Bubnové sekačky

Vari, Terra, PF aj.

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
imaginaro
Příspěvky: 4747
Registrován: čtv bře 24, 2011 1:43 am
Bydliště: olomoucko

Re: Bubnové sekačky

#46 Nový příspěvek od imaginaro »

Sakryš tak to by mě zajímalo kterou verzi XP200 jsem u vari koupil já :shock:
"NEMUSÍŠ VŠECHNO VĚDĚT,STAČÍ VĚDĚT KDE TO NAJDEŠ."
-můj dědeček-
https://imaginaro.rajce.idnes.cz/Kubotka/
můj záhon- www.imaginaro.rajce.idnes.cz/vyvyseny_zahon/

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Bubnové sekačky

#47 Nový příspěvek od DYK »

Jestli máš balónek - nástřik paliva pro start, máš XP200. Jestli máš sytič na páčce plynu, máš XP200A.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
JARDY
Příspěvky: 2815
Registrován: čtv říj 23, 2008 7:21 pm
Bydliště: Havířov 1

Re: Bubnové sekačky

#48 Nový příspěvek od JARDY »

Prodávat v dnešní době 6 koní dvoutakt za 17 000,to musí být opravdu frajeřina. Bomba je taky třetí kolo u vozu za 4500,v železářství to za litr prodávají i s korbou,ale není na tom nápis Vari .O zbytku Vari kolektivu se asi bát nemusíme.
Až se jaro zeptá...no a co že už je,prostě nestíhám

Uživatelský avatar
imaginaro
Příspěvky: 4747
Registrován: čtv bře 24, 2011 1:43 am
Bydliště: olomoucko

Re: Bubnové sekačky

#49 Nový příspěvek od imaginaro »

Aha, takže XP200A, co to teda pro mě znamená? Na co si mám dat pozor?

Doplňuji citaci : "V roce 2020 došlo k inovaci motoru VARI XP-200, nyní nově označen jako VARI XP-200A, který je zkostruován tak, aby splňoval novou přísnou emisní normu EURO 5. Motory spolu nemají společné díly, při servisu a nákupu náhradních dílů je tedy potřeba uvádět přesné označení motoru.

Hlavní rozdíly viditelné na první pohled:
- VARI XP-200A (Euro 5) nemá pumpičku pro nástřik paliva. Má mechanický sytič na páčce plynu, výfuk krytý pozinkovanou mřížkou"

Doufám že do toho nějakej inteligent nezačal dávat pod pojmem inovace nějakou podstatnou součâstku šuntovou.
"NEMUSÍŠ VŠECHNO VĚDĚT,STAČÍ VĚDĚT KDE TO NAJDEŠ."
-můj dědeček-
https://imaginaro.rajce.idnes.cz/Kubotka/
můj záhon- www.imaginaro.rajce.idnes.cz/vyvyseny_zahon/

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Bubnové sekačky

#50 Nový příspěvek od DYK »

Není třeba si dávat pozor na nic. Ten konstrukční základ motoru je úplně stejný. Klika, ložisko, vložka, píst, kruhy, ventily celý ten rozvodový ansábl je stejný. . Je jiný jen karburátor, který má sytičovou přívěru a už tím prošel Eurem5. Jo, výfuk je jiný i krytování, ale to je spíše design a výfuk funí doboku ne dopředu což se asi chtělo.

Prodávat dvoutakt za 17000 je otázka do Českých Budějovic nechápu Jardyho kritiku cenové politiky a Vari vůbec. Sám si při svém posledním "větším" nákupu moc rozumě nepočínal, ale byla to jeho volba a tak nějak se neslušelo to kriticky komentovat. Když teda použiju jeho rétoriku tak je frajeřina vydat ty peníze za kvalitu, která stejná jinde stojí o třetinu méně, ale to už nemá na sobě nápis Husqvarna.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
imaginaro
Příspěvky: 4747
Registrován: čtv bře 24, 2011 1:43 am
Bydliště: olomoucko

Re: Bubnové sekačky

#51 Nový příspěvek od imaginaro »

Tak to jsem si oddechl, já už se bál že se mnou zase vykejvali.
"NEMUSÍŠ VŠECHNO VĚDĚT,STAČÍ VĚDĚT KDE TO NAJDEŠ."
-můj dědeček-
https://imaginaro.rajce.idnes.cz/Kubotka/
můj záhon- www.imaginaro.rajce.idnes.cz/vyvyseny_zahon/

Uživatelský avatar
JARDY
Příspěvky: 2815
Registrován: čtv říj 23, 2008 7:21 pm
Bydliště: Havířov 1

Re: Bubnové sekačky

#52 Nový příspěvek od JARDY »

Dyku,jsou lidi kteří všemu rozumí a všechno znají. Já patřím k těm,co sem tam něco vidí a něco si přečtou. Jak říkám něčemu věřit musím.
V době,kdy jsem potřeboval nový traktor, moc velký výběr nebyl. Možná to nakonec nebyl tak špatný výběr,jenom slabší prodejce.Proto taky ještě měl zboží které dobří prodejci dávno prodali.
Důvod, proč jsem nezůstal patriot a nekoupil si Čínu z Jičína? Jsou obyčejné věci,na kterých vidím zoufalství výrobce . Až ukončím sezónu tak potom tu moji husu zhodnotim.
Až se jaro zeptá...no a co že už je,prostě nestíhám

