště: Perštejn

Re: GRAVELY LS - moje, tedy Martinovo

#36 Nový příspěvek od other-side »

other-side píše:dnes modernizace GRAVELY tímto prvkem:

http://www.ebay.com/itm/Waterproof-New- ... 58c456b733

zboží jsem platil myslím payU a dorazilo za asi 20dní normálně poštou, objednával jsem dvě počítadla

dal bych i foto instalace na stroji, ale normálním způsobem mi to hlásí že je plno a ukládání na postimg prý blbne, tak nevím
Obrázek

Uživatelský avatar
other-side
Příspěvky: 2798
Registrován: ned pro 07, 2008 1:29 am
Bydliště: Perštejn

Re: GRAVELY LS - moje, tedy Martinovo

#37 Nový příspěvek od other-side »

Leo píše:Vkládání fotek do přílohy je tu už několik let zakázané. Postimage funguje normálně. Pokud máš více fotek z jedné akce, tak je dej třeba na rajče a pak tu dej odkaz.
díky

Uživatelský avatar
druzstevnik
Příspěvky: 98
Registrován: stř kvě 29, 2013 9:53 am
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Re: GRAVELY LS - moje, tedy Martinovo

#38 Nový příspěvek od druzstevnik »

Pěkná přestavba, taky jsem absolvoval u MF70 motor gx200. Ten tvůj strojek je podobný a zaujala mě ta rotační orba, to vypadá fakt zajímavě. Neměl bys někde nějaké fotky toho zařízení? Jak vypadá připojení a parametry převodovky úhlové? Moc díky.
MF70+ŽTR-61+FS-75+pluh+prstová lišta 140+bezprstá lišta 120+vozík
Do ženské, do melounu a do enefy nevidíš...

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9527
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: GRAVELY LS - moje, tedy Martinovo

#39 Nový příspěvek od Atlan »

other-side píše:dnes modernizace GRAVELY tímto prvkem:

http://www.ebay.com/itm/Waterproof-New- ... 58c456b733

zboží jsem platil myslím payU a dorazilo za asi 20dní normálně poštou, objednával jsem dvě počítadla

dal bych i foto instalace na stroji, ale normálním způsobem mi to hlásí že je plno a ukládání na postimg prý blbne, tak nevím
maju aj tu asi lacnejsie teraz
http://www.aliexpress.com/item/Inductiv ... 17250.html
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Uživatelský avatar
other-side
Příspěvky: 2798
Registrován: ned pro 07, 2008 1:29 am
Bydliště: Perštejn

Re: GRAVELY LS - moje, tedy Martinovo

#40 Nový příspěvek od other-side »

Popravdě, docela přemýšlím, že bych udělal ještě lepší engine upgrade, tenhle slabý moturek je holý základ. Pokuju po něčem okolo 13hp v ideálním případě twin v, ale na to asi není na stroji moc místa.

Stávají motor a rotační orba funguje dobře, ale proč nefungovat lépe.

Když vydrzis par týdnů tak sem placnu info o pto, převodce a podobně. Jsem teď mimo kancl.

S rotační orbou jsem naprosto spokojený, na orbu zelený louky ideální, samozřejmě to likviduje půdní život. My ale hospodarime na bývalých zemědělských polích kde je žížala stejně častá jako zlato. Do budoucna ale uvazuju o kultivátor víc než rotavatoru.

Na podzim budu aj orat novy záhonky, tak to natocim. I když videa na youtube opravdu odpovídají tomu jak to funguje. Je to proste bomba. Kam se hrabe klasický pluh.
druzstevnik píše:Pěkná přestavba, taky jsem absolvoval u MF70 motor gx200. Ten tvůj strojek je podobný a zaujala mě ta rotační orba, to vypadá fakt zajímavě. Neměl bys někde nějaké fotky toho zařízení? Jak vypadá připojení a parametry převodovky úhlové? Moc díky.

