Bubnové sekačky

Vari, Terra, PF aj.

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Proximák
Příspěvky: 668
Registrován: stř říj 22, 2008 7:28 pm
Bydliště: okres Třebíč

Re: Bubnové sekačky

#31 Nový příspěvek od Proximák »

Takový věci jako velikost náklonu jsi měl uvést na začátku. A co že jsi nakonec koupil?

andre.marek
Příspěvky: 640
Registrován: stř črc 05, 2017 8:24 am
Bydliště: Nový Jičín

Re: Bubnové sekačky

#32 Nový příspěvek od andre.marek »

Pro ten náklon jsou dobré ty pevné nápravy Dakru :D mnohem lépe drží směr.

Uživatelský avatar
imaginaro
Příspěvky: 4747
Registrován: čtv bře 24, 2011 1:43 am
Bydliště: olomoucko

Re: Bubnové sekačky

#33 Nový příspěvek od imaginaro »

Koupil jsem právě proto, že se mi nechce v zimě kupovat seno pro morčata a protože je potřeba aspoň 2x - 4x posict trávu ať to nějak vypadá. Teď můžu sundat sečení z traktůrku a podívat se proč mi drhne jedna vrtula, pač mâm v záloze bubnovku. No a až bude čas, musím mrknout na ten mulčovač razant a bude to všechno. NEMÁ TU NĚKDO NÁVOD NA MULČOVAČ RAZANT?
Jinak mě ještě napadlo že by na ten boční náklon mohlo byt dobry udělat na kola obruč s hřebikama a dopředu kovovej talíř jako vedení. Ale hlavně ty kola, předem bych podržel řídítkama. Jde jen o metrovej břeh podél silnice, kdyžtak ho budu sict kolmo k silnici, čili s kopečka a pak rovinka, má to kolem 30 - 40°. A ten přední plechovej kryt se mi zdá že je málo ohnutej dopředu, moc dobře neodvádí trávu napravo, skusím na něho odělat vedení s drátu jak to bude fungovat. :)
"NEMUSÍŠ VŠECHNO VĚDĚT,STAČÍ VĚDĚT KDE TO NAJDEŠ."
-můj dědeček-
https://imaginaro.rajce.idnes.cz/Kubotka/
můj záhon- www.imaginaro.rajce.idnes.cz/vyvyseny_zahon/

Uživatelský avatar
JARDY
Příspěvky: 2815
Registrován: čtv říj 23, 2008 7:21 pm
Bydliště: Havířov 1

Re: Bubnové sekačky

#34 Nový příspěvek od JARDY »

Odešel Tecumseth na mojí OTAVĚ chtěl bych ho nahradit . GERMAN pro sekačky 6HP OHV 60mm asi čína,má někdo nějakou zkušenost z touhle značkou?
Až se jaro zeptá...no a co že už je,prostě nestíhám

Jarda Malich
Příspěvky: 236
Registrován: pát dub 08, 2016 7:42 am
Bydliště: Vrchlabí

Re: Bubnové sekačky

#35 Nový příspěvek od Jarda Malich »

To bych osobně nekupoval. Chceš kvalitní motor za dobrý prachy? Jedním z možných řešení je nákup servisního motoru Vari XP-200A za 4840 Kč, ocelová vložka, ložisko, velkej krouťák. A s plnou nešizenou zárukou. Na ty pseudoznačky bych se vykašlal.

z4011be
Příspěvky: 2007
Registrován: úte pro 22, 2009 12:44 pm
Bydliště: Prachatice

Re: Bubnové sekačky

#36 Nový příspěvek od z4011be »

123 píše:
holub píše: .... ale já mám zhruba 1000m2 jeteliny, která se seče 2-3 do roka.....
Zapomeň na to, jedině že bys ten jetel sekal maximálně tak 10cm vysokej. Jestli ti tady někdo radí pustit se do sečení áru jetele dvoububnovou rotačkou s šestikoňovým motorem tak vůbec neví o čem mluví a nikdy v životě s tím sám jetel nesekal, když neví, jak těžko to jde a kolik hmoty musí ty bubny odhodit.
Lištou to usečeš ale tímhletím na obrázku těžko.
Vlastní zkušenost: Bdr 700 + šestikoňový Jikovácký dvoutakt - je schopna posekat tak cca 50 cm vysoký setý jetel. A to jede na maximum a jen duní.