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Bubnové sekačky

#53 Nový příspěvek od DYK »

Ale já se s tebou nechci přít o tvůj sekací traktor za 80.000 kč. To je fakt tvoje volba, peníze a věc. Co ten motor do Otavy? Všiml jsem si, že se vyjadřuješ ke kerburátoru z plastu. No, asi na motoru B&S a já to považuju za dobré řešení - opatření proti biolihu a následky z něho.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Jarda Malich
Příspěvky: 236
Registrován: pát dub 08, 2016 7:42 am
Bydliště: Vrchlabí

Re: Bubnové sekačky

#54 Nový příspěvek od Jarda Malich »

JARDY píše:Dyku,jsou lidi kteří všemu rozumí a všechno znají. Já patřím k těm,co sem tam něco vidí a něco si přečtou. Jak říkám něčemu věřit musím.
V době,kdy jsem potřeboval nový traktor, moc velký výběr nebyl. Možná to nakonec nebyl tak špatný výběr,jenom slabší prodejce.Proto taky ještě měl zboží které dobří prodejci dávno prodali.
Důvod, proč jsem nezůstal patriot a nekoupil si Čínu z Jičína? Jsou obyčejné věci,na kterých vidím zoufalství výrobce . Až ukončím sezónu tak potom tu moji husu zhodnotim.
Jardy, to si děláš prdel? Husqvarna patří rozhodně mezi to úplně nejhorší mezi traktory v současný produkci, sběr bída, drahý díly a ještě k tomu spousta věcí na tom z Číny a s bídnou kvalitou. SECO je jedním z TOP výrobců a rozhodně není pravda, že to je čínský. Veškerý strojní díly ( rám, skříně sečení, hřídele, přední nápravy, domky ložisek a další) si vyrábí přímo ve svý továrně v Jičíně. Osobně jsem to tam dvakrát navštívil a divil se, jak jim to tam funguje. Díky tomu, že umí nadstandartní kvalitu a mají spoustu dobrých řešení (snejtovaný domky domky hřídelí sečení tady nečekej) tak se uplatnili na velkých trzích jako je Německo nebo Itálie.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Bubnové sekačky

#55 Nový příspěvek od oco13 »

Jarda Malich píše: SECO je jedním z TOP výrobců a rozhodně není pravda, že to je čínský. Veškerý strojní díly ( rám, skříně sečení, hřídele, přední nápravy, domky ložisek a další) si vyrábí přímo ve svý továrně v Jičíně. .
Práve tej súčasnej výroby v Jičíne by som sa bál. Mám osobnú skúsenosť s strojárskymi fabrikami v bývalej spoločnej republike a fabrika spred 25 rokov a súčasná fabrika je nebe a dudy.
To nie je zastávanie sa Husqarny to je len realny pohlad na prístup ludí ku svojej práci. :hm:

Uživatelský avatar
imaginaro
Příspěvky: 4747
Registrován: čtv bře 24, 2011 1:43 am
Bydliště: olomoucko

Re: Bubnové sekačky

#56 Nový příspěvek od imaginaro »

Ještě jedna odchylka mezi XP200 a XP200A. XP200 má spojku 80mm a XP200A má spojku 120mm. TAkže příslušenství z bazoša nebude pasovat, takže bude nutné koupit na příslušensví protikus spojky 120mm :(
"NEMUSÍŠ VŠECHNO VĚDĚT,STAČÍ VĚDĚT KDE TO NAJDEŠ."
-můj dědeček-
https://imaginaro.rajce.idnes.cz/Kubotka/
můj záhon- www.imaginaro.rajce.idnes.cz/vyvyseny_zahon/

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Bubnové sekačky

#57 Nový příspěvek od DYK »

Žádná odchylka ve spojkách mezi motory není. XP200 i XP200A jsou dostupné s 80mm spojkou.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
imaginaro
Příspěvky: 4747
Registrován: čtv bře 24, 2011 1:43 am
Bydliště: olomoucko

Re: Bubnové sekačky

#58 Nový příspěvek od imaginaro »

no já tu moju spojku neměřil, ale takhle to mají uvedeno na VARIhttps://www.vari.cz/produkty/stavebnicovy-syste ... /cp:41594/
"NEMUSÍŠ VŠECHNO VĚDĚT,STAČÍ VĚDĚT KDE TO NAJDEŠ."
-můj dědeček-
https://imaginaro.rajce.idnes.cz/Kubotka/
můj záhon- www.imaginaro.rajce.idnes.cz/vyvyseny_zahon/

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Bubnové sekačky

#59 Nový příspěvek od DYK »

práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
imaginaro
Příspěvky: 4747
Registrován: čtv bře 24, 2011 1:43 am
Bydliště: olomoucko

Re: Bubnové sekačky

#60 Nový příspěvek od imaginaro »

já vím dyku, ale já jsem psal že mám XP200A a i na vari je napsany že XP200 a XP200A mají rozdílny náhradní díly.
"NEMUSÍŠ VŠECHNO VĚDĚT,STAČÍ VĚDĚT KDE TO NAJDEŠ."
-můj dědeček-
https://imaginaro.rajce.idnes.cz/Kubotka/
můj záhon- www.imaginaro.rajce.idnes.cz/vyvyseny_zahon/

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - jednoosé frézy“