Uživatelský avatar
other-side
Příspěvky: 2798
Registrován: ned pro 07, 2008 1:29 am
Bydliště: Perštejn

Re: GRAVELY LS - moje, tedy Martinovo

#41 Nový příspěvek od other-side »

Mel jsem raději koupit i s ukazatelem otacek...tak priste
Atlan píše:
other-side píše:dnes modernizace GRAVELY tímto prvkem:

http://www.ebay.com/itm/Waterproof-New- ... 58c456b733

zboží jsem platil myslím payU a dorazilo za asi 20dní normálně poštou, objednával jsem dvě počítadla

dal bych i foto instalace na stroji, ale normálním způsobem mi to hlásí že je plno a ukládání na postimg prý blbne, tak nevím
maju aj tu asi lacnejsie teraz
http://www.aliexpress.com/item/Inductiv ... 17250.html

Uživatelský avatar
other-side
Příspěvky: 2798
Registrován: ned pro 07, 2008 1:29 am
Bydliště: Perštejn

Re: GRAVELY LS - moje, tedy Martinovo

#42 Nový příspěvek od other-side »

Vím, že dlužím Družstevníkovi odpovědi na otázky ohledně převodovky a rotační orby. Emerický manuál mám připravený, převodovku zjistím zítra a přidám info najednou.

Přes zimu bych rád vyrobil dvojnožový mulčovač, ideálně metr záběr. Naštěstí tu člověk najde plno inspirace. S využitím převodovky rotační orby, to přes řemenice/řetezice táhnout vlevo + vpravo na nože mulčovače. Něco mi říká, že otáčky všeho budou ok i pojezdová rychlost ok. Jen motor to asi nebude stíhat :) . Náklady na materiál mám cca 10tis max. Stroji asi bude chybět uzávěrka difu. Jako vzor mi bude náš hobby mulčovač VARI F-550. Cílem je mulčovat 2x ročně jeden náš 2.5ha úhor, kde to moc rychle neroste a s F-550 je to příliš pomalé.

Uživatelský avatar
other-side
Příspěvky: 2798
Registrován: ned pro 07, 2008 1:29 am
Bydliště: Perštejn

Re: GRAVELY LS - moje, tedy Martinovo

#43 Nový příspěvek od other-side »

Převodovku i pluh jsem nafotil, včetně usa návodu jak s rotary plow pracovat. Jenže jsem v končinách, kde vládne internetu pouze EDGE a jelikož jsem to už dvakrát zkoušel nahrát na postimage a bez úspěchu, tak si bohužel musíte počkat až budu v civilizaci.

Každopádně převodovka má poměr 3,65:1

Uživatelský avatar
other-side
Příspěvky: 2798
Registrován: ned pro 07, 2008 1:29 am
Bydliště: Perštejn

Re: GRAVELY LS - moje, tedy Martinovo

#44 Nový příspěvek od other-side »

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
other-side
Příspěvky: 2798
Registrován: ned pro 07, 2008 1:29 am
Bydliště: Perštejn

Re: GRAVELY LS - moje, tedy Martinovo

#45 Nový příspěvek od other-side »

Přidal jsem tedy fotografie rotačního pluhu + USA návod s kusovníkem pro případné zájemce o stavbu tohoto. Pokud se to toho někdo pustí zcela vážně, tak samozřejmě umím být víc "k přiruce" s řešením detailů.

Své vlastní video orby nemám. To co je na youtube odpovídá realitě. Jen doplním, že hloubka orby závisí (kupodivu) i na vlhkosti/tvrdosti půdy, kdy v letošních podmínkách jsem schopný orat na pár cm do hloubky, protože je u nás tvrdo jako kamen. Když je vytrvalém dešti tak to vezme tak 10-15cm do hloubky na poprvé. Výhodou rotace je rozemletí plevelů (což v případě píru je nevýhoda) a ne nadarmo tomu američani říkaj one step prepare seeds bed nebo tak nějak.

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - jednoosé frézy“