Uživatelský avatar
JARDY
Příspěvky: 2815
Registrován: čtv říj 23, 2008 7:21 pm
Bydliště: Havířov 1

Re: Bubnové sekačky

#37 Nový příspěvek od JARDY »

Tak jsem koukal na ten Vari , ale ten je taky Ćína i když píšou kvalitnější.
Až se jaro zeptá...no a co že už je,prostě nestíhám

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Bubnové sekačky

#38 Nový příspěvek od oco13 »

Lenže v tomto segmente "nečína" neexistuje. :-/ A asi ani v iných

Uživatelský avatar
Proximák
Příspěvky: 668
Registrován: stř říj 22, 2008 7:28 pm
Bydliště: okres Třebíč

Re: Bubnové sekačky

#39 Nový příspěvek od Proximák »

Jardy: já XP-200 mám na pohonné jednotce Vari a maximální spokojenost. Už jich u nás jezdí okolo 50 tisíc, takže i to o něčem svědčí. Od Vari máš jistotu záruky a drží na něj i díly, takže není problém na něj něco sehnat. Ale bacha, není XP-200 jako XP-200! Vari ho má ve své specifikaci s vložkou válce a dalšími věcmi, na Bazoši se občas taky objeví XPčko ale úplně jiné bez specifikace od Vari. To už třeba nemá vložku, těžký setrvačník a tak. Na to bacha.
Jak jsem XP poznal, je pro mě lepší volbou než třeba Honda GCV160.

Uživatelský avatar
JARDY
Příspěvky: 2815
Registrován: čtv říj 23, 2008 7:21 pm
Bydliště: Havířov 1

Re: Bubnové sekačky

#40 Nový příspěvek od JARDY »

Je to asi u všech stejné. Staré dobré , nové jak to nazvat,... Nové dříve osvědčené motory , mají třeba plastové karburátory apod. Za chvíli budou dělat třeba plastové válce.
Až se jaro zeptá...no a co že už je,prostě nestíhám

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Bubnové sekačky

#41 Nový příspěvek od DYK »

Jardy, co by sis představoval a co by jsi chtěl? Když ti někdo radí motor XP 200 myslí to s tebou dobře, jenže jak je vidět neznáš rozdíly a jako u všech neznalých - hlavním krytériem je cena. Tak kup to nejlevnější a budeš nadávat jen sám sobě, což je ta nejlepší varianta. Nebo si vyber nějaký motor se světoznámou nálepkou vyrobenou tamtéž, dáš dvojnásobek a budeš taky v poho. Znáš to, "neznalost neze nekladou".
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
JARDY
Příspěvky: 2815
Registrován: čtv říj 23, 2008 7:21 pm
Bydliště: Havířov 1

Re: Bubnové sekačky

#42 Nový příspěvek od JARDY »

Když si mám koupit Čínu,tak ať má znak
Brigs.Momentálně jsem posekal a do jara třeba seženu něco výhodného.
Až se jaro zeptá...no a co že už je,prostě nestíhám

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Bubnové sekačky

#43 Nový příspěvek od oco13 »

Dyku a máš aj alternatívu k XP (VARI) s horizontálnym hriadelom?

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Bubnové sekačky

#44 Nový příspěvek od DYK »

Briks - Briggs? To je vidět ty zažité stereotypy. Briks má velké problémy, jde doprdele celekem rychle, kdo ví, jestli do dvou let nebude minulostí. Vari asi postupně tuto značku vyřadí úplně a nahradí ji Hondou a nebo Loncinem, proč ne. Trvám na tom, že ten motor XP200 má bezkonkurenčně nejlepší poměr cena - výkon a protože je to jen motor, takže se i něco posere tak i cenu servisu. Např. Naco budu nechávat máchat karbec v ultrazvuku za pětikilo, když si ho můžu za ty prachy koupit nový? A mám opraveno vlastně hned.
Alternativu v horizotálních motorech nemám, nezajímám se nedělám. Jen vím, že nějaká čína dělá a dobře dělá kopie motorů GX, tedy Hondy, nejsou nejlevnější na trhu ale prý "dobrý".
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Jarda Malich
Příspěvky: 236
Registrován: pát dub 08, 2016 7:42 am
Bydliště: Vrchlabí

Re: Bubnové sekačky

#45 Nový příspěvek od Jarda Malich »

Teda DYKu, líp bych to nenapsal. Briggs and Stratton požádal v USA údajně o ochranu před věřiteli, mají obrovské problémy. V tuhle chvíli myslím, že je dohnala jejich pověst, z dřív perfektních motorů se staly neskutečně poruchové krámy. A aby toho nebylo málo, poslední evoluce Instartu už má nevyjímatelnou baterii. Prakticky už asi nevědí co se sebou. XP-200 od Vari je vyzkoušená a prověřená věc, v nové verzi ještě zásadně vylepšená. Ale proti gustu žádnej dišputát

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - jednoosé frézy“